PDA

Επιστροφή στο Forum : ταξινόμηση καναλιών ΟΤΕ TV



haris_216
07-10-13, 11:22
Καλημέρα.
Χθες τοποθέτησα ένα OTE TV (δορυφορικό) του αδερφού μου.
Οι διάφορες "αγκυλώσεις" που προέκυψαν κατά την διαδικασία της παραγγελίας / παράδοσης (πχ "αν δεν έρθει να το βάλει δικός μας τεχνικός, σου δίνω μόνο τον δέκτη και ΟΧΙ το πιάτο") δεν είναι της παρούσης.
Χρησιμοποίησα παλιό πιάτο της Nova και όλα είναι οκ. Λήψη, εικόνα, ρυθμίσεις.
Έχω όμως ένα θεματάκι. Πηγαίνοντας να κάνω ταξινόμηση των καναλιών είδα ότι δεν μπορώ (ή δεν βρήκα πως) να το κάνω στην κυρίως λίστα.
Με ταξινόμηση στην λίστα των "αγαπημένων" τα βάζω όπως θέλω αλλά δεν λειτουργεί στο ζαπινγκ.
Δηλαδή μπαίνω στην λίστα με τα αγαπημένα και επιλέγω το κανάλι που θέλω. Αν μετά προσπαθήσω να πάω στο επόμενο με απλό πάτημα του ch+ με βγάζει στο επόμενο της αρχικής λίστας. Δηλαδή πρέπει να ξαναμπώ στα "αγαπημένα" και να πάω στο επόμενο.
Είναι πραγματικά έτσι ή κάνω κάτι λάθος;
Γιατί αν είναι έτσι, το ζαπινγκ καταντάει μαρτύριο (όσο και αν σηκώνει συζήτηση κατά πόσο είναι θεμιτό να σαπίζουμε στον καναπέ και να το κάνουμε!!!)

Serafeim Karakostas
07-10-13, 12:41
Είναι πραγματικά έτσι ή κάνω κάτι λάθος;
Έτσι είναι.

Αποστόλης1
07-10-13, 12:44
Ναι έτσι είναι, αλλά δεν είναι τόσο τρομερό να πατήσεις το FAV για να μπεις στη λίστα.

bchris
07-10-13, 15:15
Ναι έτσι είναι, αλλά δεν είναι τόσο τρομερό να πατήσεις το FAV για να μπεις στη λίστα.


Οχι ειναι τρομερο.
Απο πολλες αποψεις.

Αποστόλης1
07-10-13, 23:51
Οχι ειναι τρομερο.
Απο πολλες αποψεις.

Για μένα το απαράδεκτο είναι η μια και μόνο λίστα.

haris_216
08-10-13, 12:49
Ναι έτσι είναι, αλλά δεν είναι τόσο τρομερό να πατήσεις το FAV για να μπεις στη λίστα.

Θα διαφωνήσω φίλε Αποστόλη.
Σίγουρα δεν είναι ΤΡΟΜΕΡΟ (δεν θα πεθάνουμε από αυτό) αλλά νομίζω ότι τη σημερινή εποχή μπορούμε να ζητάμε να προσαρμόζεται το μηχάνημα σε εμάς και όχι εμείς σε αυτό.
Δηλαδή πρέπει να μου επιβληθεί η λίστα του μηχανήματος;
Και αν θέλω πχ να κάνω ζαπινγκ ανάμεσα σε eurosport και history channel θα πρέπει να πατάω 5-6 κουμπιά για το μπρος-πίσω;
Επιεικώς απαράδεκτο