Σελίδα 145 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 195 245 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.441 έως 1.450 από 4369

Θέμα: Παραγωγή ενέργειας!!! [Απάτη Ζωγράφου] [Ψευδοεπιστήμη]

  1. #1441
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Thumbs down

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 744 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι 7 αδερφάδες
    Πάει και αυτό, παλιό τσιτάτο της κομμουνιστικής προπαγάνδας. Αποσύρθηκε όταν αποδείχτηκε ότι αυτοί που πραγματικά κερδίζουν από το πετρέλαιο είναι κάτι αργόσχολοι τύπου Petrobras, ARAMCO, Petronas κλπ. ενώ οι γνωστές φίρμες Exxon, Shell κλπ βγάζουν την δουλειά με πολύ χαμηλό περιθώριο κέρδους.

    0 Not allowed! Not allowed!


  2. #1442
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλειος
    Εγγραφή
    Oct 2016
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Μηνύματα
    936

    Προεπιλογή

    Παιδιά, γατί ασχολείστε με το "Δευκαλίων" και τη μέθοδο Π.Ζ; Είναι ξεπερασμένα όλα αυτά! Στην πρώτη μέθοδο χρησιμοποιούν το Νικέλιο, ενώ στη δεύτερη-το νερό. Το δικό μου αυτοκίνητο είναι ακόμη πιο προηγμένης τεχνολογίας! Κινείται, χρησιμοποιώντας τον αέρα!
    Εύχομαι σε όλους Χρόνια Πολλά και Καλά, με Υγεία, Δουλειά και Χαρά!
    Βασίλειος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη VaselPi : 30-12-16 στις 08:51

  3. #1443
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NiVa013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε ας πούμε ότι αυτή η "πατέντα" είναι μια τρύπα στο νερό. Τί έχετε να πείτε για το "Δευκαλίων"; Η έχετε την ίδια απάντηση και γι' αυτό;
    Ρωτώντας και στην πόλη πας τελικά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ και απ' ότι βλέπω δε χρειάζεται να ψάξεις και πολύ, ορίστε τι λένε και οι ξένοι http://news.newenergytimes.net/2016/...f-rossi-e-cat/

    Για να καταλάβεις οι τρόμπες αντέγραψαν άλλον τρόμπα από την Ιταλία που ισχυρίζεται ότι έχει καταφέρει να φτιάξει μια παπαριά που παράγει ρεύμα
    "The report shows how Defkalion created an illusion of a LENR-based energy device. It reveals how Defkalion may have duplicated what Rossi was doing."
    Εδώ υπάρχει μια πολύ ενδιαφέρουσα αναφορά:

    http://newenergytimes.com/v2/sr/Ross...nal-Report.pdf

    Η ουσία της αναφοράς είναι ότι οι τύποι ξεγέλασαν απλά τα αισθητήρια μέτρησης στο σύστημα υπολογισμού της παραγώμενης ενέργειας (ουσιαστικά ζεσταίνουν νερό και με βάση τη ροή του νερού, τη θερμοκρασία κτλ υπολογίζουν τη θερμική ενέργεια).

    Αν κατάλαβα καλά (επειδή είναι και πρωί ακόμη) ξεγέλασαν το αισθητήριο της ροής με παλινδρόμηση του νερού εξόδου. Το αισθητήριο είναι ηλεκτρονικό και παράγει παλμούς στην εξόδο όπως ένας rotary encoder. Είτε γυρίζει προς τη μια κατεύθυνση είτε προς την άλλοι, πάλι παλμούς θα παράγει. Το πλήθος των παλμών μεταφράζεται σε ροή και οι παλμοί καταμετρούνται από πρόγραμμα στο labview.

    Το σύστημα Δευκαλίων δεν είναι τίποτε άλλο παρά μια ηλεκτρική αντίσταση που ζεσταίνει νερό (σαν ταχυθερμοσίφωνας) με ένα καλοστημένο από απατεώνες σύστημα μέτρησης της ενέργειας εξόδου. Ούτε κρύα σύντηξη ούτε καμιά τεχνολογία που πρώτος είχε παρατηρήσει ο Θαλής ο Μιλήσιος αλλά τόσα χρόνια οι επιστήμονες είχαν παραβλέψει και χρειάστηκε να έρθει το σύγχρονο ελληνικό δαιμόνιο της κρίσης για να ξαναανακαλύψει.

    Το παραπάνω πείραμα (με τα υπέρμετρα ΛΑΘΟΣ αποτελέσματα) αν δεν κάνω λάθος έγινε χωρίς καν να βάλουν σε λειτουργία τον αντιδραστήρα τους. Ήθελαν απλά να πιστοποιήσουν το σύστημα μέτρησης της ενέργειας.

    Τελικά και οι Ιταλοί είναι ωραίοι τύποι!
    http://news.newenergytimes.net/2016/...ts-e-cat-exit/

    (πρόκειται για τον "συνέταιρο" του Δευκαλίωνα)

    2 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  4. #1444
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Cool Cold Fusion

    Θυμάμαι πολύ καλά, παρά την Αλτσχάιμερ, τον πάταγο που είχε γίνει το 1989 με την απάτη "cold fusion" των Fleischmann & Pons. Είχαν προκαλέσει τρομερή αίσθηση στον επιστημονικό κόσμο με μια τεχνολογία τύπου "Δευκαλίων". Μόνο που κανείς δεν μπορούσε να αναπαράγει ανεξάρτητα τα πειράματα τους, με αποτέλεσμα τελικά να τους πάρει ο διάβολος.

    Πολύ ωραία σύνοψη των τότε γεγονότων υπάρχει στο σχετικό άρθρο Cold fusion στην Wikipedia.

    Καλή Χρονιά!

    0 Not allowed! Not allowed!


  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Dragonborn για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    nestoras (30-12-16)

  6. #1445
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VaselPi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά, γατί ασχολείστε με το "Δευκαλίων" και τη μέθοδο Π.Ζ; Είναι ξεπερασμένα όλα αυτά! Στην πρώτη μέθοδο χρησιμοποιούν το Νικέλιο, ενώ στη δεύτερη-το νερό. Το δικό μου αυτοκίνητο είναι ακόμη πιο προηγμένης τεχνολογίας! Κινείται, χρησιμοποιώντας τον αέρα!
    Εύχομαι σε όλους Χρόνια Πολλά και Καλά, με Υγεία, Δουλειά και Χαρά!
    Βασίλειος.
    Αλήθεια,γιατί ασχολείστε με ξεπερασμένες μεθόδους αμφιβόλου εφαρμογής; Κι εγώ -παράλληλα με τις μεθόδους Π.Ζ. και άλλων τέτοιων- έχω εξελίξει, όπως έχω γράψει και παλιότερα, τον flux capacitor (θυμάστε, Back to the Future...) και με λίγες λεμονόκουπες και κωλόχαρτα της τουαλέτας έχω ηλεκτρική ισχύ που τροφοδοτεί μια πόλη τάξης μεγέθους 50.000 κατοίκων που όλοι μα όλοι έχουν θέρμανση με ηλεκτρικά σώματα. Περισσεύει δε τόση ισχύς που παρέχεται στο δίκτυο σαν εφεδρική. Η μέθοδος βασίζεται στη θεωρία του Ενοποιημένου Πεδίου και δεν έχω όρεξη να πω πολλά πολλά γιατί δεν έχω τραβήξει και βίντεο με επώνυμα ταμπελάκια και τέτοια που να αποδεικνύουν αυτά που γράφω.

    Ας είναι όμως, εύχομαι καλή χρονιά σε όλους, καλύτερη από αυτήν εδώ την καταραμένη...

