Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: αγορα-εγκατασταση WIN10

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Παναγιωτης
    Εγγραφή
    Oct 2021
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή αγορα-εγκατασταση WIN10

    Γεια σου φορουμ.


    Εχω το εξης θεμα: σε pc10ετιας (CORE-2, RAM: 2Giga ) που αγοραστηκε μεwinxp καποιαστιγμη περασα τα win7 και ανταποκριθηκε τελεια. Προσφατα αποπειραθηκα να βαλω τα win10 μεσωτης πλατφορμας της microsoftομως μου ζητησε κωδικοπου δεν ειχα οποτε παρεμεινα στα win7... εκτοτε με μπλοκαρει αποκαποια site βγαζονταςμου μηνυμα οτι δεν ειναι privateη συνδεση και δε μουεπιτρεπεται να μπω. Σε άλλα siteμπαινω χωρις θεμα προςτο παρον..

    Θελω να αποπειραθω να επιλυσω ο ιδιος το προβλημα.. (πριντο παω στο τεχνιτη, αν δε μπορεσω να τολυσω).


    Εχω λοιπον δυοερωτηματα:

    1. Με ποιο τροπο μπορω να αποκαταστησω τη λειτουργια των win7 ωστε να ξεμπλοκαριστουν και να μπαινω παντου οπως πριν?
    2. Αν δε γινεται το παραπανω και αγορασω μια άδεια win10 (απο αυτες τις οικονομικες που βλεπω να διαφημιζονται σε καποια e-shop των 15 €) θα κανω δουλεια? Ειναι λειτουργικες?


      Ευχαριστωεκ των προτερων και ελπιζω να μουαπαντησει καποιος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.951

    Προεπιλογή

    βαλε καινουργιο browser που να εχει εγκατεστημανα τα πιστοποιητικα κρυπτογραφισης δε φταινε τα windows

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Παύλος Κ.
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    1.532

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qwe4321 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου φορουμ.


    Εχω το εξης θεμα: σε pc10ετιας (CORE-2, RAM: 2Giga ) που αγοραστηκε μεwinxp καποιαστιγμη περασα τα win7 και ανταποκριθηκε τελεια. Προσφατα αποπειραθηκα να βαλω τα win10 μεσωτης πλατφορμας της microsoftομως μου ζητησε κωδικοπου δεν ειχα οποτε παρεμεινα στα win7... εκτοτε με μπλοκαρει αποκαποια site βγαζονταςμου μηνυμα οτι δεν ειναι privateη συνδεση και δε μουεπιτρεπεται να μπω. Σε άλλα siteμπαινω χωρις θεμα προςτο παρον..

    Θελω να αποπειραθω να επιλυσω ο ιδιος το προβλημα.. (πριντο παω στο τεχνιτη, αν δε μπορεσω να τολυσω).


    Εχω λοιπον δυοερωτηματα:

    1. Με ποιο τροπο μπορω να αποκαταστησω τη λειτουργια των win7 ωστε να ξεμπλοκαριστουν και να μπαινω παντου οπως πριν?
    2. Αν δε γινεται το παραπανω και αγορασω μια άδεια win10 (απο αυτες τις οικονομικες που βλεπω να διαφημιζονται σε καποια e-shop των 15 €) θα κανω δουλεια? Ειναι λειτουργικες?


      Ευχαριστωεκ των προτερων και ελπιζω να μουαπαντησει καποιος.
    Για τσέκαρε λίγο αυτό,
    https://www.insomnia.gr/forums/topic...4%CE%B5%CF%82/

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον paulk για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aktis (05-10-21)

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Σε μηχάνημα παλιό είχα τα ίδια μηνύματα, και έκανα νέα καθαρή εγκατάσταση σε windows7 και λύθηκε το πρόβλημα. Οσον αφορά σχετικά με κλειδιά για λειτουργικά οι απόψεις διαφέρουν. Εγώ έχω αγοράσει 2 κλειδιά για windows 10 Pro και ένα κλειδί για Microsoft office και εδώ και 3 χρόνια λειτουργούν χωρίς κάποιο πρόβλημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Καλαρακης Μιχαλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Ηρακλειο
    Μηνύματα
    2.043

    Προεπιλογή

    Τα windows 7 πρέπει να έχουν υποχρεωτικά το sp1 για να μπορούν να δεχτούν τα πιστοποιητικά, μόνος ο φυλλομετρητής δεν κάνει δουλειά.
    Κάνε δεξί κλικ στον "υπολογιστι μου" και στις ιδιότητες δες αν έχει το sp1Τρέξε το windows update για να βάλεις όλες τις ενημερώσεις που σου λείπουν.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-20, 12:46
  2. ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ WIN10
    By mastersaluki in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 16:13
  3. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-17, 12:13
  4. win10 PRO ISO
    By finos in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-16, 17:20
  5. office σε win10
    By Panοs in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-15, 16:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας