PDA

Επιστροφή στο Forum : Satlink 6979



atolis
13-12-14, 22:55
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΑ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ SPECTRUM..ΓΕΝΙΚΑ ΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ SPECTRUM...H AN YΠΑΡΧΟΥΝ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΟ ΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΗΣΩ...

jimk
14-12-14, 00:47
Καταρχήν εχεις αναλυτη φασματος;

atolis
14-12-14, 09:25
ΝΑΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ..

leosedf
14-12-14, 11:53
OK αρχικά δώσε χαρακτηριστικά του, εύρος μοντέλο κλπ αν και νομίζω για εγκαταστάσεις δορυφορικών πιο κατάλληλο θα ήταν ένα πεδιόμετρο.

GiwrgosTH
14-12-14, 12:32
Θες ένα splitter 1/2, μια έξοδο θα συνδέσεις τον αναλυτή σου και φυσικά στην άλλη συνδεδεμένο στο δέκτη σου για να έχει τάση το LNB.
Προϋπόθεση φυσικά ο αναλυτής σου να πηγαίνει μέχρι τους 2 ghz και φυσικά σε καμία περίπτωση δε θα κάνεις ίδια δουλειά με το πεδιόμετρο.

atolis
14-12-14, 13:21
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΕΔΙΟΜΕΤΡΟ ΕΧΩ.ΤΟ ΣΑΤΛΙΝΚ 6979.ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΠΕΚΤΡΟΥΜ ΠΩς ΘΑ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΤΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ.ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟς ΠΟΥ ΨΑΧΝΩ...ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..

GiwrgosTH
14-12-14, 13:26
Βάζοντας την κατάλληλη συχνότητα φυσικά.

leosedf
14-12-14, 13:37
Τότε μάστορα να μάθεις πρώτα τι είναι αυτό που ζητάς και πως το λένε. Λες μια λέξη και καταλαβαίνουν 10 διαφορετικά πράγματα έτσι.
Επίσης θα ήταν καλύτερο να γράφεις με πεζά γράμματα.

Οδηγίες χρήσεως δεν είχε η φύτρωσε σαν λάχανο κάπου?
https://www.youtube.com/watch?v=lCgLuHTh8f8 Αφού πριν ανοίξει ο αναλυτής έχεις ήδη σετάρει τον δορυφόρο που θέλεις.

xlife
14-12-14, 13:47
Τότε μάστορα να μάθεις πρώτα τι είναι αυτό που ζητάς και πως το λένε. Λες μια λέξη και καταλαβαίνουν 10 διαφορετικά πράγματα έτσι.
Επίσης θα ήταν καλύτερο να γράφεις με πεζά γράμματα.

Οδηγίες χρήσεως δεν είχε η φύτρωσε σαν λάχανο κάπου?
https://www.youtube.com/watch?v=lCgLuHTh8f8 Αφού πριν ανοίξει ο αναλυτής έχεις ήδη σετάρει τον δορυφόρο που θέλεις.

Κωνσταντίνε επειδή εχω 2-3 satlink αυτό με τις οδηγίες είναι ανέκδοτο. Να πώ κι εγώ οτι η πιο εύκολη εύρεση με αυτή τη μάρκα είναι στο πεδίο αστερισμός αν εχει το δικό σου. Εκει σου δείχνει αν είναι αναλυτικά στοιχεία του σήματος και μπορείς να κεντράρεις.. c/n ber κτλ εννοείτε έχοντας βάλει την κατάληλη συχνότητα για το δορυφόρο που ψάχνεις που μπορείς να τις βρεις στο ιντερνετ η σε περιοδικά του χώρου

leosedf
14-12-14, 14:00
Δεν έχει περασμένες τις συχνότητες του κάθε δορυφόρου μέσα κλπ?

atolis
14-12-14, 14:02
Κωνσταντίνε επειδή εχω 2-3 satlink αυτό με τις οδηγίες είναι ανέκδοτο. Να πώ κι εγώ οτι η πιο εύκολη εύρεση με αυτή τη μάρκα είναι στο πεδίο αστερισμός αν εχει το δικό σου. Εκει σου δείχνει αν είναι αναλυτικά στοιχεία του σήματος και μπορείς να κεντράρεις.. c/n ber κτλ εννοείτε έχοντας βάλει την κατάληλη συχνότητα για το δορυφόρο που ψάχνεις που μπορείς να τις βρεις στο ιντερνετ η σε περιοδικά του χώρου

αυτό το ξέρω .με το spectrum βλέποντας το τι παρακολουθούμε.ξερει κανενας η όχι....

GiwrgosTH
14-12-14, 14:32
Τελικά βρε Απόστολε, για πεδιόμετρο ρωτάς, ή για αναλυτή?
Να μη γράφουμε για τσάμπα και κάνουμε κάλους στα δάχτυλα...

aris k
14-12-14, 16:06
Αποστόλη ελπίζω εγώ να κατάλαβα τη θέλεις !!
Τα πεδιόμετρα στο Spectrum σου δείχνουν κάποιες αιχμές
Τώρα αν έχεις πείρα ,δηλαδή κάνεις εγκαταστάσεις τακτικά μονό που θα δεις τις αιχμές καταλαβαίνεις ποιος δορυφόρος είναι
Αν τώρα δεν κάνεις εγκαταστάσεις και απλά το έχεις ερασιτεχνικά υπάρχουν κάποιες επιλογές από το μενού οι οποίες σου λένε ποιος δορυφόρος είναι αλλά και τη κανάλια βρίσκονται πάνω στις αιχμές του spectrum
Αν δεν έχεις πείρα τότε του δηλώνεις από την αρχή τον δορυφόρο που θέλεις και μετά πας στο Spectrum
To (Πεδιόμετρο ) που έχεις δεν είναι τίποτα σοβαρό αλλά αυτό είναι άλλο θέμα , για ερασιτεχνική δουλεία σου είναι μια χαρά
Αυτό που που θα ήθελα να σου επισημάνω είναι το spectrum σε αυτού του είδους μηχανάκια δεν είναι αυτό που θα σε βοηθήσει να δεις πράγματα , όχι εσύ αλλά ούτε και ένας επαγγελματίας

Το παρακατω το εχω σαν μονιτορ και για τα λεφτα του ειναι καλο http://www.daisat.gr/index.php?act=viewProd&productId=1708 το spectroum μετριο ειναι στα ελληνικα το μενου και εχει ολους τους δορυφορους ειναι ομως για ερασιτεχνες !!

jimk
14-12-14, 16:40
Με αυτό το πεδιομετρο που εχεις δεν μπορεις να βρεις δορυφορο από το spectrum γιατι απλα είναι αργο...Μπορεις όμως να βρεις δορυφορο εχοντας δηλωσει τον δορυφορο και τον transporter μεσα από την λιστα που εχει και μετα κανεις αναζητηση με τις μπαρες..Αφου βρεις από κει τον δορυφορο τοτε βαζεις το spectrum για να δεις το φασμα του δορυφορου..Με ενδιαφερει και εμενα αυτό το μηχανημα να το εχω σαν δευτερο,γιατι αυτό που εχω είναι σχετικα βαρυ και δεν κανει τοσο ευκολα την δουλεια του (λογο βαρους)βεβαια είναι επαγγελματικο και τους δορυφόρους με λιγη εμπειρια τους βρισκει για πλακα...Αν σου είναι ευκολο κανε μας μια παρουσιαση του μηχανήματος.

GiwrgosTH
14-12-14, 16:49
Καταρχήν εχεις αναλυτη φασματος;

ΝΑΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ..

ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΡΑΒΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΠΕΔΙΟΜΕΤΡΟ ΕΧΩ.ΤΟ ΣΑΤΛΙΝΚ 6979.

Αν σου είναι ευκολο κανε μας μια παρουσιαση του μηχανήματος.
Μιλάμε ότι είμαστε τελείως σουρεαλιστικό forum :001_tt2:
Βρε Δημήτρη εδώ ο άνθρωπος δεν ξέρει να το δουλέψει, δεν ξέρει τι όργανο έχει και εσύ θες και παρουσίαση? :confused1:

jimk
14-12-14, 16:51
Γιωργο :lool::001_tt2:

atolis
14-12-14, 16:57
για να δείτε το μηχάνημα πηγαίνετε σε αυτό το λινκ.
https://www.youtube.com/watch?v=lCgLuHTh8f8..

ευχαριστώ τα δυο τελευταία ατομα που καταλαβαν τι ρωτουσα.
είναι οι μονοι με πειρα.. απ ότι καταλαβα..
δουλευω επαγγελματικα αλλα δεν παιρνω καποιο εππαγγελματικο μηχανημα διοτι θα αργήσει να γινει αποσβεση..
ο φιλος που εχει το stc combo finder του λεω ότι το ειχα και εγω αυτό αλλα δεν εμεινα και πολύ ικανοποιημένος.το σατλινκ 6979 είναι πολυ καλυτερο.εχει παρα πολλεσ μετρήσεις που πλησιαζει ένα επαγγελματικο.

atolis
14-12-14, 16:59
γιωργο φιλικα στο λεω αλλα μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα τι ρωτουσα.

jimk
14-12-14, 17:08
Αν μπορεις να μας πεις ποσο το αγορασες και από που;; Δες εδώ μπορει να σε ενδιαφερει http://www.sat-dreambox.com/f712/satlink-firmware-21550/

maxtak
14-12-14, 18:44
γιωργο φιλικα στο λεω αλλα μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα τι ρωτουσα.

φίλε μου εσύ μάλλον δεν κατάλαβες.
Ο "Γιώργος" σου είπε πως δεν σου λέει στο τσάμπα, να βγάλει και κάλους στα δάκτυλα πληκτρολογοντας εξηγήσεις...!!

atolis
14-12-14, 19:31
φίλε μου εσύ μάλλον δεν κατάλαβες.
Ο "Γιώργος" σου είπε πως δεν σου λέει στο τσάμπα, να βγάλει και κάλους στα δάκτυλα πληκτρολογοντας εξηγήσεις...!!

ναι φιλε μαχτακ.ισως εχει δικιο.ολα πληρωνονται...

GiwrgosTH
15-12-14, 09:16
γιωργο φιλικα στο λεω αλλα μαλλον εσυ δεν εχεις ιδεα τι ρωτουσα.
Άνοιξες θέμα για αναλυτή φάσματος και πως θα βρεις δορυφόρους με αυτόν και σου έδωσα λύση με σπλίτερ.
Μετά μας εξήγησες πως εννοείς με το spectrum του πεδιομέτρου.
Αφού τα μπέρδεψες εσύ, σε μπέρδεψα και εγώ, τι να κάνω? Δεν είμαι μάγος να καταλάβω τι εννοείς.

φίλε μου εσύ μάλλον δεν κατάλαβες.
Ο "Γιώργος" σου είπε πως δεν σου λέει στο τσάμπα, να βγάλει και κάλους στα δάκτυλα πληκτρολογοντας εξηγήσεις...!!
Δε ζήτησα χρήματα φίλε μου για να του δώσω λύση, απλά να είναι ξεκάθαρος στο τι ζητά για να τον βοηθήσουμε.

edit
Απόστολε τα down τα έφαγες γιατί στο ένα με προσβάλλεις σαν άνθρωπο και στο άλλο γιατί προσβάλλεις τους επαγγελματίες του forum, που έχουν τα κατάλληλα όργανα για να κάνουν τη δουλειά για την οποία πληρώνονται και υποθέτω πως γνωρίζουν και τη λειτουργία τους.
Εσύ μάλλον είσαι αλεξιπτωτιστής που αγόρασες μια παπαριά και με αυτή κλέβεις το ψωμί του επαγγελματία που έχει επενδύσει στη δουλειά του.
Υπόψιν πως δεν ασχολούμαι με εγκαταστάσεις και δεν με αγγίζουν οι διάφοροι σαν εσένα, αλλά μπορώ να καταλάβω τον καθημερινό αγώνα των πραγματικών επαγγελματιών.

atolis
15-12-14, 09:57
Άνοιξες θέμα για αναλυτή φάσματος και πως θα βρεις δορυφόρους με αυτόν και σου έδωσα λύση με σπλίτερ.
Μετά μας εξήγησες πως εννοείς με το spectrum του πεδιομέτρου.
Αφού τα μπέρδεψες εσύ, σε μπέρδεψα και εγώ, τι να κάνω? Δεν είμαι μάγος να καταλάβω τι εννοείς.

Δε ζήτησα χρήματα φίλε μου για να του δώσω λύση, απλά να είναι ξεκάθαρος στο τι ζητά για να τον βοηθήσουμε.

edit
Απόστολε τα down τα έφαγες γιατί στο ένα με προσβάλλεις σαν άνθρωπο και στο άλλο γιατί προσβάλλεις τους επαγγελματίες του forum, που έχουν τα κατάλληλα όργανα για να κάνουν τη δουλειά για την οποία πληρώνονται και υποθέτω πως γνωρίζουν και τη λειτουργία τους.
Εσύ μάλλον είσαι αλεξιπτωτιστής που αγόρασες μια παπαριά και με αυτή κλέβεις το ψωμί του επαγγελματία που έχει επενδύσει στη δουλειά του.
Υπόψιν πως δεν ασχολούμαι με εγκαταστάσεις και δεν με αγγίζουν οι διάφοροι σαν εσένα, αλλά μπορώ να καταλάβω τον καθημερινό αγώνα των πραγματικών επαγγελματιών.

ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΗΜΟΥΝΑ ΣΥΣΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΔΙΟΜΕΤΡΟ ΜΕ 3000-5000 ΕΥΡΩ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΣΒΕΣΗ.ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΥΟΝΤΑΙ ΕΝΑΝΤΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΚΑΤΑ 80% ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΠΛΑ.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.........

GiwrgosTH
15-12-14, 10:12
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΒΡΙΣΚΩ ΕΝΑ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ SPECTRUM..ΓΕΝΙΚΑ ΠΩΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ SPECTRUM...H AN YΠΑΡΧΟΥΝ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΟ ΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΤΙΣ ΜΕΛΕΤΗΣΩ...


Καταρχήν εχεις αναλυτη φασματος;


ΝΑΙ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΡΩΤΟΥΣΑ..


ΦΙΛΕ ΓΙΩΡΓΟ ΗΜΟΥΝΑ ΣΥΣΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΙΟΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΔΙΟΜΕΤΡΟ ΜΕ 3000-5000 ΕΥΡΩ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΠΟΣΒΕΣΗ.ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΥΟΝΤΑΙ ΕΝΑΝΤΙ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.ΚΑΤΑ 80% ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΑΠΛΑ.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ.........
Ποιο συγκεκριμένος δε θα μπορούσες να ήσουν, όντως, μόνο εγώ δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις, εσύ ήσουν ξεκάθαρος! ](*,)
Όσο αφορά τα όργανα, κανείς δεν τα αγοράζει για να πουλήσει μούρη και αν δουλέψεις ένα καλό όργανο θα καταλάβεις τη διαφορά και θα δεις γιατί κάποιος σοβαρός επαγγελματίας θα δώσει κάποια χιλιάρικα για να το αγοράσει.
Εσύ από τη στιγμή που υποθέτω ότι δεν είσαι επαγγελματίας (με την έννοια του αδειούχου, με μαγαζί κλπ) και απλά βάζεις που και που καμία κεραία, μοα χαρά αγορά έχεις κάνει!
Καλές γιορτές και σε σένα και σε ότι μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως, αλλά μόνο αν ζητήσεις κάτι συγκεκριμένο. Δωρεάν θα είναι :wiink:

atolis
15-12-14, 13:05
Ποιο συγκεκριμένος δε θα μπορούσες να ήσουν, όντως, μόνο εγώ δεν κατάλαβα τι ήθελες να πεις, εσύ ήσουν ξεκάθαρος! ](*,)
Όσο αφορά τα όργανα, κανείς δεν τα αγοράζει για να πουλήσει μούρη και αν δουλέψεις ένα καλό όργανο θα καταλάβεις τη διαφορά και θα δεις γιατί κάποιος σοβαρός επαγγελματίας θα δώσει κάποια χιλιάρικα για να το αγοράσει.
Εσύ από τη στιγμή που υποθέτω ότι δεν είσαι επαγγελματίας (με την έννοια του αδειούχου, με μαγαζί κλπ) και απλά βάζεις που και που καμία κεραία, μοα χαρά αγορά έχεις κάνει!
Καλές γιορτές και σε σένα και σε ότι μπορώ να βοηθήσω ευχαρίστως, αλλά μόνο αν ζητήσεις κάτι συγκεκριμένο. Δωρεάν θα είναι :wiink:

ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΧΡΟΝΙΑ.ΑΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΠΩς ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΠΕΙΡΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ.ΗΡΘΑ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΜΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ..ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ....

jimk
15-12-14, 23:34
Αποστολη σε γενικες γραμμες ότι πληρωνεις παιρνεις.Την ποιοτητα των ακριβων πεδιομετρων και την αξιοπιστια δεν θα την βρεις σε φθηνο SATFINDER,ναι μεν κανεις την δουλεια σου, αλλα πως την κανεις είναι το θεμα και σε ποση ωρα..Για hotbird και αστρα αντε κανα οτε είναι μια χαρα και την κανεις σχετικα ευκολα,όταν ομως είναι να στοχεύσεις δυσκολους δορυφόρους με πολύ χαμηλο σημα εκει περιπλέκονται τα πραγματα και δεν είναι μονο η στοχευση,αλλα και η διαγνωση βλαβων που εκει πλεον είναι ακρετα δυσκολο εως αδυνατο να εντοπισεις την βλαβη με ένα φτηνο πεδιομετρο(εξαρτάτε βεβαια την βλαβη),Μου εχουν τυχει πολλα περιστατικα που αν δεν ειχα καλο πεδιομετρο δεν θα εβγαζα ακρη...Γιατι καλος είναι ο μαστορας,αλλα αν δεν εχει εργαλεία...Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο,το εχω βαλει στο ματι αυτό εδώ και καιρο,εχει αρκετες δυνατότητες για τα λεφτα του...

atolis
16-12-14, 13:41
ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΙΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΟΛΑ.ΜΕ ΤΗ ΠΕΙΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ.ΕΓΚΑΘΙΣΤΩ ΜΟΤΕΡ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ..ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΑ.
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΡ ,ΠΟΛΛΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕΤΡΗΜΑΤΟΣ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΦΘΗΝΟ.ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΑΤΛΙΝΚ.ΤΡΙΜΑΧ.ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ STC COMBO FINDER,TO ORIZON KLP.TO ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΚΑΗΚΕ.ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΠΟΥΛΗΣΑ...
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ...