PDA

Επιστροφή στο Forum : μαγνητες στο ψυγειο



fm344
25-10-13, 19:22
διαβασα πως οι διακοδμητικοι μαγνητες που δινονται με αναψηκτικα,αγοαραζεις απο σουβενιρ απο διαφορα μεροι ,νησια,χωρες,αν τα βαλεις στο ψηγειο,τραβανε πολυ ρευμα.
ειναι αληθεια,η,λογια του αερα?

george Mp
25-10-13, 19:43
Παραμυθια.Γραφανε και οτι κανουν τα τροφιμα μεσα στο ψυγειο επικινδυνα.

firewalker
25-10-13, 19:43
Αηδίες. Δεν ισχύουν αυτά τα πράγματα.

elettronica
25-10-13, 20:02
όχι μόνο δεν τραβάνε ρεύμα κάνουν και την κατάψυξη κατάλληλη για γκοτζίλα (κρέας που τρώγαμε στον στρατό). Τι θ' ακούσουμε ακόμα.

p.gabr
25-10-13, 20:13
Που τα διαβάζεις αυτα βρε ντένη και σε προβληματίζουν συνέχεια

Για δώσε μας το λινκ ,θα έχει και άλλα ενδιαφέροντα εκεί

Magneto
25-10-13, 20:27
ηξερες πως στα λαστιχα που εχουν οι πορτες των ψυγειων υπαρχουν μεσα μαγνητες ολογυρα που σφραγιζουν τις πορτες;;

μηπως τα εβαλαν εκει οι εταιρειες που φτιαχνουν ψυγεια για να καταναλωνουν ρευμα ή να επιρεαζουν τα φαγητα;;;

αυτες πρεπει να ειναι σκεψεις γυναικας μαλλον ξανθιας....

/\//\/

η παρακατω ειναι σκεψεις δικες μου.

εγω;;; πως εγινα μεταλαγμενος;;; μηπως απο τους μαγνητες και τα ηλεκτρομαγνητικα πεδια με πηνια που εχω επανω στο σωμα μου και στα δωματια του σπιτιου μου εκπεμπονται εκατο χιλιαδες βολτ με ισχυ 600W απο τεσλα κοιλ;;;

υπαρχει ελπιδα για εμενα να γινω ξανα φυσιολογικος ή θα ειμαι για παντα ανωμαλος;;;

τι βρισκω μονο οταν πιανω λαμπα και αναβει. ελευθερη ενεργεια γυρω μου!!!

φανταζεστε την αισθηση του σεξ με ηλεκτρονικη ερωτικη συσκευη σαν την δικη μου;

ενωμενα δυο κορμια με ηλεκτρικη επαφη, με ροη ηλεκτρονιων, δυο βιολογικα σωματα σε ηλεκτρικο κυκλωμα!!

το κοινο σεξ ειναι πολυ μπαναλ..

toni31
25-10-13, 21:18
Δεν ξέρω για σας εγώ το πίστεψα πριν καιρό, τα έβγαλα από το ψυγείο και τα έχω βάλει στο πλυντήριο. Παρατήρησα διαφορά στο σβούρισμα των ρούχων, τραβάει λίγοτερο ρεύμα, στην φρεσκάδα του μαλακτικού (κάτι παίζει με τα μόρια του μαλακτικού εδώ) και άλλα πολλά είναι Απίστευτο!!! Έχω πραγματική οικονομία στο ρεύμα!!! Και ρούχα που μοσχομυρίζουν!!! :hahahha::hahahha::hahahha::hahahha:

xrhstosmp
25-10-13, 22:13
η αληθεια βεβαια ειναι οτι η μαλ εεεε οι μαγνητες σπανε καρύδια ομως εννιοτε σπανε και την ιδια την καρυδιά .δεν ξερω βεβαια αν φταιει το μαγνητικο πεδιο ή το κουνημα της γκομενας.

μποζονιο
26-10-13, 00:29
http://www.youtube.com/watch?v=q4MeVz2ln1Y

PCMan
26-10-13, 00:43
http://www.katohika.gr/2013/04/sos-oi-magnites-sta-psigeia.html

Panοs
26-10-13, 00:45
[QUOTE=Magneto;623469]
ε
υπαρχει ελπιδα για εμενα να γινω ξανα φυσιολογικος????

