Σελίδα 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 8 9 10 11 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 100 από 111

Θέμα: ΑΜΕΡΙΚΗ H ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΑΡΙΚΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

  1. #91
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Ρε παιδια δεν καταλαβατε ακομα το βιντεο που ποσταρα .
    Τι σχεση εχι με αυτο το περιστατικο?

    Στο βιντεο που εβαλα ο σκυλος προηδοποιησε οτι θα βγει απο το αμαξι πολυ πριν βγει.
    Οι μπατσοι το ειδαν αυτο καθως και ολοι οσοι ηταν εκει που το εβλεπαν ετοιμο να πηδηξει.
    Δηλαδη τοσο δυσκολο ηταν να ελεγαν στον ιδιοκτητη να παει να κλυσει τα παραθυρα και μετα να τον βαλουν χειροπαιδες?


    οσο για το βιντεο στην θεσσαλονικη καλα τα λεει ο street.


    Ολοι οσοι ηταν εκει ηταν ασχετοι και πιο επικυνδινοι απο τον σκυλο.
    Ειδικα ο αλλος που τον δαγκωσε καμια 10 φορες ημαρτον ρε φιλε.
    Αφου ειχε ξεφυγει απο τα σαγονια του καθοταν ακομα εκει γυρω και πλησιαζε κιολας αντι να φυγει.
    Θαρεις και δεν θα τον ξαναορμουσε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  2. #92
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    http://www.iefimerida.gr/news/208163...aloniki-vinteo

    βλεπω το βιντεο και την αρχη των πραγματων που το σκυλι επιτεθηκε στον βενζινα στην αντλια.
    Μπορει ολα να ειχαν τελειωσει εκει αλλα η αντιδραση της αστυνομικου που το πιανει απο τα ποδια ηταν αστεια τελειως.
    Ισως αυτο και μονο να το τρελανε το σκυλι πολυ περισσοτερο.

    Η παιδεια μας και η εκπαιδευση του αστυνομικου ειναι κατω του μετριου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  3. #93
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fixxxer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη αλλο ο ανθρωπος αλλο το ζωο ...
    Δεν ξερω τι εχει προηγηθει στον σκυλο και επιτεθηκε ετσι μπορει να ειναι και απο λυσσα, μπορει να τον χτυπησε καποιος και να αφηνιασε και να δαγκωνε οποιον εβρισκε μπροστα του...
    Και παλι 50 ατομα να εχεις σκοτωσει το δικαστηριο ετη φυλακισης θα σου ριξει και οχι θανατικη ποινη...
    Δεν το θανατωνουν το σκυλι αμεσως περναει καποιες μερες σε κυνοκομειο και βλεπουν αν η συμπεριφορα του βελτιωνεται και μετα ειτε το θανατωνουν αν δεν βελτιωθει, ειτε το εκπαιδευουν ωστε να παει για υιοθεσια...
    Ειδικος με τα ζωα δεν ειμαι. Στην αμερικη που αναφερα επειδη ειχα συγγενη που του συνεβει αυτο και του θανατωσαν το σκυλο,στελνοντας του και την λυπητερη βεβαια,οταν ο σκυλος θεωρηθει επικινδυνος εφυγε.φανταζομαι το κοστος των εξετασεων απο ειδικους δεν το πληρώνει κανεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #94
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Βασιλη συνηθως οταν επεμβαινει η αστυνομια ζωων βρισκουν τον ιδιοκτητη που απαγγελουν κατηγοριες πανε στο δικαστηριο με αμεσες και συνοπτικες διαδικασιες και εκει επιβαλλεται προστιμο στον ιδιοκτητη που συνηθως ειναι τα νοσηλεια και η εκπαιδευση του σκυλου...
    Εκτος κι αν εχουν γινει και αλλα αδικηματα απ τον ιδιοκτητη οπου μπορει να επιφερουν καιποινη φυλακισης...
    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι για μενα κανενα ζωο δεν φταιει, αν το συγκεκριμενο εφυγε απο τον ιδιοκτητη του η το αφησε η ευθυνη βαρυνει εκεινον και οχι τον σκυλο...
    Εδω εχω ακουσει απο κυνηγους που παιρνουν ενα κουταβι και λενε οτι αν δεν κυνηγησει θα το παρατησουν στο δρομο η σε χωραφια, δηλαδη φταιει ο σκυλος μετα?
    Το χειροτερο ειδος στον πλανητη ειμαστε...

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  5. #95
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fixxxer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη συνηθως οταν επεμβαινει η αστυνομια ζωων βρισκουν τον ιδιοκτητη που απαγγελουν κατηγοριες πανε στο δικαστηριο με αμεσες και συνοπτικες διαδικασιες και εκει επιβαλλεται προστιμο στον ιδιοκτητη που συνηθως ειναι τα νοσηλεια και η εκπαιδευση του σκυλου...
    Εκτος κι αν εχουν γινει και αλλα αδικηματα απ τον ιδιοκτητη οπου μπορει να επιφερουν καιποινη φυλακισης...
    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι για μενα κανενα ζωο δεν φταιει, αν το συγκεκριμενο εφυγε απο τον ιδιοκτητη του η το αφησε η ευθυνη βαρυνει εκεινον και οχι τον σκυλο...
    Εδω εχω ακουσει απο κυνηγους που παιρνουν ενα κουταβι και λενε οτι αν δεν κυνηγησει θα το παρατησουν στο δρομο η σε χωραφια, δηλαδη φταιει ο σκυλος μετα?
    Το χειροτερο ειδος στον πλανητη ειμαστε...
    Νικο επειδη εχω συγγενεις κυνηγους ξερω απο πρωτο χερι την αγαπη που τους εχουν.Εχουν πεταξει καμια 10ρια γιατι δεν κανουν για κυνηγοσκυλα.
    Εμενα η ενσταση μου σε ολο αυτο ειναι οτι ξεκινησε ενα θεμα που θιγει μια ολοκληρη χωρα επειδη ενας ενοπλος αστυνομικος εκανε αυτο που θεωρησε λογικο.
    Τωρα διαβαζω για ανεκπαιδευτους,οπλο με βελακια.γυτευτες και δεν ξερω τι αλλο.Ενταξει καλα ειναι ολα αυτα μακαρι ομως πριν γινουν ολα αυτα να ειχαμε υγιεις ιδιοκτητες σκυλων.

    4 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #96
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... υγιεις ιδιοκτητες σκυλων.
    Μόνο αυτό χρειάζεται ... και τίποτα άλλο.

    2 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  7. #97
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    υγιεις ιδιοκτητες σκυλων.
    συμφωνώ και εγώ.
    και να πω και κάτι για αυτό που είπε ο Άκης παραπάνω.
    όλα τα σκυλιά βγάζουν ότι χαρακτήρα επιτρέψει το αφεντικό τους.
    κάποτε πήρα ένα 5χρονο τσοπανοροτβαιλερ που το αφεντικό του έφευγε για Αμερική και δεν μπορούσε να το πάρει μαζί.
    το σκυλί δεν μπορούσαν να το κάνουν καλά τους έβγαζε βόλτα σέρνοντας με λουρί το τάιζαν με την σκούπα και τσακωνόταν με ότι είχε 4 πόδια. οι γονείς του δεν δέχονταν με τίποτα να το κρατήσουν.
    σε πληροφορώ ότι σε 15 μέρες το έπαιρνα το φάει από το στόμα και σε ένα μήνα τον έβγαζα χωρίς καν κολάρο και ανταγωνιζόταν σε υπακοή εκπαιδευμένα. μάλιστα τον πήγαινα βόλτα σε χώρο που υπήρχαν τουλάχιστον άλλα 10-15 σκυλιά.
    να σου αναλύσω πως τα έκανα όλα αυτά δεν έχει νόημα. απλά ασχολήθηκα σοβαρά με το ζωντανό και τελικά έγινε μια τρομερή ψυχούλα που μου στοίχισε πολύ όταν τον έχασα από αρρώστια και πάλευα να τον σώσω 20 μέρες με ορούς κλπ.
    μέχρι την τελευταία στιγμή έδειχνε την αγάπη και την ευγνωμοσύνη του.
    ΔΕΝ υπάρχει φονιάς σκύλος αλλά μ@λ@κ@ς αφεντικό.
    πάντα είχα μεγαλόσωμα σκυλιά. τώρα έχω έναν Γερμανό που ναι αν πειράξεις το παιδί μου ή την γυναίκα μου ψάξε Αμερικάνο να σε σώσει.
    μαζί μου φυσικά δεν θα αντιδράσει έτσι γιατί δεν νιώθει στον ίδιο βαθμό το να με προστατέψει αλλά αντίθετα δίπλα να με ενίσχυση. οπότε το ποιό απλό που θα μπορούσε ο Αμερικάνος αστυνομικός να κάνει εφόσον το αφεντικό του σκύλου πήγε για σύλληψη οικειοθελής και χωρίς αντίσταση θα ήταν να τον αφήσουν να μαζέψει και να ασφαλίσει τον σκύλο και μετά να τον συλλάβουν.
    από την άλλη μου έχει συμβεί περιστατικό σε εποχή που έβγαζα βόλτα 2 εκπαιδευμένα λυκόσκυλα(κολλημένα δίπλα μου) και ένα κοκεράκι. το κοκεράκι δέχτηκε επίθεση από ζευγάρι ηλικιωμένων(το γιατί άλλη πονεμένη ιστορία) και κατέληξα να δεχτό επίθεση και εγώ (χωρίς να συμμετάσχουν καν τα σκυλιά έπεσε εντολή <<μείνε>> και δεν κουνήθηκαν)και να βρεθώ γδαρμένος παρολίγον με πέτρα στο κεφάλι και στο τέλος φέραν και την αστυνομία για να μου κάνουν μήνυση. οκ όλα μέχρι εδώ. όταν έφτασε το περιπολικό ο αστυνομικός μου ζήτησε να ακολουθήσω στο τμήμα. του είπα ότι έχω τα σκυλιά οπότε να τα πάμε σπίτι μου και να πάμε όπου θέλει. τότε μου είπε το θεϊκό. άστα εδώ διότι είσαι υπό σύλληψη και δεν γίνετε να σε αφήσω.
    φυσικά δεν το διαπραγματεύτηκα καν και του είπα ή τα παίρνουμε στο περιπολικό ή με ακολουθεί να τα πάμε σπίτι.
    για καλή μου (και τους) τύχη το σκέφτηκε και δέχτηκε να τα πάμε σπίτι.
    αν έπεφτα σε κάνα στραβόξυλο και τσαμπουκαλευόταν ποιά θα ήταν η κατάληξη? το κακό αφεντικό και ο καλός μπάτσος?
    για την ιστορία στο τμήμα γέλαγαν από το περιστατικό. μετά γερόντια και απέσυραν την μήνυση(διότι θα έκανα και εγώ μήνυση στα παππούδια για επίθεση και θα μέναμε παρέα στο κελί ΣΚ) οπότε το ξανασκεφτείκανε καλύτερα(νάνε καλά ο αξιωματικός υπηρεσίας που κατάλαβε το περιστατικό και βοήθησε να μην δοθεί συνέχεια.

    5 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    street (25-05-15)

  9. #98
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ και εγώ.
    και να πω και κάτι για αυτό που είπε ο Άκης παραπάνω.
    όλα τα σκυλιά βγάζουν ότι χαρακτήρα επιτρέψει το αφεντικό τους.
    κάποτε πήρα ένα 5χρονο τσοπανοροτβαιλερ που το αφεντικό του έφευγε για Αμερική και δεν μπορούσε να το πάρει μαζί.
    το σκυλί δεν μπορούσαν να το κάνουν καλά τους έβγαζε βόλτα σέρνοντας με λουρί το τάιζαν με την σκούπα και τσακωνόταν με ότι είχε 4 πόδια. οι γονείς του δεν δέχονταν με τίποτα να το κρατήσουν.
    σε πληροφορώ ότι σε 15 μέρες το έπαιρνα το φάει από το στόμα και σε ένα μήνα τον έβγαζα χωρίς καν κολάρο και ανταγωνιζόταν σε υπακοή εκπαιδευμένα. μάλιστα τον πήγαινα βόλτα σε χώρο που υπήρχαν τουλάχιστον άλλα 10-15 σκυλιά.
    να σου αναλύσω πως τα έκανα όλα αυτά δεν έχει νόημα. απλά ασχολήθηκα σοβαρά με το ζωντανό και τελικά έγινε μια τρομερή ψυχούλα που μου στοίχισε πολύ όταν τον έχασα από αρρώστια και πάλευα να τον σώσω 20 μέρες με ορούς κλπ.
    μέχρι την τελευταία στιγμή έδειχνε την αγάπη και την ευγνωμοσύνη του.
    ΔΕΝ υπάρχει φονιάς σκύλος αλλά μ@λ@κ@ς αφεντικό.
    πάντα είχα μεγαλόσωμα σκυλιά. τώρα έχω έναν Γερμανό που ναι αν πειράξεις το παιδί μου ή την γυναίκα μου ψάξε Αμερικάνο να σε σώσει.
    μαζί μου φυσικά δεν θα αντιδράσει έτσι γιατί δεν νιώθει στον ίδιο βαθμό το να με προστατέψει αλλά αντίθετα δίπλα να με ενίσχυση. οπότε το ποιό απλό που θα μπορούσε ο Αμερικάνος αστυνομικός να κάνει εφόσον το αφεντικό του σκύλου πήγε για σύλληψη οικειοθελής και χωρίς αντίσταση θα ήταν να τον αφήσουν να μαζέψει και να ασφαλίσει τον σκύλο και μετά να τον συλλάβουν.
    από την άλλη μου έχει συμβεί περιστατικό σε εποχή που έβγαζα βόλτα 2 εκπαιδευμένα λυκόσκυλα(κολλημένα δίπλα μου) και ένα κοκεράκι. το κοκεράκι δέχτηκε επίθεση από ζευγάρι ηλικιωμένων(το γιατί άλλη πονεμένη ιστορία) και κατέληξα να δεχτό επίθεση και εγώ (χωρίς να συμμετάσχουν καν τα σκυλιά έπεσε εντολή <<μείνε>> και δεν κουνήθηκαν)και να βρεθώ γδαρμένος παρολίγον με πέτρα στο κεφάλι και στο τέλος φέραν και την αστυνομία για να μου κάνουν μήνυση. οκ όλα μέχρι εδώ. όταν έφτασε το περιπολικό ο αστυνομικός μου ζήτησε να ακολουθήσω στο τμήμα. του είπα ότι έχω τα σκυλιά οπότε να τα πάμε σπίτι μου και να πάμε όπου θέλει. τότε μου είπε το θεϊκό. άστα εδώ διότι είσαι υπό σύλληψη και δεν γίνετε να σε αφήσω.
    φυσικά δεν το διαπραγματεύτηκα καν και του είπα ή τα παίρνουμε στο περιπολικό ή με ακολουθεί να τα πάμε σπίτι.
    για καλή μου (και τους) τύχη το σκέφτηκε και δέχτηκε να τα πάμε σπίτι.
    αν έπεφτα σε κάνα στραβόξυλο και τσαμπουκαλευόταν ποιά θα ήταν η κατάληξη? το κακό αφεντικό και ο καλός μπάτσος?
    για την ιστορία στο τμήμα γέλαγαν από το περιστατικό. μετά γερόντια και απέσυραν την μήνυση(διότι θα έκανα και εγώ μήνυση στα παππούδια για επίθεση και θα μέναμε παρέα στο κελί ΣΚ) οπότε το ξανασκεφτείκανε καλύτερα(νάνε καλά ο αξιωματικός υπηρεσίας που κατάλαβε το περιστατικό και βοήθησε να μην δοθεί συνέχεια.
    Γιαννη εχω 2 σκυλια και ολα αυτα που γραφεις τα καταλαβαινω απολυτα...
    Και συμφωνω 100% οτι ο ιδιοκτητης διαμορφωνει τον χαρακτηρα του σκυλου και φυσικα φταιει αν γινει αδεσποτο ειτε κατα λαθος ειτε επιτηδες...

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  10. #99
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    να παράδειγμα φονιάδων εκπαιδευμένων και ψυχικά ισορροπημένων.



    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  11. #100
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Το εγραψα και παραπανω ειναι προκατειλημμενοι οι ανθρωποι με καποιες ρατσες οπως με τα pitbull...
    Γιαννη οποιος δεν εχει σκυλο δεν μπορει να καταλαβει αυτα που λεμε για τους σκυλους και δεν εννοω ανθρωπους που τον εχουν δεμενο και απλα τον ταιζουν υπαρχουν και αλλες ευθυνες και αναγκες...
    Ειναι σαν να λεω πως ξερω πως ειναι ενας γονιος χωρις να εχω παιδια...

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

Σελίδα 10 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 8 9 10 11 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ωρα λειτουργιας του νυχτερινου (μου)
    By allos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 18:49
  2. Μπορώ να κάνω τα PCB πιο μεγάλα και "ευρύχωρα";;;
    By timekeeper in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-11, 22:16
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-10, 19:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-08, 23:00
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-07, 19:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας