PDA

Επιστροφή στο Forum : kenwwod th f7 κρυφο μενου



giannis nx
10-11-14, 17:41
Καλησπερα μηπως ξερει καποιος το κρυφο μενου στο f7 κ τι δυνατοτητες εχει;;;;τι παραπανω μπορεις να κανεις;;;

giannis nx
11-11-14, 10:26
Κανεις;;;;;;;

john_b
11-11-14, 11:00
Τι εννοείς κρυφό μενού;
Μια παρέμβαση που μπορεί να κάνεις σε μια δίοδο το μετατρέπει σε TH-F6, υπάρχει κάτι άλλο που αγνοούμε;

xlife
11-11-14, 11:15
χωρίς να γνωρίζω μήπως εννοείς κάτι τέτοιο

http://www.hampedia.net/kenwood/th-f7-e-external-service-menu-reed.php

giannis nx
11-11-14, 16:03
χωρίς να γνωρίζω μήπως εννοείς κάτι τέτοιο

http://www.hampedia.net/kenwood/th-f7-e-external-service-menu-reed.php

ναι φιλε Κωστα αυτο εννοω,βραχυκυκλωνεις τα δυο σημεια που φαινονται στην φωτογραφια με ενα καλωδιακη κ το αναβεις
αυτοματος μπαινει στο κρυφο μενου κ αλλαζεις διαφορες λειτουργιες,αυτην που αλλαξα στο δικο μου ειναι η διαμορφωση
την ανεβασα αρκετα γιατι ολλα τα f7 εχουν χαμηλη διαμορφωση,αλλα δεν γνωριζω κατι παραπανω.

john_b
11-11-14, 16:39
Απ ότι είδα ρυθμίζεις και την μπαταρία να μην βγάζει τόσο γρήγορα ότι αδειάζει.
Το άνοιγμα το έκανες εύκολα; Για δώσε μας μερικά βήματα.
Τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι ανέβασες την διαμόρφωση;

giannis nx
11-11-14, 18:21
Ναι αρκετα ευκολα,ξεβιδωνεις την κεραια κ λυνεις το παξιμαδακι που εχει απο κατω, τραβας κ τα ροδακια για την ενταση
λυνεις κ εκει το παξιμαδακη ξεβιδωνεις κ στην πισω μερια (στην πλατη) τις βιδες κ τραβας προσεκτικα την προσοψη
προς τα πανω.
Ανεβασα την ενταση της διαμορφωσης κ με ακουγομαι πιο δυνατα κ χωρις να εχω το στομα πολυ κοντα στο μικροφωνο!

john_b
11-11-14, 21:56
χμμ, βασικά ο κατασκευαστής έχει βρει μια χρυσή τομή στις ρυθμίσεις και οποιαδήποτε παρέμβαση ίσως εισάγει παράσιτα, θορύβους, κ.λπ. υπό προϋποθέσεις. Αυτό που μου φαίνεται ενδιαφέρον, διότι μου σπάει τα νεύρα το πόσο γρήγορα τελειώνει η μπαταρία, είναι η δυνατότητα να κρατάει παραπάνω, αν κατάλαβα καλά τι διάβασα. Αν αυτό ισχύει θα το ανοίξω και γω. Και δεν είναι μόνο ότι τελειώνει γρήγορα η μπαταρία, αλλά θέλει και μια ολόκληρη βάρδια για να φορτίσει.