Σελίδα 23 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 13 21 22 23 24 25 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 221 έως 230 από 276

Θέμα: Εργοδηγός επινόησε ελπιδοφόρα αντισεισμική ευρεσιτεχνία!

  1. #221
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Εγώ πιστεύω ότι δεν φτάνει η αλεπού το κάνει κρεμαστάρι. Όλοι οι επιστήμονες ( τουλάχιστον στην περίπτωση την δική μου ) κρύβονται πίσω από ένα πτυχίο.
    Αδυνατούν να με αντιμετωπίσουν επιστημονικά και με συκοφαντούν με καμουφλάζ το πτυχίο.
    exop...αν έχεις θεωρία - η οποία δεν "στέκει" μαθηματικά - δεν είναι θεωρία
    Δεν ξέρω αν στέκει μαθηματικά ή όχι ξέρω ότι όταν είπα στην θεωρεία ότι όταν κάνω το πείραμα θα συμβεί αυτό... αυτό συνέβη.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 13-05-16 στις 23:15

  2. #222
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι δεν φτάνει η αλεπού το κάνει κρεμαστάρι. Όλοι οι επιστήμονες ( τουλάχιστον στην περίπτωση την δική μου ) κρύβονται πίσω από ένα πτυχίο.
    Αδυνατούν να με αντιμετωπίσουν επιστημονικά και με συκοφαντούν με καμουφλάζ το πτυχίο.

    Δεν ξέρω αν στέκει μαθηματικά ή όχι ξέρω ότι όταν είπα στην θεωρεία ότι όταν κάνω το πείραμα θα συμβεί αυτό... αυτό συνέβη.

    οκ λοιπόν - δεν ήθελα να μπω σε αντιπαράθεση αλλά με προκαλείς:

    γράφεις:
    Αρχικό μήνυμα από GiwrgosTH
    Υποθέτω πως δεν πληρώνεις ΔΕΗ...
    Αν πληρώνω λέει ... για τρία σπίτια.
    αρα έχεις δικό σου σπίτι. σωστά;


    εδώ http://www.startup.gr/index.php?about=89&id=4419

    γράφεις

    Απευθύνομαι σε όλους που θα κατασκευάσουν δομικά έργα, ή έχουν υφιστάμενες κατασκευές και θέλουν να τις κάνουν πιο αντισεισμικές.

    Θα υπογράφει ο κύριος καθηγητής Παναγιώτης Καρύδης.
    στο δικό σου σπίτι το έχεις εγκαταστήσει;
    αν ναι, περιμένω τις φωτό (πριν/μετά) και κάποιο link με την περιγραφή - εργασίες
    αν όχι, δεν το εμπιστεύεσαι ούτε καν εσύ

    στο σπίτι του υπογράφοντα κου καθηγητή το έχεις εγκαταστήσει;
    αν ναι, περιμένω τις φωτό (πριν/μετά) και κάποιο link με την περιγραφή - εργασίες
    αν όχι, δεν το εμπιστεύεται ούτε καν ο υπογράφων καθηγητής

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exop : 13-05-16 στις 23:57

  3. #223
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ λοιπόν - δεν ήθελα να μπω σε αντιπαράθεση αλλά με προκαλείς:

    γράφεις:


    αρα έχεις δικό σου σπίτι. σωστά;


    εδώ http://www.startup.gr/index.php?about=89&id=4419

    γράφεις



    στο δικό σου σπίτι το έχεις εγκαταστήσει;
    αν ναι, περιμένω τις φωτό (πριν/μετά) και κάποιο link με την περιγραφή - εργασίες
    αν όχι, δεν το εμπιστεύεσαι ούτε καν εσύ

    στο σπίτι του υπογράφοντα κου καθηγητή το έχεις εγκαταστήσει;
    αν ναι, περιμένω τις φωτό (πριν/μετά) και κάποιο link με την περιγραφή - εργασίες
    αν όχι, δεν το εμπιστεύεται ούτε καν ο υπογράφων καθηγητής
    Στην κατάσταση που με έχει φέρει η εφορεία δεν έχω χρήματα ούτε για επισκευές.
    Σε κάλυψα ή όχι?
    Δεύτερον τα σπίτια είναι πολύ παλιά και κατεβαίνεις πολλές σκάλες. Δεν υπάρχει δυνατότητα δρόμου για εργαλεία.
    Τρίτον δεν έχω κατοχυρώσει την μέθοδο για υφιστάμενα την οποία μόνο εγώ την ξέρω.
    Τέταρτον αν δεν με πιστεύεις έχεις και αυτήν την επιλογή. https://www.youtube.com/watch?v=42Cc9r72So8
    Ξεχνάς δύο τρία πράγματα βασικά.
    Ο καθηγητής είναι ο Π. Καρύδης.
    Εγώ έχω πειράματα τα οποία αποδέχεται η επιστήμη σε όλο τον κόσμο εκτός Ελλάδας.
    Έχω επιστημονικές δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά με κριτές.
    Έχω πολύ καλή κριτική από το διεθνή οργανισμό διπλωμάτων ευρεσιτεχνίας.
    Δεν είμαι ξεκάρφωτος.
    Το θέμα δεν είναι το σπίτι μου αλλά οι ζωές σας της οποίες δεν εξασφαλίζει απόλυτα η σημερινή τεχνολογία.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 14-05-16 στις 00:27

  4. #224
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    ούτε ο κος υπογράφων έχει;

    όσον αφορά το 4.
    να είσαι καλά για τις ευχές. θα ήταν μικροψυχία (ή σκατοψυχία αν θες) να σου "ευχηθώ" κάτι αντίστοιχο, οπότε δεν θα το κάνω.
    Δεν σου έμαθαν αγωγή, ανατροφή και τρόπους - δεν θα το προσπαθήσω καν εγω.

    Να είσαι σίγουρος όμως οτι ούτε εγώ θα προλάβω να δω το επόμενο millenium.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #225
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop Εμφάνιση μηνυμάτων
    ούτε ο κος υπογράφων έχει;

    όσον αφορά το 4.
    να είσαι καλά για τις ευχές. θα ήταν μικροψυχία (ή σκατοψυχία αν θες) να σου "ευχηθώ" κάτι αντίστοιχο, οπότε δεν θα το κάνω.
    Δεν σου έμαθαν αγωγή, ανατροφή και τρόπους - δεν θα το προσπαθήσω καν εγω.

    Να είσαι σίγουρος όμως οτι ούτε εγώ θα προλάβω να δω το επόμενο millenium.
    Όσο για το τέταρτο προτιμώ να λέω την αλήθεια από το να τάζω ψέματα. Η αγωγή, ανατροφή και οι τρόποι πρέπει να συνοδεύονται από αλήθειες και όχι από ανάγωγες συκοφαντικές συμπεριφορές.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #226
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Ταιζεις ψέματα προκειμένου να "δαγκώσεις" κάποιον αφελή/ανόητο/ηλίθιο, υπό το φόβο οτι θα πέσει το ταβάνι να τον πλακώσει.

    Η αγωγή, η ανατροφή και οι τρόποι πρέπει να μαθαίνονται από μικρή ηλικία.
    οι δικοί μου, μου απαγορεύουν να εκφραστώ όπως σου αρμόζει

    κατά τα λοιπά, αν νομίζεις οτι η συμπεριφορά μου είναι ανάγωγη και συκοφαντική, https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9E%CE%AF%CE%B4%CE%B9

    δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με τις ανυπόστατες ανοησίες του κάθε αναξιοπαθούντα.

    καλή σου νύχτα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #227
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταιζεις ψέματα προκειμένου να "δαγκώσεις" κάποιον αφελή/ανόητο/ηλίθιο, υπό το φόβο οτι θα πέσει το ταβάνι να τον πλακώσει.

    Η αγωγή, η ανατροφή και οι τρόποι πρέπει να μαθαίνονται από μικρή ηλικία.
    οι δικοί μου, μου απαγορεύουν να εκφραστώ όπως σου αρμόζει

    κατά τα λοιπά, αν νομίζεις οτι η συμπεριφορά μου είναι ανάγωγη και συκοφαντική, https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9E%CE%AF%CE%B4%CE%B9

    δεν πρόκειται να ξαναασχοληθώ με τις ανυπόστατες ανοησίες του κάθε αναξιοπαθούντα.

    καλή σου νύχτα.
    Θα σου απαντήσω με την εξής φράση. Κρίση έχεις...γνώση έχεις για να έχεις κρίση? Αν έχεις ιδού η Ρόδος ιδού και το πήδημα.
    Τα ψέματα που λέω έργα μηχανικών.
    Αν ήθελα να δαγκώσω κάποιον δεν θα μίλαγα καθόλου και θα πήγαινα σε εταιρία θα έκανα ένα συμβόλαιο εμπιστευτικότητας και μετά θα τους αποκάλυπτα την εργασία μου και θα έκλινα συμβόλαια εκατομμυρίων.
    Το ψώνιο της καρέκλας και της ανευθυνότητας των υπευθύνων στην πατρίδα μας θέλω να ξεσκεπάσω και το καταγγέλλω που ενώ έχουν μία θέση ευθύνης τάχα για την προστασία μας από τις φυσικές καταστροφές αυτοί κοφέβουν στην τόσο σοβαρή πρότασή μου η οποία σώζει ζωές και περιουσίες.
    Έπρεπε ή να μου αποδείξουν ότι δεν έχω δίκαιο ή έπρεπε να έχουν γυρίσει τον κόσμο ανάποδα για να με βοηθήσουν στην αναγκαία περαιτέρω έρευνα της μεθόδου.
    Αντί αυτού με πολεμούν με κάθε μέσο που διαθέτουν. Αντί να μου δώσουν τα εφόδια να εργαστώ πάνω στην έρευνα αυτοί με αφήνουν να σπάω πέτρες και να κάνω τον μάστορα. Είναι ντροπή όχι γιατί σπάω πέτρες αλλά γιατί επιστήμονες της κλάσης μου δεν τους εκμεταλλεύεται επιστημονικά η πατρίδα μας. Αυτή η εφεύρεση ανήκει στην ανθρωπότητα και θα ήταν ανήθικο από εμένα να περιμένω χρήματα από αυτήν.
    Απαιτώ όμως χρηματική βοήθεια από το κράτος για την συνέχεια της έρευνας.
    Σε μερικά χρόνια όλοι μας θα βλέπουμε τα ραδίκια ανάποδα. Αυτή η εφεύρεση όμως θα συνεχίζει να σώζει ζωές και περιουσίες.
    Είμαι σίγουρος ότι έχω εφεύρει την καλύτερη μέθοδο σχεδιασμού για φθηνές ποιοτικές κατασκευές με την μεγαλύτερη αντισεισμική προστασία όλων των εποχών.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 14-05-16 στις 09:17

  8. #228
    Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Εγγραφή
    Nov 2014
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.349

    Προεπιλογή

    κ. ιωάννη τι επιστήμονας ειστε ακριβώς ? τι πτυχία έχετε δηλαδή και τι μεταπτυχιακα ? Εμένα οταν μου λένε επιστήμονας το μυαλο μου πάει σε τιτλους ? ποιους έχετε εσεις ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #229
    Banned
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    ΙΟΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ
    Μηνύματα
    343

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gaou Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ. ιωάννη τι επιστήμονας ειστε ακριβώς ? τι πτυχία έχετε δηλαδή και τι μεταπτυχιακα ? Εμένα οταν μου λένε επιστήμονας το μυαλο μου πάει σε τιτλους ? ποιους έχετε εσεις ?
    Αν νομίζεις ότι οι τίτλοι τα πτυχία και οι καρέκλες κάνουν τον επιστήμονα κάνεις λάθος.
    Ένας άνθρωπος μπορεί να μορφωθεί και μόνος του και να γίνει και πολύ καλύτερος από αυτούς που έχουν πτυχία.
    Ξέρω πολλούς επιστήμονες που δεν έχουν γράψει ούτε ένα paper. Ξέρω πολλούς ερευνητές πτυχιούχους που δεν έχουν ούτε μία πατέντα.
    Εγώ έχω διεθνή πατέντα. Δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά. Πειραματικά αποτελέσματα αυτών που λέω.
    Εν πάση περίπτωση έχω και τον κύριο Παναγιώτη Καρύδη ομότιμο καθηγητή της αντισεισμικής τεχνολογίας των κατασκευών, ιδρυτής και επί πολλά έτη διευθυντής ερευνών στην σεισμική βάση στο Μετσόβιο πολυτεχνείο και μέλος της Ευρωπαικής Ακαδημίας επιστημών ο οποίος έχει αποδείξει και μαθηματικός ότι η ευρεσιτεχνία αυτή είναι χρήσιμη.
    Εγώ προσωπικά μόνος μου έχω μιλήσει με όλους τους δεσμούς στην Ελλάδα και στο εξωτερικό και κανένας δεν μπόρεσε να πει αρνητικά σχόλια για την ευρεσιτεχνία.
    Οπότε αφού μπορώ να μιλάω στα ίσα επί πολλές ώρες μέρες θα έλεγα με τους μεγαλύτερους επιστήμονες του κλάδου αυτού, μπορώ να τα βγάλω πέρα και μόνος μου με όποιον πτυχιούχο δω. Είμαι ανεξάρτητος ερευνητής 8 χρόνια αυτοδίδακτος με εργασία ερευνητικής δημοσίευσης σε ακαδημαικά περιοδικά με κριτές. http://file.scirp.org/Html/6-1880388_59888.htm

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #230
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Εσυ εχεις εφευρει την μεθοδο με την πακτωση στο εδαφος με τα 4 αγκυρια.το βιντεακι που εδειχνες με τα 10g το κτιριο δεν ηταν αγκυρωμενο ομως.αλλη πατεντα ηταν αυτη;

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Σελίδα 23 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 13 21 22 23 24 25 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Δέκτης FM με μία λυχνία
    By CLOCKMAN in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-18, 12:23
  2. Μία μικρή βοήθεια για μία SMD
    By megasmorf in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-11, 16:51
  3. "Ευρεσιτεχνίες" και ιδιοκτησία τους
    By GeorgeVita in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-10, 01:22
  4. Λυχνία EF 89
    By john_ev in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-09, 00:32
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-08, 10:50

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας