Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Πρόβλημα με πομπό fm της pcs-electronics

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή Πρόβλημα με πομπό fm της pcs-electronics

    Καλημέρα σας. Ένας φίλος μου αγόρασε τον συγκεκριμένο πομπό http://www.pcs-electronics.com/maxpr...es-p-2434.html και έχει θέμα με τα μπάσα του. Είναι υπερβολικά και το σχήμα του μπάσου είναι κακό.Μου τον έδωσε για δοκιμή και διαπίστωσα και εγώ το ίδιο. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου πρότειναν την αλλαγή ενός πυκνωτή στο vco/pll, το οποίο και έκανα.Μειώθηκε ελαφρώς αλλά πάλι είναι υπερβολικό και με κακό σχήμα, για να μην πω για το deviation που δεν σταθεροποείται με τίποτα. Επικοινώνησα ξανά μαζί τους, μου διαβεβαίωσαν ότι οι πομποί τους λειτουργούν τέλεια,σύμφωνα με τις μετρήσεις τους,(με τις δικές μου όμως όχι),και πως το θέμα του μπάσου επιλύεται όπως προαναφέρθηκε. Επίσης, υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματικό (μου είπανε) και πως αν θέλω να τους το στείλω για έλεγχο.Γνωρίζει κανείς κάτι για τους συγκεκριμένους πομπούς ή έχει αντίστοιχη εμπειρία;<br>Ευχαριστώ εκ των προτέρων!&nbsp;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 05-09-16 στις 12:59

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Εάν είναι σε εγγύηση θα τους τον έστελνα κατευθείαν χωρίς να τον πειράξω

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Αυτό σκέφτομαι και εγώ, να τον στείλουμε πίσω. Για εγγύηση θα ρωτήσω το φίλο μου πότε τον αγόρασε.Αλλά αυτό που με απασχολεί εμένα είναι αν οι πομποί της εταιρείας αυτής είχαν-έχουν προβλήματα με τη διαμόρφωσή τους.Αν τους έχει δοκιμάσει κανείς, τους έχει τεστάρει, και πήρε καλά αποτελέσματα.Διότι φοβούμαι ότι πιθανόν να είναι έτσι ο σχεδιασμός του vco/pll, αφού παραδέχονται το συγκεκριμένο πρόβλημα.Επίσης η αποστολή σε αυτούς εμπεριέχει και κάποια ρίσκα όπως :να μην βρούνε πρόβλημα και να γυρίσει πίσω απείραχτος, να βρούνε και να το βγάλουν εκτός εγγύησης με κόστος δικό μας (ασύμφορο), να πουν ότι τον έφτιαξαν και να γυρίσει με το ίδιο πρόβλημα και τέλος να μη γυρίσει ποτέ πίσω.Εννοείται βέβαια ότι μπορεί να διορθωθεί και να πάνε όλα καλά.Γι' αυτό θα προτιμούσα να αναφερθούν ανάλογες εμπειρίες για τους πομπούς αυτούς, αν τυχόν έχουν δοκιμαστεί και με πια αποτελέσματα και γενικά εμπειρίες για την εταιρεία αυτή, ώστε να δούμε αν αξίζει να πάρουμε τα ρίσκα ή να μην ξανασχοληθούμε άλλο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.010

    Προεπιλογή

    αν τους θεωρεις απατεωνες συμφωνα με τα λεγομενα σου τοτε γιατι αγορασε ο φιλος σου απο αυτους? τωρα αναγκαστικα θα τους λουστεις!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Καταρχήν, σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι είναι απατεώνες.Δεν τους γνωρίζω, ούτε είχα ποτέ συναλλαγή μαζί τους, γι' αυτό ρωτάω για μάθω πληροφορίες γι' αυτούς, εκφράζοντας κάποιους ενδοιασμούς που προκαλούν οι τέτοιου είδους συναλλαγές(φαντάζομαι από το μυαλό όλων περνάνε αυτές οι σκέψεις).Αλλά ξαναλέω αυτό που με ενδιαφέρει είναι πρώτον απαντήσεις και εμπειρίες πάνω στο τεχνικό κομμάτι και δεύτερον τυχόν γνώμες, απόψεις, εικόνες και εμπειρίες για τη εταιρία αυτή.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Κάποια απάντηση κανείς;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Στο Forum τους έχεις μπεί να διαβάσεις/γράψεις για το πρόβλημά σου/του.
    Ο όρος "Pre-emphasis" σου λέει κάτι ?.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  8. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Ναι,το εκανα και η απαντηση ηταν αυτη που μου δινεις και εσυ.Αλλα η λυση δεν ειναι αυτη.Ασφαλως και μου λεει κατι η η προεμφαση και την οποια εχω στη σωστη θεση.Εχω κανει αρκετα τεστ και το προβλημα με τη διαμορφωση στις χαμηλες συχνοτητες(μπασα) δεν διορθωνεται.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Κοίτα να δείς. Απλά τα πράγματα. Αν έχει ακόμα εγγύηση (ρώτα τον φίλο σου), καλό είναι να το στείλεις στην PCS.
    Εξάλλου η αποστολή για Slovenia δεν είναι ... και "τρελά" χρήματα. Αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα για τα προϊόντα
    της PCS (αξιόπιστα ... κτλ), ρώτα τον παλιό τους ... Έλληνα αντιπρόσωπο την FreeByte.

    Αν είναι στην εγγύηση ... μην το πειράζει(ς) γιατί μετά δεν θα στο αναλάβουν.

    1 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα να δείς. Απλά τα πράγματα. Αν έχει ακόμα εγγύηση (ρώτα τον φίλο σου), καλό είναι να το στείλεις στην PCS.
    Εξάλλου η αποστολή για Slovenia δεν είναι ... και "τρελά" χρήματα. Αν θέλεις να πάρεις μια ιδέα για τα προϊόντα
    της PCS (αξιόπιστα ... κτλ), ρώτα τον παλιό τους ... Έλληνα αντιπρόσωπο την FreeByte.

    Αν είναι στην εγγύηση ... μην το πειράζει(ς) γιατί μετά δεν θα στο αναλάβουν.
    Νορβηγία δεν είναι;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΟΜΠΟΣ PCS ELECTRONICS HD
    By corfu in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-15, 17:16
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-10, 18:51
  3. pll για πομπό 4W της smart kit
    By stratospsar in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-09, 01:25
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-08, 15:17
  5. pll της ΒΕΑΜ ELECTRONICS
    By kostas2005 in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-06, 20:08

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας