Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 23 από 23

Θέμα: Παραλληλοι μετασχηματιστες σε TDA2030 mono.

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    sorry αλλα τωρα εχω χασει την μπαλα .... με εναν μονο τετοιο μετασχηματιστη δεν μπορει να δουλεψει αυτο που εχεις ανεβασει στην φωτογραφια θελει 2 μετασχηματιστες σαν και αυτον που εχεις η οποιονδηποτε αλλο που μπορει να βγαλει συμμετρικη τροφοδοσια ....

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον sakis για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    motifnick (10-05-12)

  3. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη motifnick
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    115

    Προεπιλογή

    IMG217.jpgIMG219.jpgIMG220.jpg
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry αλλα τωρα εχω χασει την μπαλα .... με εναν μονο τετοιο μετασχηματιστη δεν μπορει να δουλεψει αυτο που εχεις ανεβασει στην φωτογραφια θελει 2 μετασχηματιστες σαν και αυτον που εχεις η οποιονδηποτε αλλο που μπορει να βγαλει συμμετρικη τροφοδοσια ....
    λοιπον το δουλεψα.. ηταν βραχικυκλωμενο το ποντεσιομετρο..κλασικα κινεζικα.. εχει μια τροφοδοσια μονο.. απλα διαλεγεις,μπορει να παρει ac η dc. στην εισοδο με εναλλασομενο περναει και απο ανορθωση στην δευτερη εισοδο για dc (που παρακαμπτει την ανορθωση). δοκιμασα κ τα δυο αλλα οχι ταυτοχρονα. γενικα τα μεταλλικα τα εβγαλα απτο σασι κ δυναμοσε το σημα πολυ.γενικα θορυβο εχει κ δε ξερω γιατι..πλησιαζω με το χερι μου τους πυκνωτες εξομαλυνσης κ ακουγεται παραπανω. ακομα κ με εξωτερικο τροφοδοτικο στην εναλακτικη εισοδο για dc παλι εχει θορυβο. υπαρχει κατι λες να κανω; αμα το καινουριο ποντεσιομετρο το βγαλω κ ξεβιδωθει απτο σασι κι αυτο φευγει κι αλλο ο θορυβος..οχι τελειως. να τονισω οτι εχω την γειωση (πρασινο-κιτρινο των 220v)στο σασι με βιδακι,λες να την βγαλω να μην εχω καθολου γειωση;(απτα 220 της μπριζας) γενικα ότι αφαιρω απο το αλουμινενιο σασι μειωνεται ο θυρυβος, μηπως να μπω σε εξοδα παλι για πλαστικο κουτι? το ποντεσιομετρο βγαινει σε πλαστικο και λογαρυθμικο?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη motifnick : 10-05-12 στις 10:03

  4. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη motifnick
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    115

    Προεπιλογή

    οταν παω σπιτι θα τον μονταρω οσο μπορω καλυτερα να δω πως δουλευει με τα ηχεια γιατι το βραδυ με ακουστικα τα δοκιμαζα(μαλιστα τα ακουστικα ειναι υψηλης ποιοτητας) και ειχα θυρυβο γειωσης πιθανον. σκευτομαι να δοκιμασω στην εξοδο http://www.behringer.com/EN/Products/HD400.aspx να βαλω που εχω ενα περισιο αλλα πιθανον να ριξει πολυ την ενταση και να μεινουν υψηλες συχνοτητες οταν πλησιαζδεις το αυτι στο ηχειο..ο φεριτης κανει τιποτα στην εξοδο απο το 12v το μετασχηματιστη? μπορει και αυτος να ειναι ο θυρυβος σαν βομβος! να μην ακουμπαει σασι και ο μετασχημ/στης? ακομα σκεφτομαι την γειωση της γραμμης της μπριζας που εχω βιδωσει στο σασι.. περιμενω καμια γνωμη.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Μετασχηματιστες σε σειρα
    By thanospr in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-01-14, 19:37
  2. μετασχηματιστες
    By αγγελαρης στρατος in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-12, 19:25
  3. μετασχηματιστες σε τροφοδοτικα
    By AfloEydK in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-11, 16:50
  4. Μετασχηματιστες
    By mpex2006km in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-03-11, 22:38
  5. μετασχηματιστες
    By Άγγελος in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-06, 23:13

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας