Σελίδα 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 111

Θέμα: ΑΜΕΡΙΚΗ H ΠΙΟ ΒΡΩΜΙΑΡΙΚΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ακρίτας
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.427

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ εξοργίστικα πιο πολύ με ένα περιστατικό που σκότωσαν μια άρρωστη γυναίκα επειδή κρατούσε μαχαίρι, είχε ψυχιατρικά προβλήματα και μόλις την είδαν τη πυροβόλησαν , μονο και μονο επειδή κρατούσε μαχαίρι και δεν το πέταξε με τη πρώτη
    Άκη, ακόμα και γι αυτό το επεισόδιο δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα από το βίντεο. Η γυναίκα (το θύμα) δεν φαίνεται στο πλάνο και, κυρίως, οι αστυνομικοί όταν πυροβολούν φαίνεται να οπισθοχωρούν τρομαγμένοι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    So much behind us! Still far to go!
    Pink Floyd

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Αυτά που βλέπεται να συμβαινουν στην ουσα είναι τα αποτελέσματα της πολυπολιτισμικοτητας.Ανθρωποι με εντελως διαφορετικες νοοτροπίες,κουλτουρες κτλ μαζευτηκαν σε ένα μερος και πρεπει το αμερικανικο κρατος κάθε φορα να φροντιζει ώστε να υπαρχει μια ισορροποια και ταξη μεταξυ τους,ετσι ώστε να μην υπαρξει χαος,αναρχια,ρατσισμος κτλ.Κατά την γνωμη μου δεν πιστευω ποτε να καταφερουν κατι τετοιο και παντα θα υπαρχουν αυτά φαινομενα σαν κι αυτά που βλέπουμε να συμβαινουν εδώ και καιρο.Δεν φταινε οι ανθρωποι που συμπεριφερονται ετσι,σ ένα μεγαλο μερος φταινε τα γονιδια τους,ειναι σαν να δωσεις σ έναν γυφτο μια βιλα και να του πεις ζησε εκει,ξερετε φανταζομαι τι θα κανει..θα βαλει ολο το τσαντιρι του μεσα...Όπως και να χει,επειδή η αμερικη δεν είναι ελλαδα και επειδή στην αμερικη σε σκοτωνουν για πλακα (όχι ότι δεν γινεται και εδώ αλλα όχι σε τετοιο βαθμο ακομα.,)οι αστυνομικοι εάν αντιληφθουν ότι απειλουνται βγαζουν πολύ ευκολα το οπλο τους και ριχνουν στο ψαχνο γιατι η εγκληματικοτητα είναι στα υψη λογο της πολυπολιτισμικοτητας!

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη makocer
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Napoli Di Morea
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    *Αμερικη - η πιο βρωμιαρικη χωρα του πλανητη * (!!!!)

    μολις μπηκα και ειδα τον τιτλο του θεματος ,αμεσως μου τραβηξε την προσοχη....
    ....αφου διαβασα ομως και το 1ο ποστ ηρθε και η απογοητευση

    ειπα κι εγω ! επιτελους δεν θα ειμαστε εμεις οι βρωμιαρηδες!!(μετα τους ινδους βεβαια)
    και δεν θα αναφερθω στο δυσ-τυχο σκυλο αλλα στο επιθετο 'βρωμιαρικη'.....

    ελατε μια βολτα απο Ναυπλιο μερια -ειδικα τις καλες μερες οπως τωρα τον Μαη -και θα δειτε τι θα πει βρωμια....
    πχ οταν ο αποτυχημενος καλαθοσφαιριστης πρωτευουσιανος δεν βρισκει τον καδο απο το εν κινησει SUV του , αλλα τον κηπο του σπιτιου σου, για τη σακουλα σκουπιδιων του...
    (παλι καλα θα πει καποιος!! αυτος εκανε και μια προσπαθεια!!....αλλοι απλως τα πετανε καθ οδον στο υπαιθρο που δεν τα 'βλεπει' κανεις....)

    5 Not allowed! Not allowed!

  4. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον makocer για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    AKHS (04-05-15), vasilllis (04-05-15)

  5. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ακρίτας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενώ το αφεντικό του που το "ασφάλισε" στο αυτοκίνητο με το ανοικτό παράθυρο δεν έχει καμμιά ευθύνη. Προφανώς και δεν φταίει το ζώο. Από τη στιγμή που ξέφυγε τα πράγματα ήταν προδιαγεγραμμένα. Και όταν σου ρίχνεται σκύλος δεν κάνεις διαλογική συζήτηση μαζί του.
    μαθαμε εδω στην ελλαδα να εχουμε τον μπατσο να κανει το σφυριχτρακι στο φαναρι.
    Οι μισοι βεβαια δεν μας αρεσουν γιατι ειναι νεαροι σπυριαρηδες και δεν ξερουν ακομα που κλανει το μπαρμπουνι.Εδω ειναι για καννενα κρανος μονο αντε και καμια ζωνη.Σεακραιες περιπτωσεις να πιασουν καννενα λαθρομεταναστη.
    Ολα αυτα ωραια ,μεχρι την στιγμη βεβαια που θα τον χρειαστεις.Τοτε μονο θελεις τον μπατσο καλαχαν να καθαρισει για σενα.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #35
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερουν ακομα που κλανει το μπαρμπουνι.
    Δεν κλάνει, γι' αυτό είναι κόκκινο.

    5 Not allowed! Not allowed!

  7. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φάνη τι ακριβώς θέλεις να μας πείς στο εδώ πόστ ?

    Βασικά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς αναλύεις. Το ότι συνέλαβαν κάποιον που τραβούσε
    Video με το SmartPhone του?, ή το ότι ο αστυνομικός σκότωσε εν ψυχρώ το ζωάκι ?.

    Αν σταθώ στο πρώτο ... δεν το αναλύω γιατί δεν γνωρίζω τι είχε προηγηθεί (λογικό νομίζω).
    Αν σταθώ στο δεύτερο που το τσογλάνι σκότωσε εν ψυχρώ το ζωάκι, θα σου πω οτι εφόσον
    παρακολουθείς "FaceBook" και τέτοιες αναρτήσεις θα ήθελα να μου πείς σε πόσες άλλες
    φιλοζωικές σελίδες είσαι γραμμένος. Αν είσαι σε πολλές (όπως εγώ σε όλες), θα γνώριζες
    οτι και εμείς (Ελλάδα) είμαστε σε χειρότερη θέση απο άποψη παιδείας στο συγκεκριμένο
    θέμα. Τα κρούσματα ατέλειωτα ... και μάλιστα οχι με εκτέλεση, αλλά με βασανισμούς !!!.

    Οπότε εφόσον έκρινες ολόκληρη χώρα απο ένα περιστατικό (αυτό της εν ψυχρώ εκτέλεσης)
    φαντάζομαι και εμείς θα παίρνουμε τον ίδιο χαρακτηρισμό που έδωσες και σε αυτούς.

    Φιλοαμερικάνος οχι δεν είμαι, απλά είμαι λίγο πιο ψύχραιμος και ρεαλιστής ... απο σένα.
    Γιατί δεν λες οτι (μάλλον) το "πρόβλημά" σου είναι οτι ήταν αστυνομικός, και το κίνητρο της
    ανάρτησης ήταν υπο μορφή προπαγάνδας.

    Αν το είχε κάνει κάποιος "άσχετος" (ή "Τσεκεβαρικός" πολίτης αν θες), θα το είχες (μάλλον)
    προσπεράσει. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Σου ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος.

    Και αν θες και την γνώμη μου ... ναι κακώς σκότωσε, αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς τι λέει ο
    εκεί νόμος
    . Σκατόψυχη κίνηση αυτή που έκανε. Αν φταίει ... "κρεμάλα". Γιατί έτσι είχε πεί
    και ο Γιάννης εδώ (που συμφωνώ απόλυτα):



    Φαντάζομαι γνωρίζεις οτι οι "λάθρο", βασανίζουν τα αδέσποτα πρίν τα φάνε. Αυτό ξέρεις
    είναι χειρότερο. Έχεις κάτι να μας πεί γιαυτό ?. Και εντάξει μην μας πείς το σέβομαι, άσε
    τους
    "λάθρο" θα μου πείς πεινάνε, και το καταλαβαίνω. Οι υπόλοιποι "δικοί" μας ?.

    Κοίτα εδώ:
    https://www.google.gr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE% BC%CF%8C%CF%82+%CE%B6%CF%8E%CE%BF%CF%85

    Βγάζει 50000 + αποτελέσματα για τόσο μια μικρή χώρα που είμαστε ...

    Μη με κακο-χαρακτηρίσεις, στο έχω ξαναπεί, απλά προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός
    και κρίνω με βάση οχι τι βλέπω εκείνη την στιγμή, αλλά τι ξέρω γενικότερα ... για κάποιο
    θέμα.

    οχι δεν θα σε κακοχαρακτηρισω γιατι με επιασες ακριβως.
    Εκτος απο αυτο

    Αν το είχε κάνει κάποιος "άσχετος" (ή "Τσεκεβαρικός" πολίτης αν θες), θα το είχες (μάλλον)
    προσπεράσει. Έτσι νομίζω τουλάχιστον. Σου ζητώ συγγνώμη αν κάνω λάθος.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  8. #37
    Μέλος Το avatar του χρήστη nupogodi
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Παντως στην Ελλαδα μας αμερικανικες μαγκιες δεν περνανε.Ο Κορκονεας που σκοτωσε τον Γρηγοροπουλο σαπιζει στη φυλακη.Ολα αυτα τα χρωσταμε στα 20 και πλεον χρονια εξουσιας του ΠΑΣΟΚ και στον τρισμεγιστο Ανδρεα Παπανδρεου που καθαρισε τον τοπο απο ολη την μετεμφυλιακη σαβουρα και τους απογονους των δοσιλογων της Κατοχης που το εριχναν και το ριχνουν δαγκωτο Νεα Δημοκρατια.

    -2 Not allowed! Not allowed!
    Παρακαλετο αιδoιον ξινη συνουσια.
    Μην πιστευεις ομοφυλοφιλου ανδρος τα λογια και εκδιδομενης γυναικος τα μοιρολογια.
    Democrats differ from Republicans as much Coca Cola differs from Pepsi Cola.--Gore Vidal.

  9. #38
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nupogodi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολα αυτα τα χρωσταμε στα 20 και πλεον χρονια εξουσιας του ΠΑΣΟΚ και στον τρισμεγιστο ...
    ...και όχι μόνον να λες!

    Δεν ξέρω αν δεν υπήρχε ΠΑΣΟΚ αν θα είχαμε γίνει ΗΠΑ, αλλά σίγουρα χρωστάμε και πολύ περισσότερα τα οποία συζητούνται αναλυτικότερα σε άλλο μακροσκελές θέμα του forum.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  10. #39
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.014

    Προεπιλογή

    παίδες για να μην τους βρίζουμε και κράζουμε όλους Αμερική ειναι ήπειρος ας λέμε λοιπόν USA τα υπόλοιπα κράτη δεν μας φταίνε σε τιποτα
    άποψη μου ότι μάλλον εμείς είμαστε ποιο βρώμικοι από όλους

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #40
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    παιδια ειναι παλιο το βιντεο ... ... τ θα πει ροντβαιλερ και επικινδυνο σκυλι ? σιγα το επικινδυνο ... και τ θα σου κανει ? αρπατο απ τον σβερκο ... ( γραποσετο δυνατα δυναμικα ) απλα δεν πρεπει να το φοβασαι ... εμεις ειμαστε τα μεγαλυτερα ΖΩΑ .... τρομαρα μας ... σαν να λεμε στα μελισια προσεξε μ σε τσιμπησουν
    αλλα οχι και να το σκοτωσει ημαρτον ... αρκουδα του χημιξε ? η αγριογουρουνο ? δν τον ορμηξε απλα γαβγιζε ...
    φωναξε εναν εξειδικευμενο στην τελικη ( μπογια ) στο αμερικα εχουν τετοιες υπηρεσιες και μαλιστα πολυ καλες .. εκτος αυτου ... μια βολτα στο χωριο μου ... να δουμε τ εστι σκυλι χαχαχαχα

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη street : 04-05-15 στις 18:37

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ωρα λειτουργιας του νυχτερινου (μου)
    By allos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-13, 19:49
  2. Μπορώ να κάνω τα PCB πιο μεγάλα και "ευρύχωρα";;;
    By timekeeper in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-11, 23:16
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-10, 20:57
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-08, 00:00
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-07, 20:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας