PDA

Επιστροφή στο Forum : Pioneer πηγή δε σβήνει (τελείως) όταν πατώ SRC off...



Ulysses
27-02-17, 08:52
Πήρα προχθές το Pioneer MVH 190UBG και όταν πατώ το SRC Off σβήνει η αναπαραγωγή usb ή ράδιο (κλείνει η οθόνη και γυρνά σε ένδειξη ώρας) αλλά παραμένουν φωτεινά πράσινα τα πλήκτρα και η υποδοχή του USB...

*Υπόψη οτι στη φύσα απο πίσω σύνδεσα το μαύρο για (-) και έδωσα σταθερό (+) στο κόκκινο και κίτρινο.Τα υπόλοιπα είναι στον αέρα.
Θέλω με κλειστή μηχανή να μπορώ να ακούω μουσική,να μη χρειάζεται να ανοίγω το κλειδί...
Και η προηγούμενη εργοστασιακή πηγή μου blaupunkt έτσι δουλευε,απλά έσβηνε τελείως...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://b.scdn.gr/images/sku_main_images/010031/10031698/20170111121828_pioneer_mvh_190ubg.jpeg

nikjohn
27-02-17, 11:00
Αναζήτησε μέσα στο μενού ρυθμίσεων της συσκευής την επιλογή Power Save, και ρύθμισέ την στο ON. Αν είναι παρόμοιο με το δικό μου θα βρεις την επιλογή αυτή "κάτω" από το SYSTEM, εκεί που ρυθμίζεις ώρα και ημερομηνία.

finos
27-02-17, 11:41
νμζ πρεπει να το κρατάς πατημενο

Ulysses
27-02-17, 13:10
Αναζήτησε μέσα στο μενού ρυθμίσεων της συσκευής την επιλογή Power Save, και ρύθμισέ την στο ON

Αυτό ήταν...
Ευχαριστώ πολύ,είσαι πρώτος !