Σελίδα 1 από 9 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 87

Θέμα: Αγορά απλών Εργαλείων Ηλεκτρολόγου

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή Αγορά απλών Εργαλείων Ηλεκτρολόγου

    Καλισπέρα Θελώ να με Βοηθήσετε στην αγορα Καποίον εργαλείων Ηλεκτρολόγου Εσώτερικων Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων , απλόν εργαλείων όχι πολύμετρα άλλα απογυμνώτη , κατσαβίδια , πένσα ηλεκτρολογικη , δοκιμαστικο κατσαβιδη , Μυτοτσιμπιδο, πλαγιοκοφτης, πλατυτσιμπιδο, εμπροσθοκοπτης, κυρτο τσιμπιδι, πλατυτσιμπιδο , πρεσα ακροδεκτων δεν θελω να χαλανε ευκολα και να ειναι καλης ποιοτητας. Πειτε μου 3 μαρκες καλες και ποσο θα κοστισουν περιπου και θελω να ξερω αν συμφερη να τα αγορασω απο μαγαζι η να τα παραγκιλω απο το ιντερνετ στειλτε καποια λινκ εδω θελω να εχουνε μεγαλη διαρκεια ζωης και αν ξεχασα κατι πειτε μου .

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Κίμων
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    436

    Προεπιλογή

    Πάμε για ψώνια??

    Κράτα την Λίστα εσύ και το πορτοφόλι. 1 (1).jpg1 (2).jpg1 (3).jpg

    Και μην αγοράσεις Stanley εργαλεία... Τα κατσαβίδια πάρτα και σε Facom σε Σετάκια αν θέλεις.
    Και μια εργαλειοθήκη με @@ http://www.stereotiki.gr/store4/tayg-35.html άλλα αν είσαι συνέχεια στους δρόμους πάρε μια με ιμάντα για τον ώμο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Prezonautis : 02-11-15 στις 08:27

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Αν και δεν είμαι ηλεκτρολόγος , έχω ηλεκτρολογικά κατσαβίδια facom και είμαι πολύ ευχαριστημένος. πένσες έχω 2 facom και μια knipex, πρέσες knipex κτλ. φυσικά έχω και κάποια δεύτερα για βήτα εργασίες. πχ όταν θέλω να κόψω με μια πένσα κάποια σκληρή θωράκιση έχω μια απο χρωματοπωλείο, θα ήταν κρίμα να χρησιμοποιώ την facom. Η χρήση που έχει γίνει στα εν λόγο εργαλεία είναι εξοντωτική και είμαι υπερευχαριστημένος. Αν ξαναέπαιρνα πάλι στις ίδιες μάρκες θα ξανακοίταζα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Γενικά προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω...



    ....αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς

  4. #4
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    παρότι είπες όχι πολύμετρο θα σου πώ ότι το κυριότερο που θα χρειαστείς είναι ένα καθαρά ηλεκτρολογικό. βέβαια τα φλουκ κλπ πάνε ψηλά αλλά πάρα πολύ καλό και αξιόπιστο είναι και αυτό
    http://www.homemania.gr/%CF%80%CF%81...NEL405756.html
    δεν θα καταφέρεις να το κάψεις ποτέ ότι και να προσπαθήσεις. δοκιμαστικό το χρειάζεσαι μόνο και μόνο για βιδώνεις καμιά κλέμα και όχι για να ελέγχεις αν υπάρχει τάση.

    πένσα έχει αρκετές στην σειρά της αλά είναι η καλύτερη.
    https://www.toolstore.gr/knipex-0106...l#.Vjcj5m6LVME
    γδάρτη
    http://www.stereotiki.gr/store4/knip...20-165-sb.html
    κόφτη
    https://www.kentrovidas.gr/uplds/8251_9516165.JPG
    μυτοτσίμπιδα κλπ δεν θα σου έλεγα να σκάσεις ένα σωρό λεφτά γιατί χρειάζονται ελάχιστα και δεν τα δουλεύουμε ποτέ με ρεύμα στις εσωτερικές εγκαταστάσεις.
    κατσαβίδια να πάρεις καλά (πχ facom) θα χρειαστεί οπωσδήποτε δύο νούμερα που είναι για ασφάλειες, σταυρός με πεπλατυσμένα τα δύο άκρα.
    πρέσα για ακροχιτώνια σου κάνει και μία τέτοια
    http://www.elektronik.gr/eshop/index...6tqatrbu3qsvj5
    αλλά αν επιμένεις υπάρχουν και καλύτερες
    http://www.e-ergaleio.gr/product_inf...oducts_id=3952
    γενικά σε κάποια δεν χρειάζεται να πας απευθείας σε ακριβά διότι δεν είναι τόσο απαραίτητα πάντα ή και η δουλειά που απευθύνονται δε απαιτεί την τέλεια ποιότητα.
    το μόνο που θα προσέξεις όπως είπε και παραπάνω ο Κώστας. ΔΕΝ κόβουμε με αυτές τις πένσες και κόφτες σύρματα καρφιά κλπ παρα ΜΟΝΟ καλώδια. πάρε φθηνό πλαγιοκόφτη για τέτοιες βάρβαρες δουλειές.

