Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: ο κυριος turbox και το πλυντηριο εργαζομενων

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε
    Ω, ναί. Όχι απολύσεις, ριζική αναμόρφωση του δημοσίου θέλω. Από την αναμόρφωση θα προκύψει και πλεονάζον προσωπικό.
    Προφανώς δεν έχεις ούτε εικόνες ΜΕΣΑ από το δημόσιο, ούτε όμως και κάποιο άλλο μέτρο σύγκρισης.

    Σου εύχομαι να πιάσεις δουλειά σε κάποια σοβαρή εταιρεία του εξωτερικού για να καταλάβεις τι θα πει οργάνωση, λειτουργικότητα και απόδοση.
    Γιατί μόνο τότε θα καταλάβεις τι λέω και θα ντρέπεσαι που υποστήριζες το πιο σάπιο και αντιπαραγωγικό σύστημα που στήθηκε ποτέ.

    Καλοκαίρι έχουμε, πάρε να χεις να διαβάζεις μερικά παραδείγματα όταν αράζεις: http://www.gedd.gr/articles.php?id=15

    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    έχω πολύ καλή εικόνα απο μέσα για αυτό τα λέω, ξέρω πολλές λεπτομέρεις και πόσο αντιπαραγωγικό είναι το δημόσιο, το πρόβλημα ειναι ότι πρέπει πρώτα να φτιαχτεί ενοιέα μηχανοργάνωση και μετά να γίνουν όλα τα άλλα,μέχρι τότε..........

    Εγώ δεν ντρέπομαι γιατί δεν ψήφισα ποτέ ΝΔ και ΠΑΣΟκ σε αντίθεση με άλλους, που αυτοί ευθύνονται για ότι σάπιο υπάρχει σήμερα.
    Δουλειά σε σοβαρή εταιρεία δεν πρόκειται να πιάσω , φρόντισαν και για αυτό το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ, και φυσικά για 300 και 500ε το μήνα σε δουλειές με απαιτήσεις , όσο μπορώ και μένω στους γονείς δεν πρόκειται να πάω. Καλύτερα να κάθομαι και να κοιτάω το ταβάνι!
    Σίγουρα για όλα αυτά κάποιοι πρέπει να ντρέπονται , ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΕΓΩ

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Αν όπως λες "ξέρεις καλά το δημόσιο, με λεπτομέρειες" και αναγνωρίζεις οτι είναι αντιπαραγωγικό, τότε ξέρεις και ΠΟΙΟΙ εμποδίζουν -δεκαετίες τώρα- τον εκσυγχρονισμό του.

    Επίσης, αν διάβαζες τι έγραψα, θα πρόσεχες ότι "σου εύχομαι να πιάσεις δουλειά σε κάποια σοβαρή εταιρεία του εξωτερικού" οπότε δεν θα μιλούσες "για 300 και 500ε".
    Όμως απαντάς ορμώμενος από θυμό, με σκοπό "να μου την πεις" κι όχι να αξιολογήσεις με ψυχραιμία αυτό που λέω.
    Κι αν κάποτε αναρωτηθείς σοβαρά πως έβγαινε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ τόσα χρόνια, σου απαντώ "γιατί οι Έλληνες ψηφίζουν με τον ίδιο τρόπο 40 χρόνια τώρα".
    Και εγώ ντρέπομαι γι' αυτό.

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε
    Οι υπουργοι?δηλαδη θες να μου πεις οτι πριν 7-8-10 χρονια που οι δημοσιοι ηταν δεκαπλασιοι και τα stage δουλευαν,ο ικατζης επαιρνε την ρουγα να τρεχει σε οικοδομες και σε εταιριες για ελεγχους.
    Και 500 φορες πανω να πανε οι δημοσιοι την ιδια ργασια θα προσφερουνε,δηλαδη τιποτα!!!
    ναι απολυσεις να ερθουν ανθρωποι που αγαπανε την δουλεια τους.Εσυ που ειδες οτι ειναι ελαχιστοι?
    τα ξερεις και απο πρωτο χερι.Και πριν 10 χρονια θελανε 3 χρονια για καταμετρηση ενσημων!!!!! για να παρει ο κακομοιρης την συνταξη του.Και σημερα με τα ηλεκτρονικα ενσημα καθονται και το πιθαμιαζουν ολοι .Ασε δεν στα εχουν πει καλα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Μια χαρά μου τα έχουν πει και τα ξέρω από πρώτο χερι , ειδικά στο θέμα των ελεγζων. Λοιπόν μάθε ότι ή ΕΥΠΕΑ ΥΠΑΓΕΤΑΙ στον διοικητή του ΙΚΑ και στον υπουργό απευθείας, ψηλά γράμματα για σένα αυτά , δηλαδή ούτε ο διοικητής δεν επιβάλεται στους υπαλλήλους του??? Θες να μιλήσω για το σπυροπουλο και τι ήθελε να κάνει με τους ελέγχους? Τα πρόστιμα που διέγραψε??? Του τραπεζικούς λογαριασμούς που αποδεσμεύευσαι από γνωστή αλλησιδα σούπερ μάρκετ και δεν πληρώθηκαν πρόστιμα? Που έβαζε εμπόδια στους ελεγχους? Που δεν ήθελε να γίνονται έλεγχοι ??
    Εσένα δεν στα έχουν πει καλά , και να ξέρεις ότι στους ελέγχους τα πράγματα είναι πολύ αυστηρά και ο υπουργός βάζει στόχους για έσοδα , τώρα άκουσα στη ότι θα αυξήσουν το προσωπικό ελέγχους για να έχουν όλες οι περιφέρειες ΕΥΠΕΑ και όχι μόνο ή Αθήνα και ή Θεσσαλονίκη , πρέπει να γίνουν βέβαια και αλλά πράγματα όπως να κλείνουν άμεσα οι επιχειρήσεις.



    Αν νομίζεις ότι έτσι όπως είναι ή Ελλάδα μπορούν να την ελέγξουν 20 άτομα στην Αθήνα και αλλά 20 στη Θεσσαλονίκη , κάτι δεν υπολογίζει σωστά

    www.capital.gr/story/2227900

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picdev : 31-07-15 στις 23:19

  7. #27
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Αλλο τμημα οι ελεγχοι και η καταγραφη της παραβασης και αλλο τμημα επιβαλει το προστιμο .
    Η εταιρια μου σε παραβαση που βρεθηκε το 2001 της ηρθε προστιμο το 2013. Αυτο που τα ξερεις καλα εσυ απο πρωτο χερι και εισαι και φιλος με τον ρομπερτο,ποιανου τομεας ειναι ευθυνη;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παιδιά μην τσακώνεστε ...
    Το πιο σωστό το είπε ο Κώστας:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SeAfasia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... το δημόσιο είναι και θα είναι προέκταση του ιδιωτικού τομέα σε συνεργασία με το κράτος!

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  9. #29
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    May 2015
    Περιοχή
    Θεσσαλικά Όρη
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    πχ σεξουαλικές χάρες στον κοινοτάρχη για να προσληφθεί γαμβρός σε εργοτάξιο τώρα που τα έργα τα κάνει ο ιδιωτικός τομέας και έτσι δεν παίζει το κλασσικό ρουσφέτι - εξυγιανθήκαμε ως κενωνία λέμε

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mi_ka : 01-08-15 στις 12:42

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη fuzz
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Αρτα
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αα οι υπάλληλοι του ικα σου φταίνε ? Και όχι οι υπουργοί που διέλυσαν τον εκλεκτικό μηχανισμό ? Μάθε λοιπόν πλεον μόνο το ΙΚΑ κάνει ελέγχους τα αλλά ταμεία δεν μπορούν και οι υπάλληλοι του ΙΚΑ είναι ελάχιστοι για όλη την Ελλάδα, βέβαια ο Αντώνης , ο Στέλιος και κάτι άλλοι θέλει και άλλες απολύσεις στο δημόσιο, τελικά αποφασιστε
    δεν μου φταινε οι υπαλληλοι του ΙΚΑ , μου φταινε τα διαπλεκομενα.οταν στη μικρη πολη που ζω ο ενας γνωριζει τον αλλο το προστιμο δεν θα ερθει ποτε γιατι ολο καποιος καβατζωνει καποιον...τι να λεμε

    ας μεινει το θεμα στους ιδιωτικους υπαλληλους και ας μην το αναλωσουμε ξανα στην κοντρα δημοσιων και ιδιωτικων υπαλληλων
    ας πουμε τα προβλημα των ιδιωτικων εδω.

    2 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. επισκευη backlight σε tv turboX 42"
    By thodoris1975 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-16, 22:13
  2. TurboX Twister II firmware
    By lynx in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-14, 11:43
  3. google play σε turboX
    By nick1974 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-13, 00:24
  4. πλυντηριο ρουχων
    By fm344 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-13, 22:17
  5. Πρόβλημα με TURBOX TV TUNER
    By Antonis7x in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-11, 14:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας