PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποκωδικοποιητής ..



Χρήστος2011
22-05-14, 21:48
Καλησπέρα σε όλους
Έχω 3 αποκωδικοποιητές
Ο ένας εξ αυτών είναι ο Go4tech d1010 και για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω δεν παίζει μέσω usb stick κανέναν τύπο αρχείων ταινίας (avi,mkv,flv,mpeg,mp4) τ'ιποτα
ενώ φωτό και .mp3 τα παίζει κανονικά
Στην αρχή σκέφτηκα να κάνω update firmware
Υπάρχει καμιά ιδέα για το τί μπορεί να φταίει?
Και αν θέλει update υπάρχει κάποιο site να το κάνω μέσω usb stick ?
ευχαριστώ πολύ

SeAfasia
23-05-14, 00:28
χλωμό......:angry:

agis68
23-05-14, 04:27
ίσως με firmware update να λυθεί.....γιατί δεν κοιτάς την κατασκευάστρια εταιρέια για support....

Χρήστος2011
26-05-14, 14:08
Μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι πολλοι προτείνουν για update το 2219 το οποίο είναι της f&u .σε περίπτωση που το κάνω λέτε να έχω κανά θέμα και να μην παίζει μετάτ τα κανάλια?

Nionir
26-05-14, 15:01
Μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι πολλοι προτείνουν για update το 2219 το οποίο είναι της f&u .σε περίπτωση που το κάνω λέτε να έχω κανά θέμα και να μην παίζει μετάτ τα κανάλια?
Όπως με όλα τα firmware updates, τα οποία συνιστάται να γίνονται μόνο σε ανάγκη, μιας και μπορεί να μη σου λειτουργεί η συσκευή μετά το πέρας της αναβάθμισης. Παρόλαυτα όλοι τα κάνουμε, μιας και σαν άνθρωποι μας αρέσει ο τζόγος και το ρίσκο :P. Εγώ θα πρότεινα να προχωρήσεις σε εγκατάσταση της αναβάθμισης που λες, αν όντως ταιριάζει σίγουρα στο μοντέλο σου και εφόσον άλλοι χρήστες δεν είχαν προβλήματα θα είναι συμβατό και για σένα.