Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: συνέχεια στο ρεζίλι της FORTHNET

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    32

    Προεπιλογή

    Κάπου αναφέρεται ότι μπορείς να μονομερής καυαγγελία συμβολαίου για την μη παροχή συμφωνηθέντων υπηρεσιών από την εταιρία .

    Στην περίπτωση σου δεν έχεις την ταχύτητα που έχετε υπογράψει με τον πάροχο .

    Στάλθηκε από το GT-I9505 μέσω tapaμίλα

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη gcostas
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiwrgosTH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά ο τίτλος είναι "συνέχεια στο ρεζίλι της FORTHNET" και εσύ τα βάζεις με τον ΟΤΕ και θες να τους κάνεις μηνύσεις...
    Τελικά ποιος είναι ο ρεζίλης?
    καλησπέρα
    δεν απείλησα με μηνύσεις κανένα , με αποκαλείς δε ρεζίλη , γιατί ? γιατί στην Καλαμαριά του 2014 είμαι οκτώ μέρες χωρίς τηλέφωνο από μια συμμορία ανθρώπων που το μόνο που δεν κάνουν είναι η δουλειά για την οποία τους πληρώνω? μπορείς να μου πείς ρεζίλης γιατί?
    Κώστας

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasos987
    Όνομα
    Αναστασης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Εβρος
    Μηνύματα
    255

    Προεπιλογή

    Κωστα , η ερωτηση του Γιωργου αναφερεται απ`οτι καταλαβα στον ΟΤΕ η στη FORTHNET....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Το λακονίζειν εστί φιλοσοφείν...

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Παιδια το πραγμα εχει τις ριζες του βαθια στον χρονο.
    Καποτε στην αρχη ολου αυτου, οταν ακομα ο Ελληνας ειχε 10 δραχμες στην τσεπη του, κανανε ολοι αυτοι την εξης μαλακια.
    Εβγαζε ο Π ενα προιον με Ε30.
    Ερχοταν ο εξυπνος ο Μ κι εβγαζε το ιδιο προιον με Ε25.
    Στο καπακι ερχοταν ο πιο @@ ο Κ(οκκινος) και το εδινε με Ε15.
    Τοτε, ολοι εμεις οι κοντοθφαλμοι χαιρομασταν και τρεχαμε στην πιο φτηνη που#@!να, εκθειαζοντας τον ανταγωνισμο.

    Δυστυχως, αυτη η τακτικη τους οδηγησε ολους στο να εχουν μηδενικα περιθωρια κερδους, με αποτελεσμα κακη συντηρηση εξοπλισμου,
    κακοπληρωμενους τεχνικους (== τεχνικους ζμπουτσαμ) και τελικα το 8==ο να το τρωει ο τελικος καταναλωτης.
    Δηλαδη εμεις.

    Καποιοι προσπαθησαν σε καποια στιγμη να κανουν ενα καρτελ. Ειπαν θα πουλαμε ολοι τοσο ρε μαγκες, οχι παρακατω, γιατι δεν μας παιρνει.
    Ηρθε ομως παλι ο @@ ο Κ και ειπε εγω σας γραφω στα @@ μου και θα πουλαω οσο θελω.

    Ξερω με σιγουρια, οτι ο Κ "μπαινει μεσα" στην Ελλαδα κοντα στην 10ετια. Αλλα δεν τον νοιαζει γιατι εχει την μαμα απο το νησι που σπρωχνει φραγκα, με σκοπο οταν θα εχει εξαλειψει τον ανταγωνισμο, θα ερθει με το 8=======ο εξω και θ' αρχισει να μετραει φουσια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη gcostas
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    174

    Προεπιλογή

    καλή σας ημέρα
    διάβασα το προηγούμενο , δεν είμαι εγώ που θα δείξω κατανόηση στα εμπορικά παιχνίδια του ενός και του άλλου , αν η Forthnet πουλάει φτηνά πρέπει να προσφέρει προϊόν που διαφημίζει , σίγουρα ο μόνος μεγάλος φταίχτης είναι η Forthnet είτε γιατί αδιαφορεί είτε γιατί δεν πληρώνει τον ΟΤΕ είτε γιατί δεν έχει λεφτά είτε είτε είτε. Δεύτερος μεγάλος φταίχτης ο ΟΤΕ είτε γιατί δεν τολμά να κόψει την συνεργασία , είτε γιατί κάποιοι αδιαφορούν , είτε γιατί κάποιοι εκεί μέσα τα παίρνουν από αλλού, είτε ακόμα ακόμα δεν ξέρω να κόβουν συνδέσεις ή να μην χρησιμοποιούν τα εφεδρικά ζεύγη όταν γίνεται ζημιά. Τέλος το μεγάλο θύμα και φταίχτης είμαι εγώ που ζω σ' αυτήν την κολόχωρα μ' αυτούς τους κολανθρώπους.
    Κώστας

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Ετσι οπως τα λεει ειναι Χρηστο.
    Επισης για να αποδειξω οτι δεν ισχυει οικονομια=φτηνος τεχνικος τον καιρο που βγηκανε αυτες οι εταιριες (εποχη που ξεκινησε το adsl στην Ελλαδα ειμαι και πελατης τους.Απο τοτε τεχνικοι -εξυπηρετηση κλπ εξαφανιστηκαν ως δια μαγειας.Εχω τυχει και 2 ωρες και 3 ωρες αναμονη (αδιαφορο σε ποια εταιρια μιας και εχω φαει τα μουτρα μου σε ολες σχεδον) στα τηλεφωνα και ακρη να μην βγαζω .Απλα Χρηστο εδω ειναι η χωρα της αρπα κολας.Θα κανω 1000000 μλκς Εεεεεε,πελατες ,χ10€ =10.000.000 μια χαρα.Τι ειπες?αναβαθμιση? στο επομενο δανειακο πακετο που θα παρει ή οταν θα μπει στο αρθρο 99.Αφου το κολπο ειναι γνωστο.Οι εταιριες κολοσοι στηνονται για 10 χρονια.Οτι προλαβουν να αρπαξουν ,οποιον προλαβουν να φεσωσουν και μετα τον λοπου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcostas Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα
    δεν απείλησα με μηνύσεις κανένα , με αποκαλείς δε ρεζίλη , γιατί ? γιατί στην Καλαμαριά του 2014 είμαι οκτώ μέρες χωρίς τηλέφωνο από μια συμμορία ανθρώπων που το μόνο που δεν κάνουν είναι η δουλειά για την οποία τους πληρώνω? μπορείς να μου πείς ρεζίλης γιατί?
    Κώστας
    Δε σε είπα ρεζίλη βρε άνθρωπε, ρωτάω ποιος είναι γιατί λες για τη forthnet και μετά σου φταίει ο ΟΤΕ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Raspberry pi 2 συνέχεια
    By info@kalarakis.com in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-16, 21:08
  2. συνέχεια θέματος που κλειδώθηκε
    By nikknikk4 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-15, 15:20
  3. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-12, 18:22
  4. καίγονται συνέχεια οι λαμπτήρες
    By dmitspan in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-11, 14:58
  5. μετασχηματιστής 12v (συνέχεια..)
    By lucky13 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-10, 01:02

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας