Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: Θέματα με CROW RUNNER 8/16

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jul 2021
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_sotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις ζώνες η αντίσταση 2Κ2 συνδέετε σε σειρά στην κλέμα ζώνης του πίνακα. Εάν ο πίνακας έχει οριστεί να είναι 16 ζωνος εκεί καλό είναι να έχεις τα πλακετάκια διπλασιασμού όπου δεν συνδέεις αντιστάσεις, είναι πάνω στα πλακετάκια. Για την σειρήνα η έξοδος είναι η 1 . συνήθως είναι στάνταρ ενεργοποιημένη, για δεύτερη σειρήνα εάν είναι στη ίδια έξοδο δεν θα έχεις πρόβλημα κανονικά, εάν είναι στην έξοδο 2 εκεί ίσος πρέπει να την ενεργοποιήσεις από το πρόγραμμα.
    Αρχικά προς το παρόν δεν χρησιμοποιώ το 16ζωνο.
    Επίσης όσο αφορά τη σειρήνα, από ότι κατάλαβα στο τέλος, η μία από τις δύο είχε ξεφορτιστη μπαταρία και για αυτό έκανε ότι να ναι. Τώρα δουλεύουν και οι δύο κανονικά.

    Όσο αφορά την καλωδίωση, ποιο είναι το πιο ασφαλές? Αυτό που λες εδώ, η αυτό που λέει στο manual σελ 13? (το έβαλα παραπάνω)

    Επίσης. Για τα τηλέφωνα. Έχω απενεργοποιησει τα πάντα σχεδόν από το tab "Telephone numbers" και αυτό ακόμα παίρνει τηλέφωνο όποτε να ναι. Τι settings να βάλω ώστε να με καλεί μόνο σε παραβίαση?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    231

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ Χρήστο καλημέρα. Κατά την γνώμη μου όλα έχουν μια ασφάλεια για αυτό και η εταιρεία σου δίνει διάφορους τρόπους για να συνδέσεις τον πίνακα. Ξεκινάει με ένα απλό βρόχο χωρίς αντίσταση (κάτι το οποίο δεν το προτείνω καθόλου), μετά σου έχει τον βρόχο με την αντίσταση 2Κ2 για NO επαφή ή για NC επαφή. Σε αυτό το σημείο μπορείς να χρησιμοποιήσεις και όποια αντίσταση σου προτείνει στην σελ. 10 απλά πρέπει και να ορίσεις στον πίνακα ποια χρησιμοποιείς. Μετά σου έχει με τις 2 αντιστάσεις όπου σου δίνει και το τάμπερ και ακόμα σου έχει και τον διπλασιασμό. Αυτό που σου είπα εγώ είναι η δεύτερη περίπτωση με NC επαφή.
    Για τα τηλέφωνα θα πρέπει να ορίσεις τη οικιακή αναφορά (P182E 2E) και να πας μετά αφαιρέσεις όλες τις αναφορές. Εδώ δυστυχώς θέλει λίγο χρόνο.
    Εάν έχεις laptop αυτόν τον συναγερμό σε συμφέρει πάρα πολύ να τον προγραμματίζεις από το laptop. Πάντως εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το σύστημα αυτό.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jul 2021
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_sotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις ζώνες η αντίσταση 2Κ2 συνδέετε σε σειρά στην κλέμα ζώνης του πίνακα. Εάν ο πίνακας έχει οριστεί να είναι 16 ζωνος εκεί καλό είναι να έχεις τα πλακετάκια διπλασιασμού όπου δεν συνδέεις αντιστάσεις, είναι πάνω στα πλακετάκια. Για την σειρήνα η έξοδος είναι η 1 . συνήθως είναι στάνταρ ενεργοποιημένη, για δεύτερη σειρήνα εάν είναι στη ίδια έξοδο δεν θα έχεις πρόβλημα κανονικά, εάν είναι στην έξοδο 2 εκεί ίσος πρέπει να την ενεργοποιήσεις από το πρόγραμμα.
    Σε ευχαριστώ k_sotiris για τις συμβουλές.
    Οκ και με το τηλέφωνο. Το έκανα από το pc.
    Μία άλλη ερώτηση. Τι γίνεται με τον τηλεφωνητή και την όπλιση / αφόπλιση μέσω τηλεφώνου. Ισχύει ότι γίνεται και αν ναι πως?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    231

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ο τηλεφωνητής ναι λειτουργεί. Μπορείς να οπλίσεις και να αφοπλίσεις το σύστημα. Για την λειτουργία του όμως πρέπει να διαβάσεις το manual, διότι τώρα δεν μπορώ να σου το περιγράψω. Εάν δεν βγάλεις άκρη πες μου να σου πω με λίγο καθυστέρηση να περιμένεις διότι δεν είμαι και σπίτι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jul 2021
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_sotiris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Ο τηλεφωνητής ναι λειτουργεί. Μπορείς να οπλίσεις και να αφοπλίσεις το σύστημα. Για την λειτουργία του όμως πρέπει να διαβάσεις το manual, διότι τώρα δεν μπορώ να σου το περιγράψω. Εάν δεν βγάλεις άκρη πες μου να σου πω με λίγο καθυστέρηση να περιμένεις διότι δεν είμαι και σπίτι.
    Λίγο που έψαξα στο manual, δεν πολυκατάλαβα τι παίζει. Δεν έχω και το manual στα ελληνικά.
    Διαφώτισε με λίγο μόλις μπορέσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. crow runner εγχειρίδιο
    By george33 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-21, 07:52
  2. Επαναφορά Crow Runner
    By osek in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-18, 00:26
  3. crow runner 4
    By antonisc in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-16, 19:48
  4. Crow runner
    By dralexdim in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-14, 10:29
  5. crow-runner-pw-siemens
    By billis76 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-14, 17:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας