Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: συνδεση κινητου στον υπολογιστη

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Ντενης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    κυπρος
    Μηνύματα
    964

    Προεπιλογή συνδεση κινητου στον υπολογιστη

    καλημερα.γινεται και πως γινεται,να συνδεθει το κινητο με τον υπολογιστη,ωστε να εχω στην οθωνη του υπολογιστη την οθωνη του κινητου.δηλαδη,να γινει ακριβως οπως γινεται η συνδεση του υπολογιστη με την τηλεωραση.θελει καπιο προγραμα,καλωδιο,ρυθμισεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fm344 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα.γινεται και πως γινεται,να συνδεθει το κινητο με τον υπολογιστη,ωστε να εχω στην οθωνη του υπολογιστη την οθωνη του κινητου.δηλαδη,να γινει ακριβως οπως γινεται η συνδεση του υπολογιστη με την τηλεωραση.θελει καπιο προγραμα,καλωδιο,ρυθμισεις?
    Λειπει και ο Κωστας που μυριζει τα νυχια του να μας πει τι κινητο εχεις.
    Τι κινητο εχεις λοιπον? και γιατι χρηση το θες αυτο..

    3 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη primeras
    Όνομα
    Νικήτας
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αχαρναί
    Μηνύματα
    291

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λειπει και ο Κωστας που μυριζει τα νυχια του να μας πει τι κινητο εχεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Απ' όταν με θυμάμαι, όλο λάθη κάνω!
    ... αλλά μ' αρρρέσειιιιι!!!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    Βασικά χρειάζεται ή ειδικό καλώδιο που συνοδεύει το κινητό ή θύρα υπερύθρων (πιο παλιά μοντέλλα) η Βluetooth. Διαλέγεις και πέρνεις αναλόγως του τι έχεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη rep
    Όνομα
    Χρυσοστομος
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Μακροχωρι Βεροια
    Μηνύματα
    1.331

    Προεπιλογή

    Στα ποιο πολλα κινητα για να διαχειριστεις το τηλεφωνο σου απο τον υπολογιστη χρειαζεται ενα καλωδιο usb και το καταλληλο προγραμμα.στα νοκια to pc suite στα παλια μοντελα το nokia suite σε ποιο καινουργια και το zune πολυ καινουργια.στα sony ericsson to pc suite στα παλια και στα καινουργια το pc companion,sta samsung pc studio sta παλια to kies στα ποιο καινουργια ,και υπαρχουν και αντιστοιχα προγραμματα σε ολα τα κινητα.το τι μπορεις να κανεις με καθε προγραμμα ειναι λιγο θεμα.διαχειρηση επαφων μηνηματων εικονων μουσικης backup restore μπορουμε να κανουμε κλησεις(οχι σε ολα) να στειλουμε sms na kanoyme update στο λογισμικο και στους χαρτες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον rep για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    fm344 (16-07-13)

  7. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Ντενης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    κυπρος
    Μηνύματα
    964

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα ποιο πολλα κινητα για να διαχειριστεις το τηλεφωνο σου απο τον υπολογιστη χρειαζεται ενα καλωδιο usb και το καταλληλο προγραμμα.στα νοκια to pc suite στα παλια μοντελα το nokia suite σε ποιο καινουργια και το zune πολυ καινουργια.στα sony ericsson to pc suite στα παλια και στα καινουργια το pc companion,sta samsung pc studio sta παλια to kies στα ποιο καινουργια ,και υπαρχουν και αντιστοιχα προγραμματα σε ολα τα κινητα.το τι μπορεις να κανεις με καθε προγραμμα ειναι λιγο θεμα.διαχειρηση επαφων μηνηματων εικονων μουσικης backup restore μπορουμε να κανουμε κλησεις(οχι σε ολα) να στειλουμε sms na kanoyme update στο λογισμικο και στους χαρτες.
    ..................
    nokia 302 το κινητο.
    acer aspire 3003 wigi ο υπολογιστης.
    θελω να σταματισω την συνδεση με την εταιρεια που εχω ιντερνετ,και να συνδεθει το κινητο στον υπολογιστη και απο το κινητο να βλεπω στην οθωνη του υπολογιστη,τα δεδομενα.
    τι καλωδιο και πιο προγραμα χρειαζομαι?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    εγώ παντως δεν πιστευω οτι τα λές ξεκαθαρα, θελω να πω οτι η δομή των μυνημάτων σου ειναι λίγο μπερδεμένη με παρεξηγησεις.

    στο πρωτο μύνημα γράφεις "να εχω στην οθωνη του υπολογιστη την οθωνη του κινητου"
    ως εκ τουτου εγω αντιλαμβάνομαι οτι θέλεις να βλέπεις την εικόνα του κινητού σου, κατι σαν απομακρυσμένη δειαχειρηση στους υπολογιστες (αρα ακυρώνονται οι απαντησεςι των φίλων )

    μετά λες "θελω να σταματισω την συνδεση με την εταιρεια που εχω ιντερνετ,και να συνδεθει το κινητο στον υπολογιστη και απο το κινητο να βλεπω στην οθωνη του υπολογιστη,τα δεδομενα"

    κάποια απο τα πράγματα που ΙΣΩΣ θελεις να κάνεις, παρακαλώ διευκρινησε/διατύπωσε σωστά

    1) να βλέπεις την οθόνη του κινητού σου, σε στυλ απομακρυσμένης διαχείρισης
    2) να δώσεις "ιντερνετ" απο την κινητή (GPRS/UMTS) στο laptop
    3) να δώσεις "ιντερνετ" απο DSL του σπιτιού στο κινητό
    4) να στέλνεις μυνήματα (SMS)/βλέπεις τις επαφές/ φωτογραφίες που ειναι αποθηκευμένεες στο κινητο ΑΠΟ τον υπολογιστή
    5) να στελνεις μυνηματα παιρνεις τηλέφωνο ΑΠΟ τη συσκευή του κινητού αλλα μέσω ιντερνετ (voip τηλεφωνία)
    6) πολλά αλλα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Ντενης
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    κυπρος
    Μηνύματα
    964

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plouf Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ παντως δεν πιστευω οτι τα λές ξεκαθαρα, θελω να πω οτι η δομή των μυνημάτων σου ειναι λίγο μπερδεμένη με παρεξηγησεις.

    στο πρωτο μύνημα γράφεις "να εχω στην οθωνη του υπολογιστη την οθωνη του κινητου"
    ως εκ τουτου εγω αντιλαμβάνομαι οτι θέλεις να βλέπεις την εικόνα του κινητού σου, κατι σαν απομακρυσμένη δειαχειρηση στους υπολογιστες (αρα ακυρώνονται οι απαντησεςι των φίλων )

    μετά λες "θελω να σταματισω την συνδεση με την εταιρεια που εχω ιντερνετ,και να συνδεθει το κινητο στον υπολογιστη και απο το κινητο να βλεπω στην οθωνη του υπολογιστη,τα δεδομενα"

    κάποια απο τα πράγματα που ΙΣΩΣ θελεις να κάνεις, παρακαλώ διευκρινησε/διατύπωσε σωστά

    1) να βλέπεις την οθόνη του κινητού σου, σε στυλ απομακρυσμένης διαχείρισης
    2) να δώσεις "ιντερνετ" απο την κινητή (GPRS/UMTS) στο laptop
    3) να δώσεις "ιντερνετ" απο DSL του σπιτιού στο κινητό
    4) να στέλνεις μυνήματα (SMS)/βλέπεις τις επαφές/ φωτογραφίες που ειναι αποθηκευμένεες στο κινητο ΑΠΟ τον υπολογιστή
    5) να στελνεις μυνηματα παιρνεις τηλέφωνο ΑΠΟ τη συσκευή του κινητού αλλα μέσω ιντερνετ (voip τηλεφωνία)
    6) πολλά αλλα...
    ..........
    θελω ,οταν συνδεομαι με το ιντερνετ απο το κινητο,να ειναι συνδεδεμενο με τον υπολογιστη,και στην οθωνη του,να ενφανιζη οτι ενφανιζη στην οθωνη του κινητου μου,που θα φαινονται πιο μεγαλα .ουτε τηλεφωνα,μηνυματα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    δεν αντιλαμβάνομαι το λόγο του να κοιτας την οθονη του κινητου στον υπολογιστή αλλα μεγαλύτερη !

    αν πχ θέλεις να δώσεις ιντερνετ στο λαπτοπ απο τη κινητη (πχ να κοψεις για οικονομικους λογοσυς το DSL)
    αυτό γίνεται εγκαθιστώντας το αντιστοιχο προγραμμα της εταιρίας nokia suite, και κάνοντας το κινητο "modem" (δεν βλέπεις την οθόνη του κινητού και δεν χρειάζεται κιόλας)

    αν θέλεις πχ να παίζεις κάποιο παιχνίδι του κινητου στο ΠιΣι η καποια εφαρμογή του κινητου που εχει μικρα γραμματα, απο οσο ξέρω δεν γίνεται στο συγκεκριμένο

    αν θέλεις να δεις πως φαίνονται οι σελίδες (γιατι πχ φτιαχνεις μια σελίδα και θελεις να δεις πως τη βλέπουν τα κινητα) μπορεις να βάλεις καποιον emulator στο ΠιΣι πχ opera mobile emulator...


    σε γενικές γραμμες το συγκεκριμένο κινητο ειναι "πολυ απλο" για τα ποιο πολλά.. δεν υπάρχει η δυνατότητα ΤΟΥΛAΧΙΣΤΟΝ να ειναι android/windows phone/iphone ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον plouf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    fm344 (16-07-13)

  12. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Θα το συνδέσεις απο πίσω. Με το καλώδιο δεν γίνεται, η οθωνή, να δείξει πιο μεγάλα.
    Αλλά απο το κινητό, τον υπολογιστή πως ακριβώς είναι?

    Το έχω κάνει θα δουλεψει. Όχι όμως με κινητό

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΓΓΡΑΦΗ DVD ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ
    By yianni99 in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-12, 19:15
  2. παλμογραφος στον υπολογιστη
    By dimitris.stef in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-11, 02:24
  3. Οι κλησεις στον υπολογιστη
    By challenge in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-07, 23:30
  4. ΟΘΟΝΗ LCD ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ
    By chris14 in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-06, 03:22
  5. Οθονη Sagem στον υπολογιστη
    By chris14 in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-06, 04:09

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας