PDA

Επιστροφή στο Forum : λαμπατερ



monk13
03-08-13, 02:29
γεια σας ,δεν ξερω αν φανει βλακεια αλλα πειτε μου.θελω να φτιαξω ενα λαμπατερ και επειδη θα βαλω ενα μεγαλο μαγνητη στη βαση του θα υπαρχει καποιο προβλημα? ( ο μαγνητης δν θα ακουμπαει καλωδια και γενικα τπτ αλλο μονο ξυλο το οποιο ειναι κακος αγωγος)

lepouras
03-08-13, 13:03
Όπως το λες δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα(γενικά δεν υπάρχει) εκτός να παίζει και κάτι άλλο που δεν μας είπες.

http://www.youtube.com/watch?v=ixerBKtunbQ

agis68
03-08-13, 14:30
γεια σας ,δεν ξερω αν φανει βλακεια αλλα πειτε μου.θελω να φτιαξω ενα λαμπατερ και επειδη θα βαλω ενα μεγαλο μαγνητη στη βαση του θα υπαρχει καποιο προβλημα? ( ο μαγνητης δν θα ακουμπαει καλωδια και γενικα τπτ αλλο μονο ξυλο το οποιο ειναι κακος αγωγος)


η ερώτηση είναι γενική του στυλ θέλω να φτιαξω οχημα. Δωσε μας λοιπόν περισσότερες πληροφορίες. Θα είναι με λάμπα (πυρακτώσεως-ηλεκτρονικη) ή με led και αν είναι το δεύτερο με τι ρεύμα (κατευθείαν 220 ή 12V). Σημαντικό είναι αν θα βάλεις κοινό διακόπτη ή αφής. Που θα στηρίζεται το λαμπαντερ. Σε τι υλικό. Από τι υλικό είναι ο σκελετός του. Και κυρίως τον μαγνήτη γιατί τον χρειάζεσαι. Αυτά