μπααα δεν το βλεπω....

toni31
26-10-13, 00:58
http://www.katohika.gr/2013/04/sos-oi-magnites-sta-psigeia.html

καλά εντάξει....

http://thimos.blogspot.gr/2011/06/e-mails-hoaxes.html

μποζονιο
26-10-13, 01:53
http://www.youtube.com/watch?v=jVfkYZmXHAg

stelios_a
26-10-13, 01:59
καπου ειχα διαβασει κατι παρομοιο , δεν νομιζω παντως να ισχυει κατι τετοιο

PCMan
26-10-13, 03:18
Ρε ο άνθρωπος που τα έγραψε είναι επιστήμονας και εσείς κοροϊδεύετε? Άσχετοι όλοι... Μη δείτε μια επιστημονική έρευνα, αμέσως να της βγάλετε τα μάτια..
Τα ίδια κάνατε και με τον εξοικονομητή ενέργειας, τα μαγνητάκια καυσίμου και γενικώς με την αεναο ενέργεια.

Το θέμα είναι σοβαρότατο. Εγώ το ανακάλυψα όταν άρχισα να βλέπω ψόφιες μύγες μέσα στο σπίτι. Δεν πήγαινε το μυαλό μου από τι μπορεί να είναι μέχρι που έπεσα πάνω στο παραπάνω άρθρο του άγιου αυτού επιστήμονα.
Πέταξα αμέσως όλα τα μαγνητάκια και αμέσως η ζωή μου έγινε καλύτερη! Το σπίτι δεν έχει άλλο μύγες!!! Βέβαια δεν ξέρω αν ευθύνεται γι αυτό η έξυπνη σίτα, δε νομίζω όμως.
Θα σας πω όμως και ένα μυστικό. Και το άλλο που λέει για την κατανάλωση παιδιά είναι αλήθεια. Δεν ήξερα γιατί είναι τόσο αυξημένοι οι λογαριασμοί μου μέχρι που έδωσα* όλα τα μαγνητάκια.
Αμέσως σκέφτηκα να ξυλώσω όλα τα μαγνητάκια απο τα λάστιχα της πόρτας για να δω τι αποτέλεσμα θα έχω. Παιδιά χωρίς πλάκα το ρεύμα μου μειώθηκε κατά 50% σας λέω!
Σιγά μην με πιστέψετε όμως. Δεν το πίστευα ούτε εγώ αλλά με αυτά που θα σας πω θα με πιστέψετε. Πήρα ένα βατόμετρο απο ebay και το μέτρησα. Το ψυγείο με όλα τα μαγνητάκια (τα πιο πολλά που είχα ήταν με τον μεγάλο μαγνήτη, ξέρετε, απο ζάκυνθο, θάσο, λευκάδα κτλ, γενικά με των νησιών έχουμε μεγαλύτερο πρόβλημα) έκαιγε 4KW το 24ωρο, ενώ χωρίς τα μαγνητάκια έκαιγε 1KW το 24ωρο. Εκεί σκέφτηκα να βγάλω τους μαγνήτες από τα λάστιχα. Είχα βέβαια ένα προβληματάκι επειδή άνοιγε η πόρτα μόνη της αλλά το έλυσα με μια καρέκλα που σφηνώνω από μπροστά κάθε φορά. Παιδιά δεν θα το πιστέψετε... Στο βατόμετρο έγραφε -1KW που σημαίνει ότι επέστρεφε ρεύμα στο δίκτυο!!! Δε γίνεται λέω χάλασε το βατόμετρο απο τα μαγνητικά πεδία των μαγνητών. Ήρθε όμως ο λογαριασμός μειωμένος κατά 50% και πείστηκα! Είτε το πιστέυετε είτε όχι, τα μαγνητάκια καθορίζουν την κατανάλωση του ψυγείου. Παιδιά, μέχρι και στο χαράτσι είχα μείωση!!! Αλήθεια!
Από τότε έχω αγοράζει 16 ψυγεία και τροφοδοτώ το σπίτι μου. Έχω κόψει την δεή εννοείται, και έχω χτίσει και μια αποθήκη και τα έχω βάλει μέσα όλα. Έχω δώσει κλειδί σε 13 οικογένειες της γειτονιάς μου και έχει ο καθένας το δικό του ψυγείο με ένα ενοικιο της τάξης των 5€/μήνα. Φυσικά έχουν πετάξει όλοι τα δικά τους γιατί είναι ασύμφορα(*σε αυτούς έδωσα τα μαγνητάκια και δεν τους έχω πει το κόλπο!). Βγάζουμε και από κει το κάτι τις μας..!
Βασικά στο μέλλον σκέφτομαι να ανοίξω δεή με ψυγεία αλλά θα δούμε μέχρι τότε πως πάνε οι δουλειές.

Σίγουρα θα υπάρξουν κάποιοι που θα κοροϊδέψουν όσα έγραψα, αλλά οι άπιστοι θωμάδες να έρθουν αν θέλουν να δουν όλη την εγκατάσταση ή να δώσω πληροφορίες και μάρκες των ψυγείων.

μποζονιο
26-10-13, 10:24
το πιο ανησυχητικο απόλα ειναι οτι ξοδεψες τοση ωρα να γραψεις ολοκληρο κειμενο..:001_unsure:

cloud_constructor
26-10-13, 12:57
πωω .. τι τρολοsite ειναι αυτο το κατοχικα... θυσαυροφυλακιο χαμενου σπερματος!

Panοs
26-10-13, 14:16
λοιπον εγω εκανα κατι ποιο εξυπνο...
εβγαλα τα μαγνητακια απο την πορτα και τα εβαλα γυρω απο το μοτερ..
ετσι το μοτερ γυρνούσε και εκτός του οτι δουλευε το ψυγείο μου εβγαζε και ρευμα στο φισ..\
ετσι του συνδεσα πανω τα φωτα και την τηλεόραση και δουλεύουν μια χαρα....
εβαλα και ενα τετοιο πολυμπριζο http://www.sportygossip.com/unrated/apisteyto-kolpo-gia-free-energeia για να δουλεύει το κλιματιστικό και να ζεσταίνομαι και ειμαι μια χαρα...
τη δεη την εχω μονο για την κουζίνα γιατι δυστυχώς δεν την σηκώνει το πολυμπριζο....:001_tt2:

sakisr
26-10-13, 14:59
http://www.katohika.gr/2013/04/sos-oi-magnites-sta-psigeia.html

Αν το γαβάνι ήταν άθλημα θα είχαν πάρει και πρωτάθλημα!!!
Και τόσοι μαγνήτες γύρω από τις πόρτες τι κάνουν?Εξισορροπούν τα μαγνητικά πεδία???

pantelisyzfr1
26-10-13, 15:53
έχω τα ηχεία δίπλα στο ψυγείο να τα πετάξω η να τα απομακρύνω?

εάν τα πετάξω θα έχω μείωση και στο χαράτσι?

PCMan
26-10-13, 18:03
το πιο ανησυχητικο απόλα ειναι οτι ξοδεψες τοση ωρα να γραψεις ολοκληρο κειμενο..:001_unsure:
Οκ. Άλλη φορά δεν θα γράψω ολόκληρο κείμενο για να μην ξοδέψω τόση ώρα και ανησυχείς...

Ηλιας Α
26-10-13, 23:29
Ρε.......................... έκαιγε 4KW το 24ωρο, ενώ χωρίς τα μαγνητάκια έκαιγε 1KW το 24ωρο. ...................................... Βγάζουμε και από κει το κάτι τις μας..!
Βασικά στο μέλλον σκέφτομαι να ανοίξω δεή με ψυγεία αλλά θα δούμε μέχρι τότε πως πάνε οι δουλειές.
......................................
.
<<έκαιγε 4KW το 24ωρο, ενώ χωρίς τα μαγνητάκια έκαιγε 1KW το 24ωρο.>>
Φίλε Νίκο προσωπικά εγώ σε πιστεύω, αλλά διαφωνώ μόνο ως πρός τις μονάδες μέτρησης.

PCMan
27-10-13, 06:06
<<έκαιγε 4KW το 24ωρο, ενώ χωρίς τα μαγνητάκια έκαιγε 1KW το 24ωρο.>>
Φίλε Νίκο προσωπικά εγώ σε πιστεύω, αλλά διαφωνώ μόνο ως πρός τις μονάδες μέτρησης.

1KW περίπου δεν καίει ένα ψυγείο σε μια μέρα?

Ηλιας Α
27-10-13, 08:37
1KW περίπου δεν καίει ένα ψυγείο σε μια μέρα?
Φίλε Νίκο, η διαφωνία είναι ως τις μονάδες μέτρησης (KW) που θα έπρεπε να είναι κάποια άλλη μονάδα, δε διαφωνώ ως προς το μέγεθος, το οποίο ενώ χωρίς τα μαγνητάκια ήταν 4 (...).και με την τοποθέτηση μαγνητών μειώθει σε 1 (…) .

μποζονιο
27-10-13, 11:17
Pcman ΚW ειναι ο ρυθμος παραγωγη εργου οχι το εργο ... τοΚWh κιλοβατωρες ειναι σωστο,eκανες και thumb down το ποστ μου...:001_rolleyes:
W=J/s