Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Pioneer QX949A και Sansui 555A

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Το θέμα υγρασίας μου λέει πολλά
    Τα 230 θα μπορεί να είναι πολλά αλλά και πολύ λίγα λόγω κατάστασης
    Για αυτό είπα πως θα πρέπει πρώτα να γίνει μια σωστή διάγνωση με ένα μικρό κόστος και μετά επισκευή
    Ένα επαγγελματικό εργαστήριο σίγουρα δεν κάνει επισκευές με 5 ευρώ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    Ανατολικη Αττικη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    https://www.youtube.com/watch?v=zqMRktpBu6M το βιντεακι..ακριβως το ιδια προβληματα πoυ χω και εγω εχει και αυτος θορύβους και το relay..O κυριος Πετρόπουλος ποιος είναι? :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    ασε τα βιντεακια και τις αλχημειες επιτελους!αν δεν μπει στον παγκο ξεχασε τα βιντεακια!ο κυριος που σου απαντησε ποιο πανω...

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    Ανατολικη Αττικη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Κάποιες φωτογραφίες ίσως βοηθήσουν?Αλλιως αμα ειναι να τον βαλω μια αγγελια να τ παρει ενας ανθρωπος που θα τ φτιαξει και θα τον ευχαριστηθεί!Γιατι τα 230 ειναι πολλα για μενα..χωρις να μειώσω τ δουλειά συναδέλφου!Απλα για μενα αυτο τν καιρο ειναι πολλα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    μιλαμε για την σειρα qx quadrophonic αγαπητε...ειναι σαλονατη σειρα και σουπερ σπεσιαλ...πραγματικα σου δινω 230 τωρα στην κατασταση που ειναι...εγω παντως θα τον εκανα restoration στον κυριο πετροπουλο...

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον betacord85 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    CybEng (30-06-16)

  7. #16
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zombarxos Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.youtube.com/watch?v=zqMRktpBu6M το βιντεακι..ακριβως το ιδια προβληματα πoυ χω και εγω εχει και αυτος θορύβους και το relay..O κυριος Πετρόπουλος ποιος είναι? :P
    o κύριος Πετροπουλος ειναι ο σακκης που σου είπε τις τιμές και έχει δικό του επισκευαστικο κέντρο και οσα σου έγραψαν όλα τα παιδιά ισχύουν μέχρι τελευταίας γραμμής
    οπότε αποφασίζεις τι θα κάνεις

    η λύση να πουλήσεις το μηχάνημα σε κάποια τιμή αν δεν μπορείς να το φτιάξεις ειναι καλή μια και θα σου φέρει χρήματα για να επισκευάσεις το άλλο, αλλά αν αποφασίσεις αυτό μην του βάλεις χέρι άστο όπως ειναι

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #17
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    Ανατολικη Αττικη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    ευχαριστώ παιδιά για όλες τς απαντήσεις και είναι σίγουρο πως με τον σακκη θα μιλήσω μιας και χαίρει εκτίμησης απο όλα τα παιδιά εδώ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    @ nikosp

    Εχουμε κοντραριστει πολλες φορες και κατι μου λεει οτι θα συνεχισουμε γιατι χωρις να ξερω απο ποιον χωρο προερχεσαι συχνα ανεβαζεις πραγματα τα οποια ειναι εκτος πραγματικοτητας .
    Για παραδειγμα θα αγοραζες απο καποιο μαγαζι πυκνωτες οι οποιοι θα γνωριζες οτι ηταν 40-45 ετων ?
    Τι ειναι αυτο που σε κανει να πιστευεις οτι μετα απο 45 χρονια μεσα στο μηχανημα θα υπαρχει μεσα εστω και ενας πυκνωτης ο οποιος θα ειναι εντος αρχικων προδιαγραφων?
    Εχεις κατα νου ποσους μικρους ηλεκτρολυτικους εχει ενας QX949 ?
    Εχεις κατα νου ποσες ωρες χρειαζονται για να αλλαχτουν ολοι χωρις ερωτησεις ?
    Εχεις υποψιν ποσα ρυθμιστικα τριμερ , ποσα ποτενσιομετρα , ποσους διακοπτες εχει ο 949 ???
    Θα μπορουσες να φανταστεις ποσος χρονος χρειαζεται για να βομβαρδιστουν με υπερηχους ολοι , να πλυθουν ωστε να φυγουν τα υπολειματα οξειδωσης του αργυρου και μετα να λιπανθουν ?
    Εχεις υποψιν ποσα μαυρισμενα λαμπακια εχει μεσα ενας 949 ? και ποσο κοστιζουν αυτα ?

    Αυτη την στιγμη δεν εχω καν μπει σε θεματα ημιαγωγων .... ακομα

    Αν το μηχανημα αυτο εχει ΠΧ ενα τρανσιστορ καμμενο σε ενα τοπικο τροφοδοτικο η τον τετρακαναλο διακοπτη βρωμικο και δεν μπορει να παιξει τοτε εμεις απλα αυτο δεν το επισκευαζουμε Η ο πελατης θα το κανει ολο και σωστα η απλα θα παει αλλου να το φιαξει ....Πολυ απλα εμεις κανουμε 1500 μηχανηματα τον χρονο πλεον και ενα τετοιο μηχανημα δεν θα το μπαλωσουμε γιατι εαν το κανουμε θα το ξαναδουμε μπροστα μας μετα απο εξι μηνες παλι και για κατι τετοιο απλε δεν εχουμε χρονο .

    Στην Αμερικη για παραδειγμα αγαπητε ΝΙκο το handling fee δλδ το κοστος παραλαβης ελεγχου αποθηκευσης και παραδοσης στον πελατη ειναι 220 USD και εμεις δωσαμε του πελατη τιμη 230 για ολικη ανακατασκευη ..... Να σοβαρευτουμε λιγακι ναι ?

    Τελος διαγνωσεις γενικα δεν κανουμε αρχικα γιατι υπαρχει εξαιρετικα ενημερη βαση δεδομενων που φυσικα λεει ποσους 949 εχουμε κανει και τι ειχαν και ποσους 555 κλπ Αρα δεν μπορω να φανταστω το μηχανημα αυτο να εχει κατι λιγοτερο ....μαλλον κατι περισσοτερο
    Επισης οπως σου ειπα εμεις δεν κανουμε επισκευες ...Ανακατασκευη η τιποτα αλλο ....Μπαλωμτα και τσιρωτα ας τα κανει καποιος αλλος ....

    3 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  10. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να αναφέρεσαι σε εμένα για αυτήν την ανακατασκευή η επισκευή
    Δεν νομίζω να σε ανέφερα πουθενά ούτε και να έκρινα την εργασία σου
    Απλά είπα πως τα 230 θα μπορούσαν να είναι πολλά αλλά και λίγα για αυτό τον ενισχυτή χτυπημένο από την υγρασία
    Στην Αμερική το κόστος ζωής και διαβίωσης είναι εντελώς διαφορετικό με αυτό της Ελλάδας και δεν θα πρέπει να συγκρίνεις δύο ανόμοια πράγματα
    Μάλλον κάποιο λάθος έχεις κάνει
    Ξαναδιάβασε τα διάφορα ποστ που έχουν γίνει
    Δεν υπάρχει θέμα κοντραρίσματος
    Εσύ μάλλον το βλέπεις έτσι
    Τέλος δεν νομίζω ότι είμαι υποχρεωμένος να σου δώσω αναφορά από που προέρχομαι και το τι κάνω
    Εάν δεν σε ικανοποιούν τα διάφορα ποστ μου λυπάμαι

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikosp : 01-07-16 στις 21:25

  11. #20
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Λευτερης
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    Ανατολικη Αττικη
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    θα ανεβασω και φωτογραφιες.Aν και δεν καταλαβαινω γιατι να αλλαξω πυκνωτές απο τ στιγμη που δεν εχουν σκάσει...Μιας και ανοιξα τν αποθηκη και βρηκα καμια 10ρια αλλα μηχανηματα απο το 70...ωραιο καλοκαιρι θα εχω

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανακληση Sansui AU3900
    By sakis in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-15, 12:21
  2. pioneer και κωδικος ολοκληρωμενου ???
    By jakjak in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-10, 23:36
  3. Sansui Ανακατασκευή
    By Danza in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-07, 16:25

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας