PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρακτορείο οπαπ



vlad
08-12-17, 22:26
Καλησπέρα, ένας φίλος θέλει να μεταφέρει ένα πρακτορείο οπαπ και σαν καλός σαμαρείτης είπα να τον βοηθήσω :w00t: αλλά έκτος έχει κάτι ΚΙΝΟ κυνοδρομίες virtual με 2 κεραίες ΜΟΝΟ, OTE TV & NOVA πως παίζουν αυτά έχω καεί :confused1:

her
08-12-17, 23:14
Αν δεν ξέρεις ουτε πως παίζουν - συνδέονται πως θες να τα μεταφέρεις κιόλας ; δεν μετρα μονο η προθυμία αλλά και οι γνώσεις. Χρειάζεται πεδιομετρο.
Φιλικά

vlad
08-12-17, 23:25
Το πρόβλημα δεν είναι το πεδιομετρο δορυφορικές έχω βάλει αλλά θέλω να ξέρω πώς δουλεύει το συγκεκριμένο σύστημα για να το φτιάξω

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
08-12-17, 23:35
Το πρόβλημα δεν είναι το πεδιομετρο δορυφορικές έχω βάλει αλλά θέλω να ξέρω πώς δουλεύει το συγκεκριμένο σύστημα για να το φτιάξω


Ποιο ακριβώς θέμα τα καταστήματα ΟΠΑΠ έχουν πάρα πολύ δουλειά.

nick1974
08-12-17, 23:37
με 3 μυνηματα στο forum νομιζω περισσοτερη επιτυχια θα ειχαν αυτες οι ερωτησεις αν γραφοντουσαν σε αυτη την ενωτητα : http://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?f=332 :wiink:
Ολοι δινουμε δουλειες σε συναδελφους ειτε επειδη δε γνωριζουμε να τις κανουμε, ειτε επειδη δεν εχουμε το χρονο.

Απλα την αποψη μου λεω, τωρα αν οντως πηγες κι εμπλεξες εθελοντικα τοτε φταστο μεχρι εκει που μπορεις και πες στο γνωστο σου οτι για παραπερα ας φωναξει καποιον που χει σχεση με το αντικειμενο.
Δε γινεται ολοι να τα ξερουμε ολα, ουτε να τα κανουμε ολα...

vlad
08-12-17, 23:38
Το κινο, τις κυνοδρομιες και το το virtual απο που περνουν σήμα οι δέκτες; δεν βρήκα διπλά lnb στις κεραίες

ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ
08-12-17, 23:47
Το κίνο είναι μέσω διαδικτύου οι κυνοδρομίες είναι απο τον δορυφόρο που εκπέμπει ο ΟΤΕ και βάζουν σπλίτερ ή μέσω του loop out του δέκτη για το virual δεν θυμάμαι νομίζω και αυτο είναι μέσω διαδικτύου,

vlad
08-12-17, 23:52
Είσαι τεράστιος σ ευχαριστώ πολυ