    Κίμων συγνώμη αλλά δεν μπορούσα να δω τις εικόνες σου βρε και γιαυτό δεν ξέρω τη πρότεινες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    Χωρίς να θέλω να κάνω διαφήμιση σε κάποια εταιρεία, αλλά μόνο να διευκολύνω τον ενδιαφερόμενο, εδώ υπάρχουν οικονομικά επαγγελματικά ηλεκτρολογικά εργαλεία:
    www.tele.gr

    -1 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη sotron1
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι.
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Παναγιώτη έχεις πμ. Ρίξε μια ματιά.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    να υποθεσω οτι ο παναγιωτης ειναι σπουδαστης .. φανεται απ την λιστα ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη toni31
    Όνομα
    Αντωνης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη-Κομοτηνη
    Μηνύματα
    932


    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    Εχω τελιωση Ηλεκτρολογος Ε.Η.Ε απο ΕΠΑΣ οχι ΟΑΕΔ αλλα του υπουργειου παιδιας κλησανε τησ σχολες ολεσ περσυ 2014 και Εβγαλα αδια ηλεκτρολογου αλλα πρεπει να κανω πρακτικη σε Εγκαταστατη Ηλεκτρολογο με 400 μεροκαματα 3 χρονια περιπου. Θελω να σας ρωτισω κατι ΤΑ Stanley δεν ειναι καλα ε ? και απο Facom που ειπε ενασ και Kniipex τι να παρω Facom η' Knipex μπορω να διαθεσω 120 Ε μεγιστο και χρειαζομε μια εργαλειοθηκη που να την περνω μαζι μου και να εχει θηκες για ολα τα εργαλεια γιατη σκευτομε να τα παρω ενα ενα οχι απο σετ εκτος απο τα κατσαβιαδια που θα ειναι σετ και να εχω τα βασικα για μια απλη συντηρηση σε σπιτη για απλα πραγματα πινακα μονοφασικο για τετοιεσ δουλειεσ η εργαλειοθηκη να ειναι τησ ιδιας μαρκας με τα εργαλεια ωστε να τεριαζουν στης θηκες τα εργαλεια αλλα τα εργαλεια να τα παρω χυμα συμφερη να τα αγορασω απο ιντερνετ η απο μαγαζι

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη midakos
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    510

    Προεπιλογή

    Το να κάνεις μια απλή συντήρηση σε ένα σπίτι εξαρτάται από το τι θα πρέπει να συντηρήσεις. πχ. αλλα εργαλεία θα χρειαστείς για να αλλάξεις μια πρίζα, άλλα εργαλεία για να τραβήξεις μια γραμμή, άλλα εργαλεία για να διαπιστώσεις κάποιο σφάλμα.
    Τα βασικά για μικροδουλειές είναι τα εργαλεία χειρός (κατσαβίδια πένσα κόφτης μυτοτσίμπιδο), για να διαπιστώσεις μια βλάβη αν δεν έχεις την απαραίτητη εμπειρία (η και να την έχεις) πιθανότατα θα χρειαστείς πολύμετρο, κλπ κλπ.
    Η λίστα μεγαλώνει όσο μεγαλώνουν οι ανάγκες σου, οπότε πρέπει να σκεφτείς από τι θα ξεκινήσεις.

    1 Not allowed! Not allowed!



    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.


Σελίδα 1 από 9 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξάρτημα κασετίνας εργαλείων
    By ΣΚΛΗΚΟΣ in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-17, 09:43
  2. Αγορά εργαλείων
    By digitalex in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-17, 17:55
  3. Απλός απομαγνητιστής εργαλείων
    By cycler in forum Παρουσίαση Πρόχειρων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-16, 16:48
  4. Ηλεκτρονικό Κατάστημα εργαλείων
    By a14 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-09, 11:54
  5. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-09, 16:35

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας