PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με VX-7R



ginus
18-02-15, 20:11
καλησπερα καταρχας..
μετα απο ενα χρονο στην κατοχη μου ενος wouxun uv8d αποφασισα να αποκτησω εναν καλυτερο και με μεγαλυτερες αντοχες ασυρματο..πηρα εναν μεταχειρισμενο yaesu vx-7r αλλα παρολα που τον εχω στην κατοχη μου 1 εβδομαδα δεν εχω καταφερει να τον χρησιμοποιησω..
καταρχας η συνδεση μεσω clone για τον υπολογιστη ειναι αδυνατη..error στο error και παει λεγοντας
μετα απο ατελειωτο googling κατεληξα στο οτι ισως φταιει το καλωδιο usb που μαλλον δεν ειναι συμβατο με τα windows 7
επεστρεψα τον ασυρματο στις εργοστασιακες ρυθμισεις και οταν τον ανοιγω με πεταει στα vhf και μεσω συμπλεξης μπορω να επικοινωνησω κανονικα..αν αλλαξω συχνοτητα και παω πχ απο τα 144... στα 170... ειναι σαν να κλειδωνει ο ασυρματος και μου βγαζει μηνυμα tx error..το οποιο και το βγαζει συνεχεια μετα ειτε αφορα vhf ειτε uhf
το θεμα ειναι οτι εχω εναν ασυρματο που ακρη δεν βγαζω και με εχει ταλαιπωρησει απιστευτα..
καθε βοηθεια δεκτη
σας ευχαριστω πολυ

SV1JRT
18-02-15, 20:31
Κατ' αρχήν, τα 170 MHz ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ περιοχή.
Σωστά κλειδώνει το VX-7R.
Είσαι αδειούχος ραδιοερασιτέχνης ή απλά "το αγόρασες για να παίξεις" ??

.

leosedf
18-02-15, 20:34
Έλα ντε.
Καλά κάνει και βγάζει σφάλμα αφού δεν επιτρέπεται να εκπέμπεις εκεί.

Η σύνδεση θέλει άλλο driver γιατί μάλλον το καλώδιο σου είναι κλωνοποιημένο prolific.

ginus
18-02-15, 20:40
αντι για το απειλητικο υφος θα μπορουσες καλλιστα να μου απαντησεις φυσιολογικα
στο μηνυμα μου γραφω οτι ειτε παω στα vhf ειτε στα uhf με κραταει κλειδωμενο
το προγραμμα το εψαχνα για να ξεκλειδωσω τα vhf γιατι τα χρειαζομαι στην εργασια μου..οποτε μαλλον δεν το αγορασα για να παιξω και δεν χρησιμοποιω το wouxun ενα χρονο τωρα για το ιδιο..
υπαρχει τροπος με κολλητηρι και τρομπα να ξεκλειδωσεις το yaesu αλλα δεν θα θελα να μπω σε αυτην την διαδικασια
καθε πληροφορια δεκτη

ginus
18-02-15, 20:41
Έλα ντε.
Καλά κάνει και βγάζει σφάλμα αφού δεν επιτρέπεται να εκπέμπεις εκεί.

Η σύνδεση θέλει άλλο driver γιατί μάλλον το καλώδιο σου είναι κλωνοποιημένο prolific.

εχεις ιδεα που μπορουμε να βρουμε κατι τετοιο?
σε ευχαριστω για την απαντηση σου

leosedf
18-02-15, 20:46
https://drivers-serial-to-usb.googlecode.com/files/C-707607%20Driver%2098%20-%20XP%20-%20Vista%20-%207%20-%20Linux%20-%20Mac%2032%20bits.zip

SV1JRT
18-02-15, 21:02
αντι για το απειλητικο υφος θα μπορουσες καλλιστα να μου απαντησεις φυσιολογικα
στο μηνυμα μου γραφω οτι ειτε παω στα vhf ειτε στα uhf με κραταει κλειδωμενο
το προγραμμα το εψαχνα για να ξεκλειδωσω τα vhf γιατι τα χρειαζομαι στην εργασια μου..οποτε μαλλον δεν το αγορασα για να παιξω και δεν χρησιμοποιω το wouxun ενα χρονο τωρα για το ιδιο..
υπαρχει τροπος με κολλητηρι και τρομπα να ξεκλειδωσεις το yaesu αλλα δεν θα θελα να μπω σε αυτην την διαδικασια
καθε πληροφορια δεκτη


Δεν ήθελα να ακουστώ απειλητικός, αλλά έτσι είναι τα πράγματα.
Αν δεν έχεις άδεια ραδιοερασιτέχνη από το υπουργείο ΔΕΝ μπορείς να εκπέμψεις σε ΚΑΜΙΑ συχνότητα.
Αν είσαι δημόσιος υπάλληλος η υπηρεσία σου θα σου χορηγήσει ΕΙΔΙΚΟ ασύρματο για να επικοινωνείς με όποιον χρειάζεται για την εργασία σου.
Αν είσαι ιδιωτικός υπάλληλος, απλά ξέχασε το. Αν σε πιάσουν με ασύρματο χωρίς άδεια, θα μπλέξεις με δικαστήρια.
ΔΕΝ μπορείς να αγοράσεις ότι σου καπνίσει και να εκπέμπεις όπου θες. ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ !! Ο νόμος δεν λέει "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αλλά αν είσαι δημόσιος υπάλληλος να το συζητήσουμε"....

Εξάλλου, επειδή το έχω και εγώ το VX-7R, ακόμα και να το "ξεκλειδώσεις" με κολλητήρι, ΠΑΛΙ δεν κάνει εκπομπή στους 170MHz....

EDIT: Γράψε λάθος... Πάει από 144 μέχρι 174 ΜΗz με το ξεκλείδωμα. Μόλις το δοκίμασα....

.

.

leosedf
18-02-15, 21:19
Είχα και το 7 και το 8, νομίζω έχουν και software mod αλλά δε θυμάμαι.
Στους 170 ποια εργασία είναι εκεί?

SV1JRT
18-02-15, 21:23
Είχα και το 7 και το 8, νομίζω έχουν και software mod αλλά δε θυμάμαι.
Στους 170 ποια εργασία είναι εκεί?

Ναι Κωνσταντίνε, έχουν και software mod, αλλά μετά απο reset πρέπει να ξαναπερνάς το mod.
Ενώ με το hardware mod ξενοιάζεις.
Πάω στοίχημα ότι ο φίλος είναι στο ΕΚΑΒ...
(ή στην δασοπροστασία).

.

john_b
18-02-15, 22:10
Πιστεύω ότι θα έπρεπε να επιτρέπεται μόνο σε αδειούχους ρ/ε η αγορά ασυρμάτων.

ginus
18-02-15, 22:34
Με την συνεισφορα του φιλου οντως τo prolific αναγνωριστηκε
για αυτους που θα χουν προβλημα και θα βρουν αυτο το ποστ
να ξερουν οτι αφου κανουν εγκατασταση των αρχειων πρεπει να πανε στην διαχειρηση υλικου να πανε στο εικονιδιο με το θαυμαστικο
να πατησουν ενημερωση προγραμματος οδηγησης
αναζητηση λογισμικου απο τον υπολογιστη μου
και επιλογη απο μια λιστα προγραμματων του υπολογιστη μου
εκει αφοτου εχεις εγκαταστασει το αρχειο που δωθηκε το επιλεγεις και αναγνωριζεται το αναθεματοprolific καλωδιο
εχουμε και λεμε..
για να μην σας βγαλει προβλημα με την θυρα Com κατεβαστε το προγραμμα findcomport
δειτε ποια θυρα μπορειτε να χρησιμοποιησετε και την αντιστοιχη βαλτε στο προγραμμα διαχειρησης

συνεχιζει να βγαζει error αν και τωρα ειδε την πορτα

καταληγω οτι το καλωδιο ειναι για πεταμα..
αντιστοιχα στο google ατομο που ειχε το ιδιο προβλημα χρειαστηκε να κοψει το πλαστικο γυρω απο το καλωδιο για να συνδεθει σωστα..και βουαλα ειχε αποτελεσμα
αυτο δεν μπορω να το δοκιμασω αυτην την στιγμη διοτι το καλωδιο δεν ειναι δικο μου
η αβυσσος συνεχιζεται

SV1JRT
18-02-15, 22:40
Πιστεύω ότι θα έπρεπε να επιτρέπεται μόνο σε αδειούχους ρ/ε η αγορά ασυρμάτων.

Γιάννη μου, άλλο η αγορά και άλλο η χρήση....
Η αγορά είναι ελεύθερη και έτσι πρέπει να είναι, ΑΛΛΑ η χρήση της συσκευής υπόκειται σε ΝΟΜΟΥΣ και ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ !!
Ακόμα και για την χρήση των κινητών τηλεφώνων υπάρχουν σχετικοί νόμοι. Ασχετα αν κανείς δεν τους γνωρίζει....

.

ginus
18-02-15, 22:51
και την αναλογη αδεια να εχεις και παλι δν επιτρεπεται η χρηση σε vhf για ευνοητους λογους..οποτε το θεμα δεν ειναι η κτηση του αλλα η χρηση του
ειναι αναλογο με τον νομο περι οπλοχρησιας..ενα σφυρι στα χερια ενος ασχετου μπορει να θεωρηθει οπλο, αν εισαι ομως οικοδομος θεωρειται εργαλειο της δουλειας σου..
σωτηρη πες μου και αν εισαι στο φορουμ του βστρομ
:D

SV1JRT
18-02-15, 22:53
συνεχιζει να βγαζει error αν και τωρα ειδε την πορτα


Νίκο μην παιδεύεσαι τσάμπα....
Τα μαιμού prolific ΔΕΝ παίζουν στα windows 7 και πάνω.
Η βρες ένα παλιό PC με Windows XP, ή αγόρασε γνήσιο καλώδιο για το VX-7R

Ναι, είμαι και στα δύο φόρουμ των V-Στρομάδων !!

.

ginus
18-02-15, 23:03
ετρεξα το προγραμμα σε συμβατοτητα με winxp
αλλα τιποτα
μου πε ο κατοχος του οτι ομοιως και εκεινος δεν του δουλευε σε xp
νομιζω οτι φταιει αυτο που ειπα...
αλλωστε οι ενδειξεις αυτο που λενε ειναι οτι δεν υπαρχει αποστολη και ληψη στοιχειων
μαλλον θα καταληξω σε αγορα αλλου αν δεν σφαξω τα πλαστικα αυτου που εχω..

κατοχος vstrom 04 650 με μια γενικη ανακατασκευη
:D

SV1JRT
18-02-15, 23:14
Τα μαιμου prolific δεν παίζουν ούτε με compatibility ούτε με κανέναν άλλο τρόπο στα 7.
ΜΟΝΟ σε XP παίζουν ΜΕ ΠΑΛΙΟ DRIVER PROLIFIC. Αν βάλεις καινούργιο driver prolific στα XP δεν παίζει.
Αν έχεις μηχάνημα με XP (όχι με compatibility και VM) πες μου, να σου δώσω link να κατεβάσεις παλιό driver prolific, να κάνεις την δουλειά σου. Αν δεν έχεις PC με XP, το ξεχνάς.

Το Strom το έχεις καιρό ?
Του έχεις βάλει τίποτα ηλεκτρονικά ?
.....και δεν μου είπες ακόμα. Στο ΕΚΑΒ είσαι εεεε ??

.

ginus
18-02-15, 23:30
χμμ..λεω να βαλω xp σε virtual box
λες να πιασει?
στειλε μου μια τα αρχεια να δω μηπως γινεται ετσι
αλλιως να παω σε αλλον υπολογιστη εντελως



δεν εχω βαλει τπτ ηλεκτρονικα (λογικα κομμαντερ εννοεις)
55271

leosedf
18-02-15, 23:46
Εγώ σε win7 είχα τον ίδιο driver και μια χαρά έπαιζε και στο 7 και στο vx8.

matthew
19-02-15, 00:08
και την αναλογη αδεια να εχεις και παλι δν επιτρεπεται η χρηση σε vhf για ευνοητους λογους.. Για τους αδειούχους ραδιοερασιτέχνες επιτρέπεται κανονικά η χρήση για εκπομπή στη ζώνη των vhf από 144-146 MHz για την Region 1 & γι' αυτό όλες οι κεραίες του εμπορίου για ραδιοερασιτεχνική χρήση σε αυτή τη μπάντα είναι συντονισμένες στους 145 MHz.

ginus
19-02-15, 02:54
αν και το πε ο σωτηρης
απο το virtual box ομοιως δεν παιζει οποτε γιοκ
επομενη κινηση αλλος υπολογιστης και σφαξιμο η αγορα αλλου καλωδιου
ολα τα καλωδια δυστυχως παιζουν σαν απομιμηση prolific που σημαινει οτι υπαρχουν προβληματα με τα windows 7 και..
η αγορα ftdi καλωδιου ισως να μην προκαλουσε ποτε αυτα τα προβληματα το θεμα ειναι τετοια βλεπω να υπαρχουν μονο απο αμερικη
ειδωμεν

αν μπορει καποιος να στειλει καποιο λινκ για νεο καλωδιο που του ιδιου του εχει δουλεψει σε windows 7 θα τον ευχαριστουσα
αν δεν κανω λαθος το ct-91 ειναι αλλα και αυτα prolific ειναι απλα ειναι μετεγενεστερα απο αυτο που εχω

SV1JRT
19-02-15, 10:06
Νίκο, για δές ΑΥΤΗ (http://wp.brodzinski.net/hardware/fake-pl2303-how-to-install/) τη σελίδα.
Λέει πώς μπορείς να βάλεις τον driver για το μαιμου prolific σε windows 7.
Δοκίμασε το και πες μας αν παίζει τελικά.
Εχει link στην σελίδα για να κατεβάσεις τον παλιό driver.
Αφαίρεσε πρώτα ΟΛΟΥΣ τους driver που έχεις βάλει μέχρι τώρα για το prolific.

.

jimnaf
19-02-15, 13:37
και την αναλογη αδεια να εχεις και παλι δν επιτρεπεται η χρηση σε vhf για ευνοητους λογους..Ποιοι είναι αυτοί οι λόγοι γιατί εγώ εκπέμπω κανονικά
οποτε το θεμα δεν ειναι η κτηση του αλλα η χρηση του
ειναι αναλογο με τον νομο περι οπλοχρησιας:confused1:..ενα σφυρι στα χερια ενος ασχετου μπορει να θεωρηθει οπλο, αν εισαι ομως οικοδομος θεωρειται εργαλειο της δουλειας σου..
σωτηρη πες μου και αν εισαι στο φορουμ του βστρομ
:D

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν απαντάς σε μερικές ερωτήσεις που σου κάνουν και
το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι πως θα ξεκλειδώσεις το yaesu.

Δώσε μια απάντηση έστω και του τύπου <<δεν μπορώ να πω πιο πολλά>> η <<είμαι της KGB>>

Από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα σου δεν έχεις καμία σχέση με τον ραδιοερασιτεχνικό χώρο και αποκλείω να έχεις άδεια.

Η χρήση λοιπόν του μηχανήματος που πήρες δεν επιτρέπεται από εσένα και κακώς σου δίνουν πληροφορίες για ξεκλείδωμα.

Μην εκλάβεις τα λεγόμενα μου ότι είναι κακοπροαίρετα γιατί δεν είναι ,απλά σκέψου τι θα γινόταν αν ο κάθε ένας έπαιρνε ένα μαραφέτι και εξέπεμπε όπου γούσταρε.

Εσύ γιατί νομίζεις ότι έχεις το δικαίωμα αυτό;

SV1GRN
19-02-15, 15:10
Συμφωνώ ειδικότερα στο να μην εξυπηρετούνται όσοι ρωτούν για ξεκλειδώματα ραδιοερασιτεχνικών π/δ. Κυρίως δε να μην εξυπηρετούνται από ραδιοερασιτέχνες. Έτσι όπως τα λέει ο συμφορουμίτης jimnaf (τον οποίο δεν γνωρίζω προσωπικά).

SV1JRT
19-02-15, 15:53
Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν απαντάς σε μερικές ερωτήσεις που σου κάνουν και
το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι πως θα ξεκλειδώσεις το yaesu.
Δώσε μια απάντηση έστω και του τύπου <<δεν μπορώ να πω πιο πολλά>> η <<είμαι της KGB>>
Από ότι κατάλαβα από τα λεγόμενα σου δεν έχεις καμία σχέση με τον ραδιοερασιτεχνικό χώρο και αποκλείω να έχεις άδεια.
Η χρήση λοιπόν του μηχανήματος που πήρες δεν επιτρέπεται από εσένα και κακώς σου δίνουν πληροφορίες για ξεκλείδωμα.
Μην εκλάβεις τα λεγόμενα μου ότι είναι κακοπροαίρετα γιατί δεν είναι ,απλά σκέψου τι θα γινόταν αν ο κάθε ένας έπαιρνε ένα μαραφέτι και εξέπεμπε όπου γούσταρε.
Εσύ γιατί νομίζεις ότι έχεις το δικαίωμα αυτό;


Συμφωνώ ειδικότερα στο να μην εξυπηρετούνται όσοι ρωτούν για ξεκλειδώματα ραδιοερασιτεχνικών π/δ. Κυρίως δε να μην εξυπηρετούνται από ραδιοερασιτέχνες. Έτσι όπως τα λέει ο συμφορουμίτης jimnaf (τον οποίο δεν γνωρίζω προσωπικά).

Δεν έχετε άδικο. Σωστή η άποψη σας, αλλά από την άλλη μεριά, εγώ τον ενημέρωσα ότι παρανομεί και τον προειδοποίησα ότι αν τον πιάσουν θα υποστεί σοβαρές κυρώσεις.
Πέραν τούτου, δεν είμαι ούτε ο πατέρας του, ούτε εισαγγελέας να τον συλλάβω. Του απάντησα στο ερώτημα που έθεσε. Από εκεί και πέρα, ο τρόπος που θα χρησημοποιήσει την γνώση αυτή, είναι δικό του θέμα...
Ετσι κι αλλιώς, με ένα απλό ψάξιμο στον γούγλη, θα έβρισκε μόνος του όλες αυτές τις πληροφορίες...

.

matthew
19-02-15, 16:15
οποτε το θεμα δεν ειναι η κτηση του αλλα η χρηση του Αυτό είναι το πιο σημαντικό φάουλ! Σύμφωνα με το νόμο ακόμη & η κατοχή μόνο ασυρμάτου χωρίς ρ/ε άδεια είναι ποινικό αδίκημα & πας κατευθείαν αυτόφωρο, όπως όταν κατέχεις κυνηγετικό όπλο χωρίς άδεια κυνηγιού & αδήλωτο στις αρχές. & τα πρόστιμα είναι βαριά. Δεν μπορείς να πεις στον εισαγγελέα, ναι έχω ασύρματο αλλά δεν τον έχω ανοίξει ποτέ, ή ναι έχω κυνηγετικό όπλο αλλά δεν πήγα ποτέ για κυνήγι. Γι' αυτό υπάρχουν οι σχετικές άδειες που σε καλύπτουν νομικά σε τέτοιες περιπτώσεις.

ginus
19-02-15, 17:07
λοιπον βρεθηκα μεταξυ γεροντων φωστηρων γκουρου και απο οτι φαινεται ο διαλογος δεν ειναι κατι που επιδιωκεται εδω μεσα
ναι ειμαι λοιπον στην Kgb..αν δεν σας φτανει οτι τον θελω για την εργασια μου δεν ειναι δικο μου προβλημα..απλα μην μπαινετε εδω μεσα μην καταστρεφεται το νημα που ισως καποιος αλλος χρειαστει και μην μου λετε τπτ..πατροναρισμα ευτυχως δεν εχω χρειαστει ακομα..δεχομαι μεσα στα πλαισια της παρανομιας να με διωξετε εδω μεσα..εχετε την αδεια ραδιοερασιτεχνη η οποια η απκτηση της ειναι γελοια πραγμα κοινως αποδεκτο..και ομως στηριζεστε πανω σε αυτην μονο και μονο για να με κραξετε...και επειδη την ξερω την απαντηση ηδη...θα παρω την αδεια οταν μπορεσω να χω μια καθαρη εβδομα να το κανω..keep going


**σωτηρη το καλωδιο το εχει δει και παιζει κανονικα και με τα προηγουμενα driver εβαλα και αυτους και παλι το ιδιο
εχουν πολυ στο ιντερνετ παραπονα με τα κινεζοκαλωδιο..δεν μπορω να καταληξω καπου αλλου

leosedf
19-02-15, 17:13
Φίλε μου ελπίζω να μη γίνομαι ηλίθιος αλλά και άδεια ραδιοερασιτέχνη να έχεις απαγορεύεται να εκπέμπεις εκτός των ραδιοερασιτεχνικών ζωνών, οπότε δε δικαιολογεί ξεκλείδωμα.
Επιπλέον ακόμη και άδεια να έχεις αν έχεις ξεκλείδωτο μηχάνημα και ο αστυνομικός θέλει, με έναν έλεγχο στο κατάσχει και σε μαζεύει. Έχει τύχει όχι μόνο σε έναν.

matthew
19-02-15, 18:06
@ginus be :001_cool:. Δεν σε κράζει κανένας, απλά αυτά τα πράγματα που γράφουμε είναι σοβαρά & πρέπει να τα γράφουμε για να ενημερώνεται κόσμος που δεν ξέρει & νομίζει ότι οι ρ/ε πομποδέκτες είναι γουόκι τόκι ή pmr. Γιατί υπάρχει κόσμος εκεί έξω που δεν ξέρουν τι ρισκάρουν & όταν κάτσει η στραβή (που κάποια στιγμή θα κάτσει αργά η γρήγορα) & φάνε πρόστιμο μερικές χιλιάδες ευρώ στο κεφάλι για ένα ασυρματάκι τσέπης των 30 € (μαζί με τα μεταφορικά :mrgreen: ) που πήραν από το e-bay, θα το φυσάνε & δεν θα κρυώνει μετά.
& στην τελική αν είναι, τι παιδεύεσαι με λογισμικά, τόσοι ηλεκτρονικοί είναι εδώ μέσα. Δώσε & ένα μεροκάματο σε κάποιον να το ξεκλειδώσει κατευθείαν σε επίπεδο hardware & να έχεις το κεφάλι σου (αν)ήσυχο! :001_tongue:

lepouras
20-02-15, 01:14
και έχει ΤΟΣΟ δύσκολο χαρντ ξεκλείδωμα το ρημάδι:lool:. στο D7 έπρεπε να το ξεβιδώσεις τουλάχιστον.

nikknikk4
20-02-15, 01:36
:hahahha:

jimnaf
20-02-15, 01:52
λοιπον βρεθηκα μεταξυ γεροντων φωστηρων γκουρου και απο οτι φαινεται ο διαλογος δεν ειναι κατι που επιδιωκεται εδω μεσα
ναι ειμαι λοιπον στην Kgb..αν δεν σας φτανει οτι τον θελω για την εργασια μου δεν ειναι δικο μου προβλημα..απλα μην μπαινετε εδω μεσα μην καταστρεφεται το νημα που ισως καποιος αλλος χρειαστει και μην μου λετε τπτ..πατροναρισμα ευτυχως δεν εχω χρειαστει ακομα..δεχομαι μεσα στα πλαισια της παρανομιας να με διωξετε εδω μεσα..εχετε την αδεια ραδιοερασιτεχνη η οποια η απκτηση της ειναι γελοια πραγμα κοινως αποδεκτο..και ομως στηριζεστε πανω σε αυτην μονο και μονο για να με κραξετε...και επειδη την ξερω την απαντηση ηδη...θα παρω την αδεια οταν μπορεσω να χω μια καθαρη εβδομα να το κανω..keep going


**σωτηρη το καλωδιο το εχει δει και παιζει κανονικα και με τα προηγουμενα driver εβαλα και αυτους και παλι το ιδιο
εχουν πολυ στο ιντερνετ παραπονα με τα κινεζοκαλωδιο..δεν μπορω να καταληξω καπου αλλου



Τελικά δεν παίζεσαι με τίποτα .

Εγώ προσωπικά δεν θα σου έλεγα τίποτα ,η λύση είναι τόσο απλή που ούτε φαντάζεσαι ,
αλλά κάτσε και παιδέψου ..........:hahahha:
Έτσι για να μαθαίνεις αφού θα βγάλεις άδεια . (κυνηγού):thumbdown:

ginus
24-02-15, 00:20
το πως γινεται το hardware mod το ξερει και η κουτση μαρια...το αν εγγυαται κανεις οτι με το ξεκλειδωμα υπαρχει οποιαδηποτε αλλη περιπτωση εστω και ελαχιστης δυσλειτουργιας δεν το ξερει κανεις μαλλον...γτ ο κατασκευαστης το εδωσε ετσι μαλλον γιατι κατι ηξερε παραπανω
εγω θα βγαλω αδεια κυνηγιου
εσυ θα βγαλεις αδεια ασχετοσυνης γραφικοτητας και εγωπαθειας;
παρακαλω τους διαχειριστες να σβηστει το θεμα διοτι και κινουμαι στα ορια της παρανομιας
καμια αλλη ερωτηση καμια αλλη απαντηση

jimnaf
24-02-15, 20:55
το πως γινεται το hardware mod το ξερει και η κουτση μαρια...το αν εγγυαται κανεις οτι με το ξεκλειδωμα υπαρχει οποιαδηποτε αλλη περιπτωση εστω και ελαχιστης δυσλειτουργιας δεν το ξερει κανεις μαλλον...γτ ο κατασκευαστης το εδωσε ετσι μαλλον γιατι κατι ηξερε παραπανω

εγω θα βγαλω αδεια κυνηγιου

εσυ θα βγαλεις αδεια ασχετοσυνης γραφικοτητας και εγωπαθειας; + ότι βρέθηκες μεταξυ γεροντων φωστηρων γκουρου

παρακαλω τους διαχειριστες να σβηστει το θεμα διοτι και κινουμαι στα ορια της παρανομιας
καμια αλλη ερωτηση καμια αλλη απαντηση

Δεν νομίζω να σε πρόσβαλα κάπου ώστε να μου σέρνεις τόσα κοσμητικά επίθετα.
Μου δίνεις λοιπόν το δικαίωμα να πω ότι είσαι ένα γαϊδούρι και μισό .-