Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 52

Θέμα: Τι έπαθε το purediy ?

  1. #21
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παιδιά ας μην πούμε περισσότερα χωρίς την συγκατάθεση/επικοινωνία/DataBase/έγκριση
    προηγούμενου ιδιοκτήτη κτλ.

    Αναμονή για νεότερα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  2. #22
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Έχω νεα

    Μίλησα με τον Σήφη και μου είπε οτι δεν περάσει πολύ χρόνος (κάτω απο μήνας) απο την λήξη του Host
    To DomainName άλλο θέμα. Οπότε Κώστα, σου έχω στείλει (ΠΜ) και το τηλ του (οχι την συσκευή ) ...

    1 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Όλα καλά!
    Να περιμένετε σε πολύ λίγες ημέρες εξελίξεις! Βασικά πιστεύω ότι μπορούμε να το σώσουμε. Επειδή έχω ασχοληθεί με web hosting είμαι σίγουρος ότι δεν έχει χαθεί. Οι εταιρείες κρατάνε το site ανενεργό για ένα μικρό χρονικό διάστημα, από μερικές μέρες έως και μήνες μερικές φορές μήπως και πας να πληρώσεις ή για να σου δώσουν την ευκαιρία να σώσεις τα δεδομένα σου.
    Είμαι σε επικοινωνία με τον ιδιοκτήτη.
    Δεν νομίζω πως έχουμε να πουμε τίποτα άλλο προς το παρόν. Μόλις το πάρω θα σας ενημερώσω ξανά εδώ.

    9 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kostasde (23-10-16)

  5. #24
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σιφης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Σαμος
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Γεια χαρα παιδες.. ευχομαι ολοι να ειστε παντα καλα...

    Να πω δυο λογια μονο θελω... το purediy.gr ξεκινησε πριν 6 χρονια ως ενα παρειστικο φορουμ, μαζευτηκαμε 3 παιδια, ο Νικολας ο Πετραλιας εγω και ο Νικολας ο Μπουλαματσης , και μαζι καμια δεκαρια ακομα φιλαρακια..το φορουμ ειχε παντα μια ΚΑΘΑΡΑ αφιλοκερδη δραστηριοτητα και γιαυτο ποτε πουθενα δεν βαλαμε καμια διαφημηση.. επειδη σχεδον παντα σε τετοιους χωρους ιντερνετικους, υπαρχουν διαφορα συμφεροντα, προοθηση προιοντων, μαστορων κτλ κτλ, θελαμε να ειμαστε ανεξαρτητοι.. να μη μπορει κανενας να πει οτι να προμοταρουμε τον ταδε η το δεινα κτλ....
    ο Νικολας ο Μπουλαματσης οπως πιθανων γνωριζετε, πριν λιγα χρονια ξεκινησε την δικη του εταιρια ηχειων, την Geometric Harmony. Δεν προμοταρησε ουτε ΜΙΑ φορα τα προιοντα του και μαλιστα αποφασησε να αποσυρθει απο συζητησεις κτλ ωστε να μην διμιουργουνται εντυπωσεις κτλ... τετοιο ηθος απιστευτο εχει.. ... ο Νικολας ειναι ισως οτι ποιο ΕΝΤΙΜΟ εχει η χωρα αυτη στον χωρο του ηχου... Ο Νικολας ο Πετραλιας, αλλο ενα εξαιρετικο παιδι, δυστηχως εγινε και αυτος φοβερα πολυασχολος.. ξερω οτι ασχολειται με παρα παρα πολλα και τρομερα ενδιαφεροντα πραματα.. ειναι και αυτος απο τα ελαχιστα ατομα που εχω γνωρισει, με τρομακτικο παθος για τον ηχο, και παντα με φοβερη διαθεση για πειραματισμους και δοκιμες'!!! Εγω απτην αλλη ειμαι το ποιο στουρναρι της παρεας... ελαχιστο τεχνικο υποβαθρο, πολυ λιγες γνωσεις θεωριας, μικρη γνωση διαχειρησης δεδομενων πχ πλατφιρμα φορουμ κτλ.. ειχα ομως τεραστια ορεξη για τζερτζελε και κατασκευες!! Οσοι με ξερουν , γνωριζουν οτι ασχολουμαι με παρα πολλα πραγματα ταυτοχρονα... μεγα λαθος μου..την περασμενη χρονια συνηδητοποιησα οτι δεν μπορω να ασχολουμε σχεδον καθολου πια, παρα μονο για κανα χαβαλε κτλ.. οικονομικες δυσκολιες μεγαλες, αναδουλεια κτλ... ηρθε λοιπον φετος και ενα βαρβατο προβλημα υγειας στο σπιτικο μου, και το γλυκο εδεσε.. καποιος να συνεχησει δεν βρεθηκε...οποτε...μοιραια φτασαμε εδω που ειμαστε...

    να μην μακρυγορω.,. FreeEnergy αυριο βραδακι θα σε ενημερωσω εαν εχουμε ελπιδες να σωθει κατι η οχι... να τονισω οτι δεν θελω απολυτως τιποτα ε. Ουτε χρηματα ουτε να γινω admin.. αυτο που θα μου αρεσε ΑΝ γινεται, ειναι να μην μπουν ΑΠΕΙΡΕΣ διαφημησεις, να χει δηλαδη λιγο καθαρο "μετωπο" , και ΑΝ γινεται να διατηρηθει η κατηγορια μελων "Επιτιμα Μελη" οπου θα ηθελα πραγματικα να μπουν αυτα τα καμιά 10αριά ατομα της αρχικης μας παρεας και οποιος αλλος κρινετε εσεις, διχως φυσικα να χουν ειδικα προνομια κτλ,,, απλα τιμης ενεκεν.,,

    σας φιλω σταυρωτα!! ΣΙΦΗΣ...

    24 Not allowed! Not allowed!

  6. 15 μέλη ευχαρίστησαν τον sifis_samos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    CybEng (23-10-16), ezizu (23-10-16), finos (24-10-16), Gaou (24-10-16), george Mp (23-10-16), Hulk (12-11-16), ironda19 (24-10-16), kioan (23-10-16), klik (23-10-16), lepouras (23-10-16), manolena (25-10-16), moutoulos (23-10-16), nkarama (23-10-16), patent61 (23-10-16), ryk (25-10-16)

  7. #25
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Γειά σου βρε Σήφη !!!


    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    sifis_samos (23-10-16)

  9. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Διαφημίσεις δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γιατί θα είναι σε δικό μου χώρο πληρωμένο και δεν θέλω ( ούτε σκοπεύω ) να βγάλω λεφτά από αυτό. Πριν πείτε "μπράβο στο παιδί" να σας ενημερώσω ότι χρήματα βγάζω από το web hosting αλλά σας υπόσχομαι ότι στο purediy δεν θα υπάρχει ούτε υποψία διαφήμισης. Για τα επίτιμα μέλη συμφωνώ και επαυξάνω με την προυποθεση φυσικά να είσαι ένα από αυτά τα μέλη εσύ. Περιμένω νεότερα αύριο.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    sifis_samos (23-10-16)

  11. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    Ρε παιδιά αμάν με την ποινικοποιηση του κέρδους στην ελλάδα. Τι κακό όλοι να πρέπει να είμαστε υπεράνω χρημάτων. Πολύ παράξενο μου φαίνεται, όλοι δεν τα εχουμε ανάγκη; Εμένα δεν με πειράζει μια διαφήμιση και 2 και ας βγάλει ο άνθρωπος τα λεφτα του hosting και ας βγάλει και παραπάνω.

    Αρκεί να μην είναι η διαφήμιση δόλια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Δεν είναι αυτό το θέμα εδώ. Το λέω ξεκάθαρα εξάλου ότι χρήματα απο web hosting βγάζω. Είναι όμως η θέση ( και προσωπική άποψη ) του πραγματικού ιδιοκτήτη. Ένα forum με τόσο υλικό είναι πνευματική ιδιοκτησία όλων όσων έγραψαν εκεί και κατ' επέκταση συλλογικά της ιστοσελίδας. Σου παραχωρεί ο άλλος λοιπόν πνευματικά δικαιώματα ( αν όλα πάνε καλά θα έχω στα χέρια μου όλη τη βάση δεδομένων. Χιλιάδες αν θυμάμε καλά άρθρα ) αλλά με μια προυπόθεση ( κάτι σαν Creative Commons άδεια χρήσης ) "μην βγάλεις λεφτά από τον κόπο μας - κόπο μου απλά συνέχισε το".
    Εγώ προσωπικά το σέβομαι αυτό.

    6 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  13. #29
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σιφης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Σαμος
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά αμάν με την ποινικοποιηση του κέρδους στην ελλάδα. Τι κακό όλοι να πρέπει να είμαστε υπεράνω χρημάτων. Πολύ παράξενο μου φαίνεται, όλοι δεν τα εχουμε ανάγκη; Εμένα δεν με πειράζει μια διαφήμιση και 2 και ας βγάλει ο άνθρωπος τα λεφτα του hosting και ας βγάλει και παραπάνω.

    Αρκεί να μην είναι η διαφήμιση δόλια.
    ... Γραφω εγω: "..να μην μπουν ΑΠΕΙΡΕΣ διαφημησεις, να χει δηλαδη λιγο καθαρο "μετωπο" ".. ενοωντας ολοφανερα οτι δε με νοιαζει ο νεος ιδιοκτητης να βαλει διαφημησεις απλα να μην το πηξει σε αυτες.... και αλλος καταλαβαινει οτι ποινικοποιουμε το κερδος...

    0 Not allowed! Not allowed!

  14. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Ουσιαστικό

    παρεξήγηση θηλυκό


    1. η λανθασμένη ερμηνεία των λόγων και των πράξεων ενός ανθρώπου και η απόδοση σε αυτόν κακών προθέσεων
    2. η ψυχρότητα μεταξύ δύο ανθρώπων ως αποτέλεσμα της ελλιπούς κατανόησης μεταξύ τους "ακόμα κρατάει αυτή η παρεξήγηση μεταξύ σας;"



    Συγγενικές λέξεις




    Από το Βικιλεξικό

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι έπαθε ο Πάνος ρε παιδιά;
    By john_b in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-16, 19:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας