Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 99

Θέμα: Σωστη τοποθετηση ανεμιστηρων σε Η/Υ (tower)

  1. #81
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Angry

    Ωραια ευαχριστω για τις απαντησεις παω να την εφαρμοσω!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #82
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimnaf
    Όνομα
    jim
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    sv
    Μηνύματα
    797

    Προεπιλογή


    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τhe Professor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγα και διαβαστε διαλογο :
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Τhe Professor Εμφάνιση μηνυμάτων

    πωλ 1 μα ειναι σωστο μου λεει το ιδιο ειναι σου ειπα σωλιναριο και συριγγα , το εχεις ανοιξει ? να δεις τι εχει μεσα ?
    νομίζω ότι ο πωλητής ήταν ειλικρινής μαζί σου τουλάχιστο από τις photo δεν φαίνεται κάποια διαφορά
    (δεν βλέπω κάποια συγκεκριμένη μάρκα με προδιαγραφές)

    προτείνω να μην το χρησιμοποιήσεις στο pc και να πάρεις ARCTIC SILVER 5 ώστε να μην ξανά ασχοληθείς με το θέμα θερμοαγώγιμη πάστα

    έτσι έχοντας ξανά κάποιο ζήτημα υψηλής θερμοκρασίας θα είσαι σίγουρος ότι δεν είναι από κακή πάστα και θα το αναζητήσεις αλλού εάν και εφόσον υπάρχει τέτοιο

    .

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #84
    Μέλος Το avatar του χρήστη billtech
    Όνομα
    Βασιλης
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Περιοχή
    Χανια και Κυπρο
    Μηνύματα
    2.221

    Προεπιλογή

    εχω μια απορια...
    τροφοδοτικο αλλαξε ως τωρα?
    που απο οσο ειδα πολλοι πιστευουν οτι εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η γυναίκα και τα ηλεκτρονικά θέλουν γείωση!!!

  5. #85
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nemmesis
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Πτολεμαιδα
    Μηνύματα
    3.299

    Προεπιλογή

    αν ζεστενεται η cpu σκληροι κλπ κλπ δεν ειναι απο τροφοδοτικο...
    μπορει να φενεται για καποιους μικρο αλλα απο το συστημα δεν εχει και καποια βαρια γραφικων ωστε να τραβαει τα αντερα της... εγω θα ελεγα να καθαρισει καλα την ψυκτρα του cpu δλδ να χωρισει το ανεμιστηρακι απο το αλουμινιο γιατι λογικα τοσα χρονια αν δεν το εχει κανει ηδη αυτο θα ειναι βουλομενα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    φανατικος αντιαεικινηστης....
    δεν επιτρεπω την εξελιξη γιατι εχω πετρελαια...

  6. #86
    Μέλος
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    Πάνε το μηχάνημα σε ένα βενζινάδικο ή κάπου που να έχει κοφλεράκι και δώστου να καταλάβει!!Φύσα το καλά να φύγουν οι σκόνες,τοποθέτησε σωστά τα ανεμιστήρια σου και είσαι οκ!Να θυμάσε απο μπροστά μπαίνει ο κρύος αέρας,ζεσταίνεται,ανεβαίνει προς τα πάνω και στην συνέχια με έναν μεγάλο ανεμιστήρα από πίσω βγαίνει προς τα έξω..

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #87
    Μέλος Το avatar του χρήστη tiger135
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή

    Προσοχη!!! Οταν ξεσκονίζετε με αερα κουτια απο PC, πάντοτε να αποσυνδέετε τα ανεμιστηράκια, γιατί με τον αέρα που φυσάτε δουλεύουν αντίστροφα σαν γεννήτριες με κινδυνο να κάψετε κάτι

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #88
    Μέλος Το avatar του χρήστη lastid
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    841

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι δεν έχει γίνει κατανοητό το ότι ο Αλέξανδρος μιλά για αυξημένη θερμοκρασία στο κουτί, όχι στην CPU.
    Αλέξανδρε, δεν μας είπες τι θερμοκρασία ανεβάζει η CPU με κάποιο πρόγραμμα (π.χ. Media Player) να τρέχει στα Windows? Για τη μέτρηση μπορείς να χρησιοποιήσεις π.χ. το Speedfan.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #89
    Μέλος
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lastid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι δεν έχει γίνει κατανοητό το ότι ο Αλέξανδρος μιλά για αυξημένη θερμοκρασία στο κουτί, όχι στην CPU.
    Αλέξανδρε, δεν μας είπες τι θερμοκρασία ανεβάζει η CPU με κάποιο πρόγραμμα (π.χ. Media Player) να τρέχει στα Windows? Για τη μέτρηση μπορείς να χρησιοποιήσεις π.χ. το Speedfan.

