PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΡΤ Τέλος εποχής;



Σελίδες : [1] 2 3

hurt30
11-06-13, 21:41
Λίγες ώρες πριν από το τέλος;
Θα ήθελα τις σκέψεις σας...

hurt30
11-06-13, 21:46
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/06/1938-2013.html

lepouras
11-06-13, 22:01
κάτι που θα έπρεπε να είμαστε όλοι ευτυχείς που το έχουμε αλλά με την συνήθη πρακτική ξεφτιλισματος (βλέπε ΟΤΕ, ΔΕΗ, Ολυμπιακή και σύντομα ΕΥΔΑΠ αν δεν έγινε ήδη)με κύρια ευθύνη των διοικούντων και λοιποί πολιτικοί(με ή χωρίς την ευθύνη τον υπαλλήλων ), μας κάνανε να νιώθουμε χαρούμενοι(ίσως κάποτε να κλάψουμε) που θα βάλει λουκέτο.

takhs764
11-06-13, 22:09
αδερφε μας πουλανε και το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ειναι οτι βαζουν τους ΕΛΛΗΝΕΣ να κατηγορουν καποιους αλλους ΕΛΛΗΝΕΣ καλυνυχτα Ε Λ Λ Α Δ Α ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΥΡΙΟ ΠΑΛΙ

SRF
11-06-13, 22:15
Όταν Η ΧΟΥΝΤΑ κλείνει ΕΝ ΜΙΑ ΝΥΚΤΙ το ΜΟΝΟ ΜΕΣΟ που δεν ανήκει ιδιοκτησιακά σε αυτήν... και ως εκ τούτου είναι ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ και ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΟ αν αύριο πχ προχωρήσουν σε ευθεία ΕΘΝΙΚΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΜΕ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΕΔΑΦΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ... τότε σημαίνει ότι το ΤΕΛΟΣ του ξεπουλήματος ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΕΝΟΚΤΟΝΙΑΣ των Ελλήων είναι ΕΝΤΟΣ των πυλών πλέον!!!
Καληνύκτα... ΕΛΛΑΣ!!! :saad:

hurt30
11-06-13, 22:20
Προσωπικά πιστεύω ότι έχουμε ένα μοναδικό τρόπο να τα κάνουμε όλα μπάχαλο.
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ήταν καμμία μνημονιακή απαίτηση η ΕΡΤ να κλήσει μέσα σε μια νύχτα.
Προσωπικά πιστεύω πως πιό άσχημο είναι το πως θα κλείσει (αν κλείσει τελικά) παρά το ότι κλείνει τελικά.
Δεν θα έπρεπε να βγει ο Σαμαράς τουλάχιστον να τα βάψει μαύρα, να ρίξει λίγο δάκρυ (αλλά Ισπανία, Ιρλανδία και Κύπρο) κάτι έστω για τα προσχήματα... Έχει στείλει και τα ΜΑΤ να φυλάξουν τους χώρους... Καλά έχουμε αντοχές σαν κοινωνία πια;

Προβληματίζομαι με τα μυαλά των διοικούντων... Έχουμε λαλλήσει ομαδικά;
Από την άλλη οι δύο εταίροι της κυβέρνησης θα κάνουν κάτι; Ποιός εκβιάζει ποιόν;

Λέτε να ζήλεψε τον Ερντογάν;

manolena
11-06-13, 22:28
Άσχημο.... Πολύ άσχημο αυτό... Πιο πολύ άσχημος είναι ο τρόπος αυτής της κατ' επίφασιν Δημοκρατίας, που με "πράξεις" νομοθετικού περιεχομένου -βλέπε αυτοκρατορικά ή μονοκρατορικά χρυσόβουλα, ενός ανδρός βούληση- τρόπος που φέρνει στο σκοτάδι του αυταρχισμού (για να μην πώ τίποτε χειρότερο) ένα έθνος ολόκληρο.

Αλλά, αν αυτά τα μαύρα σχέδια ευοδωθούν και το επόμενο δίμηνο έρθει ο λογαριασμός της ΔΕΗ με ΕΡΤ μέσα, δεν έχω το δικαίωμα να μπουκάρω με μπουλντοζάκι Bobcat στα γραφεία της;

thomasdriver
11-06-13, 22:28
Οι ανθρωποι της ΕΡΤ και μιλαω βασικα για τους τεχνικους ειναι κατα 99% διαμαντια.Ομως υπαρχει και αυτο το αναθεματισμενο 1% που κανει ολη τη ζημια. Και σας το λεει ενας ανθρωπος που στο παρελθον συνεργαζομουν με την ΕΡΤ. Καποτε μου εστειλαν πισω γραμμενη εκπομπη ( κονσερβα οπως λεγεται) σε ταινια ιντσας ....οι παλιοτεροι θα την θυμουνται, διοτι ο ηχος ηταν γραμμενος στο καναλι 2 και ο τεχνικος ?????? δεν μπορουσε να το γυρισει στο καναλι 1 γιατι ηξερε να πατα μονο το PLAY. Αυτο το αναφερω για να δειτε ποσοι τετοιοι ασχετοι .....κοματοσκυλα υπαρχουν μεσα στην ΕΡΤ που μαζι με τους πολλους αχρηστους διοικητικους,εφεραν ενα απο τα καλυτερα καναλια της χωρας σε αυτη την κατασταση. Για να μην αναφερθω και στην κομπινα του MPEG-2 που αφου εφαγαν μερικα εκατομμυρια αποφασισαν να εγκαταστησουν το MPEG-4 ......ο εξοπλισμος στο υπογειο για ανακυκλωση.
Τελος παντων ο λαος μας λεει...μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα... κριμα στις οικογενειες των ανθρωπων αυτων αλλα καποια στιγμη εδω θα κατεληγε η ιστορια γιατι τοσα χρονια δεν βρεθηκε καποιος να βαλει μια ταξη....αυτααααααα.

hurt30
11-06-13, 22:30
Από τα κανάλια ακούγεται ότι όσο θα είναι κλειστή δεν θα εισπράτεται τέλος υπέρ ΕΡΤ. Βέβαια να δω ποιός θα καλύψει το μέρος του τέλους που πάει υπερ του ΛΑΗΓΕ και του Γενικού Προυπολογισμού του Κράτους...

leosedf
11-06-13, 22:30
Καλά χαλαρώστε δεν μας πήραν και την πόλη, σίγουρα πρέπει να έχουμε μάτια ανοιχτά αλλά είχε παραγίνει και κάποτε θα γινόταν και αυτό.
Δεν πίστευα σε τέτοιο βαθμό βέβαια, έλεγα θα κάνουν τίποτα για να κλείσουν στόματα μόνο και ΟΚ.

rama
11-06-13, 22:35
Επιτέλους τέλος για τους άχρηστους. Μακάρι να γίνει ένα καλό κανάλι στη θέση του, με ένα κλάσμα του κόστους.
Οι υπάλληλοι πάντως όλοι έχουν άλλες δουλειές, και η ΕΡΤ είναι (ήταν) το σιγουράκι τους.
Να χέσω τη eurovision, τις εξωτερικές παραγωγές από τους ίδιους τους υπαλλήλους, τη λούφα, τα χρυσαφικά της Στάη, και όλους τους άχρηστους. Ανοχή τέλος. Κοίτα να δείς που μπορεί να ψηφίσω και Σαμαρά.

ezizu
11-06-13, 22:36
Από τα κανάλια ακούγεται ότι όσο θα είναι κλειστή δεν θα εισπράτεται τέλος υπέρ ΕΡΤ. Βέβαια να δω ποιός θα καλύψει το μέρος του τέλους που πάει υπερ του ΛΑΗΓΕ και του Γενικού Προυπολογισμού του Κράτους...

Αυτό είναι το μόνο εύκολο για αυτή την <<δημοκρατική>> κυβέρνηση. Θα εφεύρει άλλο ένα χαράτσι......έτσι απλά.

leosedf
11-06-13, 22:37
Τώρα θα τους δεις που θα τσιρίζουν και θα χτυπιούνται στα άλλα κανάλια μαζί με τους πουλημένους δημοσιογράφους.

mariosm
11-06-13, 22:40
Εδω και πολλα χρονια ο επιλογος σε καθε κειμενο "αγανακτισμενου ελληνα" ηταν η φραση "Γιατι να πληρωνω ΕΡΤ αφου δεν θελω να βλεπω;". Αυτη η φραση αφορουσε ετησια δαπανη 50 ευρω.
Τωρα ολοι κλαψουριζουν σε blogs και καναλια γιατι σταματαει η ΕΡΤ.
Ναι ειρθε η ωρα επιτελους να γινει και αυτο.
Οπως σταματησαν μετα απο χρονια ολοι να περιμενουν στους προθαλαμους κομματικων γραφειων διορισμο σε μια "θεσουλα" στην Ολυμπιακη, τωρα θα σταματησουν και για την ΕΡΤ.
Το τελευταιο κομμουνιστικο καθεστως της Ευρωπης γκρεμιζεται σιγα σιγα μεσα σε τονους λασπης.

lepouras
11-06-13, 22:48
Το τελευταιο κομμουνιστικο καθεστως της Ευρωπης γκρεμιζεται σιγα σιγα μεσα σε τονους λασπης.

:confused1:?????????

jami
11-06-13, 22:54
Φίλε Μάριε μάλλον έχεις εμμονή με τους κομμουνιστές και τους βλέπεις συνέχεια μπροστά σου.Έχεις μπερδευτεί μου φαίνεται...

yanis
11-06-13, 23:08
είναι αυτοκτονία για μια Χώρα (που θέλει να είναι ανεξάρτητη) να κλείνει το μέσο επικοινωνίας με τους πολίτες της και να δίνει χώρο στα ιδιωτικά κανάλια (που χρωστάνε στο κράτος δε ξέρω πόσα) να "κανονίζουν" αυτή την επικοινωνία και την ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (την πολύ αντικειμενική).
δέ δουλεύω στην ερτ δεν έχω κανένα συγγενή στην ερτ δεν ανοίκω σε κανένα κόμμα αλλα πιστεύω πως δέν είναι αυτή η λύση του προβλήματος και η κίνηση αυτή βρωμάει άσχημα.
επίσης πιστεύω πως μια συγχρονη χώρα για να είναι ανεξάρτητη πρέπει να έχει το δικό της ΝΕΡΟ το δικό της ΡΕΥΜΑ το δικό της ΜΕΣΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ και το δικό της ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ.

mariosm
11-06-13, 23:09
Φίλε Μάριε μάλλον έχεις εμμονή με τους κομμουνιστές και τους βλέπεις συνέχεια μπροστά σου

Γιατι φιλε Δημητρη εισαι κομμουνιστης και το καταλαβες αμεσως;

Εικοσιτρια χρονια βρισκομαι στον ιδιωτικο τομεα και λογω του ειδους της δουλειας μου εχω αμεση και προσωπικη αντιληψη για τον τροπο λειτουργιας της ΕΡΤ οσο και του παλιου ΟΤΕ.
Αν θελεις μπορω να αρχισω να γραφω "σεντονια" για το πως δουλευουνε ακομα πολλοι σε δημοσιες υπηρεσιες τυπου ΕΡΤ.
Θυμιζουν παρα πολυ την οργανωση των αξεχαστων καθεστωτων της ανατολικης Ευρωπης.

vasilllis
11-06-13, 23:12
αναμικτα συναισθηματα!!!!
τελικα ολοι πρεπει να περασουμε απο μια καρεκλα ψυχολογου


ΑΡΑΓΕ ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗ΅ΒΟΥΛΗΣ?

dim3945
11-06-13, 23:14
Καλά χαλαρώστε δεν μας πήραν και την πόλη, σίγουρα πρέπει να έχουμε μάτια ανοιχτά αλλά είχε παραγίνει και κάποτε θα γινόταν και αυτό.
Δεν πίστευα σε τέτοιο βαθμό βέβαια, έλεγα θα κάνουν τίποτα για να κλείσουν στόματα μόνο και ΟΚ.

αυτό μου θυμίζει το '' ΌΛΟΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΤΕ ΚΑΠΟΤΕ '' :confused1::confused1::confused1::confused1::confu sed1:

dim3945
11-06-13, 23:19
ΑΡΑΓΕ ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΤΗ΅ΒΟΥΛΗΣ?

το κανάλι της βουλής άχρηστο είναι ας το κλείσουν
δεν ήμουν δημόσιος υπάλληλος πότε και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να γίνω αλλά επειδή ξέρω πως είναι να είσαι άνεργος αρκετά χρόνια τώρα , με ενοχλεί να βλέπω + 2500 ανέργους ετσι επειδή κάποιος έχει βολευτεί σε μια ΘΕΣΗ

lepouras
11-06-13, 23:19
Γιατι φιλε Δημητρη εισαι κομμουνιστης και το καταλαβες αμεσως;

Εικοσιτρια χρονια βρισκομαι στον ιδιωτικο τομεα και λογω του ειδους της δουλειας μου εχω αμεση και προσωπικη αντιληψη για τον τροπο λειτουργιας της ΕΡΤ οσο και του παλιου ΟΤΕ.
Αν θελεις μπορω να αρχισω να γραφω "σεντονια" για το πως δουλευουνε ακομα πολλοι σε δημοσιες υπηρεσιες τυπου ΕΡΤ.
Θυμιζουν παρα πολυ την οργανωση των αξεχαστων καθεστωτων της ανατολικης Ευρωπης.

και που κολλάει το κομουνιστικό σε μια χώρα που ΔΕΝ είχε ποτέ, και τις εν λόγο υπηρεσίες τις διαχωρίζονταν μη κομουνιστικά κόμματα αλλά αντίθετα ψευτοσοσιαλιστικά και κατά ακρίβεια καπιταλιστικά.
οπότε μάλλον είναι η εμμονή σου.
εκτός αν το Ε της ΕΡΤ σε παραπεμπτει στο σφυροδρέπανο του Περισσού με μερικές προεκτασουλες:lool:

sakisr
11-06-13, 23:22
Δυστυχως η πολιτικη ''αλητεια'' καποιων και η οσφυοκαμψια τους να πραγματοποιησουν απολυσεις (αυτες μαλλον ηταν οι απολυσεις που ειχαν αναγγειλει για το καλοκαιρι του ΄13) βρηκε προσφορο εδαφος στην ΕΡΤ.Μπορει να λεγαμε τα μυρια-οσα για το οργιο των προσληψεων και το δημοσιο φαγοποτι, ΑΛΛΑ δε πετας στο δρομο 2.656 υπαλληλους σε μια νυχτα και μαλιστα χωρις να το περασεις απο τη βουλη.Και οπως ανεφερε παραπανω και ο Θωμας (αν δε κανω λαθος) για το 1% την πληρωνει το 99% που δουλευε καθε μερα και νυχτα σε οποιεσδηποτε συνθηκες για να εχουμε Δημοσια Τηλεοραση.
Και να μη τρεφουμε αυταπατες...Τα λαμογια δεν προκειται να χασουν τη δουλεια τους.Οι νοικοκυραιοι και οι απλοι εργαζομενοι θα τη χασουν.Τι να πουν στο φιλαρακι μου που με κρυο, ζεστη, βροχη και χιονια ανεβαινε μια ολοκληρη εβδομαδα στο Παγγαιο για να ειναι παντα σε λειτουργια οι αναμεταδοτες και να βλεπει ολη η Ανατολικη Μακεδονια και Θρακη σωστη εικονα?????????????Αισχος!

antonis_p
11-06-13, 23:24
Λίγες ώρες πριν από το τέλος;
Θα ήθελα τις σκέψεις σας...

Θα κλείσει και θα ανοίξει ξανά με ελάχιστο προσωπικό και ελάχιστους μισθούς.




Λέτε να ζήλεψε τον Ερντογάν;

Εδώ η υπόλοιπη Ελλάδα χαίρεται που δεν θα πληρώνει (αυτό είναι το τυράκι) την ΕΡΤ στο λογαριασμό της ΔΕΗ.

jami
11-06-13, 23:24
Ναι φίλε μου,είμαι κομμουνιστής. Αλλα αν είδες βελτίωση στη ζωή σου απο την ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ,ΔΕΗ,ΟΛΠ,ΕΥΔΑΠ,ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ τότε εντάξει.Θα πρέπει να γνωρίζεις οτι για τις διοικήσεις των ΔΕΚΟ δεν είναι υπεύθυνοι οι εργαζόμενοι,αλλα οι κυβερνήσεις.Οπότε η τακτική των εκάστοτε ΔΕΚΟ είναι η τακτική των κυβερνήσεων.Μην μου πείς οτι το ΚΚΕ διόρισε στις ΔΕΚΟ,γιατί αν ήταν έτσι θα είχε ποσοστό 80% στις εκλογές!!Έτσι;

leosedf
11-06-13, 23:27
Βέβαια τώρα έλεγαν στην ΕΡΤ ότι γίνονται συγκεντρώσεις συμπαράστασης και στη Θεσσαλονίκη και αλλού αλλά "ακουω" ότι οι συγκεντρώσεις έχουν πάει στα σπίτια τους εδώ και ένα μισάωρο.

hurt30
11-06-13, 23:28
Εδώ η υπόλοιπη Ελλάδα χαίρεται που δεν θα πληρώνει (αυτό είναι το τυράκι) την ΕΡΤ στο λογαριασμό της ΔΕΗ.

Δεν το είπα σωστά. Εννοούσα λέτε να ζήλεψε: "το αποφασίζω και διατάσσω" του Ερντογάν;

dim3945
11-06-13, 23:31
αν δεν έχεις κατανάλωση πάνω από κάποιες Kwh δεν σου το χρεώνουν το τέλος της ερτ στο λογαριασμό

hurt30
11-06-13, 23:31
αν δεν έχεις κατανάλωση πάνω από κάποιες Kwh δεν σου το χρεώνουν το τέλος της ερτ στο λογαριασμό

Δεν είναι αλήθεια αυτό.

sakisr
11-06-13, 23:33
Καλο θα ηταν σε ενα θεμα που λεμε τη γνωμη μας να μη δημιουργουνται αντιπαραθεσεις.Αυτη την ωρα το θεμα δεν ειναι οι πολιτικες τοποθετησεις του στυλ τι θα εκανε το καθε κομμα, αλλα ολοι αυτοι οι ανθρωποι που εχοντας μια μονιμη εργασια, και εχοντας κανει ενα οικογενειακο προγραμματισμο κινδυνευουν να βρεθουν στο δρομο.Νομιζω οτι αυτος ειναι ενας καλος λογος να ταρακουνηθουμε και να βγουμε και μεις στο δρομο διπλα τους, οχι για να υποστηριξουμε την ευρυτερη εννοια ΕΡΤ σαν κατι που ισως κοστιζει λεφτα στην Ελλαδα, αλλα τον εργαζομενο που αγωνια για το μελλον του και το μελλον των παιδιων του.

atlaspc
11-06-13, 23:34
αν δεν έχεις κατανάλωση πάνω από κάποιες Kwh δεν σου το χρεώνουν το τέλος της ερτ στο λογαριασμό

Το χρεώνεσαι κανονικότατα ειτε εκαψες ρεύμα είτε οχι.
Αλλα μην χερεσται δεν θα βγει απο τους λογαριασμούς αν κλεισει η ΕΡΤ

dim3945
11-06-13, 23:35
Δεν είναι αλήθεια αυτό.

επειδή έχω το σπίτι του παπου το οποίο είναι κλειστό άλλα το ρεύμα δεν το κόψαμε τότε που πέθανε οι περισσότεροι λογαριασμοί που έρχονται όταν είναι 1-3 Kwh δεν έχει μέσα το τέλος της ερτ

atlaspc
11-06-13, 23:39
Καλο θα ηταν σε ενα θεμα που λεμε τη γνωμη μας να μη δημιουργουνται αντιπαραθεσεις.Αυτη την ωρα το θεμα δεν ειναι οι πολιτικες τοποθετησεις του στυλ τι θα εκανε το καθε κομμα, αλλα ολοι αυτοι οι ανθρωποι που εχοντας μια μονιμη εργασια, και εχοντας κανει ενα οικογενειακο προγραμματισμο κινδυνευουν να βρεθουν στο δρομο.Νομιζω οτι αυτος ειναι ενας καλος λογος να ταρακουνηθουμε και να βγουμε και μεις στο δρομο διπλα τους, οχι για να υποστηριξουμε την ευρυτερη εννοια ΕΡΤ σαν κατι που ισως κοστιζει λεφτα στην Ελλαδα, αλλα τον εργαζομενο που αγωνια για το μελλον του και το μελλον των παιδιων του.

Αγαπητέ Σάκη σε ενημερώνω πως πρίν απο αυτούς εχουν χασει τις δουλιές τους χιλιάδες ανθρωποι που πραγματικά δουλεύαν και δεν έξιναν τα @ρχίδι@ τους.
Απο τους 2700 της ΕΡΤ είμαι σίγουρος οτι οι 2000 τα έξιναν και πολοί απο αυτούς τα είχανε ματώσει απο το πολλύ ξύσιμο.

leosedf
11-06-13, 23:41
Καλο θα ηταν σε ενα θεμα που λεμε τη γνωμη μας να μη δημιουργουνται αντιπαραθεσεις.Αυτη την ωρα το θεμα δεν ειναι οι πολιτικες τοποθετησεις του στυλ τι θα εκανε το καθε κομμα, αλλα ολοι αυτοι οι ανθρωποι που εχοντας μια μονιμη εργασια, και εχοντας κανει ενα οικογενειακο προγραμματισμο κινδυνευουν να βρεθουν στο δρομο.Νομιζω οτι αυτος ειναι ενας καλος λογος να ταρακουνηθουμε και να βγουμε και μεις στο δρομο διπλα τους, οχι για να υποστηριξουμε την ευρυτερη εννοια ΕΡΤ σαν κατι που ισως κοστιζει λεφτα στην Ελλαδα, αλλα τον εργαζομενο που αγωνια για το μελλον του και το μελλον των παιδιων του.
Καλώς ήλθαν στο κλάμπ.

antonis_p
11-06-13, 23:48
Αγαπητέ Σάκη σε ενημερώνω πως πρίν απο αυτούς εχουν χασει τις δουλιές τους χιλιάδες ανθρωποι που πραγματικά δουλεύαν και δεν έξιναν τα @ρχίδι@ τους.
Απο τους 2700 της ΕΡΤ είμαι σίγουρος οτι οι 2000 τα έξιναν και πολοί απο αυτούς τα είχανε ματώσει απο το πολλύ ξύσιμο.

Μέχρι σήμερα έβγαιναν στον αέρα πολλά προγράμματα στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση σε όλη την Ελλάδα. Δεν θα έβγαιναν αν αυτό που έγραψες ίσχυε.

Έχω βρεθεί στο εξωτερικό για μεγάλα χρονικά διαστήματα και ήταν πολύ σημαντικό να ακούω τα προγράμματα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας. Δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει αν αρκετοί δεν δούλευαν.

rama
11-06-13, 23:49
Στον ιδιωτικό τομέα κάθε μέρα απολύονται πάνω από χίλια άτομα, ως το τίμημα της διατήρησης της ιερής αγελάδας που λέγεται δημόσιο. Και πολλοί περισσότεροι, όπως εγώ, δουλεύουν χωρίς να πληρώνονται και με αμφίβολες προοπτικές οτι θα πληρωθούν ή οτι θα διατηρηθούν οι θέσεις εργασίας τους. Οχι λοιπόν, δεν θα κλάψω για τους διπλοθεσίτες της ΕΡΤ, που τους πληρώνω αδρά χωρίς να μου προσφέρουν τίποτα. Το τζάμπα τελείωσε

atlaspc
11-06-13, 23:53
Μέχρι σήμερα έβγαιναν στον αέρα πολλά προγράμματα στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση σε όλη την Ελλάδα. Δεν θα έβγαιναν αν αυτό που έγραψες ίσχυε.

Έχω βρεθεί στο εξωτερικό για μεγάλα χρονικά διαστήματα και ήταν πολύ σημαντικό να ακούω τα προγράμματα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας. Δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει αν αρκετοί δεν δούλευαν.

Εγώ δεν είπα για όλους αλλα για ένα μεγάλο ποσοστό, και σίγουρα καποιοι δουλεύαν μεσα στην ΕΡΤ αυτοι που είχαν προσληφθεί για να δουλεύουν, και όχι αυτοί που προσελύφθησαν απο ρουσφέτια.

antonis_p
11-06-13, 23:57
Στον ιδιωτικό τομέα κάθε μέρα απολύονται πάνω από χίλια άτομα, ως το τίμημα της διατήρησης της ιερής αγελάδας που λέγεται δημόσιο. Και πολλοί περισσότεροι, όπως εγώ, δουλεύουν χωρίς να πληρώνονται και με αμφίβολες προοπτικές οτι θα πληρωθούν ή οτι θα διατηρηθούν οι θέσεις εργασίας τους. Οχι λοιπόν, δεν θα κλάψω για τους διπλοθεσίτες της ΕΡΤ, που τους πληρώνω αδρά χωρίς να μου προσφέρουν τίποτα. Το τζάμπα τελείωσε

Η ιερή αγελάδα κρατούσε ζωντανό τον ιδιωτικό τομέα. Αφού χτυπήθηκε το δημόσιο (και χάρηκαν όπως σήμερα πολλοί) είδε τα απόνερα ο ιδιωτικός τομέας.


Εγώ δεν είπα για όλους αλλα για ένα μεγάλο ποσοστό, και σίγουρα καποιοι δουλεύαν μεσα στην ΕΡΤ αυτοι που είχαν προσληφθεί για να δουλεύουν, και όχι αυτοί που προσελύφθησαν απο ρουσφέτια.

Άρα η λύση δεν είναι να κλείσει η ΕΡΤ αλλά να απομακρυνθούν αυτοί που πληρώνονται χωρίς να εργάζονται.

Arnoldone
11-06-13, 23:57
Ένα φεγγάρι, δούλευα στο catering της Ολυμπιακής σαν εποχικός και μου έλεγαν εκεί οι παλιοί, ότι τους καλούς καιρούς έρχονταν να πιάσουν πρωινή βάρδια (07:00 με 15:00) μετά απο μπουζούκια και πηγαίναν πίσω σε μια αποθήκη και κοιμόντουσαν όλη ημέρα, μέχρι τη λήξη της βάρδιας ...!Όποιος βολεύεται τώρα ,θα το πληρώσουν τα παιδιά του ή τα εγγόνια του, αυτός είναι νόμος ! Απο κει και πέρα για να μη συμβαίνει αυτό, μάλλον θα πρέπει να ισχύουν πράματα που δε θα είναι εύγευστα, στους πολίτες κάθε κράτους...

leosedf
11-06-13, 23:58
Και μόλις τώρα έγινε ένα ΠΑΦ και μαύρη οθόνη και στα τρία κανάλια..

sakisr
12-06-13, 00:02
Οσοι ειστε κακοβουλοι λετε οτι θελετε...Αυτη τη στιγμη στη Καβαλα η ΕΤ3 διεκοψε τη μεταδοση.Ισως καποιοι δε θελουν να μαθουμε τι προκειται να συμβει.Σκεφτειτε μονο οτι η ΕΡΤ ειναι ο μονος τροπος για τους απανταχου Ελληνες να μαθουν τι γινεται στη χωρα μας.Το ολο σκηνικο μου θυμιζει 21 Απριλιου 1967.Αντε ρε ... ο αγωνας τωρα αρχιζει.Και εχει πολλα ημιχρονα....
Στο μεταξυ εξω απο το Ραδιομεγαρο γινεται χαμος απο κοσμο και τα ΜΑΤ αρχιζουν και πυκνωνουν.Της Τουρκιας θα γινει αποψε.

sakisr
12-06-13, 00:07
Αγαπητέ Σάκη σε ενημερώνω πως πρίν απο αυτούς εχουν χασει τις δουλιές τους χιλιάδες ανθρωποι που πραγματικά δουλεύαν και δεν έξιναν τα @ρχίδι@ τους.
Απο τους 2700 της ΕΡΤ είμαι σίγουρος οτι οι 2000 τα έξιναν και πολοί απο αυτούς τα είχανε ματώσει απο το πολλύ ξύσιμο.

Δυστυχως αυτοι που βρεθουν στο δρομο ειναι αυτοι που δουλευαν.Ουτε μια τριχα δε θα πειραξουν απο τους Ξυστες....Αυτοι σιγουρα καπου θα ειναι βολεμενοι.Μη ξεχνας οτι τα μεγαλα καρταλια εχουν συμβολαια με ρητρες και δε μπορει να τα πειραξει κανεις.

leosedf
12-06-13, 00:07
Τίποτα δε θα γίνει, και να γίνει θα πάνε σπίτια τους μετά. Και απλά δεν θα γυρίσουν πάλι. Περιμένεις από κόσμο που καθόταν τόσο καιρό να κουνηθεί?

mariosm
12-06-13, 00:10
η ΕΡΤ ειναι ο μονος τροπος για τους απανταχου Ελληνες να μαθουν τι γινεται στη χωρα μας

Εγω νομιζω οτι τωρα εχουμε 2013. Μηπως κανω λαθος και εχουμε 1960;

antonis_p
12-06-13, 00:12
Εγω νομιζω οτι τωρα εχουμε 2013. Μηπως κανω λαθος και εχουμε 1960;

τώρα μαθαίνουμε από το tweeter;

23:11 τέλος εκπομπής ψηφιακού στην Αττική.

Τέλος και στα μεσαία.

genesis
12-06-13, 00:16
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει περίπτωση να σταματήσει την εκπομπή η Ελληνική Ραδιοφωνία και Τηλεόραση.
Με όλα τα στραβά και ανάποδα που έχουν γίνει όλα αυτά τα χρόνια στην ΕΡΤ, δεν πίστευα ποτέ ότι θα σταματούσε να εκπέμπει εν καιρώ ειρήνης.
Μιλάμε για πρωτοφανή απόφαση με εθνική σημασία η οποία έχει προεκτάσεις που δεν νομίζω ότι μπορούμε να προβλέψουμε αυτή τη στιγμή.
Μετά το κλείσιμο των πομπών σε όλες τις συχνότητες, η Ελλάδα πρακτικά θα πάψει να υπάρχει στα ερτζιανά για τον υπόλοιπο κόσμο...
Έχω πάθει ένα μικρό σοκ....ειλικρινά δεν θέλω να το πιστέψω.

antonis_p
12-06-13, 00:35
οι 1264 KHz είναι κάποια γνωστή συχνότητα της ΕΡΑ;

atlaspc
12-06-13, 00:36
http://www.ert.gr/eidiseis/greece/politiki/story/167222/i-kyvernisi-kleinei-tin-ert-2656-ergazomenoi-apolyontai#.UbeJm9i1tH8

mariosm
12-06-13, 00:38
η Ελλάδα πρακτικά θα πάψει να υπάρχει στα ερτζιανά για τον υπόλοιπο κόσμο...

Αυτο μου θυμιζει τον "εθνικο αερομεταφορεα" μας ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ και το κλαμα που επεσε οταν πουληθηκε.
Νομιζω οτι κανενας δεν σταματησε να πεταει προς οποιοδηποτε μερος του πλανητη μολις μας τελειωσε ο "εθνικος αερομεταφορεας"

hurt30
12-06-13, 00:44
Αναρωτιέμαι αν έχεις ιδέα για το τι γράφεις Μάριε...

antonis_p
12-06-13, 00:44
τελικά ο σταθμός στους 1264 ποιος είναι; ξέρει κάποιος;

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
12-06-13, 00:46
αθλιοι ανίκανοι τι άλλο μπορεις να πεις ναι η ε.ρ.τ. δεν πήγαινε άλλο έτσι 2650 υπάλληλοι αλλά να κατεβάσουν τους πομπους πανελλαδικά ξευτίλα δεν μπορούσαν να τους λειτουργήσουν με λίγο προσωπικό και ας έπαιζαν ντοκυματαίρ τραγούδια ή τέλως πάντων οτιδήποτε δεν στοιχίζει απόλυτη ξευτίλα.

hurt30
12-06-13, 00:52
Το 902 tv συνεχίζει να αναμεταδίδει ΕΤ1.
Να υποθέσω ότι είναι μετάδοση από το κτήριο;

Φτου. Μέχρι να το γράψω κόπηκε και αυτό! Αθήνα πάντα...

Sted
12-06-13, 00:52
Ανατριχιαστικό είναι... ΕΤ3 και ψηφιακά έχουν χαθεί σχεδόν ώρα τώρα εδώ Χαλκιδική... Περιμένω να δώ το switchoff και των άλλων 2... άραγε εκπέμπουν απο αλλού;

HFProject
12-06-13, 00:56
Η ΕΡΤ έκλεισε.
Η ΕΡΤ είχε κλείσει από τότε που τα βράδια αντί για Εθνικό ύμνο είχε τσιφτετέλια αμφιβόλου ποιότητας
Μήπως θα αγοράσει κάποια άλλη εταιρεία το κομμάτι "εκπομπή" ώστε να μείνει η ΕΡΤ μόνο ως πάροχος περιεχομένου ?

atlaspc
12-06-13, 00:58
κλείνουν ολα
εχασα και το site της ελληνοφρενειας (ellinofreneia.net).
Θα υπάρχει ο παπαδάκης το πρωί;

Λοιπον αν κόψουν και τις εποικοινωνίες συνάντηση στο σύνταγμα δέν θα αντέξω χωρίς internet.

kotsos___
12-06-13, 01:00
Η ΕΡΤ έκλεισε.
Η ΕΡΤ είχε κλείσει από τότε που τα βράδια αντί για Εθνικό ύμνο είχε τσιφτετέλια αμφιβόλου ποιότητας
Μήπως θα αγοράσει κάποια άλλη εταιρεία το κομμάτι "εκπομπή" ώστε να μείνει η ΕΡΤ μόνο ως πάροχος περιεχομένου ?Λες για τότε που είχε και το πουλί?

antonis_p
12-06-13, 01:00
Αυτο μου θυμιζει τον "εθνικο αερομεταφορεα" μας ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ και το κλαμα που επεσε οταν πουληθηκε.
Νομιζω οτι κανενας δεν σταματησε να πεταει προς οποιοδηποτε μερος του πλανητη μολις μας τελειωσε ο "εθνικος αερομεταφορεας"

Δεν τρέχει τίποτα που δεν ακούγεται η Ελληνική Ραδιοφωνία .... Παίζει η Τούρκικη στους 702, στα μεσαία. Κάτι καταλαβαίνουμε πλέον ....

Πάντως ο Σουλεϊμάν θα παιχτεί την ώρα του αύριο.

744
12-06-13, 01:05
Η ανακοίνωση του Κεδίκογλου το λιγότερο ανατριχιαστική... Ψυχρός εκτελεστής.

Ξαφνικά, και ενώ είπαν ότι θα κλείσει με το τέλος του προγράμματος, λόγω συγκέντρωση κόσμου μάλλον, κλείσαν άρον άρον τους πομπούς. Ραδιόφωνο, τηλεόραση, internet! Όλα, ταυτόχρονα, σε όλη την Ελλάδα!

Αυτό δεν περίμενα να το ζήσω!

Ο Κεδίκογλου κατα-ξεφτίλισε την ίδια την Δημόσια Τηλεόραση! Και λέγοντας ότι εσύ έλληνα τηλεθεατή τους πλήρωνες. Καλά δεν έκανα και τους έκλεισα?

Μας φορτώνουν λοιπόν την δική τους ανικανότητα να ελέγξουν και να διορθώσουν το τέρας που οι ίδιοι δημιούργησαν, προσλαμβάνοντας συνεχώς κόσμο και ξοδεύοντας αλόγιστα χρήμα.

Ναι, έπρεπε εδώ και δεκαετίες να διοθωθεί η κατάσταση από τους επιτήδειους και τα λαμόγια.

Αλλά, έτσι? Είναι απίστευτο...

Γιάννης

Υ.Γ. Η Στάη τί θα κάνει τώρα...?

αλπινιστης
12-06-13, 01:06
Ειναι μια πολυ χαζη και πολυ αποτομη κινηση. Μεσα σε 1-2 μερες θα ξερουμε γιατι εγινε αυτο το πανυγηρι. Το να απολυσεις 2.5 χιλιαδες ατομα ειναι πολιτικη αυτοκτονια και αυτο ειναι που το κανει περιεργο. Εδω κολωνανε για αποφασεις που επρεπε να ληφθουν. Τωρα τους επιασε το "πατριωτικο"?
Καποιος λογος υπαρχει και αργα ή γρηγορα θα φανει. Μην ξεχναμε οτι η ΕΡΤ ηταν το "μεγαλο φαγοποτι" που δουλευαν 700 (καλοπληρωμενοι) και αλλοι 2.000 τρωγανε χωρις να κουνανε το δαχτυλο τους. Μπορει αυριο να δουμε 600 νεες προσληψεις (200 χαμαληδες για να βγαζουν τη δουλεια και 400 κηφηνες-τα πιο δυνατα δοντια!).
Παντως μια τοσο ηλιθια κινηση καποιον λογο εχει που εγινε....

mariosm
12-06-13, 01:07
Αναρωτιέμαι αν έχεις ιδέα για το τι γράφεις Μάριε...

Προφανως γραφω πραγματα που δεν σου αρεσουν αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Αν δεν εχεις δουλεψει εστω μια μερα στο δημοσιο τυπου ΕΡΤ δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβεις
με ποια νοοτροπια δουλευε και η τελευταια ΜΟΝΙΜΗ καθαριστρια στην ΕΡΤ. Μιλαω εκ πειρας πολυχρονης μαλιστα.

antonis_p
12-06-13, 01:10
Προφανως γραφω πραγματα που δεν σου αρεσουν αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Αν δεν εχεις δουλεψει εστω μια μερα στο δημοσιο τυπου ΕΡΤ δεν υπαρχει περιπτωση να καταλαβεις
με ποια νοοτροπια δουλευε και η τελευταια ΜΟΝΙΜΗ καθαριστρια στην ΕΡΤ. Μιλαω εκ πειρας πολυχρονης μαλιστα.

Μακάρι να βελτιωθεί η ζωή σου από αύριο το πρωί που δεν θα υπάρχει Ελληνική Ραδιοφωνία και Τηλεόραση. Τουλάχιστο να βγει κάτι καλό.

Sted
12-06-13, 01:11
Για την ώρα απέμεινε αυτό:

https://www.filmon.com/channel/815#ERT-World


Άραγε το δορυφορικό στις 13/21 παίζει; Δεν έχω το κουράγιο να ανοίξω το δέκτη να δώ..

plouf
12-06-13, 01:12
ειναι εμφανες οτι εγινε παρακεινουμενο απο "καποιον" η "κατι"

εφοσον θα υπαρξει ΝΕΑ "ΕΡΤ" απο σεπτεμβρη γαιτι να κλεισει απο τωρα ? γιατι να μην αλαξεις τη δομη και να συνεχισει να λειτουργει ?

η ερτ ειχε και πολλες υποδομες σε αλλα θεματα απορω τι θα γινε ιτωρα, βεβιασμενη και τελειως λαθος κινηση που δειχει οτι καποιος αλλος αποφασιζει !!

hurt30
12-06-13, 01:12
Αυτο μου θυμιζει τον "εθνικο αερομεταφορεα" μας ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ και το κλαμα που επεσε οταν πουληθηκε.
Νομιζω οτι κανενας δεν σταματησε να πεταει προς οποιοδηποτε μερος του πλανητη μολις μας τελειωσε ο "εθνικος αερομεταφορεας"



Προφανως γραφω πραγματα που δεν σου αρεσουν αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.



Για να μην απαντάς σε ότι και όπως θέλεις κάνω πλήρες quote.

Αν δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί το να χάσει η πρώην Ολυμπιακή Αεροπορία τα slots που είχε, λυπάμαι αλλά δεν θα μπορέσω να στο εξηγήσω.
Απλά λυπάμαι την άγνοιά σου...

Γιώργος Ανώνυμος
12-06-13, 01:12
Αγαπητοί φίλοι και συνάδελφοι,

την ΕΡΤ πολλές φορές την κατηγόρησα όπως και το γεγονός ότι καλούμασταν να πληρώσουμε το χαράτσι της ΕΡΤ ή τα ωραία μάτια της δίνα κυρίας ή το μισθό του κυρίου "Καλώς ήρθατε" ή το διευθυντή προγράμματος κ. Λιάτσο με την αποτυχημένη εφημερίδα του κλπ κλπ.

Αυτό όμως που έγινε σήμερα με το κατέβασμα των πομπών, αναλογικών, ψηφιακών, Web TV και ραδιοφωνικών και μάλιστα πριν την προγραμματισμένη ώρα (με την αλλαγή της ημέρας) σύμφωνα με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο με επέμβαση ΜΑΤ στους πομπούς του Υμητού (εφόσον αληθεύει) με άφησε άναυδο για τη σφοδρότητα και τη δημοκρατικότητα της υλοποίησης της απόφασης που μάλιστα δεν έχει την στήριξη των άλλω δύο συγκυβερνόντων κομμάτων! Αυτή η πυγμή και σκληρότητα απέναντι σε εργαζόμενους που δεν επιτρέπει κανένα περιθώριο αντίδρασης!

Τη στιγμή του κατεβάσματος των πομπών στην Αθήνα βρισκόταν στο στούντιο ο Ζουγανέλης και ίσως είναι προφητικό ότι επισημάνθηκε από τον ίδιο ή κάποιο δημοσιογράφο (δεν είμαι σίγουρος) ότι η εικόνα έξω από τα studios και γραφεία της Αγίας Παρασκευής με τον χαρατσωμένο κόσμο να έχει συρρεύσει αθρώα προς συμπαράσταση θύμηζε πολύ τις εικόνες του Πολυτεχνείου! Προφητικό για μία μεγάλη επερχόμενη ανατροπή? Ίσως. Οι επόμενες μέρες θα δείξουν...


Επαναλαμβάνω το σχόλιο του Ζουγανέλη για την ευκαιρία που παρέχει η περίπτωση της ΕΡΤ να βγάλει τον Έλληνα πολίτη από το λήθαργο. Προσωπικά και ως μέγας κατηγορητής της ΕΡΤ, σήμερα αισθάνομαι την ανάγκη να συμπαρασταθώ και να είμαι στον πλευρό, έστω και με τις λίγες αυτές αράδες, των απλών εργαζομένων!

Ελπίζω οι προφητεία να βγει αληθινή και καλό σας βράδυ!!!

plouf
12-06-13, 01:16
Αυτο μου θυμιζει τον "εθνικο αερομεταφορεα" μας ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ και το κλαμα που επεσε οταν πουληθηκε.
Νομιζω οτι κανενας δεν σταματησε να πεταει προς οποιοδηποτε μερος του πλανητη μολις μας τελειωσε ο "εθνικος αερομεταφορεας"

αλλο η περιτη κλαψα των υπαληλων που δεν θελανε να χασουν τα "προνομια"

η Ολυμπιακη ΔΕΝ επαψε να πεταει για 3 μηνες !

προφανως και ΔΕΝ δινουμε δίκιο σε καλοπληρωμενος υπαλληλους της ΕΡΤ, και συμφωνουμε να χασουν τους μισθους τους και να γινουν λογικοι

HFProject
12-06-13, 01:19
Λες για τότε που είχε και το πουλί?

Μάλλον κάνεις πλάκα.

Ο Εθνικός ύμνος με το πουλί ελάχιστη σχέση έχει. Ο Εθνικός ύμνος παιζόταν μέχρι και τα τέλη της δεκαετίας του 1991.

SRF
12-06-13, 01:20
Και για όσους δεν γνωρίζουν το κλείσιμο του πομπού Μεσαίων στους 729 ΙΣΩΣ (?) αντιστοιχεί σήμερα με πλήρη διακοπή επικοινωνειών στο ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ... και ειδικότερα στα υποβρύχιά μας, εν καταδύση!!! Κοινώς... ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ της ΑΜΥΝΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ στο ΑΙΓΑΙΟ!!!!

Ευτυχώς που οι "καλοί" γείτονες... έχουν ΤΥΧΑΙΑ μερικά εσωτερικά προβλήματα ταυτόχρονα... δηλαδή!!!

Αλλά... ο κοινωνικός αυτοματισμός... ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ τελικά όπως είναι φανερό & από τις εδώ αντιφατικών αντιμετωπίσεων αναρτήσεις ως προς τον ΔΙΩΓΜΟ οποιουδήποτε ΈΛΛΗΝΑ που εργάζεται ακόμα!!!
Και για να μην προτρέξουν οι κοινοί και πάντα καλοπροαίρετοι "αυθαιρετοχαρακτηριστές" ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ με την ΕΡΤ η άλλον δημόσιο φορέα ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ... Αλλά αυτό δεν θα με κάνει ΑΗΘΕΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟ ΧΑΙΡΕΚΑΚΟ ΟΝ που θα
επιζητώ να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα...

HFProject
12-06-13, 01:21
... ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ της ΑΜΥΝΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ στο ΑΙΓΑΙΟ!!!!

...


+1000

Μα είσαι τόσο μέσα.

Γιώργος Ανώνυμος
12-06-13, 01:21
Δεν κατάλαβες Χρήστο,

το θέμα δεν είναι τα προνόμια (για τους όσους τα απολάμβαναν εκεί...) αλλά το sucess story της δημοκρατίας να καταστέλει τις φωνές με κατάβασμα διακοπτών και άλλα τέτοια... δημοκρατικά!!! Όταν το κάνει η ΔΕΗ είναι κακό, όταν το κάνει η δημοκρατική και δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση γίνεται καλό??

mariosm
12-06-13, 01:23
Μακάρι να βελτιωθεί η ζωή σου από αύριο το πρωί που δεν θα υπάρχει Ελληνική Ραδιοφωνία και Τηλεόραση

Να βελτειωθει δεν ειμαι σιγουρος αλλα να χειροτερεψει αποκλειεται. Αυτο ειναι σιγουρο.


Αν δεν μπορείς να καταλάβεις γιατί το να χάσει η πρώην Ολυμπιακή Αεροπορία τα slots που είχε, λυπάμαι αλλά δεν θα μπορέσω να στο εξηγήσω.
Απλά λυπάμαι την άγνοιά σου...

Εχω οντως μια εμμονη να περιφερω την αγνοια μου παντου αλλα παρα τα χαμενα slots της Ολυμπιακης εγω πεταω παντου χωρις κανενα προβλημα.
Μαλλον θα ειμαι μοναδικη περιπτωση που δεν επηρεαστηκε απο τα χαμενα slots.

plouf
12-06-13, 01:26
Και για όσους δεν γνωρίζουν το κλείσιμο του πομπού Μεσαίων στους 729 ΙΣΩΣ (?) αντιστοιχεί σήμερα με πλήρη διακοπή επικοινωνειών στο ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ... και ειδικότερα στα υποβρύχιά μας, εν καταδύση!!! Κοινώς... ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ της ΑΜΥΝΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ στο ΑΙΓΑΙΟ!!!!

Ευτυχώς που οι "καλοί" γείτονες... έχουν ΤΥΧΑΙΑ μερικά εσωτερικά προβλήματα ταυτόχρονα... δηλαδή!!!

Αλλά... ο κοινωνικός αυτοματισμός... ΕΧΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ τελικά όπως είναι φανερό & από τις εδώ αντιφατικών αντιμετωπίσεων αναρτήσεις ως προς τον ΔΙΩΓΜΟ οποιουδήποτε ΈΛΛΗΝΑ που εργάζεται ακόμα!!!
Και για να μην προτρέξουν οι κοινοί και πάντα καλοπροαίρετοι "αυθαιρετοχαρακτηριστές" ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ με την ΕΡΤ η άλλον δημόσιο φορέα ΠΟΤΕ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ... Αλλά αυτό δεν θα με κάνει ΑΗΘΕΣ ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟ ΧΑΙΡΕΚΑΚΟ ΟΝ που θα
επιζητώ να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα...


+1 +1
γιατι μπορω να βαλω μονο ενα στο τηθμβ ;)

atlaspc
12-06-13, 01:26
ειναι εμφανες οτι εγινε παρακεινουμενο απο "καποιον" η "κατι"

εφοσον θα υπαρξει ΝΕΑ "ΕΡΤ" απο σεπτεμβρη γαιτι να κλεισει απο τωρα ? γιατι να μην αλαξεις τη δομη και να συνεχισει να λειτουργει ?

η ερτ ειχε και πολλες υποδομες σε αλλα θεματα απορω τι θα γινε ιτωρα, βεβιασμενη και τελειως λαθος κινηση που δειχει οτι καποιος αλλος αποφασιζει !!

Εδω είναι η απάντηση χρήστο http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=285596 (http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=285596)
απλά ήθελε να δειξει την μαγκιά του ο Μ@Λ@Κ@Σ αντι να τους στείλει στο ΔΙΑΟΛΟ

plouf
12-06-13, 01:27
Δεν κατάλαβες Χρήστο,

το θέμα δεν είναι τα προνόμια (για τους όσους τα απολάμβαναν εκεί...) αλλά το sucess story της δημοκρατίας να καταστέλει τις φωνές με κατάβασμα διακοπτών και άλλα τέτοια... δημοκρατικά!!! Όταν το κάνει η ΔΕΗ είναι κακό, όταν το κάνει η δημοκρατική και δημοκρατικά εκλεγμένη κυβέρνηση γίνεται καλό??

καταλαβα και συμφωνω με αυτα που λες, πρακτικα αυτο ειπα (ισως δεν ημουν σαφης)


ΔΕΝ δεχομαι πραξικοματικες πραξεις καταστολης
επισης δεν δεχομα ιτην πατριδα μου χωρις ΚΑΙΡΙΕΣ υπηρεσιες ουτε ενα λεπτο !

leosedf
12-06-13, 01:29
Και για όσους δεν γνωρίζουν το κλείσιμο του πομπού Μεσαίων στους 729 ΙΣΩΣ (?) αντιστοιχεί σήμερα με πλήρη διακοπή επικοινωνειών στο ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ... και ειδικότερα στα υποβρύχιά μας, εν καταδύση!!! Κοινώς... ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΣΗ της ΑΜΥΝΤΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ στο ΑΙΓΑΙΟ!!!!

Με ραδιόφωνο ενημερώνονται αυτοί?

plouf
12-06-13, 01:32
επισης παρατηρω οτι τα αλλα καναλια ΔΕΝ Εχουν εκτεταμενες αναφορες με διακοπες προγραματτων κτλ χμ χμ χμ

HFProject
12-06-13, 01:33
Μα οι Δημοσιογράφοι κάνουν Στάση εργασίας μέχρι τη 01.00 !!!!!
Είναι δυνατόν να ενημερωθεί ο κόσμος ?

Βέβαια ακόμα και αν δεν είχαν στάση θα ενημέρωναν τον κόσμο ?

chris73
12-06-13, 01:34
O Κεδίκογλου μόλις βγήκε από τα ορυχεία του Βελγίου φένεται και έφριξε με την τραγική κατάσταση μας και είπε να πιάσει δουλιά να μας σώσει.

Γελάω για να μην κλαίω.

Blue
12-06-13, 01:34
Πριν τη κλείσουν δεν μας είπαν ποιες προσπάθειες έκαναν για να την εξυγιάνουν.

Δεν ήταν ικανοί να διώξουν τους άχρηστους και να αναδιοργανώσουν την ΕΡΤ;;;

Αντίθετα τα μόνα που σίγουρα έκαναν ήταν παραθυρικές τοποθετήσεις καλοπληρωμένων στελεχών και κακοδιοίκηση.

Αυτοί που ρημάζουν το τόπο και τους θεσμούς εμφανίζονται μετά ως σωτήρες.
Διαπιστώνουν προβλήματα που δημιουργούν οι ίδιοι.



Ας προσέχαμε!!



σίγουρα ....... έρχονται μέρες και νύχτες με καλύτερα .....τούρκικα σήριαλ.

hurt30
12-06-13, 01:37
Με ραδιόφωνο ενημερώνονται αυτοί?

Ενημερώνονται με πολλούς τρόπους. Ειδικά όταν είναι σε κατάδυση τα MHz και πάνω τα ξεχνάς :)
Όταν δεν είναι σε κατάδυση και αν είσαι τυχαιρός τους πέρνεις μέχρι και τηλέφωνο (σταθερό) :)

plouf
12-06-13, 01:37
εκτος όλων των άλλων παει και το μοναδικο HD καναλι στην ελλαδα ;)

atlaspc
12-06-13, 01:39
Σε λίγο θα έρθουν και οι τούρκοι αυτοπροσώπος ,
κοντοζυγώνη ο καιρός.

JOHNY+
12-06-13, 01:45
Αυτή η απόφαση μόνο καλη για την ελλάδα δεν είναι . Αυτό είναι χούντα κανονική . Απο την στιγμη που κλείνουν την έρτ κλείνουν και το μοναδικό μέσο ενημέρωσης στις ακριτικές περιοχές και στο εξωτερικό . Εικόνα διαλυμένου κράτους . Φοβάμαι οτι απόψε θα συμβούν άσχημα γεγονότα , μακάρι να κάνω λάθος .

ChristosK
12-06-13, 02:16
Αυτου του ειδους οι δομικες αλλαγες θα επρεπε να ειχαν γινει ηδη απο το 2009 προτου αυξησουν τους φορους εκει που δεν παει αλλο, κοψουν τις συνταξεις χωρις διακρισεις στους ανημπορους γερους που τωρα λοιμοκτονουν, και καταστρεψουν τον ιδιωτικο τομεα. Που μπορουν πλεον να δουλεψουν αυτοι οι 2500 εργαζομενοι? Σωστο μετρο σε εντελως λαθος χρονο. Ασε που προβλεπω οτι και η καινουργια ΕΡΤ θα αποτελειται απο Μεσσηνιους.......

Papas00zas
12-06-13, 02:54
11/6/2013 22.55 Η ΕΡΤ κλείνει(;) και σταματά η μετάδοση του περιεχομένου της απότομα.
Αναρωτιέμαι αν αυτοί που πήραν αυτή την απόφαση ξέρουν τι κάνουν. Χάνεται έτσι σχεδόν ιστορία 80 χρόνων και ένα κομμάτι της νεότερης Ελληνικής ιστορίας....Αυτό εγραψα πριν 5 λεπτά στο προσωποβιβλίο μου. Και δυστυχως ή ευτυχώς έτσι είναι. Πριν λίγο καιρό είχε έρθει τμήμα τους να κανει κάλυψη για το Run Greece στην πόλη μου. Τους είχα ρωτήσει και μου απάντησαν με μασημένα λόγια-και φανταστείτε ότι είχα πάει για να δώ τα συστήματα που είχαν για τις αναμεταδόσεις.... 47 χρόνια και δεν υπήρξε ποτέ πρόβλημα, τώρα βγήκε ΚΑΙ αυτό....

sigmacom
12-06-13, 03:19
Στον δορυφόρο, internet, ΕΡΤ τέλος. Όλα τα ραδιόφωνα, αδιαμόρφωτα. Η σελίδα off.
Η τηλεόραση του 902 αναμετέδιδε την ΕΤ1 και η Digea έκοψε τον 902...
Μόνο εδώ παίζει http://www.zougla.gr/Controls/livecamera2/article/flash-camera-4 (ακόμα).

Να περιμένω να δω τα τανκς στους δρόμους? Γιατί κάπως έτσι νοιώθω...

Neuraxia
12-06-13, 03:22
Εκπέμπει ακόμα .
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/06/blog-post_2375.html

hurt30
12-06-13, 03:27
Στον δορυφόρο, internet, ΕΡΤ τέλος. Όλα τα ραδιόφωνα, αδιαμόρφωτα. Η σελίδα off.
Η τηλεόραση του 902 αναμετέδιδε την ΕΤ1 και η Digea έκοψε τον 902...
Μόνο εδώ παίζει http://www.zougla.gr/Controls/livecamera2/article/flash-camera-4 (ακόμα).

Να περιμένω να δω τα τανκς στους δρόμους? Γιατί κάπως έτσι νοιώθω...

Και το Zoom αναμετέδωσε για λίγο και μετά από μερικά λεπτά έπεσαν μπάρες....!
Τώρα το 902 μεταδίδει πάλι, το zoom έχει βάλει ταινία.

hurt30
12-06-13, 03:28
Πάλι μπάρες στο 902.

plouf
12-06-13, 03:29
MA ΠΩΣ ειναι δυνατόν να κλείνεις τριτους ΙΔΙΩΤΙΚΟΥΣ σταθμους, μπορουν να λενε ΟΤΙ θελουν !!
ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ υπαρχε ιελευθερια λόγου !


υ.σ κατι καναλακια με μαντειες και χαρται πωα αναμεταδιδαν τοσο καιρο ΧΩΡΙΣ να τα κοψουν ! ?!?! ?!?

hurt30
12-06-13, 03:31
Το 902 με την κάρτα του τώρα.

hurt30
12-06-13, 04:27
Πλάκα έχουν, το 902 παίζει 1 λεπτο ΕΤ1 και μετά πεφτουν μπάρες. Μετα από λίγο επανέρχεται και πάλι τα ίδια!

hurt30
12-06-13, 04:29
Μόλις είπαν στην ΕΤ1:
Ο επικεφαλής της αστυνομίας έξω από το studio της Μουρούζη, κάλεσε τους εργαζόμενους να εκκενώσουν τον χώρο αλλιώς θα γίνει εισβολή και σύλληψή τους!

hurt30
12-06-13, 04:30
Νεότερο: Η διοίκηση της ΕΡΤ ζήτησε να εκκενώσουν όλους τους χώρους της ΕΡΤ γιατί οι πρώην εργαζόμενοι θεωρούνται πλέον καταληψίες!
Στο studio στο ραδιομέγαρο στον αέρα ο Τσίπρας!

hurt30
12-06-13, 04:32
Το σήμα στο alter μόλις έγινε μπλε από γκρι. Πάει δεν θα με αφήσουν απόψε να γράψω καθόλου κώδικα...

hurt30
12-06-13, 04:38
Λένε τώρα πως σηκώθηκε η ΕΤ1 στο 11 αναλογικά από Πάρνηθα.

hurt30
12-06-13, 04:58
Τώρα λέει παει στο ραδιομέγαρο εισαγγελέας και ειδοποιούν τον κόσμο που είναι στον δρόμο να απομακρυνθούν αλλιώς θα συλληφθουν και θα περάσουν αυτόφωρο. Καλά πόσες κλούβες θα πάνε εκει;!;!
Επίσης είπαν αρμοδίως στους εργαζομένους ότι όσοι συλληφθούν δεν θα έχουν δικαίωμα αποζημίωσης αλλά ούτε και να κάνουν αίτηση για τον νέο φορέα. Αυτά κατα δήλωση των παρουσιαστών.

Υπόψη ότι δεν τους έχουν κοινοποιηθεί απολύσεις ακόμα....

ioannischristo
12-06-13, 05:11
τελικά η ιστορία επαναλαμβάνεται.... το μόνο που αλλάζει είναι μόνο τα ονόματα.......

JOHNY+
12-06-13, 05:50
Το σήμα στο alter μόλις έγινε μπλε από γκρι. Πάει δεν θα με αφήσουν απόψε να γράψω καθόλου κώδικα...

αυτοί μας έχουνε τρελάνει .

antonis_p
12-06-13, 07:30
Η ακτινογραφία της ΕΡΤ• Πέντε κανάλια: ΕΤ1, ΝΕΤ, ΕΤ3, ERT WORLD (δορυφορικό), ΕΡΤ HD (Ψηφιακό)
• Επτά ραδιοφωνικοί σταθμοί με έδρα την Αθήνα: 91,6 Πρώτο Πρόγραμμα, 103,7 Δεύτερο Πρόγραμμα, 90,9 Τρίτο Πρόγραμμα, 93,6 Kosmos, 101,8 ΕΡΑ Σπορ, 106,7 Φιλία, Πέμπτο Πρόγραμμα-Φωνή της Ελλάδας [στα βραχέα σε όλο τον κόσμο]).
• Τρεις ραδιοφωνικοί σταθμοί με έδρα τη Θεσσαλονίκη (95,8, 102 και Τρίτο)
• 19 περιφερειακοί ραδιοφωνικοί σταθμοί ανά την Ελλάδα
• Δυο μουσικά σύνολα (Εθνική Συμφωνική Ορχήστρα, Ορχήστρα Σύγχρονης Μουσικής, Χορωδία)
• Μια έντυπη έκδοση, η «Ραδιοτηλεόραση», ένας διαδικτυακός τόπος το www.ert.gr, το ψηφιακό αρχείο της ΕΡΤ, archives.ert.gr.

http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1106385/mpainei-loyketo-sthn-ert-apo-shmera.html

Samios60
12-06-13, 07:48
Ο δημοσιος τομεας κατεστρεψε την Ελλαδα ? ναι αυτο εκανε δεν λεω οτι ολοι οι υπαλληλοι ηταν κοπροσκυλα αλλα πολλοι απο αυτους, για την ΕΡΤ λυπαμαι που συμπολιτες μας εχασαν τη δουλεια τους ειδικα οι 45+ δυσκολα τα πραγματα ...ειχε πολλη σαβουρα η ΕΡΤ ? ναι ειχε αλλα ......κατα τη γνωμη μου δεν επρεπε να γινει ετσι .....δηλαδη 'η ολοι η κανενας' επιτελους σε αυτο τον τοπο υπαρχουν και φιλοτιμοι πολιτες

Dhmhtrhs Oikonomou
12-06-13, 09:10
αραγε σκεφτηκε κανενας τις οικογενειες των απολυμενων;

να χερετησω και τον jami μιας και δηλωσε κομμουνιστης(αν οντος ειναι) να πω κι εγω πως ειμαι συντροφος του

radioamateur
12-06-13, 09:19
αραγε σκεφτηκε κανενας τις οικογενειες των απολυμενων;

να χερετησω και τον jami μιας και δηλωσε κομμουνιστης(αν οντος ειναι) να πω κι εγω πως ειμαι συντροφος του

Συνονόματε εσύ που υπερασπιζεσαι τις οικογένεις των απολυμένων δεν μας λες τι μιισθοδοσία έπερνα και μετά έλα να με πείσεις να τους υπερασπιστώ.Αντιθέτως αν ένα υπαλληλάκος του ιδιωτικού τομέα απολυθεί λες να τρέξουν οι υπάλληλοι της ΕΡΤ να τους υπερασπιστούν;
Δεν μου απαντάς στην ερώτηση γιατί έκλεισε για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα το 902; Ωραίοι εργατοπατέρες...!!!Πουν κατέληξε ο κόσμος που εργαζόταν εκεί;

Δημήτρη μην το παίρνεις προσωπικά.Κουβέντα κάνουμε...

Dhmhtrhs Oikonomou
12-06-13, 09:41
Συνονόματε εσύ που υπερασπιζεσαι τις οικογένεις των απολυμένων δεν μας λες τι μιισθοδοσία έπερνα και μετά έλα να με πείσεις να τους υπερασπιστώ.Αντιθέτως αν ένα υπαλληλάκος του ιδιωτικού τομέα απολυθεί λες να τρέξουν οι υπάλληλοι της ΕΡΤ να τους υπερασπιστούν;

φιλικά

Μήτσος
δεν ξερω τι μισθοδοσια αλλα δεν καταλαβαινω τι σημασια εχει αυτο; τους μισθους τους διαχειρηζετε το κρατος οχι οι εργαζομενοι, στην ερτ δεν δουλευανε μονο παιδια 20-25 ετων αλλα και μεγαλυτεροι σε ηλικια, οι οποιοι το αν θα βρουν αλλη δουλεια ειναι κοματακι δυσκολο για τις σημερινες συνθηκες, στους εργατες υπαρχει μεγαλη συγχηση οσον αφορα την αλυλεγγυη τους σε εργαζομενους, αλλα... αλλα γιατι να μην το κανουν; οι παμιτες το κανουν ειτε προκειτε για ιδιοτικο ειτε για δημοσιο υπαληλο τωρα αν καπιοι κειταξουν την παρτη τους τι κανουμε; κανενας δεν ειναι τελειος. εγω απλα υπερασπιστικα το οτι θα πεταχτουν αθρωποι στο δρομο δεν πρεπει εργατης η μικρος επιχειρηματιας να τα βαζει με αλλους υπαληλους εστω και δημοσιους, εχθρος ειναι η εξουσια οχι ο εργαζομενος, συμφονω οτι καποιοι ηταν εκει γιατι τους βολεψε η κυβερνηση η περναν μισθους που δεν αξιζανε κτλπ , αλλα δεν βλεπω το κλεισημο της ερτ και την απολυση των υπαληλων σαν λυση αν εχω καπου λαθος διορθοσε με μπορει να κανω και λαθος,

vasilllis
12-06-13, 09:43
το κανάλι της βουλής άχρηστο είναι ας το κλείσουν
δεν ήμουν δημόσιος υπάλληλος πότε και ΔΕΝ ΘΕΛΩ να γίνω αλλά επειδή ξέρω πως είναι να είσαι άνεργος αρκετά χρόνια τώρα , με ενοχλεί να βλέπω + 2500 ανέργους ετσι επειδή κάποιος έχει βολευτεί σε μια ΘΕΣΗ


Δυστυχως η πολιτικη ''αλητεια'' καποιων και η οσφυοκαμψια τους να πραγματοποιησουν απολυσεις (αυτες μαλλον ηταν οι απολυσεις που ειχαν αναγγειλει για το καλοκαιρι του ΄13) βρηκε προσφορο εδαφος στην ΕΡΤ.Μπορει να λεγαμε τα μυρια-οσα για το οργιο των προσληψεων και το δημοσιο φαγοποτι, ΑΛΛΑ δε πετας στο δρομο 2.656 υπαλληλους σε μια νυχτα και μαλιστα χωρις να το περασεις απο τη βουλη.Και οπως ανεφερε παραπανω και ο Θωμας (αν δε κανω λαθος) για το 1% την πληρωνει το 99% που δουλευε καθε μερα και νυχτα σε οποιεσδηποτε συνθηκες για να εχουμε Δημοσια Τηλεοραση.
Και να μη τρεφουμε αυταπατες...Τα λαμογια δεν προκειται να χασουν τη δουλεια τους.Οι νοικοκυραιοι και οι απλοι εργαζομενοι θα τη χασουν.Τι να πουν στο φιλαρακι μου που με κρυο, ζεστη, βροχη και χιονια ανεβαινε μια ολοκληρη εβδομαδα στο Παγγαιο για να ειναι παντα σε λειτουργια οι αναμεταδοτες και να βλεπει ολη η Ανατολικη Μακεδονια και Θρακη σωστη εικονα?????????????Αισχος!


Μέχρι σήμερα έβγαιναν στον αέρα πολλά προγράμματα στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση σε όλη την Ελλάδα. Δεν θα έβγαιναν αν αυτό που έγραψες ίσχυε.

Έχω βρεθεί στο εξωτερικό για μεγάλα χρονικά διαστήματα και ήταν πολύ σημαντικό να ακούω τα προγράμματα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας. Δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει αν αρκετοί δεν δούλευαν.

o λαος που θελει και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο!!!!!
Καποτε λεγαμε γιατι να πληρωνουμε την ερτ που δεν την βλεπει κανεις και εχει ολο βλακειες.
Τωρα λεμε παει η φωνη του λαου.Επεσε,
Λεγαμε ολα τα κοπροσκυλα ειναι εκει μεσα.Τωρα? το 1% ειναι κοπροι.το 99 ματωνει να βαλει το προγραμμα.
Ας αποφασισουμε επιτελους τι θελουμε...
Κακο ειναι να μενουν ανεργοι.Αλλα ειναι κακο να ειναι εργαζομενοι στην δικη μου καμπουρα.
Ας προσφερανε και κατι .Μονο να τρωγανε ηταν..

primeras
12-06-13, 09:53
Η αλήθεια είναι ότι έπρεπε κάτι να γίνει.
Αυτό που έγινε όμως είναι απίστευτο!
Το κακό είναι ότι δεν έγινε κάποια ανακοίνωση από τον πρωθυπουργό.

Το χειρότερο όμως νομίζω είναι ότι δεν έχουν βάλει επί χάρτου τα του νέου φορέα.
Θα μπορούσαν να πούνε φύγε εσύ, έλα εσύ και όλα να ήταν λίγο πιο ομαλά.

Τώρα νομίζω ότι γίνεται επίδειξη ισχύος, αλλά... θα πέσουν κεφάλια.

Όπως και να έχει η ΕΡΤ ήταν χάλια. Ούτε βλεπόταν ούτε ακουγόταν.

Απλά τώρα με αυτό τον τρόπο που διάλεξαν οι διοικούντες απόκτησαν επικριτές από όλες τις πλευρές (όχι ότι δεν είχαν, αλλά λέμε τώρα...).

jdm
12-06-13, 10:15
Καλημέρα σε όλους.
Αυτό που έγινε χθές το βράδι δεν έχει προηγούμενο. Τώρα οι ''έμισθοι κονδυλοφόροι'' και οι μεγαλοκαναλάρχες [αναρωτηθήκατε ποτέ πόσα χρωστούν στο Δημόσιο; βλέπε θαλασσοδάνεια κ.λ.π.] μήπως τρίβουν τα χέρια τους;
Την ώρα που ο Ελληνικός Λαός στενάζει, την ίδια ώρα σερβίρουν στον κόσμο ''τουρκολαγνεία'' και στρέφουν την μια κοινωνική ομάδα ενάντια στην άλλη κάνουν τις καλύτερες μπίζνες με την περιουσία του Λαού;
Αυτό δεν θα περάσει και δεν πρέπει να περάσει συν-Έλληνες.

hurt30
12-06-13, 11:04
Σορι κιόλας αλλά η τουρκολαγνεία συντηρείται γιατί γιαγιάδες-μανάδες-πεθερές έχουν λυσσάξει να βλέπουν τα τούρκικα.
Όσο για το ποιοί τρίβουν τα χέρια τους άσε, η ΕΡΤ ήταν εκτός ανταγωνισμού σε σχεδόν όλα τα επίπεδα.
Να δεις pools που έχουν χαθεί, να δεις τεχνικούς που θα χρειαστούν.
Παλιά όταν έβλεπες έναν βουλευτή να μιλάει έβλεπες 150 μικρόφωνα μπροστά του με τα σηματτάκια των σταθμών. Τώρα πια σπάνια έβλεπες πάνω από δύο τρια. Νομίζεις ότι αυτό θα ευχαριστήσει τους καναλάρχες που θα πρέπει να στέλνουνε κόσμο; ή θα βοηθήσει στην πληροφόρηση;

Έχω βαρεθεί να ακούω μπούρδες. Σήμερα για παράδειγμα και αύριο που δεν θα υπάρχει καμμία ενημερωτηκή εκπομπή, μπορεί κανείς να μας πει τι νομοσχέδια και άλλες μαλακίες μπορεί να περάσουν; Είναι δυνατόν να σταματάει εντελώς η ενημέρωση; Είναι δυνατόν να μην κράζει το σύμπαν το τι γίνεται στην Ελλάδα; Είτε μας αρέσει είτε όχι αν μαθαίνουμε κάτι αυτό προέρχεται και από τους "έμισθους κονδυλοφόρους". Αλλιώς δεν μαθαίνουμε τίποτα.- Και εμπάσει περιπτώσει, άσε τους κονδυλοφόρους να εκτεθούν τώρα που το πρόβλημα είναι στην ακμή του. Να δούμε ποιός είναι σε ποιά πλευρά. Να δεις που πρίν το τέλος της απεργίας θα μπούν τα ματ μέσα θα τους τουλουμιάσουν και θα τους πάρουν σηκωτούς και εμείς το μόνο που θα ξέρουμε είναι οι διαφημήσεις για το κομμουνιστικό μανιφέστο και τα βιβλία των εκδόσεων της νέας εποχής.

Και εγώ θα ήθελα ένα διαφορέτικό σύστημα αλλά πρέπει να δούμε την πραγματικότητα. Είναι απαράδεκτο η digea να κόβει το σήμα του 902. Δεν το συζητάμε αυτό. Αλλά δώσε το δικαίωμα στα κανάλια να κράξουν όπως πρέπει, και μην μου πεις ότι δεν θα το έκαναν.

hurt30
12-06-13, 11:24
Kαι για να τελειώνουμε με τους κονδυλοφόρους, γιατί ο 902 δεν πέρνει ένα OB link να πάει έξω από την ΕΡΤ να κάνει πρόγραμμα και να απαιτήσει σήμερα ημέρα απεργίας να το μεταδώσουν όλοι;
Αν δεν έχει τα μέσα να βγει να ζητήσει βοήθεια και να καταγγείλει ονομαστικά αυτούς που δεν θα πάρει βοήθεια.

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος γιατί δεν το κάνει; Γιατί πολύ απλά δεν αλλάζει τίποτα σε αυτή την χώρα και όλοι κάνουν την δουλειά του εκ του ασφαλούς.

hurt30
12-06-13, 11:30
Αλήθεια oi ραδιοζώνες βλέπουν αρκετή εξέγερση και ανυπακοή στην ΕΡΤ ώστε να σταματήσουν λίγο την punk και να παίξουν κάτι από/για ΕΡΤ;

Ο πιο πολιτισμένος 1431 παίζει κάτι;

SRF
12-06-13, 11:36
ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ!!!
Τα πρακτορεία του ΟΠΑΠ λαμβάνουν πληροφορίες για τις κληρώσεις του ΚΙΝΟ μέσω της ΝΕΤ (μετάδοση ψηφιακής πληροφορίας με ενσωμάτωση στους παλμούς οριζοντίου). Τα πρακτορεία σήμερα παίζουν ΚΙΝΟ άραγε... χωρίς ΝΕΤ? :biggrin:

hurt30
12-06-13, 11:38
Ναι νομίζω ότι καποιο κανάλι το παιζει στο ΤΤΧ του. νομίζω το ΑΡΤ ίσως

mariosm
12-06-13, 11:38
Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος γιατί δεν το κάνει;

Αν σου απαντησει καποιος για το πως αποληθηκαν και που ειναι οι εργαζομενοι του 902 τοτε μπορει να σου απαντησει και για αυτο που ρωτας.
Το να αναλαμβανει το ΚΚΕ πρωτοβουλιες για την ΕΡΤ νομιζω οτι ξεπερναει τα ορια της γελοιοτητας.

jackie1989
12-06-13, 11:40
Εμένα παιδια κάτι μου βρωμαει στο θεμα... Δεν είναι δυνατον η ΕΡΤ, ενα καναλι με τοσα χρονια ιστορια να κλεινει που εχει περασει τοσα ολα αυτα χρόνια,, εκει που παει το μυαλο μου ειναι οτι μαλλον μας βλέπω για ξεπουλημα. Θελουν να μειωσουν τη δυναμη ενως κρατους. και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το κανουν αυτο? Να μην υπάρχει τιποτα κρατικο. Κλεινουν την ΕΡΤ πουλαν την Δεη πουλάν τον οτε. Σε λιγο θα πουλησουν και εμας....

hurt30
12-06-13, 11:41
Να' το

4432944330

hurt30
12-06-13, 11:42
Το να αναλαμβανει το ΚΚΕ πρωτοβουλιες για την ΕΡΤ νομιζω οτι ξεπερναει τα ορια της γελοιοτητας.

Πρώτη φορά θα είναι; Τότε γιατί εξαιρείται της απεργίας;
Γιατί δεν καλούνε ας πούμε τον ΣΚΑΙ να βγει και να ασχοληθεί με τα της απεργίας και να δείξουνε live τα ματ που θα τους βγάλουν; και αν αρνηθεί ο ΣΚΑΙ να τον κράξει ονομαστικά και να του συνεχίσει την απεργία.

Και αυτό γελίο είναι; ή είναι εκτός των σκοπών του ΚΚΕ;

Τώρα εγώ δεν έχω το δικαίωμα να πω ότι η απεργία καλύπτει (=βγάζει απο την δύσκολη θέση) τους κονδυλοφόρους ενώ ηρωοποιεί τον 902 με την αναμετάδοση;

mariosm
12-06-13, 11:53
Τότε γιατί εξαιρείται της απεργίας;

Γιατι οπως θα γνωριζεις κατα την αποψη του ΚΚΕ αυτοι που δουλευουν στις επιχειρισεις του δεν ειναι υπαλληλοι αλλα ....εθελοντες :lool::001_tt2:

Τωρα οσο για την απεργια των δημοσιογραφων δεν χρειαζεται πολυ σκεψη. Αρκει να ψαξεις λιγο για να δεις τι ακριβως ειναι αυτο το πραγμα
που ονομαζεται ΕΣΗΕΑ και νομιζω οτι δεν υπαρχει κατι αναλογο σε αλλο μερος του πλανητη.

hurt30
12-06-13, 11:53
Ουφ. πάω να κάνω καμμιά δουλειά.

plouf
12-06-13, 11:55
Για να μαθαινουν οι νέοι και να θυμούνται οι παλιοί (2011)

http://www.youtube.com/watch?v=6HMVW9oZPfI&feature=share


στο 0,31 "Δεν κατανοώ το οφελος απο το κλεισιμο της ΕΤ1 και των υπερσυχρονων studio ..."
0.53 "Ειδικα στις παραμεθοριες περιοχες ...απο σκοπιανα τουρκικα κτλ"
1,02 " η ΕΡΤ Μπορει να ειναι πλεονασματικη..."
1,19 " η συρρικνωση της ειναι προς οφελος ιδιωτικων και ξενων συμφεροντων .."

klik
12-06-13, 12:41
ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ!!!
Τα πρακτορεία του ΟΠΑΠ λαμβάνουν πληροφορίες για τις κληρώσεις του ΚΙΝΟ μέσω της ΝΕΤ (μετάδοση ψηφιακής πληροφορίας με ενσωμάτωση στους παλμούς οριζοντίου). Τα πρακτορεία σήμερα παίζουν ΚΙΝΟ άραγε... χωρίς ΝΕΤ? :biggrin: και στο ετ3 ήταν οι πανελλήνιες και άλλες κρυπτογραφημένες επικοινωνίες.

Λεφτά υπάρχουν και για επανασχεδίαση ΥΛΙΚΟΥ και ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ για (νέους -χαχα) εργολάβους

RNR
12-06-13, 13:08
Τι να πώ φίλοι μου, διαβάζοντας όλα τα παραππανω, και έχοντας και την δικη μου άποψη, που λίγο πολύ είναι κοντάς με τις δικές σας, δεν ξέρω τι να πιστέψω ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ Η ΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ...

Μακάρι να γίνει ότι το καλύτερο για όλους μας!!!

ioannischristo
12-06-13, 14:22
Στην webtv της Hol έχει παγώσει το τελευταίο καρέ που έδωσε, ενώ δεσπόζει το "No Signal" στην ΝΕΤ & ΕΤ1!!! Για την ΕΤ3 απλά το "No Signal"!!!!

ioannischristo
12-06-13, 14:27
Μετά την προτογονη εποχή του "μαύρο" στην digea για την ερτ, εξελιχθήκαμε!!!!! Έριξαν έγχρωμες μπάρες !!!!!

ΤΙ ΠΡΟΟΔΟΣ ΠΙΑ!!!!! ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΆ ΒΙΑΖΕΣΤΑΙ.

johnnkast
12-06-13, 14:38
ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ!!!
Τα πρακτορεία του ΟΠΑΠ λαμβάνουν πληροφορίες για τις κληρώσεις του ΚΙΝΟ μέσω της ΝΕΤ (μετάδοση ψηφιακής πληροφορίας με ενσωμάτωση στους παλμούς οριζοντίου). Τα πρακτορεία σήμερα παίζουν ΚΙΝΟ άραγε... χωρίς ΝΕΤ? :biggrin:

...ο ΟΠΑΠ Γιωργο γνωριζε για το κλεισιμο....Απο τα τελη Μαρτιου ολα τα πρακτορεια λαμβανουν πληροφοριες ΚΙΝΟ δορυφορικα πλεον απο τον Eurobird 9E....
ο ΤΖΟΓΟΣ ειναι ΤΖΟΓΟΣ φιλε!!!

giwrgosss
12-06-13, 14:50
μα καλά θα έπρεπε να ντρέπεστε εσείς που κράζετε :lool: αντί να δείτε και να πείτε οτι αυτός ο τόπος τελικά έχει κυβέρνηση ! 23:00 ψηφίστηκε ο νόμος και 23:01 εφαρμόστηκε ! όπς γίνετε με όλους τους νόμους δηλαδή , πέφτει βαρύς ο πέλεκυς της δημοκρατίας , σε ένα λεπτό μπαμ και κάτω , ούτε τ διακόπτες μέσα στο κοινοβούλιο να είχαν ... φοβερό , και κάθεστε και κλαίγεστε τσ τσ τσ

όπως λέει και ο φίλος ΕΔΩ (http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=70535&page=8) μπορεί να είναι και η μαγνητική καταιγίδα τελικά :lool:

atlaspc
12-06-13, 14:54
Κατατέθηκε το νομοσχέδιο για τη Νέα Ελληνική Τηλεόραση, το οποίο θα εξεταστεί το απόγευμα σε νομοπαρασκευαστική επιτροπή της Βουλής. Η νέα εταιρεία θα έχει την επωνυμία «Νέα Ελληνική Ραδιοφωνία, Ίντερνετ, Τηλεόραση ΑΕ», δηλ. ΝΕΡΙΤ ΑΕ.
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Σίμος Κεδίκογλου μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM, δήλωσε ότι ο νέος κρατικός ραδιοτηλεοπτικός σταθμός θα λειτουργήσει μέχρι τις 29 Αυγούστου, θα απασχολεί τουλάχιστον 1000 με 1200 άτομα, ενώ ήδη έχει γίνει η επιλογή ατόμων εγνωσμένου κύρους για τη στελέχωσή του. Για το υπάρχον προσωπικό διευκρίνισε ότι θα απολυθεί όλο αλλά θα έχουν προτεραιότητα στις νέες προσλήψεις όσοι πραγματικά έχουν αποδώσει έργο στην ΕΡΤ όλα αυτά τα χρόνια.

giwrgosss
12-06-13, 15:03
εγω λέω τωρα που κλείσαμε την ερτ και ελευθερώθηκαν κανάλια και συχνότητες να γεμίσουμε με κάμερες και μικρόφωνα ολο το κοινοβούλιο , ακόμα και στις τουαλέτες και τα τηλέφωνα , 24 ώρες , ενα στιλ μπιγκ μπραδερ πράμα , θα μπαίνει η γιαγιά θα επιλέγει απ την λίστα του δέκτη της live ο διάδρομος της βουλής , η live καφενείο βουλής , και κλπ , όλα αυτά και stream φυσικά και σε hd μιας και υπάρχει ο εξοπλισμός μην πάει και χαμένος χε εχε

agis68
12-06-13, 15:29
44334


Bασικά εχω μείνει άφωνος και απλά περιμένω να ξανακούσω τις ερπύστριες!


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=se3B_ULyj7U

TSAKALI
12-06-13, 15:55
Το κακο ειναι που δεν θα εχουμε κρατικη τηλεοραση , εστω για λιγο ,τιποτα αλλο.
Για τους εργαζομενους , οσο και να θελω, δεν μπορω να καταλαβω τον πονο τους
και την αγωνια τους , ισα ισα που τους ζηλευω και θα ηθελα να ημουν στη θεση τους ,
πχ τι καλα να ημουν ενας απο τους απολυμενους της ΕΡΤ με 15 χρονια προυπηρεσια
ας πουμε.
Πριν απο λιγο περασα απο την ΕΤ3 και ειδα μονο σημαιες του συριζα , το παραλογο
σε ολο του το μεγαλειο, τι πηγε να κανει ο συριζα εκει ? αφου ΟΛΟΙ αυτοι τους οποιους
πηγε να συμπαρασταθει ψηφισαν σιγουρα μνημονιακα κομματα, ειναι δηλαδη απο το
απεναντι στρατοπεδο. Μνημονιο και ευρω δεν θελανε ?? η μηπως θελανε οτιδηποτε
αρκει να μην πειραχτουν οι θεσουλες τους και η ζωουλα τους.
Δεν προκειται να στεναχωρηθω για τις επιλογες των αλλων , ειδικα αφου δεν ειναι
και δικες μου επιλογες.
Και κατι ακομα , η κινηση αυτη να ειστε σιγουροι οτι ΔΕΝ εχει πολιτικο κοστος,
αλλα πολιτικο οφελος προς τον κυριο Σαμαρα.

antonis_p
12-06-13, 15:56
Όποτε βρέχει, έχουν απεργία οι εργαζόμενοι στους τομείς καθαριότητας, μεταφορών ή πιάνει φωτιά, καθαρίζει ο γνωστός φορέας. Χάθηκε ο κόσμος να ξαναεκπέμψει η ΥΕΝΕΔ;

vagelisda
12-06-13, 16:05
Είμαστε πολύ περιεργα ζώα.
Δε λεω ,αυτό που έγινε ήταν βάρβαρο,
γεμάτο ερωτηματικα,και με ανυπολόγιστο κόστος σε ανθρώπινό υλικό.
Καταρχάς ολοι αυτοί που φωνάζανε (κι εγώ) να μειωθεί αυτό το παρασιτικό γιγάντιο δημόσιο,πως νομίζανε ότι θα γίνει;
Πείτε μου τι ποσοστό αμόρφωτων ,ανειδίκευτων ,πολύ καλοπληρωμενων υπάλληλων είχε εκεί μέσα;
Μπήκε έστω και μισός χωρίς μπαρμπα στην Κορώνη;
Η Ερτ με ΓΕΜΑΤΑ ταμεία ,πήρε 15 ΕΚΑΤΟΜΜΎΡΙΑ ευρώ δανεικά,και πάλι βρήκαν τρύπα μεγέθους κράτους ...ειδικά στην ΕΤ 3...
Ξέρω ότι πολλοί θα με βρίζετε ,ξέρω ότι άνθρωποι πονάνε αυτή τη στιγμή και πραγματικά στενοχωριέμαι...
Αλλά παιδιά,ολοι αυτοί που ψηφίζαμε ΠΑΣΟΚ,και έσεις που ψηφιζατε ΝΔ για να σας βάλουνε τον αδερφό,ξάδερφο ,μπατζανάκη σε μια "θεσουλα" ,εμείς το προκαλεσαμε ΟΛΟ αυτό.
Και που η ερτ και κάθε ερτ φορτώθηκε όλους αυτούς τους αμόρφωτους ,βυσματιες κοπριτες,και που τους ξεφορτώθηκε τόσο βίαια...
Θα με.μισησετε μέχρι θανάτου,αλλά εγώ το βλέπω σαν μονή λύση ,αν γίνει κάτι τέτοιο σε τρεις τέσσερις μεριές ακόμη ,ίσως έτσι κάπως ξεβρωμισουνε.
Μιλώντας ψυχρά ,σκεπτόμενος το καλος της χώρας που μένω,και όχι της θείας μου και του πρωτοξαδερφου μου που είναι δημ. υπάλληλοί.

Sent from my GT-N7100

jackie1989
12-06-13, 16:15
Όποτε βρέχει, έχουν απεργία οι εργαζόμενοι στους τομείς καθαριότητας, μεταφορών ή πιάνει φωτιά, καθαρίζει ο γνωστός φορέας. Χάθηκε ο κόσμος να ξαναεκπέμψει η ΥΕΝΕΔ;

Δεν είναι έτσι, όλα με απεργιες και αγώνες κερδίζονται, καποιοι απο εμας παραπονιουνται για ποιο λογο εχουν απεργια οι εργαζομενοι, και κλεινουν τους δρομους και δεν μπορουμε να παμε στην δουλεια μας. Φαντασου να καταπουσαν τα δικα μας δικαιώματα στους δικους τομεις,, τι θα πρεπε να κανουμε, να το αφησουμε να περασει? ακομα και για το πιο μικρο και ασημαντο που μπορει καποιος να το δει οτι δεν υπαρχει λογος να μιλησω και να κανω απεργια μπορει να εξελιχθει και να φτασει σε μεγαλυτερο επιπεδο δηλαδή στην εκμεταλευση. γι αυτο φτασαμε και εδω που φτασαμε.



Είμαστε πολύ περιεργα ζώα.
Δε λεω ,αυτό που έγινε ήταν βάρβαρο,
γεμάτο ερωτηματικα,και με ανυπολόγιστο κόστος σε ανθρώπινό υλικό.
Καταρχάς ολοι αυτοί που φωνάζανε (κι εγώ) να μειωθεί αυτό το παρασιτικό γιγάντιο δημόσιο,πως νομίζανε ότι θα γίνει;
Πείτε μου τι ποσοστό αμόρφωτων ,ανειδίκευτων ,πολύ καλοπληρωμενων υπάλληλων είχε εκεί μέσα;
Μπήκε έστω και μισός χωρίς μπαρμπα στην Κορώνη;
Η Ερτ με ΓΕΜΑΤΑ ταμεία ,πήρε 15 ΕΚΑΤΟΜΜΎΡΙΑ ευρώ δανεικά,και πάλι βρήκαν τρύπα μεγέθους κράτους ...ειδικά στην ΕΤ 3...
Ξέρω ότι πολλοί θα με βρίζετε ,ξέρω ότι άνθρωποι πονάνε αυτή τη στιγμή και πραγματικά στενοχωριέμαι...
Αλλά παιδιά,ολοι αυτοί που ψηφίζαμε ΠΑΣΟΚ,και έσεις που ψηφιζατε ΝΔ για να σας βάλουνε τον αδερφό,ξάδερφο ,μπατζανάκη σε μια "θεσουλα" ,εμείς το προκαλεσαμε ΟΛΟ αυτό.
Και που η ερτ και κάθε ερτ φορτώθηκε όλους αυτούς τους αμόρφωτους ,βυσματιες κοπριτες,και που τους ξεφορτώθηκε τόσο βίαια...
Θα με.μισησετε μέχρι θανάτου,αλλά εγώ το βλέπω σαν μονή λύση ,αν γίνει κάτι τέτοιο σε τρεις τέσσερις μεριές ακόμη ,ίσως έτσι κάπως ξεβρωμισουνε.
Μιλώντας ψυχρά ,σκεπτόμενος το καλος της χώρας που μένω,και όχι της θείας μου και του πρωτοξαδερφου μου που είναι δημ. υπάλληλοί.

Sent from my GT-N7100


Έχεις απόλυτο δικιο και ετσι είναι τα πραγματα. Πρεπει να τα λεμε με το ονομα τους και να μην
φοβομαστε μηπως παρεξηγηθουμε. Ο καθένας πρεπει να ειναι καταλληλος για εκει που βρισκεται.

moutoulos
12-06-13, 16:21
Βαγγέλη δεν θα σε μισήσει κανένας, γιατί έχεις απόλυτο δίκιο ..., άσχετα αν κάποιοι είναι "πονόψυχοι".

andrewsweet4
12-06-13, 16:41
Μονο εμενα η ατμοσφαιρα μου "μυριζει" πολυτεχνειο? Τα εβλεπα εχθες στην τηλεοραση και δεν τα πιστευα! Οι παρουσιαστες και οι εργαζομενοι της ΕΡΤ μεσα στο στουντιο τελειως χυμα και χωρις συγκεκριμενο προγραμμα, οι καμερες βαλμενες οπως-οπως στο παραθυρο να φαινεται ο κοσμος απεξω και πλανα "στον ωμο" αμονταριστα, οι εργαζομενοι ωρες ατελειωτες στο στουντιο να εταδιδουν τις εξελιξεις, ο διευθυντης αστυνομικων υπαλληλων στο τηλεφωνο να καλει τους συναδελφους τους να μην υπακουουν παραλογες εντολες και τα ΜΑΤ σε παραταξη εξω απτο κτηριο να περικυκλωνουν το χωρο και να απειλουν τους εργαζομενους με συλληψεις σαν "καταληψιες". Και μετα "μαυρο"... Δεν εχω λογια............

electron
12-06-13, 16:44
Αυτό που λέει η φωνή της λογικής πέρα από το αν η ΕΡΤ είναι ή όχι διεφθαρμένη, είναι ότι ένας εξορθολογισμός δεν γίνεται κατ ανάγκη με λουκέτο μιας δημόσιας επιχείρησης και φυσικά ούτε με πράξεις νομοθετικού περιεχομένου που παρακάμπτουν το κοινοβούλιο.
Τέτοια πράγματα ούτε μια χούντα που λέει ο λόγος δεν τα κάνει. Αυτοί,(κυβερνώντες), τα έκαναν για να μας πουν οι δανειστές μας ότι είμαστε καλά παιδιά.

mpex2006km
12-06-13, 17:03
Παιδιά . Τι να πω;;; Η ΕΡΤ ήταν πλεονασματική ... Είχε ραδιόφωνα σε όλοι την Ελλάδα και φωνή παγκόσμια. Και λέω τώρα εγώ... Πως μια επιχείρηση πλεονασματική , με νέο εξοπλισμό, νέα κανάλια , κονδύλια και και και... να κλείσει με μια υπουργική απόφαση... Εμείς που από την ΔΕΗ πληρώναμε τόσα χρόνια για μια ΕΡΤ Και ΤΏΡΑ ΈΡΧΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΛΕΙΝΕΙ. Τι στο διάολο θα γίνουν όλοι αυτοί οι εργαζόμενοι - ανταποκριτές - θεατές - εμείς που την πληρώνομαι και τώρα ένας βλάκας με μισθό άνω το πέντε χιλιάδων ευρό την κλίνει? Η ΕΡΤ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΗ (όπως και η ΥΕΝΕΔ).

ΤΗΝ ΣΥΜΠΌΝΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΕΡΤ...

Και να ενημερώσω ότι ΦΩΝΆΖΩ και παρακαλώ τους συντονιστές να διαγράψουν το post αν το βρουν προσβλητικό (συγνώμη για τις άσχημες λέξεις αλλά έχω σκάσει πια και δεν μπορώ άλλο να είμαι σοβαροφανής .)

elettronica
12-06-13, 17:07
Από που κατάγονται η πλειονότητα των εργαζομένων στο μουσείο της Ακροπόλεως? Ε από που ? Όποιος το βρει κερδίζει ένα βάζο ελιές Καλαμών .
Ποιος έφτασε την ΕΡΤ, ΔΕΗ ,ΟΤΕ ,ΕΥΔΑΠ,κτλ,κτλ,κτλ………Στην κατάσταση αυτή έτσι ώστε να μπορεί με το πρόσχημα της μη βιωματικής επιχείρησης να κλείσει να ξεπουλήσει και να χαρίσει δημόσιο πλούτο με το πρόσχημα του δημόσιου βάρους (οι ίδιοι ποτέ δεν θεώρησαν τέτοιο τον εαυτό τους ,όταν πεθάνουν θα θαφτούν και δημοσία δαπάνη οι κοπρίτες)κτλ,κτλ,κτλ……
Ποιος ήθελε ψηφαλάκια ? Και είχε γραμμένο στ’α@@@δια του το δημόσιο συμφέρον που καλούνταν και επικαλούνταν ότι ήθελαν διακαώς να υπηρετήσουν ? Ε ποιος? Ο φουκαράς που δεν είχε στον ήλιο μοίρα (διότι απαξίωσαν την επαρχία μαζί με ότι παρήγαγε,έκλεισαν ότι παρήγαγε πλούτο πρώτα-πρώτα
υπερφορολογώντας το για να έχουν πισίνες κτλ) και του έταζαν να τον βάλουν στο δημόσιο (και αυτό δεν ισχύει για τα τελευταία 30 χρόνια που επικαλούνται μερικοί)? Φταίνε οι υπεράριθμοι “αμόρφωτοι ” “αγράμματοι” δ. υπάλληλοι? Έτσι τους γαλούχησαν, να “τρουπώσεις” και άσε τους άλλους να ψοφήσουν, γιαυτό “αμόρφωτοι ” και “αγράμματοι” λόγω ελλείψεως πραγματικής παιδείας και όχι αυτού του μορφώματος που αποκαλούν παιδεία Εξ’αιτιας ελλείψεως πραγματικής παιδείας φτάσαμε εδώ που φτάσαμε. Τέλος είναι αδίκημα του κοινου ποινικού κώδικα να ξεγελάς ψηφοφόρους με σκοπό να υφαρπάξεις την ψήφο τους και να πράττεις άλλα από αυτά που έταζες. Δεν είδα κανένα από την “ανεξάρτητη” και “αδέσμευτη” “δικαιοσύνη” (λέμε τώρα) να κάνει οτιδήποτε γιαυτό?
Άλλοι φταίνε και όχι η ΕΡΤ , νοσοκομεία κτλ,κτλ……και οποιαδήποτε δημοσία υπηρεσία που δημιουργήθηκε με γνώμονα το ΔΗΜΟΣΙΟ συμφέρον και δυστυχώς οι υπεύθυνοι γιαυτό θα μένουν στο απυρόβλητο όσο θα υπάρχουν ΟΠΑΔΟΙ που τους υποστηρίζουν. Όπως το ψέμα πρέπει να εφευρεθεί ενώ η αλήθεια απλώς υπάρχει έτσι και αυτοί που ασχολούνται με άπατες και ψέμματα για να τα υποστηρίξουν χρειάζονται ΟΠΑΔΟΥΣ και όχι ΠΟΛΙΤΕΣ .Διότι οι πολίτες που απαρτίζουν τις πολιτείες ,χώρες κτλ ενδιαφερονται για την πόλη,την χώρα κτλ και δεν θα άφηναν το ΚΟΙΝΟ που εκφράζει την ΚΟΙΝΩΝΙΑ τους στα χέρια των απατεώνων. Ενώ οι οπαδοί ούτε βούληση, ούτε άποψη ούτε ενδιαφέρον (πολιτικό λόγο) προς τα κοινά έχουν παρά μόνον για το αντικείμενον του οπαδισμού τους και για ίδιον συμφέρον μόνον το οποίο θεωρούν και ιδανικό (ΙΔΙΩΤΗΣ=αυτός που δρα για ίδιον συμφέρον,ηλίθιος στα ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ IDIOT= ΗΛΙΘΙΟΣ στα Αγγλικα) ξεφτίλα και καφρίλα αντάμα.


http://news247.gr/eidiseis/koinonia/deite_zwntana_to_programma_ths_net.2292155.html

SRF
12-06-13, 17:10
Εμένα παιδια κάτι μου βρωμαει στο θεμα... Δεν είναι δυνατον η ΕΡΤ, ενα καναλι με τοσα χρονια ιστορια να κλεινει που εχει περασει τοσα ολα αυτα χρόνια,, εκει που παει το μυαλο μου ειναι οτι μαλλον μας βλέπω για ξεπουλημα. Θελουν να μειωσουν τη δυναμη ενως κρατους. και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να το κανουν αυτο? Να μην υπάρχει τιποτα κρατικο. Κλεινουν την ΕΡΤ πουλαν την Δεη πουλάν τον οτε. Σε λιγο θα πουλησουν και εμας....

... Αυτό ακριβώς λέω από εχθές!!! Κάτι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΝΕΤΑΙ σε ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΜΑ που θα υλοποιηθεί ΣΥΝΤΟΜΑ... και ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει ΚΡΑΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ & ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!!

vagelisda
12-06-13, 17:20
Για ποιο λόγο δηλαδη;
Λες να κάνανε κατι γαργάρα οι ιδιωτικοί και να έκανε αποκαλύψεις η ερτ;
Δεν έχουμε φτάσει σεβαυτη τη μέρα παιδιά που θα ηταν τόσο προχω η ερτ...
Απλά την κοψανρ μαχαίρι να αποφύγουν την παραφιλολογια πριν...να την έχουν μόνο μετά...
Sent from my GT-N7100

panos_panopoulos
12-06-13, 17:25
http://www.youtube.com/watch?v=S1Q5priRFdI

jackie1989
12-06-13, 17:26
Επανασταση αδελφια! Οσο πανε και αγανακτουν περισσότερο τον έλληνα πολιτη.
ΠΛησιαζει ο καιρος που θα ξεσηκωθει το ελληνικο πνευμα και τοτε ποιος ειδε τον ελληνα και
δεν τον φοβηθηκε! Η ιστορια επαναλαμβανεται! Θα δειτε που όλο αυτο στο τελος θα έχει
μεγάλο ξεσπασμα στην ιστορια του τόπου μας!

SRF
12-06-13, 17:28
Κατατέθηκε το νομοσχέδιο για τη Νέα Ελληνική Τηλεόραση, το οποίο θα εξεταστεί το απόγευμα σε νομοπαρασκευαστική επιτροπή της Βουλής. Η νέα εταιρεία θα έχει την επωνυμία «Νέα Ελληνική Ραδιοφωνία, Ίντερνετ, Τηλεόραση ΑΕ», δηλ. ΝΕΡΙΤ ΑΕ.
Ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Σίμος Κεδίκογλου μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM, δήλωσε ότι ο νέος κρατικός ραδιοτηλεοπτικός σταθμός θα λειτουργήσει μέχρι τις 29 Αυγούστου, θα απασχολεί τουλάχιστον 1000 με 1200 άτομα, ενώ ήδη έχει γίνει η επιλογή ατόμων εγνωσμένου κύρους για τη στελέχωσή του. Για το υπάρχον προσωπικό διευκρίνισε ότι θα απολυθεί όλο αλλά θα έχουν προτεραιότητα στις νέες προσλήψεις όσοι πραγματικά έχουν αποδώσει έργο στην ΕΡΤ όλα αυτά τα χρόνια.

Μάλιστα... ΝΕΡΙΤ , εεε ?
Και επειδή θα ξεπουληθεί σε "Ξένους Επενδυτές" θα καταλήξει...

ΞΕΝΕΡΙΤ !!!

:biggrin:

Spirtos
12-06-13, 17:29
... Αυτό ακριβώς λέω από εχθές!!! Κάτι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΤΗΝΕΤΑΙ σε ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΜΑ που θα υλοποιηθεί ΣΥΝΤΟΜΑ... και ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει ΚΡΑΤΙΚΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ & ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!!!

Με πρόλαβες....έτσι ακριβώς. Και να το πάω λίγο πιο μακριά, δεν πρέπει να υπάρχει τίποτα που θα θυμίζει "Εθνικό", και μόνο ο απίστευτος ζήλος και οι χουντικές και βάλε πρακτικές για να κλείσει η ΕΡΤ, θα έπρεπε να μας προβληματίζει. Αξιοι συμπαραστάτες ο πρώην εθνικός κρατικός οργανισμός τηλ/ιών που εκτελεί ταχύτατα τις διαταγές των αφεντικών και κόβει κυκλώματα, με πλήρη κάλυψη από τους γνωστούς ένστολους φύλακες/μπράβους της "δικαιοσύνης" και "δημοκρατίας" αυτού του τόπου.

Και εμείς..."διαίρει & βασίλευε" σε όλο του το μεγαλείο....για να εξυγιάνουμε κάτι πρέπει ή να το κλείσουμε ή να το ξεπουλήσουμε....

Τελικά παίρνουμε ότι μας αξίζει....ακόμα το δέντρο βλέπουμε...

antonis_p
12-06-13, 18:23
Δεν είναι έτσι, όλα με απεργιες και αγώνες κερδίζονται,

Άντε πάλι:

http://www.defencenet.gr/defence/item/%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%BC%C E%B2%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF% 82-24%CF%89%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%87%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%8D%C E%BD-%CE%BF%CE%B9-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%B3%C F%81%CE%AC%CF%86%CE%BF%CE%B9

dovegroup
12-06-13, 18:24
http://www.youtube.com/watch?v=LQOggsY5wKQ

KOKAR
12-06-13, 20:19
Ένα χρόνο νωρίτερα ο κ. Κεδίκογλου που σήμερα ανακοίνωσε το κλείσιμο της ΕΡΤ, δήλωνε πως είναι αντίθετος με το κλείσιμο των δημόσιων Μέσων Ενημέρωσης.Δείτε το video στο 1.52 τις δηλώσεις του κ. Κεδίκογλου που πάνε σύμφωνα με τα φεγγάρια. «Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω τη λογική του κλεισίματος της συχνότητας» δήλωνε τότε.

http://www.youtube.com/watch?v=yyj96Pm2XZY

atlaspc
12-06-13, 20:29
Ένα χρόνο νωρίτερα ο κ. Κεδίκογλου που σήμερα ανακοίνωσε το κλείσιμο της ΕΡΤ, δήλωνε πως είναι αντίθετος με το κλείσιμο των δημόσιων Μέσων Ενημέρωσης.Δείτε το video στο 1.52 τις δηλώσεις του κ. Κεδίκογλου που πάνε σύμφωνα με τα φεγγάρια. «Eιλικρινά δεν καταλαβαίνω τη λογική του κλεισίματος της συχνότητας» δήλωνε τότε.

http://www.youtube.com/watch?v=yyj96Pm2XZY

:hahahha::hahahha::hahahha::hahahha:χαχαχαχχχαχχαχ αχαααααχχχααχα Τη δεν καταλαβένεις?

Σημαντική σημείωση: Δεν είχαν γίνει ακόμη κυβέρνηση...

takisegio
12-06-13, 20:31
εκτος απο το οικονομικο κοστος η Ελλαδιτσα μας εχασε την κρατικη τηλεοραση και ραδιοφωνο!!!Σε ποια αλλη χωρα εγινε αυτο;;;Τουλαχιστον να αφαιρεθει και το νταβατζιλικι απο την ΔΕΗ.

KOKAR
12-06-13, 20:33
άλλος ενας πριν τις εκλογές....


http://www.youtube.com/watch?v=ppu30M2Zxd4

KOKAR
12-06-13, 20:36
μα τι σκατα ρε πουστη μου......μνήμη χρυσόψαρου εχει ο Ελληνικός λαός ?


http://www.youtube.com/watch?v=1BaQ9fL1-Nw

JOHNY+
12-06-13, 20:52
To 902 το αναλογικό που αναμεταδίδει την ερτ απο πιά συχνότητα εκπέμπει ;

atlaspc
12-06-13, 20:59
Μπορείς να βλέπεις δυαδικτιακά ert.gr και την ερτ στο αναλογικο καναλι 11 απο πάρνηθα

electron
12-06-13, 21:03
Μπορείς να βλέπεις δυαδικτιακά ert.gr και την ερτ στο αναλογικο καναλι 11 απο πάρνηθα

Είσαι σίγουρος για το κανάλι 11;;Γιατί μέχρι το μεσημέρι έδειχνε μαύρο και εκεί. Όσο για τον 902 αναμετέδιδε το streaming της ΕΡΤ μέσω της zougla.gr το πρωί.

atlaspc
12-06-13, 21:08
Είσαι σίγουρος για το κανάλι 11;;Γιατί μέχρι το μεσημέρι έδειχνε μαύρο και εκεί. Όσο για τον 902 αναμετέδιδε το streaming της ΕΡΤ μέσω της zougla.gr το πρωί.

Γύρο στις 13:00 το μεσημέρι επεζε και το έγραφε και στο ert.gr απο εκει το είδα και το δοκίμασα.

electron
12-06-13, 21:11
Αυτή την στιγμή επειδή δεν είμαι σπίτι,εξακολουθεί το 11 να λειτουργεί;

atlaspc
12-06-13, 21:23
απο οτι βλέπω τώρα δεν δουλεύει τίποτα ουτε δυκτιακα ουτε αναλογικά.

kioan
12-06-13, 21:34
απο οτι βλέπω τώρα δεν δουλεύει τίποτα ουτε δυκτιακα

Για το δικτυακό κομμάτι το μόνο που εμποδίζει να δείτε είναι πως σταμάτησε το DNS resolving του www.ert.gr (http://www.ert.gr)

Για να το παρακάμψετε αρκεί να προσθέσετε στο hosts file (http://en.wikipedia.org/wiki/Hosts_(file)) του λειτουργικού σας τις παρακάτω γραμμές:


195.59.150.73 www.ert.gr
195.59.150.43 www.ert.gr

antonis_p
12-06-13, 22:58
Μισθολόγιο ΕΡΤ

http://oktv.gr/misthologio-ert/

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
12-06-13, 23:10
#Θα επανέλθω στο θέμα όπως ανέφερα και παραπάνω η Ε.Ρ.Τ. ήταν ένας σφόδρα ζημιογόνος οργανισμός (όπως και πάρα πολλοί άλλοι) με μεγάλο κόστος στον φορολογούμενο είχε 2.650 υπαλλήλους την στιγμή που το Β.Β.С έχει μόνο 800. Ηταν ένας χώρος βολέματος υμέτερων από όλα τα κόμματα κυβερνήσεις και δυστυχώς έφτασε η ώρα που κάποιος έπρεπε να πληρώνει το λογαριασμό γιατι οι φόροι του κορόιδου φορολογούμενου έχουν πάψει εδώ και πολυ καιρό να επαρκούν, έπρεπε να είχε γίνει εξυγίανση εδώ και πολύ καιρό αλλά η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ η ατολμία του Ελληνικού κράτους οι συνδικαλιστές βολεμένοι δεν άφησαν να γίνει, έτσι λοιπόν φτάσαμε στο χθεσινό γεγονός που είναι πρωτοφανές για τα Ευρωπάικά αν όχι παγκόσμια χρονικά ΤΟ ΒΙΑΙΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΠΟΜΠΩΝ!! η ανικανότητα στο μεγαλείο της η πολιτεία άρχισε εντελώς ανάποδα.
-Να δούμε όταν τους ξαναανοίξουν θα υπάρχουν οι συχνότητες γύρω απο τα σύνορα ή θα τις έχουν καταλάβει οι γείτονες ιδιαίτερα οι εξ ανατολών που δεν αφήνουν τίποτα να πάει χαμένο. Ολοι όσοι ασχολουμαστε με το αντικείμενο της κοινότητας ξέρουμε ότι ήταν τεχνικά εφικτό και με μικρό κόστος οι πομποί να απομονωθούν απο τα studio της Ε.Ρ.Τ. να δικτυωθούν έστω προχειρα και να ΕΚΠΕΜΠΟΥΝ έστω και κάρτες με ανακοίνωση ή κάτι άλλο τελως πάντων ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΜΗΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ιδιαίτερα στις ακριτικές περιοχές αλλα είπαμε προχειρότητα και ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.
-Οσο αφορά τους εργαζόμενους που στη πλειοψηφία τους ήταν βολεμένοι και προνομιούχοι πλήν των τεχνικών δεν είναι ευχάριστο να χάνουν τη δουλειά τους θα πάρουν όμως την αποζημίωση ας σκεφτούμε ότι στον ιδιωτικό τομέα τα πράγματα είναι πολύ άγρια σε απολύουν και ουτε λόγος για αποζημίωση.

electron
12-06-13, 23:21
Θύμιο όσο για την προχειρότητα της κίνησης δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να το αμφισβητεί.Όπως αναφέρεις και συ το χειρότερο είναι ότι οι <<φίλοι>> γείτονές μας θα αδράξουν την ευκαιρία με ότι συνεπάγεται αυτό. Ήταν που ήταν σχεδόν ανύπαρκτα τα κανάλια και τα ραδιόφωνα μας στις ακριτικές περιοχές, τώρα ο αμανές του χότζα βλέπω να έρχεται μαλλιά κουβάρια μέχρι την Αττική.
Επιτέλους αυτοί οι ανίκανοι πολιτευτές μας ως πότε θα τους επιτρέπουμε να αλωνίζουν και να λειτουργούν με τις επιταγές των έξωθεν αφεντικών μας; ΠΟΣΟ ΑΚΌΜΑ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΉΣΟΥΜΕ;;;;

JOHNY+
12-06-13, 23:28
ERT Live stream με χαμηλό delay στην εικόνα .
http://www3.ebu.ch/cms/en/sites/ebu/contents/news/2013/06/monitor-ert-online.html

Η ερτ εκπέμπει τώρα και ψηφιακά απο το κανάλι 52 .

lepouras
12-06-13, 23:32
η ΕΡΤ (και βασικά όλοι εμείς) είχε αγοράσει δικαιώματα για το μπάσκετ, φόρμουλα 1 και άλλα τέτοια.
στην αγονία του το κράτος να κλείσει αυτήν την ντροπή της Ελλάδας σήμερα γιατί τρέχαν όλα τα κοράκια στο υπουργείο οικονομικών να μειοδοτήσουν ποιος θα πάρει τί ??????? ο αντένα νομίζω πήρε το μπάσκετ?? και με πόσα??????? γιατί ΑΝ όπως λένε σε 3 μήνες θα έχουμε νέα ΕΡΤ(ή όπως σκ@τ@ θα την λένε) γιατί σκάσανε τόσα λεφτά να τα αγοράσου? και γιατί δεν τα παίρνει η νέα ΕΡΤ και τα ξεπουλά το υπουργείο οικονομικό???
για εμένα στον κατήφορο της πίνας που έχουν πέσει τα κοράκια, μαζεύουν τσάμπα δικαιώματα(και άλλα).
όσο για το κράτος, εκτός από γνωστός έμπορας(μιας και τα ξεπουλά όλα) πιστεύω έκανε ένα κρας τεστ για να δει τις ανοχές του κόσμου ώστε να δουν πως θα παίξουν τα επόμενα χαρτιά τους στα χειροτερα που θα μας φέρουν.
μπορεί να το κάνανε επίτηδες δημιουργώντας μια βαλβίδα εκτόνωσης του κόσμου( κάπως σαν τους αγανακτισμένους)μιας και μπορούν να το διαχειριστούν πιο εύκολα.
οπότε και δώσανε και στα παπαγαλάκια τους μεροκάματο(και στα αφεντικά τους έσοδα με δωράκια) εκτονώνουν και τον κόσμο κανουν και τις δοκιμές τους.

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
12-06-13, 23:34
αρκετο καρβουνο μεχρι να σκασουμε .παντως δεν περιμενα τοσο γρηγορα να κωψουν,και φυσικα απο καιρο λεγαν για συνχωνευση κλπ,απο την αλη χρονια ,σπαταλης μηχανιματα εκατομυριων και εκπομπες που κωστιζαν 40000-50000ε ε καποτε ηρθε και η ωρα να περασουν απο το ταμειο ,αραγε τι θα γινουν τα μηχανιματα οι τεχνικοι και ολοι οι απλοι μησθοτοι?

antonis_p
13-06-13, 00:03
.... απο την αλη χρονια ,σπαταλης μηχανιματα εκατομυριων και εκπομπες που κωστιζαν 40000-50000ε ε καποτε ηρθε και η ωρα να περασουν απο το ταμειο ,αραγε τι θα γινουν τα μηχανιματα ...

Θα λειτουργησει ξανά η ΕΡΤ, σε λίγους μήνες. Με τα ίδια μηχανήματα.

JOHNY+
13-06-13, 00:16
τζάμπα το πήρε ο ANT1 το basket , του το χαρίσανε

Spirtos
13-06-13, 00:24
και να συνεχίσω περί δέντρου και δάσους που δεν βλέπουμε, με μια γρήγορη ανάγνωση απο το σχέδιο νόμου http://www.newsit.gr/flash/nea_ert.pdf,


Η ΝΕΡΙΤ-Α.Ε. απευθύνεται προς το ευρύ κοινό και καλύπτει γεωγραφικά το σύνολοτης χώρας. Μπορεί να απευθύνεται και προς τον απόδημο ελληνισμό. (μπορεί...δεν υποχρεούται...)

2.Πόροι της ΝΕΡΙΤ Α.Ε. είναι: α. Έσοδα από ανταποδοτικό τέλος, ως αντιστάθμισμα για την εκπλήρωση του στόχου της δημόσιας υπηρεσίας…». Ουδέν σχόλιον...

Η ΝΕΡΙΤ ΑΕ προσλαμβάνει προσωπικό ύστερα από σχετική προκήρυξη…τηρώντας τις αρχές της διαφάνειας, της αξιοκρατίας και της ισότητας» (άρθρο 15 παρ.1). Οι απολαβές τους δεν θα έχουν τους περιορισμούς των μισθών του Δημοσίου Τομέα, αλλά θα καθορίζονται κατά περίπτωση σύμφωνα με τους όρους κάθε ατομικής σύμβασης εργασίας: (παρ. 3 του άρθρου 15: «Οι πάσης φύσεως αποδοχές του προσωπικού καθορίζονται ανάλογα με τα τυπικά και τα ουσιαστικά προσόντα και τα καθήκοντα που ασκεί το προσωπικό και ειδικότερα με την ατομική σύμβαση εργασίας που συνομολογείται με την ΝΕΡΙΤ-Α.Ε.», Σχετική προκήρυξη? Δεν θα έχουν περιορισμούς μισθών Δημοσίου?


Η ΝΕΡΙΤ Α.Ε αποτελεί τον ενιαίο φορέα στον οποίο μπορεί να ενταχθούν μετά από απόφαση του Εποπτικού Συμβουλίου, σύμφωνα με το άρθρο 4,

τηλεοπτικοί και ραδιοφωνικοί σταθμοί, διαδικτυακοί ιστότοποι και άλλεςσχετικές με τον σκοπό τηςεταιρείαςδραστηριότητες, ιδίως πολιτιστικές. Ιδίως "πολιτιστικές", ένας θεός ξέρει τι μπορεί να μαζευτεί εκεί, ιστοσελίδες από ΜΚΟ πρώτα πρώτα...και πάει λέγοντας...


.

Το πρόβλημα τους δεν είναι η σπατάλες και το χάος της ΕΡΤ (όχι φίλοι μου, αυτά μπορέις να τα φτιάξεις άμα θέλεις), απλά δεν πρέπει να υπάρχει Εθνικός χαρακτήρας ούτε κατ' όνομα σε ΜΜΕ πανελλαδικής εμβέλειας και άλλα πολλά!! παγκόσμια πρωτοτυπία, μόνο εδώ!!!

ioannischristo
13-06-13, 00:30
Απλά... άλλαξε ο Μανωλιώς και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς...

radioamateur
13-06-13, 00:37
Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να πληρώνω την ΕΡΤ αφενός γιατί πλέον βρίσκω όλες τις ειδήσεις στο internet αφετέρου δεν γουστάρω να πληρώνω την κακοδιαχείρηση.Δεν είμαι βέβαια και αισιόδοξος στο θέμα της δημοσιονικής εξυγείανσης γιατί εδώ θίγονται τρελλά οικονομικά συμφέροντα φανταστείτε πχ μόνο τις καταναλώσεις συντηρήσεις για την Αττική πχ όλων ραδιοφωνικών σταθμών που δεν χρειάζονται
Στα fm η ΕΡΤ εκπέμπει

90,90 mhz
91,60 mhz
93,60 mhz
95,60 mhz
97,90 mhz
99,90 mhz
100,90 mhz
101,80 mhz
102,90 mhz
103,70 mhz
105,00 mhz
105,80 mhz
106,70 mhz
107,00 mhz

ενώ στα μεσαία εκπέμπει στους
665 khz
729 khz
981 khz

Με μεγάλη μου λύπη διαπιστώνω ότι οι χαμηλόμισθοι τώρα ξύπνησαν ενώ για την κακοδιαχείρηση ρίχνουν τα βάρη σε τρίτους; Επειδή όπως το βλέπω εγώ το βλέπει μεγάλη μέρος του Ελληνικού λαού το σκηνικό έξω από το ραδιομέγαρο μου θυμίζει θέατρο.

Η ΕΡΤ μου θυμίζει ένα πλοίο με υπεράριθμους επιβάτες.

http://4.bp.blogspot.com/-lM4TFi6ZuUY/T4wBeZr_oRI/AAAAAAAAAIY/9kBBDNw38IM/s1600/titanic.jpg

ioannischristo
13-06-13, 00:40
O 902, μέχρι τις 23:38 έκανε αναμετάδοση της ΕΡΤ. Ε δω και 1 λεπτό έριξε ΜΠΑΡΕΣ!!!!

Γιώργος Ανώνυμος
13-06-13, 00:41
Εύχομαι η νέα κυβέρνηση να είναι πιο συνετή και ψύχραιμη στις αποφάσεις της και κυρίως ανεξάρτητη...!!!
Καλό βράδυ

mpex2006km
13-06-13, 00:53
Εύχομαι η νέα κυβέρνηση να είναι πιο συνετή και ψύχραιμη στις αποφάσεις της και κυρίως ανεξάρτητη...!!!
Καλό βράδυ

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΑΛΠΕΣ

Samios60
13-06-13, 07:36
Εχθες με την ομιλια του κ Σαμαρα ειχαν προβλημα οι εικονοληπτες ...επρεπε συνεχως να απομακρυνουν τις καμερες απο κοντα του γιατι ..........συνεχως μεγαλωνε η μυτη του !!!!!!!!!!!!

primeras
13-06-13, 10:22
μα τι σκατα ρε πουστη μου......μνήμη χρυσόψαρου εχει ο Ελληνικός λαός ?


http://www.youtube.com/watch?v=1BaQ9fL1-Nw


Όχι φίλε Κώστα, δεν έχουμε μνήμη χρυσόψαρου.
Απλά οι τύποι πάνε βάσει ενός πολύ καλά στημένου σχεδίου, που εμείς ούτε κατά διάνοια φανταζόμαστε.

Κανονικά τώρα έπρεπε ο κόσμος να είναι μέσα στη βουλή με όλα αυτά που γίνονται (όχι τα χθεσινά μόνο).

Απλά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του κόσμου έχει κάποια χρήματα στην καβάτζα.

Τα ρεμάλια το γνωρίζουν καλά αυτό.

Σε 2-3 χρόνια που θα τελειώσει και το τελευταίο λεπτό από τις τσέπες όλων μας, θα γίνει το μεγάλο μπαμ.

Αλλά ούτε τότε θα γίνει, γιατί θα το γνωρίζουν, οπότε θα ξεκινήσει -και θυμηθείτε το- σε 1 με 2 χρόνια από τώρα η ανάπτυξη και σιγά - σιγά θα αρχίσει πάλι να ρέει το χρήμα για να επαναληφθεί το ίδιο πράγμα μετά από 20 ή 30 χρόνια.

savnik
13-06-13, 11:01
Όχι φίλε Κώστα, δεν έχουμε μνήμη χρυσόψαρου.
Απλά οι τύποι πάνε βάσει ενός πολύ καλά στημένου σχεδίου, που εμείς ούτε κατά διάνοια φανταζόμαστε.

Κανονικά τώρα έπρεπε ο κόσμος να είναι μέσα στη βουλή με όλα αυτά που γίνονται (όχι τα χθεσινά μόνο).

Απλά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του κόσμου έχει κάποια χρήματα στην καβάτζα.

Τα ρεμάλια το γνωρίζουν καλά αυτό.

Σε 2-3 χρόνια που θα τελειώσει και το τελευταίο λεπτό από τις τσέπες όλων μας, θα γίνει το μεγάλο μπαμ.

Αλλά ούτε τότε θα γίνει, γιατί θα το γνωρίζουν, οπότε θα ξεκινήσει -και θυμηθείτε το- σε 1 με 2 χρόνια από τώρα η ανάπτυξη και σιγά - σιγά θα αρχίσει πάλι να ρέει το χρήμα για να επαναληφθεί το ίδιο πράγμα μετά από 20 ή 30 χρόνια.
Μέσα στο μυαλό μου είσαι;

SRF
13-06-13, 11:03
μα τι σκατα ρε πουσ(τ)η μου......μνήμη χρυσόψαρου εχει ο Ελληνικός λαός ?


http://www.youtube.com/watch?v=1BaQ9fL1-Nw

Τι ρωτάς ρε KOKAR? Ποιά μνήμη, ούτε καν του χρυσόψαρου δεν έχουμε, όταν ψηφίζεται βουλευτής άνθρωπος, άκου ΡΕΠΟΥΣ(Τ)Η άκουσον άκουσον, που την σφαγή στην Σμυρνη την βάφτισε "συνωστισμο" !!!
Μνήμη? Τι είναι αυτό... ΘΥΜΑΣΤΕ?
:biggrin:

Θα σας αναφέρω χαρακτηριστικά προέλευσης από μερικά 'Ελληνικά" ονόματα, που διατυμπανίζουν την Ελληνικότητά τους... και λόγο "ισχυρής μνήμης" μας τους πιστεύουμε κιόλας!!! Η ονοματολογία είναι επιστήμη, και αποδίδει την ρίζα προέλευσης καθενός!!!

Θα ψήφιζες πχ για βουλευτή του Ελληνικού κοινοβουλίου κάποιον Νταβούτ-ογλου? Αν όχι, γιατί μπορεί να ψήφιζες πχ έναν ίδιας ρίζας ονόματος?

performer
13-06-13, 12:24
Να θυμηθούμε κάποιο τραγούδι που λέει :<< ότι Ελλάδα είσαι χώρα μαγική αλλά και χώρα τραγική>>
Είδα όλες αυτές τις μέρες ανθρώπους να κλαίνε, να ωρύονται, να σηκώνουν πανό, να ξενυχτάνε, να κάνουν καταλήψεις και όλα αυτά για το κλείσιμο της ΕΡΤ. Δεν είδα κάτι αντίστοιχο όταν κόβονταν όμως οι μισθοί, οι συντάξεις, οι παροχές υγείας ,όταν έμεναν χιλιάδες άλλοι συνάνθρωποι μας άνεργοι λόγω απόλυσης ή κλεισίματος επιχειρήσεων, όταν αυξάνεται το ηλεκτρικό (πρόσφατα σε γειτονική χώρα ας θυμηθούμε ότι έπεσε η κυβέρνηση όταν προσπάθησε να αυξήσει την τιμή του ηλεκτρικού και ξεσηκώθηκαν οι πολίτες αυτής της χώρας)
Αμφιβάλω εάν όλοι αυτοί που ωρύονται παρακολουθούσαν έστω και για λίγο κάποιο κρατικό κανάλι. Παίρνω παράδειγμα από μένα που ως Θεσσαλονικιός έβλεπα μόνο που και που το δελτίο καιρού στις 10μ.μ με τον Αρναούτογλου
Η στάση κατά την άποψή μου και των κομμάτων είναι υποκριτική και τα δάκρυα κροκοδείλια.Όλα γίνονται για λίγα ψυχουλάκια που λέγονται ψήφοι. Δεν θέλω με όλα αυτά να πω ότι χαίρομαι που κάποιοι συνάνθρωποι μας θα μείνουν χωρίς δουλειά .Αλλά λίγο πολύ όλοι ξέρουμε το καθεστώς που επικρατούσε στα κρατικά κανάλια και τους μισθούς που έπαιρναν. Έλεος λοιπόν. Ας περιμένουμε να δούμε τον νέο φορέα
Απορώ και με την υποκριτική συμπαράσταση των ιδιωτικών καναλιών. Ποιοι συμπαρίστανται. Αυτοί που παίρνουν
300 χιλιάδες ευρώ τον χρόνο;

atlaspc
13-06-13, 12:32
Αν έπινε λιγότερο ο Σπύρος Παπαδόπουλος, ίσως δεν φτάναμε ως εδω. :biggrin:

performer
13-06-13, 12:41
Αν έπινε λιγότερο ο Σπύρος Παπαδόπουλος, ίσως δεν φτάναμε ως εδω. :biggrin:

Να ήταν μόνο ο εν λόγω θα ήταν καλά. Φίλε μου και η στάση της κυβέρνησης είναι υποκριτική. Οι διοικήσεις στα κρατικά κανάλια ορίζονται από
τον αρμόδιο υπουργό. Να θυμίσω την πρόσληψη στο άλλο κρατικό κανάλι την πρόσληψη κόρης πρώην υπουργού και την ανάθεση παρουσίασης εκπομπής με μηδενική ακροαματικότητα όταν το κάθε επεισόδιο στοίχιζε αρκετές χιλιάδες ευρώ και η εν λόγω έπαιρνε παχουλότατο μισθό που στον ιδιωτικό τομέα δεν θα τον έπαιρνε με τα σημερινά δεδομένα ούτε σε είκοσι χρόνια.

antonis_p
13-06-13, 12:41
Είδα όλες αυτές τις μέρες ανθρώπους να κλαίνε, να ωρύονται, να σηκώνουν πανό, να ξενυχτάνε, να κάνουν καταλήψεις και όλα αυτά για το κλείσιμο της ΕΡΤ. Δεν είδα κάτι αντίστοιχο όταν κόβονταν όμως οι μισθοί, οι συντάξεις, οι παροχές υγείας ,όταν έμεναν χιλιάδες άλλοι συνάνθρωποι μας άνεργοι λόγω απόλυσης ή κλεισίματος επιχειρήσεων, όταν αυξάνεται το ηλεκτρικό (πρόσφατα σε γειτονική χώρα ας θυμηθούμε ότι έπεσε η κυβέρνηση όταν προσπάθησε να αυξήσει την τιμή του ηλεκτρικού και ξεσηκώθηκαν οι πολίτες αυτής της χώρας)

Η περίπτωση της ΕΡΤ είναι διαφορετική από το σουβλατζίδικο που έκλεισε. Και στις δύο περιπτώσεις είναι εξίσσου τραγικό το οτι κάποιος άνθρωπος έμεινε χωρίς δουλειά και θα αντιμετωπίσει πρόβλημα προκειμένου να επιβιώσει αυτός και η οικογένειά του. Όταν όμως κλείνει ο κρατικός οργανισμός που κρατά σε επαφή με την Ελλάδα τους Έλληνες της διασποράς, τους ναυτικούς, αυτούς που ζουν στα σύνορα κλπ είναι αλλιώς.



http://www.youtube.com/watch?v=FouzHGrkV5A


Είναι σαν να θέλουμε να καταργηθεί η .... ιατρική επειδή κάποιοι γιατροί είναι λαμόγια. Οι τριπλοθεσήτες δεν θα χαθούν, αλίμονο στους εργαζόμενους που ξενυχτούν (ξενυχτούσαν) για τον βασικό μισθό.

performer
13-06-13, 12:45
Η περίπτωση της ΕΡΤ είναι διαφορετική από το σουβλατζίδικο που έκλεισε. Και στις δύο περιπτώσεις είναι εξίσσου τραγικό το οτι κάποιος άνθρωπος έμεινε χωρίς δουλειά και θα αντιμετωπίσει πρόβλημα προκειμένου να επιβιώσει αυτός και η οικογένειά του. Όταν όμως κλείνει ο κρατικός οργανισμός που κρατά σε επαφή με την Ελλάδα τους Έλληνες της διασποράς, τους ναυτικούς, αυτούς που ζουν στα σύνορα κλπ είναι αλλιώς.



http://www.youtube.com/watch?v=FouzHGrkV5A


Είναι σαν να θέλουμε να καταργηθεί η .... ιατρική επειδή κάποιοι γιατροί είναι λαμόγια. Οι τριπλοθεσήτες δεν θα χαθούν, αλίμονο στους εργαζόμενους που ξενυχτούν (ξενυχτούσαν) για τον βασικό μισθό.

Φίλε μου ποιος νοιάζεται για τους κατοίκους της διασποράς; Φθάσαμε στο σημείο να λέμε δυστυχώς η ζωή μου ο θάνατός σου
Εάν οι κυβερνώντες νοιάζονταν για τους κατοίκους της διασποράς τα κρατικά κανάλια θα εκπέμπονταν ελεύθερα και δεν θα τα έχωναν μέσα στα πακέτα των παρόχων δορυφορικής τηλεόρασης

GREG
13-06-13, 12:47
ενα πολυ ωραιαο κειμενο...
Χαϊκάλης: Εδώ ΕΡΤ…, εδώ ΕΡΤ…!!


Τις ραγδαίες εξελίξεις στην ΕΡΤ σχολίασε ο βουλευτής των Ανεξάρτητων Ελλήνων Παύλος Χαϊκάλης.
«Το ότι υπάρχει έλλειμμα δημοκρατίας και ότι βρισκόμαστε σε κατάσταση ομηρίας το γνωρίζουμε και το φωνάζουμε ως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, αλλά χθες βιώσαμε τον απροκάλυπτο κυβερνητικό φασισμό αποδεικνύοντας ότι οι “άλλες” εποχές που θύμισε σε όλους μας το κλείσιμο του διακόπτη των πομπών της Δημόσιας Ραδιοφωνίας και Τηλεόρασης, δεν είναι καθόλου άλλες από αυτές που ζούμε σήμερα», υπογράμμισε ο Παύλος Χαϊκάλης και πρόσθεσε:
«Χθες γίναμε όλοι μάρτυρες πρωτοφανούς επίδειξης κυβερνητικού αυταρχισμού και πολιτικής ανευθυνότητας που αγγίζει τα όρια εθνικής προδοσίας .Με μια απαράδεκτη μονομερή απόφαση αφού ούτε η ίδια η τρικομματική κυβερνητική ηγεσία μεταξύ της δεν μπορεί να συμφωνήσει για ένα τέτοιο αψυχολόγητο ,αντεθνικό και επικίνδυνο μέτρο και καταστρατηγώντας ακόμη και το ίδιο το Σύνταγμα, η Ν.Δ. με εντελώς απροσχημάτιστο τρόπο, έριξε την “βόμβα” της θανάτωσης της Δημόσιας Ραδιοτηλεόρασης. Η στείρα πολιτική λιτότητας και υποτέλειας που ακολουθούν με πρόσχημα τον δημοσιονομικό εξορθολογισμό ,οδηγεί στην ισοπέδωση και την διάλυση των πάντων.
Πέρα από την καθόλου ευκαταφρόνητη κοινωνική διάσταση που προκύπτει για τους 2656 εργαζόμενους και τις οικογένειές τους, το ζήτημα είναι πολύ βαθύτερο. Είναι πρωτίστως και κυρίως ζήτημα Δημοκρατίας. Με μια πράξη νομοθετικού περιεχομένου, χωρίς να τεθεί σε πολιτική και δημόσια διαβούλευση και χωρίς να υπάρξει ούτε ένα στοιχειώδες μίνιμουμ χρονικό περιθώριο, η Ν.Δ. οδηγεί με αυτή της την απόφαση την χώρα σε επικίνδυνες ατραπούς.
Η ΕΡΤ αποτελεί την επίσημη κρατική φωνή. Λόγοι εθνικής ασφάλειας επιβάλλουν την ύπαρξη δημόσιας ραδιοτηλεόρασης αφού σε όλες τις ακριτικές περιοχές η ΕΡΤ πρέπει να εκπέμπει για εθνικούς και μόνο λόγους. Αποτελεί την φωνή της περιφέρειας, τον συνδετικό κρίκο της Πατρίδας με την Ομογένεια σε όλα τα γεωγραφικά μήκη και πλάτη, σε όλες τις ηπείρους, όπου υπάρχει Ελληνισμός. Δεν νοείται σύγχρονο κράτος χωρίς κρατική τηλεόραση. Ούτε στην περίπτωση της Αργεντινής δεν τόλμησαν να αγγίξουν την δημόσια ραδιοτηλεόραση. Εάν οι κυβερνώντες είναι ανίκανοι να νοικοκυρέψουν και να συμμαζέψουν τα ομολογουμένως κακώς κείμενα της κρατικής ραδιοτηλεόρασης που το ίδιο το κράτος διοικεί όλα αυτά τα χρόνια, χωρίς να την κλείσουν ,πώς θέλουν να μας πείσουν ότι είναι ικανοί να κυβερνήσουν την χώρα και ότι ξέρουν πού μας πάνε θυσιάζοντας το παρόν και υποθηκεύοντας το μέλλον της χώρας;
Δεν γνωρίζουν πού έχει γίνει κακοδιαχείριση και ποιά στελέχη υπεραμοίβονται κατασπαταλώντας το δημόσιο χρήμα; Και γιατί δεν μπορεί να εξυγιανθεί η ΕΡΤ όντας σε λειτουργία;
Το κλείσιμο της Ελληνικής Ραδιοφωνίας και Τηλεόρασης που αυτή η απόφαση έρχεται να επιβάλλει είναι επικίνδυνο και γεννά ερωτηματικά. Για όλο αυτό το διάστημα δεν θα υπάρχει επίσημο κρατικό κανάλι ενημέρωσης, θα υπάρξει κενό στο αρχείο και οτιδήποτε συμβαίνει δεν θα καταγράφεται επισήμως. Επιπλέον το αρχειακό υλικό που αποτελεί πολιτιστική κληρονομιά δεν θα είναι προσβάσιμο από τους Έλληνες πολίτες. Ιδιαίτερα σημαντικό είναι το γεγονός ότι με το κλείσιμο των πομπών σε όλη την επικράτεια και την μη εκπομπή σήματος, η κατάληψη των συχνοτήτων θα είναι εφικτή από οποιονδήποτε, οπουδήποτε. Μπορεί κανείς να αντιληφθεί τους κινδύνους που κάτι τέτοιο ελλοχεύει, ιδιαιτέρως στις πλέον ακριτικές περιοχές με τους γειτονικούς πομπούς (Τουρκία, Αλβανία, Βουλγαρία) σε απόσταση αναπνοής.
Οι ίδιοι οι εργαζόμενοι και εμείς οι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ζητάμε τον εξορθολογισμό της ΕΡΤ με δημοκρατικές διαδικασίες και όχι με τέτοιου είδους αυθαίρετες παρεμβάσεις .
Αρκετά! Λίγο ήθος κύριοι μεταμοντέρνοι εκσυγχρονιστές που έρχεστε να αναιρέσετε αυτά που πριν λίγους μήνες οι ίδιοι λέγατε. Πού αλήθεια αναφερόταν στο πρόγραμμά σας προεκλογικά ότι σκοπεύετε να κλείσετε την Ελληνική Ραδιοφωνία και Τηλεόραση; Ή μήπως και αυτό αποτελεί μνημονιακή δέσμευση από το 2011;
Μετατοπίζοντας την συζήτηση μόνο στην κοινωνική διάσταση της απόλυσης των 2656 εργαζομένων με το πρόσχημα της εξυγίανσης προσπαθείτε να αποπροσανατολίσετε την κοινή γνώμη από την ουσία του ζητήματος. Γιατί ας μην ξεχνάμε ότι πλέον στην εποχή μας, η Δημοκρατία δεν απειλείται από τα τανκς αλλά από τον έλεγχο των ΜΜΕ».

Tags: ΕΡΤ (http://www.enikos.gr/tags/ΕΡΤ/)

antonis_p
13-06-13, 12:56
Φίλε μου ποιος νοιάζεται για τους κατοίκους της διασποράς; Φθάσαμε στο σημείο να λέμε δυστυχώς η ζωή μου ο θάνατός σου
Εάν οι κυβερνώντες νοιάζονταν για τους κατοίκους της διασποράς τα κρατικά κανάλια θα εκπέμπονταν ελεύθερα και δεν θα τα έχωναν μέσα στα πακέτα των παρόχων δορυφορικής τηλεώρασης

Δεν νοιάζονται ούτε για τους Έλληνες της ημεδαπής αλλά αυτό δεν σημαίνει πως οι Έλληνες της διασποράς ή οι ναυτικοί δεν ενδιαφέρονται για την ΕΡΤ! Είναι ισοπεδωτικό να πούμε πως ήταν άχρηστη. Το οτι εκπέμπονται από την ΝΟΒΑ είναι άλλη ιστορία, η ΝΟΒΑ δεν θέλει να το κάνει τζάμπα. Νομίζω όμως πως εκπέμπεται και από τον HELLAS SAT ελεύθερα.


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/922728_237312603060239_687042688_n.jpg

performer
13-06-13, 13:04
Δεν νοιάζονται ούτε για τους Έλληνες της ημεδαπής αλλά αυτό δεν σημαίνει πως οι Έλληνες της διασποράς ή οι ναυτικοί δεν ενδιαφέρονται για την ΕΡΤ! Είναι ισοπεδωτικό να πούμε πως ήταν άχρηστη. Το οτι εκπέμπονται από την ΝΟΒΑ είναι άλλη ιστορία, η ΝΟΒΑ δεν θέλει να το κάνει τζάμπα. Νομίζω όμως πως εκπέμπεται και από τον HELLAS SAT ελεύθερα.


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/922728_237312603060239_687042688_n.jpg


Φίλε μιλάς για την ΕΡΤ world την οποία εάν την έχεις παρακολουθήσει κάποια φορά θα είδες τι είδους ενημέρωση κάνει.Σε βεβαιώ ότι ελάχιστοι είναι αυτοί που την παρακολουθούν. Όσο για τον Hellas Sat όνειρο ήταν και πάει .Πουλήθηκε.Αλλά πέραν αυτού γιατί να μην εκπέμπονται ελεύθερα όλα τα κρατικά κανάλια; Οι εξ ανατολών γείτονες μας και όχι μόνο ξέρεις πόσα κανάλια εκπέμπουν ελεύθερα;

Αποστόλης1
13-06-13, 13:42
Επειδή υπάρχει πολυφωνία θέλουν να επαναφέρουν την μονοφωνία.
Τώρα αν θέλουν να ρίξουν προπέτασμα καπνού για να καλύψουν άλλα ή/και να προκαλέσει εκλογές, αν τα άλλα δύο (απο)κόμματα εννοούν ότι θα το καταψηφίσουν (που δεν το πιστεύω) είναι πρόσθετα στοιχεία.
Τα περί υψηλού αριθμού εργαζομένων και υψηλών μισθών είναι γελοία, αφού η διοίκηση της διορίζεται.

Ο κόσμος προφανώς διαμαρτύρεται κυρίως για το "αποφασίζουμε και διατάσσουμε" και για τη συνεχιζόμενη κατάλυση κάθε έννοιας δημοκρατίας.

ΥΓ Θυμάμαι όταν την κοπανάγαμε απ΄το σχολείο και ήμασταν άφραγκοι πηγαίναμε στο (ραδιοφωνικό) στούντιο του Ζαππείου, είχε ηχογραφήσεις για "νέα ταλέντα" κλπ.

antonis_p
13-06-13, 13:51
http://www.youtube.com/watch?v=XcqK_Mq269A

mariosm
13-06-13, 16:33
Παιδια επειδη βλεπω οτι μερικοι ψαχνουν ολη μερα για να βρουν που ακριβως εκπεμπει η ΕΡΤ θα ηθελα μια χαρη.
Ενημερωστε αν δειτε πουθενα την Βικη Φλεσσα.
Ηταν η αγαπημενη μου και η μονη που εβλεπα στην ΝΕΤ.
Την εχω χασει και ειμαι ....χαμενος:maad:](*,)

performer
13-06-13, 19:19
Παιδια επειδη βλεπω οτι μερικοι ψαχνουν ολη μερα για να βρουν που ακριβως εκπεμπει η ΕΡΤ θα ηθελα μια χαρη.
Ενημερωστε αν δειτε πουθενα την Βικη Φλεσσα.
Ηταν η αγαπημενη μου και η μονη που εβλεπα στην ΝΕΤ.
Την εχω χασει και ειμαι ....χαμενος:maad:](*,)

Πάρε να έχεις μια φωτογραφία44340

JOHNY+
13-06-13, 19:38
Η σελίδα του νέου φορέα που δημιουργήθηκε Ν.Ε.Ρ.Ι.Τ. :biggrin: http://www.nerit.gr/

lepouras
13-06-13, 19:50
Η σελίδα του νέου φορέα που δημιουργήθηκε Ν.Ε.Ρ.Ι.Τ. :biggrin: http://www.nerit.gr/

μου το στείλανε και εμένα χαχαχαααχαχαχαχχα να δω τι όνομα θα βρουν τώρα μήπως neroxit?????:lool: όχι όχι μάλλον του Γιώργου το Ξεnerit:hahahha:

giannaras13
13-06-13, 19:53
Η σελίδα του νέου φορέα που δημιουργήθηκε Ν.Ε.Ρ.Ι.Τ. :biggrin: http://www.nerit.gr/

το τελευταιο προβλημα ειναι αυτο,σιγα βαζεις μια παυλα αναμεσα και τελειωσε... το οτι πατησα στο λινκ και ειδα να παιζει η συμφωνικη ορχηστρα αλλο τραγικο.. ισως ειναι το μοναδικο διημερο που δουλευουν κανονικα εκει

antonis_p
13-06-13, 20:54
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=cHfrWXT7s6w

antonis_p
13-06-13, 23:14
ΝΕΡΙΤ ΑΕ: Το σχέδιο της κυβέρνησης για τη νέα ΕΡΤ

Πηγή: http://www.skai.gr/news/politics/article/234861/apo-tin-ert-ae-sti-nerit-ae/#ixzz2W7pUBXRo

picdev
13-06-13, 23:32
μάθανε πως ΓΑ πλακώσανε κι οι πακιστανοί :lool:

έλεγα και εγώ ότι είναι ακραίο το κλείσιμο της ΕΡΤ, αλλά ας σας πληρώσουν οι λαθραίοι,
όπως τι κόβω θα μετονομαστεί σε ΣΥΡΙΖΟ-ΕΡΤ
κοιτάξτε πως χειροκροτούν τα ζώα


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=zop7k8wO570

giwrgosss
13-06-13, 23:41
τσ τσ τσ μα είναι δυνατόν? τ είναι ατα τα ξεφτιλικια ρε σαν δεν ντρεπόμαστε λεω εγω , πετανε μπαρες στ καναλια απειλουν και οτι τους καυλώσει κάνουν , μαζευτήκαν 300 μαλακες που οκ εμεις τους βαλαμε , βγάλαν και ενα χούφταλο ξεφτιλισμένο που του αλλάζει τα βρακιά για την ακρατια καμιά 20αρα αλοδαπη που σκατα στα μουτρα του εχει , ειχαν γινει τα ιδια και με τον τύπο τοτε με τς απεργίες , γίνετε πραγματική παραβίαση του συνταγματος και κανενας σκατομαλακας εισαγγελέας ( εδω δεν βγαινει ο σκατομυαλος πρόεδρος ) να βγαλει μια αποφαση έστω να πει κάτι ... αιντε απο κει ρε ... ουστ στα κελια τους ολοι γρηγορα !!! με οπλο λεει το συνταγμα οτι καθαριζουμε όποιον απειλεί την φιμωση και κατάλυση του , τελευταις νόμος .... και ας μιν σβηστεί παρακαλώ , αν θέλουν να έρθουν και να με συλλάβουν οι αντε μην πω και τιποτα ποιο βαρύ

δεν έχουν ούτε καν σκατό στο κεφάλι τους όλοι , τουλάχιστον το σκατό γίνετε και λιπασμα

giannaras13
13-06-13, 23:48
μάθανε πως ΓΑ πλακώσανε κι οι πακιστανοί :lool:

έλεγα και εγώ ότι είναι ακραίο το κλείσιμο της ΕΡΤ, αλλά ας σας πληρώσουν οι λαθραίοι,
όπως τι κόβω θα μετονομαστεί σε ΣΥΡΙΖΟ-ΕΡΤ
κοιτάξτε πως χειροκροτούν τα ζώα







http://www.youtube.com/watch?v=7n3jiIKwaYI

picdev
13-06-13, 23:48
μου το στείλανε και εμένα χαχαχαααχαχαχαχχα να δω τι όνομα θα βρουν τώρα μήπως neroxit?????:lool: όχι όχι μάλλον του Γιώργου το Ξεnerit:hahahha:

έχει αλλάξει η νομοθεσία,δεν μπορείς να κατοχυρώσεις νομίζω όνομα που αναφέρεται σε εταιρεία

ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
13-06-13, 23:55
καλησπερα παντως ειναι πολυ λυπηρο αυτο που συμβαινει θυμαμαι οταν ημουν μικρος 5 το απογευμα ξεκιναγε το προγραμα με τον εθνικο υμνο περιμεναμε πως και τι οι πυτσιρικαδες να αρχισει το προγραμα μικυ μαους ,το μικρο σπιτι στο λιβαδι,βορειει και νοτιοι ,και αλλα πολα που δεν θυμαμαι ,ο πατερας μου εβλεπε το μινορε της αυγης ,και ποδοσφερο καργα,ολα αυτα σε μια τηλεωραση sony 110 yve την οποια και εχω ακομη,βεβαια μιλαμε και για το οργιο σπαταλης μην ξεχναμε το στην υγεια μας το κοστος ηταν 40 η 50 η60 χιλιαδες εβρα σε καιρους κρισης, βρε που παμε ρε βρε που παμε που ελεγε και ο συχορεμενος ο Αυλονητης.

744
13-06-13, 23:57
Μα το καταχύρωσε πριν ιδρυθεί η εταιρία. Εκαναν μεγάλη βλακεία που είπαν το όνομα πρίν κατοχυρώσουν το site.

Η μόνη βλακεία είναι θα μου πείτε?

Το μόνο πράγμα που γίνεται βάση σχεδίου είναι να διαλυθούν όλες οι υποδομές, οι αντοχές, η αξιοπρέπειά μας.

Στα όπλα λοιπόν, τί καθόμαστε????

lepouras
13-06-13, 23:58
έχει αλλάξει η νομοθεσία,δεν μπορείς να κατοχυρώσεις νομίζω όνομα που αναφέρεται σε εταιρεία



ναι ΑΝ υπάρχει η εταιρία ΙΣΩΣ όχι. αλλά δεν νομίζω με το ΑΝ θα δημιουργηθεί κάποτε.πάντως ο ζουγκλιαρης δεν είχε φτιάξει το σαιτ του γιατί κάποιος είχε πάρει το όνομα και του τα έσκασε να το αγοράσει. οπότε δεν βλέπω καμιά παρανομία. αντίθετα αυτό που ξέρω είναι ότι ΔΕΝ μπορείς να πάρεις ονόματα που είναι χώρας πόλης ή δήμου.

radioamateur
14-06-13, 00:17
μάθανε πως ΓΑ πλακώσανε κι οι πακιστανοί :lool:

έλεγα και εγώ ότι είναι ακραίο το κλείσιμο της ΕΡΤ, αλλά ας σας πληρώσουν οι λαθραίοι,
όπως τι κόβω θα μετονομαστεί σε ΣΥΡΙΖΟ-ΕΡΤ
κοιτάξτε πως χειροκροτούν τα ζώα


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=zop7k8wO570







1.500.000 Έλληνες στην ανεργία ... Τους ρωτήσατε αν μπορούν να πληρώνουν το ανταποδωτικό τέλος για να μπορούν συντηρούν αυτό το θέατρο; Και ένας βλάκας που δεν πληρώνει μας κάνει κύρηγμα.

lepouras
14-06-13, 00:18
δεν καταλαβαίνω κάποιους που λένε καλά έκαναν και την έκλεισαν επειδή κάποιοι τρώγανε(ας δεχτώ ότι ήτανε πολλοί).
δηλαδή αν είχα ένα μαγαζί(χώρα) και έβαζα έναν διευθυντή(πρωθυπουργός) και προσλάμβανε όποιους ήθελε(λαμογια και γληφτρονια)
και έριχνε το μαγαζί έξω και σου έλεγε ααααααααα να το κλείσουμε γιατί τρώνε τα λεφτά(μαζί και αυτός) θα έκλεινα το μαγαζί? η θα διαολοστελνα όσους τρώγανε, μαζί και τον μ@λ@κ@ τον διευθυντή?
τελικά ποσο ζώα είμαστε?
δηλαδή στον ΟΠΑΠ τρώγανε και ήτανε ζημιογόνος και τον στείλανε?

η ΔΕΗ ήτανε ζημιογόνα? γιατί στις διαφημίσεις μας μιλάγανε για τα κέρδη της?.

την ολυμπιακή που σε κάθε εκλογές(και πριν ) μίσθωναν για τα εκλογικά τους παιχνίδια αλλά δεν δίναν δραχμή για να κουβαλάνε ψήφους από όλη την γη?
το ότι βάλανε ιδιωτική εταιρία μέσα να την εξυγιάνει και τελικά την έβαλε μέσα άλλα πόσα δις?

ο ΟΤΕ που τελικά η καλές και άγιες εταιρίες δεν του επιτρέπουν να είναι ανταγωνιστικός?

κερδίσαμε εμείς τίποτα?
τα λιμάνια που πήρε η κοσκο κερδίσαμε εμείς από τους Κινέζους τίποτα?

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΟΥΛΗΘΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΕ Η ΖΩΗ ΜΑΣ??????

αααα ξέχασα δεν μείναμε ακομα ΟΛΟΙ άστεγοι.
άντε, με το καλό τα χειρότερα.

picdev
14-06-13, 00:23
η ολυμπιακή ήταν ζημιογόνα , τα υπόλοιπα όχι,
τα λιμάνια καλά έκαναν και τα έδωσαν στους κινέζους, τόσα χρόνια δεν έγινε τίποτα , μόνο έπαιρναν μισθούς των 10.000 ευρώ, με το που ήρθαν οι κινέζοι τα έργα άρχισαν και τέλειωσαν σε χρόνο dt, παρακάλαω να πάρουν και τα τρένα μπας και αποκτήσει σιδηροδρομικό δίκτυο ή Ελλάδα, ο ΟΣΕ κόστιζε 1δις το χρόνο και ακόμα έχουμε οδοντωτό.

lepouras
14-06-13, 00:27
τότε ρε Ακη τη μας πρήζεις με την ΧΑ. ας τα πάρουν οι Κινέζοι αρκεί μην τα πάρουν οι Τούρκοι? ήμαρτον
ααααααα ξέχασα η ΧΑ ήταν η μόνη που συναίνεσε να κλείσει η ΕΡΤ.

lepouras
14-06-13, 00:33
όσο για τον οδοντωτό να σε δω να κάνει μελέτη η ΧΑ να ανεβάσει τρένο στα Καλάβρυτα χωρίς οδοντωτό. στις άλλες χώρες που έχουν οδοντωτό σε τρένα με μεγάλες κλήσεις στις γραμμές δεν ανακάλυψαν ακομα την τεχνολογία .
και ναι τα δις που λες ότι ξοδεύανε στον ΟΣΕ ΜΗΠΩΣ ήτανε μέσα και ΟΛΑ τα έργα (σήραγγες, ηλεκτρικές γραμμές ,καινούργια βαγόνια) για να λένε πόσο κόστιζε? ενώ ο ιδιώτης που τα βρήκε όλα έτυμα θα ρίξει χρήμα. ναι τώωωωωωωωωωωωωωωωρα.

lepouras
14-06-13, 00:48
Το τελευταιο κομμουνιστικο καθεστως της Ευρωπης γκρεμιζεται σιγα σιγα μεσα σε τονους λασπης.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1011058_463450457076943_1324161519_n.jpg


σύμπτωση. :001_rolleyes:
συμβαίνουν και αυτά.:biggrin:

giwrgosss
14-06-13, 00:49
Μα το καταχύρωσε πριν ιδρυθεί η εταιρία. Εκαναν μεγάλη βλακεία που είπαν το όνομα πρίν κατοχυρώσουν το site.

μαχαχαχαχα μα σε καλό σου χαχαχαχα να σου υπενθυμίσω πως πήρε η κοσμοτε το σιτε για το γουατσαπ , αν δεν ξέρεις γκουγκλιτ , πιο πριν ήταν προσωπικό μπλογκ κάποιου πολίτη τοτε το whatsup.gr το πήραν γιατί έτσι γούσταραν , οτι γουστάρουν κάνουν , νταβατζή δεν είχαμε νταβατζή αποκτήσαμε στον σβέρκο μας

xlife
14-06-13, 00:49
Για την ΕΡΤ θα συμφωνήσω ότι ήταν πάντα ενα αγκάθι. Όπως και η Oλυμπιακη, ο ΟΤΕ, η ΔΕΗ και όλες
οι εταιρειες που στηριζονται σε κρατικες επιχορηγησεις.Ομως εαν θελουμε να λεμε οτι ζουμε σε δημοκρατικο
καθεστώς και οχι σε χούντα θα πρέπει να υπάρχει άλλη σειρά πριν μια τέτοιου τύπου επιχείρηση.
Στα δημοκρατικά καθεστώτα δεν πρέπει να την πληρώνει ο λαός επειδή κάποιος υπουργός διόριζε
κατά εκατοντάδες και τελικά αντί να είναι κερδοφόροι οργανισμοί γίνανε αγκάθια.
Η Αποψη μου ειναι σκληρη αλλα νομιζω οτι πρεπει να τελειωνουμε με την τυπου δημοκρατια και
να περάσουμε σε πραγματική λαοκρατική δημοκρατία. Όλοι οι υπουργοί, όλοι ακόμη κι αυτοί που
φαινομενικά δεν φταίνε πρέπει να πάνε φυλακή. Όχι να γίνει προανακρατικη κτλ.
Απευθειας φυλακη για 2 ετη τουλαχιστον. Στην αρχαια ελλαδα υπηρχε ο εξοστρακισμος και
ακομη και για την απλη συμμετοχη σε εκλογες ο πολιτευομενος εβαζε το κεφαλι του στην γκιλοτινα
Μαζι με τους υπουργους πρεπει να πανε φυλακη ολοι οσοι "υπηρετησαν" το κοινο καλο
μιας και εν ετη 2013 δεν νομιζω να υπαρχει ελληνας που να μη σκεφτεσαι οτι ολοι οι πολιτικοι
φταίνε για την τωρινή κατάσταση της χώρας. Έτσι αντί να κλείνουν την ερτ , να πουλάνε οτι
υπάρχει και δεν υπάρχει πρέπει πρώτα να κάνουν δυο- τρία χρόνια φυλακή για εσχάτη προδοσία.
Ολοι ομως ουτε δικαστηριο ουτε τιποτα. Οπως ακριβως παιρνουν ολες τις αποφασεις σημερα με το
έτσι θέλω. Μετά από την φυλάκιση όσων έχουν κυβερνήσει την Ελλάδα τα τελευταία 20 χρόνια
μπορούμε σαν λαός με δημοψηφισματα να κλείσουμε και να ανοίξουμε την ΕΡΤ τη ΔΕΗ και οτι
αλλο υπαρχει μιας και είναι επιχειρήσεις στις οποίες όλοι οι Ελληνες είμαστε μικρομέτοχοι.
Οσοι απο εδω εχετε παιδια σκεφτητε μονο οτι τα παιδια μεταξυ τους κανουν πλακα
-που περασες -στο ταδε πανεπιστημιο -α εσυ θα εισαι ανεργος με πτυχιο
Δυστηχως νομιζω οτι τα πραγματα ειναι πολυ χειροτερα απ οτι νομιζουμε και η προβλεψη μου ειναι
δυσοιωνη. Νομιζω οτι η κατασταση για 2 με 3 χρονια θα χειροτερευει και η πολυποθητη
αναπτυξη δεν θα ερθει ποτε.Οταν κατι το περιμενεις απο μερα σε μερα και τελικα ανακαλυπτεις οτι
εχουν περασει 4 χρονια δεν νομιζω οτι πλεον πρεπει να περιμενεις κατι
Αυτά τα λίγα είχα να πω και να προσθέσω οτι είμαι απο εκείνους τους Ελληνες που φώναζα για
το ειδικό τέλος για την ερτ στο λογαριασμό της δεη αλλά εννοείτε οτι δεν θέλω να κλείσει μιας
και ο τροπος που κλεινει μου θυμιζει τακτικες δικτατοριας

atlaspc
14-06-13, 01:41
Από τη Βουλή των 500 της αρχαίας Ελλάδας στη Βουλή των 300 της σύγχρονης (?) !!


Βουλευτής στην αρχαία Ελλάδα μπορούσε να γίνει οποιοσδήποτε εφόσον ψηφιζόταν. Μοναδικές προϋποθέσεις να είναι Έλληνας πολίτης και να κατέχει την ελληνική θρησκεία και παιδεία...

Από την στιγμή της εκλογής του καταγραφόταν λεπτομερώς όλη η προσωπική του αλλά και η οικογενειακή του περιουσία. Ενδεικτικό του "λεπτομερώς" παραπάνω είναι ότι καταγράφανε μέχρι και τα σανδάλια που φορούσε!
Αν κατά τη διάρκεια της θητείας του έπαιρνε οποιαδήποτε απόφαση, απόρροια της οποίας ήταν να ζημιωθεί το ελληνικό δημόσιο, το κοινό
καλό των πολιτών, γινότανε κατάσχεση της περιουσίας του μέχρι του ποσού της ζημιάς που προκαλούσε. Αν η ζημιά ήταν μεγαλύτερη από την περιουσία του, τότε αφού γινότανε κατάσχεση και της οικογενειακής του περιουσίας (συμπεριλαμβανομένων των σανδαλιών!), είχε την υποχρέωση να δουλέψει χωρίς αμοιβή στο δημόσιο μέχρι να ξεχρεώσει αυτά που χρώσταγε.
Ούτε βουλευτικές ασυλίες ούτε κουτοπόνηρα νομοθετήματα για να μην μας πιάνει ο νόμος..

johnnyb
14-06-13, 01:50
http://s19.postimg.org/k2k1mq45f/anthi.jpg

lepouras
14-06-13, 02:19
καλά ορέ μικρέ συνονόματε(john micros) καλά έκανες και έβαλες (-) πες και που διαφωνείς. έτσι να καταλαβαίνω και την διαφωνία. αν θες φυσικά.

picdev
14-06-13, 03:21
λοιπόν παλικάρια μόλις γύρισα απο ρακοκατάσταση :001_tt2:,
και έμαθα ότι με το κλείσιμο της ΕΡΤ έγινε μεγάλη ΠΑΤΑΤΑ, υπάρχουν προβλήματα εθνικής ασφάλειας
που δεν σχετίζονται με τα ραδιοφωνικά ή τηλεοπτικά σήματα.
Για το γιωργάκη και τον κωστάκη είχα πειστεί , τώρα πείστηκα και για το σαμαρά.
Δεν θέλω να πω τι και πως αλλά υπάρχει τεράστιο πρόβλημα, έχει γίνει χαμός στο υπουργείο.
και δεν έχει γίνει χαμός για απολυμένους , ούτε για την εκπομπή στην υγειά μας.

plouf
14-06-13, 03:38
fφιλε picdev δυνατο το ρακι..

τα κυρια προβληματα που λεμε απο τη ναρχη του νηματος ειναι
α) οτι εγινε με χουντικες και οχι δημοκρατικες διαδικασιες το κλεισιμο και
β) οτι τιθονται θεματα αθνικης ασφαλειας αλλα και λειτουργικοτητας σημαντικων υποδομων του κρατους με αυτο


ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ οτι επρεπ να γινει μειωση προσωπικου και μισθων αλαλ ειναι ΑΣΧΕΤΑ θεματα !!

john micros
14-06-13, 05:46
δεν καταλαβαίνω κάποιους που λένε καλά έκαναν και την έκλεισαν επειδή κάποιοι τρώγανε(ας δεχτώ ότι ήτανε πολλοί).
δηλαδή αν είχα ένα μαγαζί(χώρα) και έβαζα έναν διευθυντή(πρωθυπουργός) και προσλάμβανε όποιους ήθελε(λαμογια και γληφτρονια)
και έριχνε το μαγαζί έξω και σου έλεγε ααααααααα να το κλείσουμε γιατί τρώνε τα λεφτά(μαζί και αυτός) θα έκλεινα το μαγαζί? η θα διαολοστελνα όσους τρώγανε, μαζί και τον μ@λ@κ@ τον διευθυντή?
τελικά ποσο ζώα είμαστε?
δηλαδή στον ΟΠΑΠ τρώγανε και ήτανε ζημιογόνος και τον στείλανε?

η ΔΕΗ ήτανε ζημιογόνα? γιατί στις διαφημίσεις μας μιλάγανε για τα κέρδη της?.

την ολυμπιακή που σε κάθε εκλογές(και πριν ) μίσθωναν για τα εκλογικά τους παιχνίδια αλλά δεν δίναν δραχμή για να κουβαλάνε ψήφους από όλη την γη?
το ότι βάλανε ιδιωτική εταιρία μέσα να την εξυγιάνει και τελικά την έβαλε μέσα άλλα πόσα δις?

ο ΟΤΕ που τελικά η καλές και άγιες εταιρίες δεν του επιτρέπουν να είναι ανταγωνιστικός?

κερδίσαμε εμείς τίποτα?
τα λιμάνια που πήρε η κοσκο κερδίσαμε εμείς από τους Κινέζους τίποτα?

ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΕΠΟΥΛΗΘΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΕ Η ΖΩΗ ΜΑΣ??????

αααα ξέχασα δεν μείναμε ακομα ΟΛΟΙ άστεγοι.
άντε, με το καλό τα χειρότερα.
δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πρεπει να τους αφησουμε να κανουν παρτυ ,θα παιρνουν συνεχεια δανεια,σε εμας θα στελνουν το λογαριασμο και αυτοι θα αμοιβονται με 324.000 τον χρονο να μας διαβαζουν εφημεριδες,δειχνουν παραλιες/βουνα, θα φτιαχνουν φαγητα κατι 20χρονα,θα πίνουν τσικουδιές στους πρόποδες του χορτιατη αντι να κανουν service....και εις υγεια των κοροιδων. αδεια για σουβλατζιδικο και ας παρουν οσα θελουν.ρωτα κανεναν που δουλευει εκει μεσα να σου πει τι γινεται γιατι σε μας στελνουν τους λογαριασμούς.το φερον σημα εστω και αδιαμορφωτο θα πρεπει να μεινει ανοικτο για πολλους και σοβαρους λογους. καλο το μαγαζακι αλλα δεν υπαρχουν αλλα χρηματα ουτε κανεις θελει να τους χρηματοδοτει. ο ακρατος συνδικαλισμος μονο καταστροφη φερνει και χρεωνει την επόμενη γενιά.ετσι οπως το λες ολοι οι αλλοι εκτος απο αυτους ειναι παιδια ενος κατωτερου θεου;;;και πανω απο ολα εμεις δεν πηραμε κανενα δανειο για νας μας στελνουν τα ραβασακια τους για να ζησουν τα φρυδια της ...λης.αδιαφορω για την οικογενεια τους οπως αυτοι αδιαφορουν για ολους τους αλλους.δεν θα καλυτερεψει η ζωη σου αλλα δεν θα σου βαζουν ΕΕΤΗΔΕ ....ΚΛΠ για να πληρωνονται αυτοι.και πανω απο ολα δεν θα εχεις συνεταίρο την εφορια,δεη,οτε στο σπιτι σου.ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΑ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ και τωρα θελουν και υποστηρηξη;;;εβαλα μειον γιατι τους αντιμετωπίζεις με ελαφροτητα ενω αυτοι δρουν με καλα οργανωμένο σχεδιο . αναγκαστικε να την κλειση γιατι θα ειναι δυσκολο να παραμεινη ως κυβερνηση μεχρι τον Σεπτέμβριο.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ είμαστε αυτοι που τους ψηφίσαμε και τους δώσαμε το δικαίωμα να μας πουλούν τρέλα. η ΥΦΕΣΗ και η ΥΨΗΛΗ ΑΝΕΡΓΙΑ είναι που θα τους βαλει στην θεση τους και οχι οι πολιτικοι.και εαν ηξερες τι παρτυ γινονται εκει μεσα με πλουραλισμό οπως λενε .....τοτε θα τους είχες διαγράψει εντελώς.και εαν τους είχες γνωρίσει απο κοντά τοτε θα ειχες σοβαρο ψυχολογικό πρόβλημα και οχι να προβληματίζεσαι για τυχόν λύσεις σε οργανωμένα παιχνίδια φοροκλοπής του λαουτζίκου. καλή σου μερα.

hurt30
14-06-13, 05:53
...δεν θα καλυτερεψει η ζωη σου αλλα δεν θα σου βαζουν ΕΕΤΗΔΕ ....ΚΛΠ για να πληρωνονται αυτοι.και πανω απο ολα δεν θα εχεις συνεταίρο την εφορια,δεη,οτε στο σπιτι σου...

Μην φας έχει γλάρο.

Τι διασφάλιση έχουμε ότι και στην νέα σύσταση δεν θα υπάρχει η γεννιά των 324.000 ευρώ; Καμμία.
Τι διασφάλιση έχουμε ότι δεν θα μπουν μόνο λάμογια/αργόμισθοι/εργατοπατέρες/συντοπίτες και μετά δεν θα πάρει άλλους 1000 συμβασιούχους για να καλύψει το έργο; Δηλαδή ποιός μας διασφαλίζει ότι σε χ χρονικό διάστημα δεν θα έχουμε την "παλιά καλή ΕΡΤ" με περισσότερα λαμόγια;

john micros
14-06-13, 06:31
Μην φας έχει γλάρο.

Τι διασφάλιση έχουμε ότι και στην νέα σύσταση δεν θα υπάρχει η γεννιά των 324.000 ευρώ; Καμμία.
Τι διασφάλιση έχουμε ότι δεν θα μπουν μόνο λάμογια/αργόμισθοι/εργατοπατέρες/συντοπίτες και μετά δεν θα πάρει άλλους 1000 συμβασιούχους για να καλύψει το έργο; Δηλαδή ποιός μας διασφαλίζει ότι σε χ χρονικό διάστημα δεν θα έχουμε την "παλιά καλή ΕΡΤ" με περισσότερα λαμόγια;
ειναι πολυ απλο....ο ΟΛΙ ΡΕΝ θα σου βαλει καινούργιους φόρους, εσυ θα τους μετακυλίσεις στους ανεργους και στους συνταξιουχους και καποια ωραία πρωία θα πεσει τοσο ξυλο απο μαγκουρες που θα παραιτηθούν οικιοθελως. εχουν πληρη και σωστη ενημερωση αυτοι εξω, απλως αδιαφορουν, τα λεφτα τους θα τα παρουν και λενε δυο πραγματα....ψοφήστε στην πείνα και φαγωθείτε μεταξυ σας.τωρα αν η γιαγιουλα θελει να εχει τα ιδια φρυδια παρέα εεεεε τι να κανουμε ας κοψει το φαγητο και φαρμακα.4 πομποι ομως απο γειτονα αυξησαν την ισχυ στα 100KW.το ολο θέμα δημιουργήθηκε οταν δημοσιεύτηκαν οι μισθοί τους και οι υπερωρίες τους;; υπαρχει και η κωδικοποιηση και οποιος θελει να τους δει ας τους πληρωσει και τους καφεδες των23 ευρω για να εχει αντικειμενική αξιοΚΡΑΤΙΚΗ πλουραλιστική ενημέρωση.
και μια και το θυμηθηκα....με το MPG2 τι εγινε;;;ποιος ηταν ο τεχνικος συμβουλος;;; και....;;

hurt30
14-06-13, 06:57
Πρώτα μας λες:


...δεν θα καλυτερεψει η ζωη σου αλλα δεν θα σου βαζουν ΕΕΤΗΔΕ ....ΚΛΠ για να πληρωνονται αυτοι.και πανω απο ολα δεν θα εχεις συνεταίρο την εφορια,δεη,οτε στο σπιτι σου...

Μετά μας λες:

ειναι πολυ απλο....ο ΟΛΙ ΡΕΝ θα σου βαλει καινούργιους φόρους, εσυ θα τους μετακυλίσεις στους ανεργους και στους συνταξιουχους...

Αποφάσισε, σε χάνω...

Το πρόβλημα δεν είναι η ΕΡΤ και η οποιαδήποτε ΕΡΤ. Το θέμα είναι επιτελικό, ηγεσίας πως το λένε.
Και επιτέλους να σταματήσουν να μας ρεζιλεύουν στο εξωτερικό και εσωτερικό σαν χώρα.

john micros
14-06-13, 07:35
Πρώτα μας λες:



Μετά μας λες:


Αποφάσισε, σε χάνω...

Το πρόβλημα δεν είναι η ΕΡΤ και η οποιαδήποτε ΕΡΤ. Το θέμα είναι επιτελικό, ηγεσίας πως το λένε.
Και επιτέλους να σταματήσουν να μας ρεζιλεύουν στο εξωτερικό και εσωτερικό σαν χώρα.
οχι δεν με χανεις....δεν ειναι η ΕΡΤ το θεμα,απλως ειναι το πρωτο παραδειγμα....δεν υπαρχει κανενα επιτελικο ηγετικο προβλημα. ο διαχειριστης της πολυκατοικιας οργανομενα με αριστα επιτελεία μετακυλουν το υψηλο επιπεδο διαβιωσης και το κοστος των λεγομενων ειδικων καθεστωτων στον λαουτζικο μεχρι να βρεθει σε πληρη αδυναμια για να πληρωσει τα οποιαδηποτε χαρατσια....εντωμεταξυ αυτοι τρεναρουν χρονο αμοιβομενοι με 324.000 ευρω και οταν τα πραγματατα φτασουν στο απροχωρητο τοτε ολοι αυτοι θα εξαφανιστουν. στο διαστημα αυτο εχει καταστραφει μια γενια . ο λαος ειναι ρεζιλης και οχι αυτοι. η ολη μαχη γινεται σε εσωτερικο επιπεδο ποσο θα αντεξη ο ελληνας ...αδιαφορουν πληρως αν θα πεθανει απο την πεινα το μονο που θελουν ειναι πιστωση χρονου για να βγουν σε παχυλη συνταξη. με κωδικοποιημενο σημα και με συνδρομη ας του δωσουν 500.000 ευρω...αδιαφορω αλλα οχι να επιβαλλη η συντεχνια εισφορα μεσω δεη σε γριουλες. επιτελικο προβλημα υπαρχει στο οτι πρεπει να βρουν κορόιδα και τροπους να φορολογήσουν και τον αερα.η ΕΡΤ ειναι η αρχη του προβληματος γιατι εκτος απο τα δικα της προβληματα πειθει και τις μαζες οτι εχουν υποχρεωση να πληρωνουν τις δικες τους επιλογες. τιποτα δεν εγινε κατα λαθος ....ολα ειναι οργανωμένο σχεδιο με τον λογαριασμό στους πληβείους.... η επιλογη ειναι του κοσμου κατα 10% και της υφεσης και ανεργιας κατα 90% για να ισοσταθμιστούν τα πραγματα. θεμα χρονου πλεον οτι και να λεει ο καθε ενας.εσοδα παντως δεν θα εχουν.

antonis_p
14-06-13, 08:01
α) οτι εγινε με χουντικες και οχι δημοκρατικες διαδικασιες το κλεισιμο και

Ποιες είναι οι δημοκρατικές διαδικασίες που πρέπει να ακολουθηθούν για να κλείσει ένα (οποιοδήποτε) μαγαζί ή "μαγαζί"; Όλο για δημοκρατία ακούω και για χουντικές μεθόδους τις τελευταίες μέρες. Έχει κλείσει κάποιο μαγαζί μετά από δημόσια διαβούλευση;

antonis_p
14-06-13, 08:06
μιας
και ο τροπος που κλεινει μου θυμιζει τακτικες δικτατοριας

Δεν έχω ζήσει εκείνες τις μέρες αλλά από όσο ξέρω
τότε τίποτα δεν έκλεινε, μόνο άνοιγαν επιχειρήσεις.
Κάπου άκουσα πως και το μέγαρο που σήμερα στεγάζεται η ΕΡΤ, τότε φτιάχτηκε.
Ότι ζεις σήμερα, από φαγοπότια, σκάνδαλα, απολύσεις, ανεργία κλπ είναι τακτικές δημοκρατίας.
Άσχετο αν δεν πρέπει να λέγεται. Και να καμαρώνουμε για αυτήν.

savnik
14-06-13, 09:37
Μάλλον κάτι πρέπει να άλλαξε
http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=70829&p=604317&viewfull=1#post604317

xristos52athens
14-06-13, 11:34
O FLASH εκπέμπει στα μεσαία!



Ο πρόεδρος της ΕΤΕΡ ενημέρωσε το διασωματειακό ότι οι τεχνικοί του ραδιοφώνου κατάφεραν να εκπέμψουν το σήμα του σταθμού σε συχνότητα 729 kh, πράγμα που σημαίνει ότι ολόκληρη η Ελλάδα μπορεί πλέον να έχει πρόσβαση στο απεργιακό πρόγραμμα της ΕΡΤ.

lepouras
14-06-13, 12:14
δηλαδη αν καταλαβα καλα θα πρεπει να τους αφησουμε να κανουν παρτυ ,θα παιρνουν συνεχεια δανεια,σε εμας θα στελνουν το λογαριασμο και αυτοι θα αμοιβονται με 324.000 τον χρονο να μας διαβαζουν εφημεριδες,δειχνουν παραλιες/βουνα, θα φτιαχνουν φαγητα κατι 20χρονα,θα πίνουν τσικουδιές στους πρόποδες του χορτιατη αντι να κανουν service....και εις υγεια των κοροιδων. αδεια για σουβλατζιδικο και ας παρουν οσα θελουν.ρωτα κανεναν που δουλευει εκει μεσα να σου πει τι γινεται γιατι σε μας στελνουν τους λογαριασμούς.το φερον σημα εστω και αδιαμορφωτο θα πρεπει να μεινει ανοικτο για πολλους και σοβαρους λογους. καλο το μαγαζακι αλλα δεν υπαρχουν αλλα χρηματα ουτε κανεις θελει να τους χρηματοδοτει. ο ακρατος συνδικαλισμος μονο καταστροφη φερνει και χρεωνει την επόμενη γενιά.ετσι οπως το λες ολοι οι αλλοι εκτος απο αυτους ειναι παιδια ενος κατωτερου θεου;;;και πανω απο ολα εμεις δεν πηραμε κανενα δανειο για νας μας στελνουν τα ραβασακια τους για να ζησουν τα φρυδια της ...λης.αδιαφορω για την οικογενεια τους οπως αυτοι αδιαφορουν για ολους τους αλλους.δεν θα καλυτερεψει η ζωη σου αλλα δεν θα σου βαζουν ΕΕΤΗΔΕ ....ΚΛΠ για να πληρωνονται αυτοι.και πανω απο ολα δεν θα εχεις συνεταίρο την εφορια,δεη,οτε στο σπιτι σου.ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΑ ΞΕΠΟΥΛΗΣΑΝ και τωρα θελουν και υποστηρηξη;;;εβαλα μειον γιατι τους αντιμετωπίζεις με ελαφροτητα ενω αυτοι δρουν με καλα οργανωμένο σχεδιο . αναγκαστικε να την κλειση γιατι θα ειναι δυσκολο να παραμεινη ως κυβερνηση μεχρι τον Σεπτέμβριο.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ είμαστε αυτοι που τους ψηφίσαμε και τους δώσαμε το δικαίωμα να μας πουλούν τρέλα. η ΥΦΕΣΗ και η ΥΨΗΛΗ ΑΝΕΡΓΙΑ είναι που θα τους βαλει στην θεση τους και οχι οι πολιτικοι.και εαν ηξερες τι παρτυ γινονται εκει μεσα με πλουραλισμό οπως λενε .....τοτε θα τους είχες διαγράψει εντελώς.και εαν τους είχες γνωρίσει απο κοντά τοτε θα ειχες σοβαρο ψυχολογικό πρόβλημα και οχι να προβληματίζεσαι για τυχόν λύσεις σε οργανωμένα παιχνίδια φοροκλοπής του λαουτζίκου. καλή σου μερα.

καλά ρε Γιάννη από αυτό που έγραψα εσύ κατάλαβες ότι υπερασπιστικά τα 324.000 μισθό τον μεγαλολαμογιων που τους έβαλε αυτός που τώρα έρχεται να μιλήσει για τιμιότητα? αυτός που έβαλε έναν γυμναστή για διευθυντή στον οργανισμό αυτό?
έπαιρνε300.000 ο τεχνικός στο βουνό? τι από αυτό δεν κατάλαβες?

δηλαδή αν είχα ένα μαγαζί(χώρα) και έβαζα έναν διευθυντή(πρωθυπουργός) και προσλάμβανε όποιους ήθελε(λαμογια και γληφτρονια)
και έριχνε το μαγαζί έξω και σου έλεγε ααααααααα να το κλείσουμε γιατί τρώνε τα λεφτά(μαζί και αυτός) θα έκλεινα το μαγαζί? η θα διαολοστελνα όσους τρώγανε, μαζί και τον μ@λ@κ@ τον διευθυντή?

αν είναι έτσι να πουλήσουμε και την ακρόπολη γιατί το υπουργείο πολιτισμού τρώει κάργα χρήμα.
να πουλήσουμε ολόκληρη την Ελλάδα γιατί η κυβερνήσεις τελικά είναι λαμογια. να κλείσουν και όλα τα νοσοκομεία γιατί είναι λαμογια και παίρνουν φακελάκια οι γιατροί

και όσο για τα τελικά 3.25 το μήνα γιατί το ένα ευρώ(απο τα 4.25) πάει στην ΕΤΕΔΙΕ(ΔΕΗ).
αν για όλα τα χαράτσια που έχουν στον λογαριασμό της ΔΕΗ το βασικό πρόβλημα ήταν αυτά τότε μάλιστα σωθήκαμε. και ποιος σου είπε ότι δεν θα τα πληρώνεις άλλο? αφού και ο νέος οργανισμός πάλι από εκεί θα χρηματοδοτείτε.

και δεν νοιάζομαι τόσο μόνο για αυτούς που θα χάσουν την δουλεία τους(ΟΧΙ για τα βύσματα που βάζει η εκάστοτε κυβέρνηση με μισθούς άνω τον50.000 και 100.000) αλλά για έναν οργανισμό που αν δεν καταλαβαίνεις την αξία του τότε δεν μπορεί κανείς να στο εξηγήσει.
και εγώ δεν περνάω από το Ριοαντιριο γιατί να φτιαχτεί η γέφυρα? μια φορά στα 10 χρόνια αν περάσω πάω και με το καραβάκι.

αν ΔΕΝ κατάλαβες ότι ΜΟΝΟ τα μεγαλοκαναλα βολεύει αυτή η κίνηση(πέρα από το παιχνίδι το πολίτικο) και να μοιράσουν τα ιμάτια τις ΕΡΤ
ότι ΟΛΑ τα μεγαλοκαναλα φτιάχτηκαν με υλικό έμψυχο και άψυχο τις ΕΡΤ περίμενέ τότε εσύ σωτηρία.

και καλό είναι αν θέλεις να μάθεις ΠΟΛΕΣ αλήθειες να δεις έστω και από το ίντερνετ ΤΩΡΑ ΕΡΤ διοτι τώρα θα ακούσεις αλήθειες που δεν θα ξανά ακούσεις ίσως ποτέ(ναι ίσως επειδή καίγεται ο κώλος τους οπότε δεν έχουν να χάσουν τίποτα)

καλημέρα.

giwrgosss
14-06-13, 14:27
μην ανησυχηστε βρε παιδια ... πωλουμαστε και στο ιμπαι .... θα πιασουμε τα αρχ... εεε καλες προσφορες .... δειτε -> ΕΒΑΥ (http://www.ebay.co.uk/itm/Greece-A-whole-lot-country-for-sale-Bargain/151063033950?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=005&category=1607&cmd=ViewItem)

giwrgosss
14-06-13, 14:32
εμένα αλλο ειναι αυτο με με ανησυχεί .... δεν ξερω ποσο γρήγορα θα σηκωσουμε ουρανοξυστες ... ( γενικα ξυστες ) 500σιων οροφων 2000ων + διαμερισμάτων

draco1
14-06-13, 14:36
Όχι Σαμαρά φιλαράκο Χριση Αυγη να ψηφίσεις είναι ποιο ειλικρινή ψήφος, όταν κάνεις κάτι να το κάνεις σωστά αν είναι να βάλουμε τον ασθενή ξανά στο γύψο να το κάνουμε μια κι έξω, αν είναι να του κόψουμε το κεφάλι με πριόνι θα υποφέρει, είναι προτιμητέος ο μπαλτάς

giwrgosss
14-06-13, 15:00
είμαι πασοκτζής και θέλω τον γιωργακη πίσω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Χριση Αυγη να ψηφίσεις είναι ποιο ειλικρινή ψήφος ναι μπορεί , αν ήταν όντος εθνικιστικό κομμα που δεν ειναι , αλλά να βγουν και να πουν απεταξαμην της αμαρτιες μας , και μην αρχίσω και λεω τωρα ποιες .... ειμαι σίγουρος οτι θα ηταν κυβέρνηση αν δεν ασπαζοταν τον χιτλερ μιτλερ και κλπ , κακα τα ψεματα .. καθε κρατος εχει το εθνικιστικό πατριωτικό του κομμα που ασπαζετε αξιες και ιδανικα του κρατους τους , ας ηταν ετσι και μπορει ... τωρα η ποιο ειλικρινης ψηφος για μενα ... το ακυρο η στο τελευταιο κομμα του καθε πεταμενου ... αλλα ? θα ψηφίσω δεν θα απεχω

vasilllis
14-06-13, 15:09
καλά ρε Γιάννη από αυτό που έγραψα εσύ κατάλαβες ότι υπερασπιστικά τα 324.000 μισθό τον μεγαλολαμογιων που τους έβαλε αυτός που τώρα έρχεται να μιλήσει για τιμιότητα? αυτός που έβαλε έναν γυμναστή για διευθυντή στον οργανισμό αυτό?
έπαιρνε300.000 ο τεχνικός στο βουνό? τι από αυτό δεν κατάλαβες?

δηλαδή αν είχα ένα μαγαζί(χώρα) και έβαζα έναν διευθυντή(πρωθυπουργός) και προσλάμβανε όποιους ήθελε(λαμογια και γληφτρονια)
και έριχνε το μαγαζί έξω και σου έλεγε ααααααααα να το κλείσουμε γιατί τρώνε τα λεφτά(μαζί και αυτός) θα έκλεινα το μαγαζί? η θα διαολοστελνα όσους τρώγανε, μαζί και τον μ@λ@κ@ τον διευθυντή?

αν είναι έτσι να πουλήσουμε και την ακρόπολη γιατί το υπουργείο πολιτισμού τρώει κάργα χρήμα.
να πουλήσουμε ολόκληρη την Ελλάδα γιατί η κυβερνήσεις τελικά είναι λαμογια. να κλείσουν και όλα τα νοσοκομεία γιατί είναι λαμογια και παίρνουν φακελάκια οι γιατροί

και όσο για τα τελικά 3.25 το μήνα γιατί το ένα ευρώ(απο τα 4.25) πάει στην ΕΤΕΔΙΕ(ΔΕΗ).
αν για όλα τα χαράτσια που έχουν στον λογαριασμό της ΔΕΗ το βασικό πρόβλημα ήταν αυτά τότε μάλιστα σωθήκαμε. και ποιος σου είπε ότι δεν θα τα πληρώνεις άλλο? αφού και ο νέος οργανισμός πάλι από εκεί θα χρηματοδοτείτε.

και δεν νοιάζομαι τόσο μόνο για αυτούς που θα χάσουν την δουλεία τους(ΟΧΙ για τα βύσματα που βάζει η εκάστοτε κυβέρνηση με μισθούς άνω τον50.000 και 100.000) αλλά για έναν οργανισμό που αν δεν καταλαβαίνεις την αξία του τότε δεν μπορεί κανείς να στο εξηγήσει.
και εγώ δεν περνάω από το Ριοαντιριο γιατί να φτιαχτεί η γέφυρα? μια φορά στα 10 χρόνια αν περάσω πάω και με το καραβάκι.

αν ΔΕΝ κατάλαβες ότι ΜΟΝΟ τα μεγαλοκαναλα βολεύει αυτή η κίνηση(πέρα από το παιχνίδι το πολίτικο) και να μοιράσουν τα ιμάτια τις ΕΡΤ
ότι ΟΛΑ τα μεγαλοκαναλα φτιάχτηκαν με υλικό έμψυχο και άψυχο τις ΕΡΤ περίμενέ τότε εσύ σωτηρία.

και καλό είναι αν θέλεις να μάθεις ΠΟΛΕΣ αλήθειες να δεις έστω και από το ίντερνετ ΤΩΡΑ ΕΡΤ διοτι τώρα θα ακούσεις αλήθειες που δεν θα ξανά ακούσεις ίσως ποτέ(ναι ίσως επειδή καίγεται ο κώλος τους οπότε δεν έχουν να χάσουν τίποτα)

καλημέρα.

δηλ.Γιαννη απο οτι καταλαβα διαφωνεις!!! τι θα προτεινες εσυ να γινει ,ωστε να λυθει το προβλημα που λεγοταν ερτ??
Να σου θυμισω μονο οτι ακομα και αυτοι που περναν 1000,ισως δεν αξιζαν την θεση,ηταν γυμναστες η και αποφοιτοι νηπιαγωγειου και ειχαν πιασει ποστο καρεκλα,αλλα περναν 1000 γιατι το δοντι που ειχαν ηταν σαπιο.
Τι προτεινεις λοιπον?
επισης επειδη και εγω δεν εχω καταλαβει την σημασια της ερτ,αν μπορει καποιος να μου εξηγησει.
Μεχρι σημερα οι περισσοτεροι απο εμας δεν ξερουμε καν σε πιο καναλι την ειχαμε αποθυκευση και τις τελευταιες δυο μερες εχει αρχισει ενα κυνηγι ευρεσης συχνοτητας.Για πιο λογο??να λεμε οτι εχουμε ΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ καναλι?που μεχρι χτες ηταν ταγμενο υπερ της εκαστωτε κυβερνησης???


Όχι Σαμαρά φιλαράκο Χριση Αυγη να ψηφίσεις είναι ποιο ειλικρινή ψήφος, όταν κάνεις κάτι να το κάνεις σωστά αν είναι να βάλουμε τον ασθενή ξανά στο γύψο να το κάνουμε μια κι έξω, αν είναι να του κόψουμε το κεφάλι με πριόνι θα υποφέρει, είναι προτιμητέος ο μπαλτάς

Ελαντε.
μια και μιλαμε για ειλικρινιες,ψαξε να βρεις για καποιο δεξι χερι του μιχαλολιακου που εδωσε συνεντευξη τωρα που βγηκε απο την φυλακη επειδη βρεθηκε μπλεγμενος για ενα φονο(ακουσα για 5δευτ.δεν χρειαστηκε παραπανω).Ανεφερε κατι περιεργα.Μπες να την βρεις και πες μας και το ρεζουμε,υπαρχει φωτια?? η μονο καπνος??

john micros
14-06-13, 15:30
καλά ρε Γιάννη από αυτό που έγραψα εσύ κατάλαβες ότι υπερασπιστικά τα 324.000 μισθό τον μεγαλολαμογιων που τους έβαλε αυτός που τώρα έρχεται να μιλήσει για τιμιότητα? αυτός που έβαλε έναν γυμναστή για διευθυντή στον οργανισμό αυτό?
έπαιρνε300.000 ο τεχνικός στο βουνό? τι από αυτό δεν κατάλαβες?

δηλαδή αν είχα ένα μαγαζί(χώρα) και έβαζα έναν διευθυντή(πρωθυπουργός) και προσλάμβανε όποιους ήθελε(λαμογια και γληφτρονια)
και έριχνε το μαγαζί έξω και σου έλεγε ααααααααα να το κλείσουμε γιατί τρώνε τα λεφτά(μαζί και αυτός) θα έκλεινα το μαγαζί? η θα διαολοστελνα όσους τρώγανε, μαζί και τον μ@λ@κ@ τον διευθυντή?

αν είναι έτσι να πουλήσουμε και την ακρόπολη γιατί το υπουργείο πολιτισμού τρώει κάργα χρήμα.
να πουλήσουμε ολόκληρη την Ελλάδα γιατί η κυβερνήσεις τελικά είναι λαμογια. να κλείσουν και όλα τα νοσοκομεία γιατί είναι λαμογια και παίρνουν φακελάκια οι γιατροί

και όσο για τα τελικά 3.25 το μήνα γιατί το ένα ευρώ(απο τα 4.25) πάει στην ΕΤΕΔΙΕ(ΔΕΗ).
αν για όλα τα χαράτσια που έχουν στον λογαριασμό της ΔΕΗ το βασικό πρόβλημα ήταν αυτά τότε μάλιστα σωθήκαμε. και ποιος σου είπε ότι δεν θα τα πληρώνεις άλλο? αφού και ο νέος οργανισμός πάλι από εκεί θα χρηματοδοτείτε.

και δεν νοιάζομαι τόσο μόνο για αυτούς που θα χάσουν την δουλεία τους(ΟΧΙ για τα βύσματα που βάζει η εκάστοτε κυβέρνηση με μισθούς άνω τον50.000 και 100.000) αλλά για έναν οργανισμό που αν δεν καταλαβαίνεις την αξία του τότε δεν μπορεί κανείς να στο εξηγήσει.
και εγώ δεν περνάω από το Ριοαντιριο γιατί να φτιαχτεί η γέφυρα? μια φορά στα 10 χρόνια αν περάσω πάω και με το καραβάκι.

αν ΔΕΝ κατάλαβες ότι ΜΟΝΟ τα μεγαλοκαναλα βολεύει αυτή η κίνηση(πέρα από το παιχνίδι το πολίτικο) και να μοιράσουν τα ιμάτια τις ΕΡΤ
ότι ΟΛΑ τα μεγαλοκαναλα φτιάχτηκαν με υλικό έμψυχο και άψυχο τις ΕΡΤ περίμενέ τότε εσύ σωτηρία.

και καλό είναι αν θέλεις να μάθεις ΠΟΛΕΣ αλήθειες να δεις έστω και από το ίντερνετ ΤΩΡΑ ΕΡΤ διοτι τώρα θα ακούσεις αλήθειες που δεν θα ξανά ακούσεις ίσως ποτέ(ναι ίσως επειδή καίγεται ο κώλος τους οπότε δεν έχουν να χάσουν τίποτα)

καλημέρα.

δηλαδή αν είχα ένα μαγαζί(χώρα) και έβαζα έναν διευθυντή(πρωθυπουργός) και προσλάμβανε όποιους ήθελε(λαμογια και γληφτρονια)
και έριχνε το μαγαζί έξω και σου έλεγε ααααααααα να το κλείσουμε γιατί τρώνε τα λεφτά(μαζί και αυτός) θα έκλεινα το μαγαζί? η θα διαολοστελνα όσους τρώγανε, μαζί και τον μ@λ@κ@ τον διευθυντή?
το να διαολοστειλης κάποιον σημαινει κοβω το χρήμα και κλεινω το μαγαζι και αυτο νομιζω οτι εγινε άλλωστε νομίζω οτι είναι ΑΕ η κάνω λάθος;εγώ θα πρότεινα να πάρουν δάνειο οι εργαζόμενοι με προσημείωση το σπιτι τους και οχι πάντα εγγυητής το δημόσιο δηλαδή ο κόσμος.
αν είναι έτσι να πουλήσουμε και την ακρόπολη γιατί το υπουργείο πολιτισμού τρώει κάργα χρήμα.
να πουλήσουμε ολόκληρη την Ελλάδα γιατί η κυβερνήσεις τελικά είναι λαμογια. να κλείσουν και όλα τα νοσοκομεία γιατί είναι λαμογια και παίρνουν φακελάκια οι γιατρο
με τα χρεη που εχουν βαλει τοσα χρονια να εισαι σιγουρος οτι καποια μερα θα την εκμεταλευονται οικονομικα αλλοι με οτι και να σημαινει βλεπε πωληση νησιων...
αν είναι έτσι να πουλήσουμε και την ακρόπολη γιατί το υπουργείο πολιτισμού τρώει κάργα χρήμα.
να πουλήσουμε ολόκληρη την Ελλάδα γιατί η κυβερνήσεις τελικά είναι λαμογια. να κλείσουν και όλα τα νοσοκομεία γιατί είναι λαμογια και παίρνουν φακελάκια οι γιατρο
το ΕΕΤΗΔΕ για να πληρωθουν 10/15 περιπου ειδικα καθεστωτα ειναι απο 500 ευρω κατ΄ελαχιστον για καθε οικια τα οποια πανε για την χρηματοδοτηση τέτοιων ζοφερών οικονομικων καταστασεων
και δεν νοιάζομαι τόσο μόνο για αυτούς που θα χάσουν την δουλεία τους(ΟΧΙ για τα βύσματα που βάζει η εκάστοτε κυβέρνηση με μισθούς άνω τον50.000 και 100.000) αλλά για έναν οργανισμό που αν δεν καταλαβαίνεις την αξία του τότε δεν μπορεί κανείς να στο εξηγήσει.
και εγώ δεν περνάω από το Ριοαντιριο γιατί να φτιαχτεί η γέφυρα? μια φορά στα 10 χρόνια αν περάσω πάω και με το καραβάκι.
ξερω παρα πολυ καλα μια και εχω σχεση με το αντικειμενο την αξια και τον σκοπο ενος τετοιου οργανισμου αλλα οποιος δουλευει εκει δεν εχει το δικαιωμα νομιζω να εκβιαζει και να ταλαιπωρει τους πολιτες για το δικο του οικονομικο οφελος.
οι συχνοτητες και η περιουσια ειναι του κρατους και αν καποιος τα δωσει τοτε να ζητησεις ευθυνες απο αυτον που τα εδωσε.οταν ολοι δουλευουν αυτοι ειχαν καρτα απεργιας μηνες ολοκληρους.υπαρχουν 150 περιπου ατομα τερατα μορφωσεως και ικανοτητων οι οποιοι ομως χανονται απο τις συμπεριφορες των υπολοιπων.τι να μαθω απο το ιντερνετ οταν τα βλεπω και τα ζω καθημερινα;ισως δεν ξερεις οτι εχουν γινει 500.000 διακοπες ρευματος χανοντας και το χαρατσι αλλα και την πωληση του ρευματος και εχουμε να δουμε ακομη...και τελος απο εναν εξαθλιωμενο οικονομικα λαο οσα χαρατσια και να βαλης δεν θα εισπραξης τιποτα και δεν ενδιαφερει νομιζω τον κοσμο η οικονομικη απαιτηση του καθε βισματος ....το χρημα και η μη επαρκεια του θα προσγειωση πολλους τωρα.ιδωμεν.φιλικα.

atlaspc
14-06-13, 15:45
Πάντως σαν λαός δεν έχουμε όρια… είμαστε ικανοί να βλέπουμε Αργεντινό και να του λέμε ζήλια..ζήλια… εμείς αντέχουμε...

antonis_p
14-06-13, 15:52
μην ανησυχηστε βρε παιδια ... πωλουμαστε και στο ιμπαι .... θα πιασουμε τα αρχ... εεε καλες προσφορες .... δειτε -> ΕΒΑΥ (http://www.ebay.co.uk/itm/Greece-A-whole-lot-country-for-sale-Bargain/151063033950?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=005&category=1607&cmd=ViewItem)

πατριώτης σου έχει ανεβάσει τη δημοπρασία:


Postage:
Free collection in person | See details (http://www.ebay.co.uk/itm/Greece-A-whole-lot-country-for-sale-Bargain/151063033950?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=005&category=1607&cmd=ViewItem#shId)





Item location:
thessaloniki, default, Greece








Post to:
Collection in person only





Delivery:
Varies

PCMan
14-06-13, 15:55
Να δώ πόσα θα πληρώσει ο τύπος στο ebay για την δημοπρασία που έβαλε...

atlaspc
14-06-13, 16:00
Να δώ πόσα θα πληρώσει ο τύπος στο ebay για την δημοπρασία που έβαλε...

Aυτος θα πληρώσει οταν πληρωθεί απο τον αγοραστή, εγω θελω να δω τη θα παραδώσει.

agis68
14-06-13, 16:23
Παντως εγώ εκανα ενα report για προσβολή Copyright and Tradermark να υπάρχει. Ο τυπος που το εκανε είναι ξεφτίλας.

Αλλο θέμα....Απόψε εχει παρέλαση μηχανοβιων απο ερμου προς Αγ.Παρασκευή ΕΡΤ. Νομίζω καπου στις 21,30 συγκέντρωση και αναχώρηση κατά τις 22,00 απόερμου. όποιος συμφορουμίτης θέλει να παραβρεθεί ας το γνωρίζει.

http://www.aganmoto.gr/

PCMan
14-06-13, 16:34
Aυτος θα πληρώσει οταν πληρωθεί απο τον αγοραστή, εγω θελω να δω τη θα παραδώσει.

Όταν βάζεις αγγελία, πληρώνεις ένα ποσό, αγοραστεί δεν αγοραστεί.
Για κάτι dvd εγώ, είχα πληρώσει 0,50$ το κομμάτι, αλλά λογικά, για κάτι μεγαλύτερο θα είναι πιο μεγάλο το ποσό.

giannaras13
14-06-13, 17:15
Όταν βάζεις αγγελία, πληρώνεις ένα ποσό, αγοραστεί δεν αγοραστεί.
Για κάτι dvd εγώ, είχα πληρώσει 0,50$ το κομμάτι, αλλά λογικά, για κάτι μεγαλύτερο θα είναι πιο μεγάλο το ποσό.

ο ανθρωπος ειναι ξεφτιλας....

katmadas
14-06-13, 18:34
εγω παλι λεω οτι το εκανε για να σατυρισει την κατασταση και τπτ παραπανω...

antonis_p
14-06-13, 18:49
Πάντως το κλείσιμο της ΕΡΤ δεν ήταν κάτι που αποφασίστηκε προχτές:

http://taxalia.blogspot.com/2013/06/blog-post_8416.html

atlaspc
14-06-13, 18:49
εγω παλι λεω οτι το εκανε για να σατυρισει την κατασταση και τπτ παραπανω...



Σοϊ με τον σαμαρά θα είναι, κάνει κινήσεις χωρίς να σκέπτεται τις επιπτώσεις.

744
14-06-13, 19:01
Πάντως το κλείσιμο της ΕΡΤ δεν ήταν κάτι που αποφασίστηκε προχτές:

http://taxalia.blogspot.com/2013/06/blog-post_8416.html

Πράγματι έτσι είναι και η Real News το είχε δημοσιεύσει τέλη Μαΐου μια Κυριακή. Και ο ξεφτίλας πρώην δημοσιογράφος Αρ. Ντινόπουλος κρατούσε σε panel το φύλλο βρίζοντας το group. Τώρα, πού είναι ο αηδιαστικός και εμετικός νυν βο(υ)λευτής?

Σιχαμένοι όλοι τους... μαύροι μπλέ πράσινοι και κόκκινοι. Γλίτσα.

p.gabr
14-06-13, 19:38
Έκλεψαν το νέο διαδυκτιακό όνομα τής ΕΡΤ

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27359&subid=2&pubid=113061849

kioan
14-06-13, 19:55
Έκλεψαν το νέο διαδυκτιακό όνομα τής ΕΡΤ

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27359&subid=2&pubid=113061849

Δεν είναι ακόμη οριστικό...

Όταν κατοχυρώνεις ένα .gr domain name, αρχικά δεσμεύεται για λογαριασμό σου, αλλά μόνον αφότου περάσει και από την έγκριση της ΕΕΤΤ σου ανήκει.
Το συγκεκριμένο δεσμεύτηκε 12/06/2013 οπότε θα πρέπει να περάσουν μερικές μέρες μέχρι να ολοκληρωθεί και η διαδικασία έγκρισης από την ΕΕΤΤ.

electron
14-06-13, 20:20
Σχετικά με την κατοχύρωση του domain name


Από ιδιώτη κατοχυρώθηκε το διαδικτυακό όνομα (domain name) του νέου φορέα που θα αντικαταστήσει την ΕΡΤ, nerit.gr, καθώς δεν έγιναν άμεσα οι απαιτούμενες ενέργειες από την κυβέρνηση.
Μπαίνοντας στο nerit.gr, εμφανίζεται μία σελίδα που γράφει «nerit.gr is not available please try pitsaria-pou-eskise-gr», ενώ από κάτω αναμεταδίδει το πρόγραμμα των εργαζομένων της ΕΡΤ.

Το domain name, όπως προκύπτει από τη σχετική αναφορά του Ινστιτούτου Πληροφορικής του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας κατοχυρώθηκε μόλις το πρωί της Τετάρτης, δηλαδή την επομένη της ανακοίνωσης του σχεδίου για τη ΝΕΡΙΤ, όχι από κάποιο κρατικό φορέα αλλά από ιδιώτη.

Όπως αναφέρει Το Ποντίκι, μόλις έγινε αντιληπτή η παράλειψη έγιναν κάποιες ενέργειες προκειμένου να επιστρέψει το domain name στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, όμως σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, αυτό επιτρέπεται μόνο για τα τοπωνύμια

Πλέον η κυβέρνηση αν θέλει το nerit.gr θα πρέπει να πληρώσει τον ιδιώτη που το κατοχύρωσε, ή ενδεχομένως να κινηθεί δικαστικά εναντίον του.


Newsroom ΔΟΛ

atlaspc
14-06-13, 20:37
Και λέμε τωρα ααντε και πέρασαν αυτες οι 2-3 μέρες για την έγκριση και ανίκει στον τάδε ιδιώτη, εσείς τη λέτε θα συνεχίσει να το έχει ιδιώτης απο την στιγμή που το χρειάζεται ενας δημόσιος φορέας? εδώ εχουν κάνει τόσες αλητείες, εχουν καταπατήση τους νόμους και το σύνταγμα και θα κολήσουν σε ένα όνομα? μην σας πώ οτι χάνει και τα χρήματα της καταχώρισης και θα πληρώση και πρόστημο.

plouf
14-06-13, 20:42
ενταξει νομικα πραγματι ΔΕΝ μπορει να το διεκδικησει ο ιδιωτης γιατι εγινε με προφανή δόλο

αλλα και δολο να ΜΗΝ ειχε ..οσοι θυμουνται την υπόθεησ whatsup.gr ξερουν

744
14-06-13, 21:10
Και αν πει στο πιθανό δικαστήριο ΔΕΝ το πουλάω, που είναι ο δόλος?

panos_panopoulos
14-06-13, 21:30
ΝΕΤ αναλογική λήψη από Αίνο Κεφαλλονιάς στα κανάλια:
08 VHF (196.25 MHZ)
57 UHF (759.25 MHZ)

SRF
14-06-13, 21:51
Και ίσως ένα καλό συμπέρασμα που θα βγει από όλο αυτό... είναι ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΙΣΠΕΥΣΑΝ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΑΝ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝ ΜΕΣΩ ΚΡΙΣΗΣ!!! Τελικά κάνανε ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ!!! Πως κλείνεις έναν σταθμό... και ΦΙΜΩΝΕΙΣ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΟΥΝ... (Βλ. 902 TV) όπου λες στον "πάροχο" απλά "ΚΛΕΙΣΤΟΝ" !!! Ενώ το να κατεβάζαν πχ τους πομπούς του 902 παλαιότερα (αναλογικούς & ΙΔΙΟΚΤΗΤΟΥΣ) θα γινόταν ο 3ος ΠΠΠ !!!
Η TV στην Ελλάδα αυτήν την στιγμή γίνεται το ΕΠΙΣΗΜΟ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑ ΟΡΓΟΥΕΛΙΣΜΟΥ!!! Οι "αντικαθεστωτικοί" ανοίγουν ξανά ΑΝΑΛΟΓΙΚΟΥΣ ΠΟΜΠΟΥΣ προκειμένου να υπερπηδήσουν ΤΟΝ ΨΗΦΙΑΚΟ ΕΛΕΓΧΟ που επιβλήθει με νόμο προ έτους!!!! Στο ραδιόφωνο... οι εργαζόμενοι απλήρωτοι σε ιδιωτικούς Ρ/Σ συμπαρίστανται στους μέχρι προ ημερών "ανταγωνιστικούς" τους Δημοσίους... και κατ' ουσίαν γράμματος νόμου γίνονται "ραδιοπειρατές' και εκπέμπουν στα... ΜΕΣΑΙΑ!!! με κατάληψη μέσω "ραδιοζεύξης" του μεγαλύτερου πομπού ΑΜ στην Ελλάδα!!! Μήπως όταν λήξει το ματσ... θα έχουμε και ιδιωτική ραδιοφωνία ΜΕΣΑΙΩΝ εντελώς συμπτωματικά... ως κεκτημένο με αγώνες δικαίωμα? Λέω... :blink:
Και το συμπέρασμα άυτό έχει και το γελοίο του!!! Ο ασκών τον απόλυτο Οργουελισμό, ο κατά Πλάτων * "ΤΥΡΑΝΝΟΣ" (www.omilosmeleton.gr/pdf/Politevmata.pdf‎) ΠΟΥ ΑΣΚΕΊ ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΑΠΟΦΑΣΊΖΩ & ΔΙΑΤΆΣΣΩ ΑΥΘΑΙΡΕΤΩΣ, να επικαλείται τον Όργουελ ως τον αντίπαλό του, που τον εξώθησε, ΕΝΩ ΔΕΝ (?) ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΕ :001_tt2:, να φιμώσει όποιον ΔΕΝ συμφωνεί μαζί του (Όργουελ vs Όργουελ δηλαδή) !!!

* Σελίς 6 & 7, # ΤΥΡΑΝΝΙΣ! (www.omilosmeleton.gr/pdf/Politevmata.pdf‎)

KOKAR
14-06-13, 22:32
Έκλεψαν το νέο διαδυκτιακό όνομα τής ΕΡΤ

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=27359&subid=2&pubid=113061849

πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω απο που προκύπτει το "έκλεψε το νεο δικτυακό όνομα της ΕΡΤ"
το οτι ειναι αυτοί ανίκανοι και ανοργάνωτοι δεν μπορούν να βγάζουν "κλέφτη" αυτόν που το έκανε.....

antonis_p
14-06-13, 22:57
Στην ιστορία θα μείνει πως τη μεγαλύτερη ακροαματικότητα την είχε η Ερτ την περίοδο που ήταν κλειστή!
Όσο αφορά την ακροαματικότητά της, η νόμιμη επαναλειτουργία θα της κάνει τη μεγαλύτερη ζημιά.