Σελίδα 97 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 47 87 95 96 97 98 99 107 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 961 έως 970 από 1459

Θέμα: Θέμα εξαέρωσης! Συζητήστε άφοβα ... τα πάντα. (Μέρος Ντέφτερον)

Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Σημαντικο ρολο παιζει οτι τα εχουμε για να περναει η ωρα μεχρι να παμε στην πλατεια για μπαλα και ποδηλατο .
    Βασίλη μου Πολλή Καλημέρα σου! Το ξέρει η μαμά σου ότι μιλάς, στο Internet, σε μιά σελίδα, με 'περίεργους, ίσως και λίγο διεστραμμένους, μεγάλους';

0 Not allowed! Not allowed!

Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Περιοχή
    Κερατσίνι

Προεπιλογή

καλησπερα
    τι λίγο; έχετε ξεφύγει προ πολλού!!!!
    την καλημερα δεν την προλαβα..."παραθεριζα" στην μυκονο ενα διημερο και δεν ειχα χρονο..μυκονος ειναι αυτή

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Πάει ο Ψάλτης?

2 Not allowed! Not allowed!
    900MHz-80GHz

Μέλος Το avatar του χρήστη matthew
    Όνομα
    Ματθαίος
    Περιοχή
    Καρδίτσα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάει ο Ψάλτης?
    Ναι δυστυχώς. Θεός σχωρέστον και αυτόν. http://news.in.gr/culture/article/?aid=1500140320
    Επίσης τις προάλλες "έφυγε" και ο Ρόμπερτ Τέιλορ, ένας από τους πρωτοπόρους μηχανικούς ηλεκτρονικών υπολογιστών του προηγούμενου αιώνα που συνέβαλε αρκετά στην ανάπτυξη των σύγχρονων υπολογιστικών συστημάτων και του ίντερνετ. RIP.
    http://www.zougla.gr/technology/worl...on-ipologiston

... ...- ....- -. .-.. .-

Όνομα
    Γιώργος
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα

Προεπιλογή

"Φίλοι και συνάδελφοι του ηθοποιού Στάθη Ψάλτη φανερά συντετριμμένοι από την είδηση του θανάτου τον αποχαιρετούν μιλώντας για το ταλέντο και την τεράστια κληρονομιά την οποία αφήνει στον χώρο του θεάτρου.

Ο Στάθης Ψάλτης έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 66 ετών την Παρασκευή μετά από την άνιση μάχη με την επάρατη νόσο.

Ο Κώστας Ευριπιώτης σε επικοινωνία του με το zougla.gr σημείωσε πως πέρα από ένας καλός φίλος ο Στάθης Ψάλτης ήταν και εξαιρετικός συνεργάτης «που δεν είχε ποτέ φραγμούς και δεν ενοχλούσε ποτέ» ενώ σημείωσε ότι «του άρεσε η τελετουργία του θεάτρου»."

"Το 1973 στην τηλεοπτική σειρά «Οι έμποροι των εθνών» τραγούδησε το «Ήτανε μια φορά» του Σταύρου Ξαρχάκου. Από τότε είπε αρκετά τραγούδια σε ταινίες του και σε επιθεωρήσεις."

Πηγή: http://www.zougla.gr/politismos/8eat...sta8is-psaltis

Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν γνώριζα, πως η πρώτη ερμηνεία του τραγουδιού από τους 'Εμπόρους των Εθνών' ήταν από τον Ψάλτη, καθώς γνώριζα την ερμηνεία του Νίκου Ξυλούρη.

Όπως κι αν έχει το πράγμα, έφυγε σχετικά νέος, (66 ετών, όπως προαναφέρεται) από την ασθένεια, η οποία δεν γνωρίζει από Ηλικίες!!!

Όνομα
    Γιώργος
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα
    τι λίγο; έχετε ξεφύγει προ πολλού!!!!
    την καλημερα δεν την προλαβα..."παραθεριζα" στην μυκονο ενα διημερο και δεν ειχα χρονο..μυκονος ειναι αυτή
    Μιάς και στην προηγούμενη ανάρτησή μου, ήρθαμε και ψιλολυπηθήκαμε με τον θάνατο του Στάθη Ψάλτη, καιρός είναι να φτιάξουμε ξανά κέφι...

Βρε καλώς στον Βασίλη... Γιάννη Λέπουρα, επειδή -το ξέρεις άλλωστε- εγώ είμαι αγιόπαιδο... Μάλλον για σένα τα λέει!
    Προτείνω λοιπόν, η επόμενη συνάντησή μας, να είναι κοντά στο σπίτι (αν όχι στο σπίτι) του Βασίλη, όπου θα τον έχουμε και ως κεντρικό ομιλητή. Το θέμα του θα είναι "Περί Χρηστών Ηθών, και πώς αυτά εφαρμόζονται στη Μύκονο!"
    Ας μας δώσει κάποιες, αδρές έστω, κατευθυντήριες γραμμές, επιστροφής μας στην ορθήν ατραπόν, και μετά βλέπουμε τι έχει να γίνει με τη σουβλακοκατάνυξη!
    Όχι τίποτε άλλο... Μικρό παιδάκι, που είναι, το βάζουμε στους πειρασμούς, ημείς οι κολασμένοι

Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Περιοχή
    Κερατσίνι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιάς και στην προηγούμενη ανάρτησή μου, ήρθαμε και ψιλολυπηθήκαμε με τον θάνατο του Στάθη Ψάλτη, καιρός είναι να φτιάξουμε ξανά κέφι...

Βρε καλώς στον Βασίλη... Γιάννη Λέπουρα, επειδή -το ξέρεις άλλωστε- εγώ είμαι αγιόπαιδο... Μάλλον για σένα τα λέει!
    Προτείνω λοιπόν, η επόμενη συνάντησή μας, να είναι κοντά στο σπίτι (αν όχι στο σπίτι) του Βασίλη, όπου θα τον έχουμε και ως κεντρικό ομιλητή. Το θέμα του θα είναι "Περί Χρηστών Ηθών, και πώς αυτά εφαρμόζονται στη Μύκονο!"
    Ας μας δώσει κάποιες, αδρές έστω, κατευθυντήριες γραμμές, επιστροφής μας στην ορθήν ατραπόν, και μετά βλέπουμε τι έχει να γίνει με τη σουβλακοκατάνυξη!
    Όχι τίποτε άλλο... Μικρό παιδάκι, που είναι, το βάζουμε στους πειρασμούς, ημείς οι κολασμένοι
    χαχαχαχαχ
    διαβαζω αυτο "ορθήν ατραπόν' και λεω τι στραπον και πρασινα αλογα...εκει ειναι ολες ζωντανες και σπαρταρανε..

1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον vasilimertzani για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

DGeorge (22-04-17)

Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Περιοχή
    ____

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ακόμα δεν έχεις δει η δεν παρατήρησες τις επιπτώσεις της άρωστης χρήσης πάνω στον μικρό, όπως φυσικά σε όλα τα παιδιά.
    Το μενού την μεγάλη εβδομάδα περιελάμβανε ένα ipad και ένα Xiaomi. Τώρα και να σας πώ πού είναι ο κάδος, είναι αργά, τα μαζέψανε.
    Στο tablet υπάρχουν πολλά επιτραπέζια όπως σκορ 4 πχ δεν νομίζω ότι φταίει το ταμπλετ.
    Εγώ πιστεύω ότι όλα τα παιδιά πρέπει να μαθαίνουν τη χρήση αλλά και να τους βάζεις εφαρμογές που θα εκπαιδεύουν το μυαλό τους

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Περιοχή
    Κερατσίνι

Προεπιλογή

Akη δυστηχως οσοι εχουν παιδια ξερουν οτι οποια βλακεια υπαρξει αυτη θελουν.Το ολο θεμα βρισκεται στην σωστη διαχειριση του χρονου σε ολα τα αποβλακωτικα ενδιαφεροντα οπως νικελοντεον/ταμπλετ /υπολογιστη και δεν ξερω τι αλλο.Δυστηχως οι εποχες που κλειναμε την τηλεοραση(ναι και εμεις ειχαμε τηλεοραση) και πηγαιναμε για παιχνιδι εξω εχουν περασει ανεπιστρεπτι.Πλεον τα παιδια βγαινουν μια δυο φορες την εβδομαδα και μαζι με αυτα και οι γονεις ,οπου τα παρατανε σε ενα παιδοτοπο να αραξουν και αυτοι λιγο στην ησυχια τους.Τι να κανουν και αυτα κλεισμενα σε ενα σπιτι 24 ωρες το 24ωρο.

Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Τα στάδια:
    1. Friv
    2. Facebook
    3. Askme
    5. Instagram
    6. Snapchat
    Δύο στο σχολείο να έχουν μία ανοησία: είτε τυχαία, είτε γιατί οι γονείς είναι τουρίστες, τότε μολύνονται όλα.
    Το ίδιο και με τα παπούτσια, και το κούρεμα.
    Ανεξέλεγκτη η κατάσταση.
    Τα περί σωστής χρήσης είναι όνειρα θερινής νύχτας, μία σπάνια εξαίρεση. Προσωπικά, από το Dos μέχρι και σήμερα, τις εγκαταστάσεις τις κάνω προσαρμοσμένα και το πρώτο που βγάζω είναι τα παιχνίδια. Ο υπολογιστής είναι για μένα βιβλίο, εργαλείο. Το μόνο που έπαιξα ήταν Tetris σε 8086 και ναρκαλιευτή σε Win 98.

1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 97 από 146 ΠρώτηΠρώτη ... 47 87 95 96 97 98 99 107 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Lidl:Σετ πένσα ακροδεκτών
    By SeAfasia in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-16, 02:16
  2. Απαντήσεις: 7206
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-16, 00:26
  3. Σύστημα Εξαέρωσης Αναθυμιάσεων
    By ioannistsi in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-15, 13:07
  4. Android- Τα πάντα για τους ηλεκτρονικούς!
    By Googlis in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-11, 16:52
  5. Ηλεκτρονικό σπίτι (τα πάντα μέσω υπολογιστή)
    By EARINOS in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-09, 18:33

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία