PDA

Επιστροφή στο Forum : Παρασιτο το ραδιοφωνο και Ασυρματος



diskjohn
18-11-13, 11:14
Καλημερα θα ηθελα να μου πειτε σχετικα με ενα προβλημα που εχω ,στο αμαξι εχω ενα ασυρματο kenwood tm-d710 με εκπομπη στα aprs το προβλημα ειναι οτι καθε φορα που παταω το ptt για εκπομπη η τα aprs στελνουν packet τα ηχεια κανουν ενοχλητικο θορηβο σαν να τσαλακωνεις χαρτια και το αλλο που παρατηρο ειναι οτι οταν βαλω το κινητο για φορτιση στον αναπτηρα του αυτοκινητου αρχιναει ενα παρασιτο σε ολλες τις παντες του ασυρματου , τη λυση θα μπορουσα να εχω για να μην εχω αυτα τα προβληματα ?

ευχαριστω Γιαννης

diskjohn
18-11-13, 21:42
καλησπερα καμια βοηθεια ?

jimnaf
18-11-13, 22:27
ΤΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚ ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ...... ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΤΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ;

Η ΚΕΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ;

diskjohn
18-11-13, 22:45
καλησπερα ειναι ενα alpine cd δεν θυμαμε μοντελο με ενισχυτη kenwood δεν εχω φιλτρα και η κεραια δεν ειναι κοντα η μια με την αλλη

jimnaf
19-11-13, 00:42
Αααα φίλε, ο ενισχυτής σου την κάνει την ζημιά …….
Μπλέκονται τα πράγματα πολύ (ανάλογα την εγκατάσταση που σου έχουν κάνει).
Θες φίλτρα και αρκετά λεφτά.

testla
29-01-14, 15:52
ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΞ'ΑΡΧΗΣ ΤΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ?ΑΝ ΟΧΙ ,ΑΚΟΥ.
Ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΥΧΡΕΣ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ,ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΣΥΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΑΙΒΑΙΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΥΝΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΝΙΣΧΥΤΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ 2Χ10 ΑΜΠΕΡ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ 20ΑΜΠΕΡ ΣΥΝΟΛΟ ΦΙΛΤΡΑΚΙ.ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΥ 25-30 ΕΥΡΩ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΡΕΥΜΑΤΟΣ(ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ )ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΙΑ ΜΕ ΤΑ RCA ΚΑΛΩΔΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ.ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΕ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ,ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΚΑΛΩΔΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ.ΒΓΑΛΤΑ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΒΑΛΤΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