    Και εμείς δίνουμε συμβουλές τι να κάνει για να μειώσει την θερμοκρασία που έχει στο κουτί.Επίσης κάτι που ξέχασα να πω είναι πως αν στο πίσω μέρος του κουτιού έχει κάπου κενό και δεν καλύπτεται από μια λάμα τότε καλά θα κάνεις να το καλύψεις εκείνο το κενό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #90
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Angry

    Λοιπον εβαλα την καινουρια ασπρη παστα στον CPU και στον νοτο (το κατω τσιπακι και κολισα πανω του και μια ψυκτρα και συγκρατηται μεσω της παστας η ψυκτρα αλλα δεν πεφτει) στον βορρα δυστηχως δεν μπορω να βαλω διοτι πρεπει να ξεβιδωσω εντελως την μητρικη και να ξεκουμπωσω την ψυκτρα του , αυτο που παρατηρησα στουCPU την παστα ηταν οτι ηταν ασημενια σαν χρησοσκονι σε ασημενιο χρωμα ηταν και επισης ηταν πετρα!!!! ειχε πετρωσει... εβαλα την καινουρια παστα και ολα βαινουν καλως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pointer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης κάτι που ξέχασα να πω είναι πως αν στο πίσω μέρος του κουτιού έχει κάπου κενό και δεν καλύπτεται από μια λάμα τότε καλά θα κάνεις να το καλύψεις εκείνο το κενό.
    Eπειδη ειμαι τελειομανης και δεν ηθελα να λείπει κατι φροντισα απο πριν να καληψω ολα τα κενα χωρις να γνωριζω οτι ειναι τοσο σημαντικο.Ευχαριστω για την επισήμανση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lastid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι δεν έχει γίνει κατανοητό το ότι ο Αλέξανδρος μιλά για αυξημένη θερμοκρασία στο κουτί, όχι στην CPU.
    Αλέξανδρε, δεν μας είπες τι θερμοκρασία ανεβάζει η CPU με κάποιο πρόγραμμα (π.χ. Media Player) να τρέχει στα Windows? Για τη μέτρηση μπορείς να χρησιοποιήσεις π.χ. το Speedfan.
    Εχω το προγραμμα My Guard που δινεται στο CD με τους Drivers της μητρικής απο την εταιρια και κανει τετοιες μετρησεις (ναι στο κουτι εχω την ζεστη) οταν τρεχω media player η θερμοκρασια ειναι 52 κελσιου απο 47 κελσιου το ανεμιστηρακι του cpu παντα δουλευει 100% οπως και του συστηματος 100% αυτο το προγραμμα λεει και vcore vdimm και μπορω να κανω αλλγες σε αυτα αλλα δεν τα πειραζω!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiger135 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσοχη!!! Οταν ξεσκονίζετε με αερα κουτια απο PC, πάντοτε να αποσυνδέετε τα ανεμιστηράκια, γιατί με τον αέρα που φυσάτε δουλεύουν αντίστροφα σαν γεννήτριες με κινδυνο να κάψετε κάτι
    Πολυ χρησημο αυτο ευχαριστω για την επισημανση , πλακα πλακα αυτο στεκει θα δημιουργησει ταση

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pointer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάνε το μηχάνημα σε ένα βενζινάδικο ή κάπου που να έχει κοφλεράκι και δώστου να καταλάβει!!Φύσα το καλά να φύγουν οι σκόνες,τοποθέτησε σωστά τα ανεμιστήρια σου και είσαι οκ!Να θυμάσε απο μπροστά μπαίνει ο κρύος αέρας,ζεσταίνεται,ανεβαίνει προς τα πάνω και στην συνέχια με έναν μεγάλο ανεμιστήρα από πίσω βγαίνει προς τα έξω..
    Πηρα την σκουπα που σκουπιζουμε μια miele μεγαλων διαστασεων αρκετα δυνατη και καθαρισα ολα τα ανεμιστηρακια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nemmesis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ζεστενεται η cpu σκληροι κλπ κλπ δεν ειναι απο τροφοδοτικο...
    μπορει να φενεται για καποιους μικρο αλλα απο το συστημα δεν εχει και καποια βαρια γραφικων ωστε να τραβαει τα αντερα της... εγω θα ελεγα να καθαρισει καλα την ψυκτρα του cpu δλδ να χωρισει το ανεμιστηρακι απο το αλουμινιο γιατι λογικα τοσα χρονια αν δεν το εχει κανει ηδη αυτο θα ειναι βουλομενα...
    Η καρτα γραφικων μου ειναι on-board!επισης καθαρισα και την ψυκτρα του CPU ειχε ποοοοοολυ σκονι ομως χωμα , οντως βουλωμενα ηταν.........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω μια απορια...
    τροφοδοτικο αλλαξε ως τωρα?
    που απο οσο ειδα πολλοι πιστευουν οτι εχει μεγαλο μεριδιο ευθυνης.
    οχι τροφοδοτικο δεν αλλαξα γιατι τωρα το κακομιρο απο τι παρατηρησα δεν καιει οπως πριν απλα ζεσταινεται , οταν θα χω λεφτα μπορει να παρω μπορει..

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. σωστη τοποθετηση to-126
    By BeetleJuice in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-16, 23:40
  2. Freescale Kinetis K70 Tower (TWR-K70F120M)
    By gcyborg in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-14, 11:24
  3. ΣΥΝΔΕΣΗ TOWER ΜΕ LAPTOP
    By matattack in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-11, 13:03

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας