Σελίδα 7 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 17 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 465

Θέμα: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ MG/SP PARADOX

  1. #61
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pinboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω 2 οροφω σπιτι εχω χωρισει σε particion 1 kai 2 τους οροφους αλλα εχω θεμα με το γκαραζ γτ ειναι κοινο δν εχω αλλη ζωνη χρονοκαθυστερησεις γτ η καθε μια ειναι στη εισοδο του καθε σπιτιου τι μπορω να κανω σε αυτην την περιπτωση ?? να παρω ενα ακομα συναργεμο σετ ??? δν βρισκω αλλη λυση σιγουρα ενα 3 πληκτρολογιο το χρειαζομαι στο γκαραζ ετσι και αλλιως
    Eτσι
    οπως μας τα λες δεν νομιζω να βρει και κανενας αλλος λυση.
    καταρχην ποιο κεντρο εχεις.Επισης το γκαραζ ανηκει σε καποιο διαμερισμα?(οι 2 οροφοι ειναι δυο διαμερισματα?)ΤΟ θες σε ξεχωριστο partition?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  2. #62
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Δεν μας ειπες ποιο μοντελο εχεις και αν χρησιμοποιεις ολες τις ζωνες που εχεις διαθεσιμες.Αλλο παρτισιον το συγκεκριμενο μηχανημα δεν εχει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #63
    Μέλος Το avatar του χρήστη pinboy
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    77

    Προεπιλογή

    καλησπερα
    συγνωμη για τα ελειπη στοιχεια εχω το sp 7000
    εχω κανει το εξης particion 1 διαμερισμα 1 δικο του πληκτρολογιο
    particion 2 διαμερισμα 2 δικο του πληκτρολογιο
    Το γκαραζ ειναι κοινο και για τους 2 μας με μια εισοδο απο την γκαραζοπορτα θελω να εχω συναργεμο και εκει αλλα οποιος μπαινει και βγαινει θα πρεπει να απενεργοποει και να ενεργοποιει το συναργεμο του γκαραζ αν ειχα και αλλο particion θα ηταν τελειο τωρα δεν ξερω για evo δεν εχω προγραμματισει ποτε μονο σειρα sp και με κλειδοδιακοπτες παλι δεν ξερω γιατι αν θελω σιγουρα 4 διακοπτακια στοιχιζουν πανακριωα απο οτι εβλεπα στην paradox
    ζωνες ελευθερες εχω 4
    το γκαραζ ειναι ξεχωριστο απο τα διαμερισματα και κοινο δλδ ο καθενας εχει μεσα το αμαξι του
    1 διαμερισμα ανα οροφο ειναι το σπιτι στην ουσια και γκαραζ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pinboy : 16-02-17 στις 16:24

  4. #64
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Αλλο πραγμα ο κλειδοδιακοπτης απο αυτο που φανταζεσαι.Το πιθανοτερο ειναι οτι πας για καινουριο σετ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #65
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pinboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ............ και με κλειδοδιακοπτες παλι δεν ξερω γιατι αν θελω σιγουρα 4 διακοπτακια στοιχιζουν πανακριωα απο οτι εβλεπα στην paradox ........
    Φίλε Γιάννη χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, αν διαβάζοντας το #60 και τα σχετικά με τους κλειδοδιακόπτες στο #53 κατάλαβες ότι κλειδοδιακόπτης είναι διακοπτάκια τότε μάλλον να συμβουλευτείς κάποιον που κάνει εγκαταστάσεις συναγερμών για να σε βοηθήση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #66
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Οπως τα λεει ο Σταματης.
    Το γκαραζ εχει μια εισοδο μονο ?Ενδεχεται να μπορεις να παιξεις με μια 24η ζωνη παντως για κατι οικονομικοτατο,με καποιο pgm ισως.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #67
    Μέλος Το avatar του χρήστη pinboy
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    77

    Προεπιλογή

    θα διαβασω με τους κλειδοδιακοπτες τι παιζει μηπως βρω καμια λυση αλλιως θα παω για σετακι

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #68
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή Custom Zone Definitions for MG/SP panels

    Custom Zone Types

    Υπάρχουν 26 διαφορετικοί τύποι ζωνών για τον τρόπο όπλισης-€αφόπλισης κάθε μίας από τις 32 ζώνες των panels MG/SP
    ανάλογα με τον τρόπο όπλισης του συναγερμού: Stay Armed, Sleep Armed, Full Armed.




    Πέραν αυτών μπορούμε να δημιουργήσουμε άλλους 4 τρόπους όπλισης-€αφόπλισης Custom 1, Custom 2, Custom 3, Custom 4
    σύμφωνα με τις ανάγκες μας.



    Παράδειγμα:

    Έστω ότι θέλω η ζώνη 3 με τα εξωτερικά randar να ενεργοποιείται άμεσα όταν οπλίζω τον συναγερμό στις καταστάσεις "Stay arm", "Full arm" (τύπος ζώνης 08 ) και να απενεργοποιείται όταν οπλίζω τον συναγερμό σε κατάσταση "sleep arm" (τύπος ζώνης 00)
    Από τον παραπάνω πίνακα βλέπω ότι για τις 3 καταστάσεις όπλισης της ζώνης Stay arm, Full arm, Sleep arm δεν με καλύπτει κανένας τύπος ζώνης από το 1 έως το 26

    Δημιουργώ ένα τύπο ζώνης π.χ. Custom 4 σύμφωνα με τις παραπάνω απαιτήσεις μου και τον αντιστοιχώ στην ζώνη 3.




    Προγραμματισμός απο το πληκτρολόγιο

    ENTER ---> 0000 ---> 003 ---> 36 --->1 ---> ENTER (αποδοχη των 1/2/3/8 ---> CLEAR ---> CLEAR
    ENTER ---> 0000 ---> 036 ---> 00 ---> 08 ---> 00 --->08



    Προγραμματισμός με το software babyware
    . Κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση babyware V4.0.8 από ΕΔΩ

    Πηγαίνουμε στην καρτέλα Zones, και επιλέγουμε για την ζώνη No= 3 του panel (Εξωτερικα ραντάρ) τον τύπο ζώνης Zone Type= Custom 4



    πατάμε στο κουτάκι "Custom Zone Types" (πάνω δεξιά στην καρτέλα Zones) και διαμορφώνουμε το Custom 4 σύμφωνα με τις απαιτήσεις μας.


    0 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον georgeb1957 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (28-03-17)

  10. #69
    Μέλος Το avatar του χρήστη takhs764
    Όνομα
    ΤΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Μηνύματα
    373

    Προεπιλογή

    στο σεναριο αυτο ENTER ---> 0000 ---> 036 ---> 00 ---> 08 ---> 00 --->08
    οπου 08 που στον παραπανο πινακα ειναι δυο ναι (stay sleep)με αστερισκο που μπορει να εχουμε πειραξει το χρονο, αυτο το σεναριο που αναφερω πιο πανω δεν λειτουργει.
    οποτε εαν εχουμε πειραξει το χρονο πχ εγω το εχω βαλει για την sleep ζωνη προσυναγερμου 45 δευτερολεπτα, στο
    Custom Zone Types εαν δεν εχουμε πειραξει το χρονο εισοδου νουμερο 2 παμε και το κανουμε δυο δευτερολεπτα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη takhs764 : 29-03-17 στις 22:11

  11. #70
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από takhs764 Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο σεναριο αυτο ENTER ---> 0000 ---> 036 ---> 00 ---> 08 ---> 00 --->08
    οπου 08 που στον παραπανο πινακα ειναι δυο ναι (stay sleep)με αστερισκο που μπορει να εχουμε πειραξει το χρονο, αυτο το σεναριο που αναφερω πιο πανω δεν λειτουργει.

    Στoν τρόπο όπλισης "Stay armed" η "Aμεση" γίνεται "Ευέλικτη άμεση" (έχει τον αστερίσκο) και ενεργοποιείται με χρονοκαθυστέρηση που ορίζουμε στο section[720], και που έχει default τιμή 15 δευτερόλεπτα.
    Εάν θέλεις να μην λαμβάνεται υπόψη η χρονοκαθυστέρηση που ορίζουμε στο section[720], τότε στο τύπο ζώνης 036 για stay arm αντί το 08 να βάλεις το 23 δηλαδή

    ENTER ---> 0000 ---> 036 ---> 00 --->23 ---> 00 --->08 --> CLEAR --> CLEAR




    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgeb1957 : 30-03-17 στις 10:33

Σελίδα 7 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 17 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-18, 09:49
  2. Προγραμματισμος paradox sp.
    By vasilllis in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-15, 17:08
  3. Εξωτερικη σειρηνα Paradox με κεντρο Paradox Evo
    By mjtir in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-13, 18:30
  4. προγραμματισμος με c
    By johny16 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-08, 14:04

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας