Καλημέρα παιδιά.
Έχω μία πελάτισσα η οποία με φώναξε προχτές λέγοντας μου ότι εδώ και λίγο καιρό για λίγη ώρα της ημέρας (20:30-21:00 περίπου) δεν πιάνει η τηλεόραση της και γενικά της κάνει νερά μερικές φορές.
Η εγκατάσταση της έχει ως εξής:
Έχει μία κεραία, η οποία δίνει σε έναν ενισχυτή με το τροφοδοτικό του (mistral), και στην συνέχεια διακλάδωνε το σήμα σε 4 καλώδια (Άλλαξα τους διακλαδωτές που είχε και έβαλα ένα καινούργιο με σύνδεση τύπου F). Από αυτά τα τέσσερα τα καλώδια τα δύο καταλήγουν σε δύο πρίζες, το ένα σε μία πρίζα διέλευσης η οποία δίνει σε μία τερματική, και το άλλο σε μία πρίζα διελευσης η οποία δίνει σε μία άλλη διέλευσης χωρίς να δίνει σε κάποια τερματική όμως. 
Γενικά η κεραία είναι σε ψηλό σημείο και δεν έχει εμπόδια μπροστά της ή κάτι το οποίο μπορεί να πέρασε.

Άλλαξα τον διακλαδωτή που σας είπα, έφτιαξα ένα καλώδιο που είχε σαπίσει από την υγρασία έσφιξα κάποιες επαφές σε πρίζες που ήταν λίγο χαλαρές και έπιανε μία χαρά εκτός από την ώρα λίγο μετά της 8 που με πήρε η πελατίσσα και μου είπε ότι πάλι κάνει νερά. Σήμερα θα πάω την ώρα που παρουσιάζεται το πρόβλημα να το παρακολουθήσω επί τόπου να το διασταυρώσω και εγώ ότι γίνεται έτσι.

Σε περίπτωση που ισχύον τα λεγόμενα της έχετε μήπως κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει; Να αλλάξω την πρίζα διέλευσης με τερματική; Να αλλάξω το τροφοδοτικό με τον ενισχυτή και να βάλω έναν ενισχυτή γραμμής; Ή να κάνω τίποτα άλλο;;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.