    3 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον manolena για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (30-12-16)

  8. #1446
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolena Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια,γιατί ασχολείστε με ξεπερασμένες μεθόδους αμφιβόλου εφαρμογής; Κι εγώ -παράλληλα με τις μεθόδους Π.Ζ. και άλλων τέτοιων- έχω εξελίξει, όπως έχω γράψει και παλιότερα, τον flux capacitor (θυμάστε, Back to the Future...) και με λίγες λεμονόκουπες και κωλόχαρτα της τουαλέτας έχω ηλεκτρική ισχύ που τροφοδοτεί μια πόλη τάξης μεγέθους 50.000 κατοίκων που όλοι μα όλοι έχουν θέρμανση με ηλεκτρικά σώματα. Περισσεύει δε τόση ισχύς που παρέχεται στο δίκτυο σαν εφεδρική. Η μέθοδος βασίζεται στη θεωρία του Ενοποιημένου Πεδίου και δεν έχω όρεξη να πω πολλά πολλά γιατί δεν έχω τραβήξει και βίντεο με επώνυμα ταμπελάκια και τέτοια που να αποδεικνύουν αυτά που γράφω.

    Ας είναι όμως, εύχομαι καλή χρονιά σε όλους, καλύτερη από αυτήν εδώ την καταραμένη...
    Μαρκαδόρο ΜΩΒ μπορείς να αγοράσεις από εδώ:

    http://www.ebay.co.uk/itm/5-Colors-Q...gAAOSw6oBXFJ~t



    Καλή χρονιά και καλές κατασκευές! Ο Αντώνης στο άλλο thread λέει οτι με τον Κυριάκο θα δούμε άσπρη μέρα οπότε σίγουρα το 2017 θα είναι καλύτερη η χρονιά!

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  9. #1447
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρκαδόρο ΜΩΒ μπορείς να αγοράσεις από εδώ:

    http://www.ebay.co.uk/itm/5-Colors-Q...gAAOSw6oBXFJ~t

    Α, θα έχει και glitter; Είναι ακριβώς αυτό που έψαχνα (τώρα είναι που θα βγάλουν αφρούς αυτοί που λένε οτι είμαστε τσοντο-φόρουμ...)

    Με τον Κυριάκο θα δούμε άσπρη μέρα; Συμμερίζομαι -μόνο αυτήν- την άποψή του πως μέσα στην αχρηστοσύνη όλων όσων πέρασαν όπως τα φουσάτα του εχθρού καίνε σαν το λίβα τα σπαρτά, θα είναι κατά τι καλύτερος απο το τσίρκο Μεντράνο που υπάρχει τώρα. Αλλά για άσπρη μέρα δεν το βλέπω. Ίσως σε χρώμα άλλου μήκους κύματος πάνω απο το μαύρο αλλά όχι άσπρη. Και συγνώμη για την παρέκκλιση εκ του θέματος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #1448
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.452

    Προεπιλογή

    κάπου είχα ξαναγράψει οτι Ο Δευκαλείων ήταν ένα καλοστημένο show. Στήσανε κάτι, για να δείξουν οτι κάτι έχουν. Φρου-φρου και αρώματα από επαγκελματίες ψαράδες, μήπως και τσημπήσει κανά μεγάλο ψάρι. Τώρα στην άλλη πλευρά του Ωκεανού ξαναπλέκουν δύχτια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #1449
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolena Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω εξελίξει, όπως έχω γράψει και παλιότερα, τον flux capacitor (θυμάστε, Back to the Future...) και με λίγες λεμονόκουπες και κωλόχαρτα της τουαλέτας
    Ο ΠΖ προτείνει μεταχειρισμένα .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  12. #1450
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΠΖ προτείνει μεταχειρισμένα .
    Μα, εννοείται μεταχειρισμένα, υπάρχει και υλικό πέραν της κυτταρίνης του χαρτιού που ανεβάζει την παραγωγή ισχύος κατακόρυφα. Ακόμα καλύτερη δουλειά κάνουν οι μωρουδίστικες χρησιμοποιημένες πάνες.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 145 από 437 ΠρώτηΠρώτη ... 45 95 135 143 144 145 146 147 155 195 245 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελλάδα και παραγωγή ενέργειας
    By rch in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-14, 23:59
  2. Νέα απάτη economizer style??
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 13:51
  3. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 23:55
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-09, 00:05
  5. Ερώτηση για ηλεκτρονικό σε περιοχή Καισαριανής - Ζωγράφου
    By Κρεμμύδας Δημήτρης in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 23:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας