Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 21

Θέμα: Θερμενομενη ζωνη μεσης. Παραπλανηση, Απατη ή Αληθεια?

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη IXHEM
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    411

    Question Θερμενομενη ζωνη μεσης. Παραπλανηση, Απατη ή Αληθεια?

    Καλησπερα ομαδα

    θελω την γνωμη σας για αυτο το προιον . https://www.nugabesthellas.gr/produc...series-t/14-t9
    Σημερα η μητερα μου γυρισε σπιτι με αυτο στα χερια της και μου ειπε οτι της το νοικιασαν 30 ευρω για 4 μερες και ειναι πολλα υποσχομενο. με το που το ειδα τρελαθηκα. 30Ε γιαυτο??? ειπα να το εξετασω καλυτερα το πραγμα μπαινοντας και βλεποντας τι μπορει να προσφερει σε καποιον που την βαζει. αν οντως ειναι τοσο καλο οσο η μητερα μου το περιεγραψε.
    Ετσι διαβασα και η περιγραφη μου φανηκε τελειως γελοια και κοροιδια. ενιωσα 75 χρονον χωρις γνωσεις, κοροιδο που δινω τα χρηματα της συνταξης μου σε ψευτικες τεχνολογιες.
    εσεις τι λετε μπορει αυτη η ζωνη να κανει οσα υποσχεται ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ ή ειναι απατη? Σιγουρα Ζεσταινει αλλα θεωρω ειναι απλα με αντιστασεις και οχι με Τουρμανιο και νανοδιαμαντια και κατι τετοιες βλακιες.

    ευχαριστω πολυ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Από το site, το cert. of conformity έχει λήξει από το 2019 και αναφέρει οτι "the product has been verified on a voluntary basis" => ο κος τάδε που έκανε verify μπορεί να είναι και ο γνωστός του "μαγαζάτορα" που το κατασκευάζει.

    Φαίνεται οτι συνίσταται για πάσαν νόσον οπότε θα ήμουν επιφυλακτικός.

    Από εκεί και μετά, ακόμη και με placebo effect, ίσως να έχει αποτέλεσμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχαλης
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    236

    Προεπιλογή

    Η χρήση πηγής ήπιας θερμότητας χρησιμοποιήται συχνά από φυσιοθεραπευτές ή και στο σπίτι (πχ, οι κλασσικές θερμοφόρες), και μπορεί όντως να ανακουφίσει.
    Όλα τα υπόλοιπα που περιγράφονται νομίζω είναι αστεία...και τα πιστοποιητικά για κλάμματα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Αυτά τα προϊόντα τιμολογούνται με βάση τους νόμους της ελεύθερης αγοράς . ( Δεν είναι ιατρικό προϊόν να το πάρεις από το ΙΚΑ πχ
    αλλά καταναλωτικό και ο καθένας ζητάει όσα του λείπουν )
    Η συγκεκριμένη εταιρία θυμάμαι παλιά είχε κρεβάτια η κουβέρτες ή κάτι τέτοιο που πηγαίναν δωρεάν και ζεσταίνονταν ... οι υποψήφιοι πελάτες για δοκιμή
    και μετά σου λέγαν πχ αν σου άρεσε έχει τόσα ... πολύ ακριβά συνήθως , αλλά το αγόραζες αφού το είχες έστω δοκιμάσει .
    Τώρα φαίνεται , ίσως και λόγω κορονοιού ,άρχισαν τις ενοικιάσεις ; Ετοιμάσου ψυχολογικά να δώσει μια δυό συντάξεις η μάνα σου να το αγοράσει !

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Εχω παρει αυτη https://www.aliexpress.com/item/32890002909.html χρονια τωρα.

    Ειναι της πλακας με ελαχιστα μαγνητακια, αλλα ακομα και ετσι κανει δουλεια.
    Εχω προσγειωθει με την πλατη σε τρακαρισμα με μηχανη και δεν περναω πολυ καλα καποιες φορες.
    Η ζωνη ζεσταινει ελαφρα (μην περιμενεις να βρασεις τσαι!) και ανακουφιζει τρομερα απο τον πονο!
    Η μονη παγιδα ειναι να την συνηθισεις και να την φορας ολη μερα.
    Με λογικη χρηση: 1-2ωρες και σε φαση ηρεμιας (ξαπλα) κανει τρομερη δουλεια.
    Πηρα και μια 2η για τον πατερα μου.

    Η ζωνη που εδειξες, πρεπει να ειναι πολυ ανωτερη της π@παριας των 8€ που εφερα απο κινα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.335

    Προεπιλογή

    δεν κρατηθηκα πηρα τηλ, 1050 το τεμ, προθυμοποιηθηκε ο κ.μπακοπουλος ερμης 6981458518 να ερθει 8 η ωρα (ενω το ωραριο ειναι μεχρι τις 5)...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Aνδρέας
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    833

    Προεπιλογή

    3.7 ευρώ με τα μεταφορικά από το αλι.......!!

    http://www.aliexpress.com/item/10050...rch-mainSearch

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη argizel
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω παρει αυτη https://www.aliexpress.com/item/32890002909.html χρονια τωρα.

    Ειναι της πλακας με ελαχιστα μαγνητακια, αλλα ακομα και ετσι κανει δουλεια.
    Εχω προσγειωθει με την πλατη σε τρακαρισμα με μηχανη και δεν περναω πολυ καλα καποιες φορες.
    Η ζωνη ζεσταινει ελαφρα (μην περιμενεις να βρασεις τσαι!) και ανακουφιζει τρομερα απο τον πονο!
    Η μονη παγιδα ειναι να την συνηθισεις και να την φορας ολη μερα.
    Με λογικη χρηση: 1-2ωρες και σε φαση ηρεμιας (ξαπλα) κανει τρομερη δουλεια.
    Πηρα και μια 2η για τον πατερα μου.

    Η ζωνη που εδειξες, πρεπει να ειναι πολυ ανωτερη της π@παριας των 8€ που εφερα απο κινα
    Συγγνώμη αλλά η κατάσταση τείνει να ξεφύγει και από ένα site για ηλεκτρονικά να καταλήξει να πλακωνόμαστε για το τι θεραπεύει η aloe vera,
    οι ζώνες με τα μαγνητάκια , οι θερμαινόμενες κουβέρτες, τα κάθε λογής μαντζούνια που πουλάνε διάφοροι απατεώνες εκμεταλλευόμενοι την αφέλεια και την αγραμματοσύνη αυτών, που ανακάλυψαν ότι οι γνώσεις στη ζωή τους είναι περιττές και να είναι καλά ο γκούγκλης. Πρώτον, κάθε μορφή θερμότητας χρησιμοποιείται μόνο όταν είναι ασφαλής η εφαρμογή της και δεν κοπανάμε μιά θερμοφόρα όπου μας πονάει επειδή έτσι σταμάτησε να πονάει η πλάτη η δική σου, ούτε ότι μας πονάει άρχίζουμε να το τρίβουμε μέχρι να γιατρευτεί. Αυτά τα έκαναν άνθρωποι αγράμματοι χωρίς πρόσβαση σε ιατρικές υπηρεσίες, τον περασμένο αιώνα και πριν, αλλά βλέπω ότι καλά κρατάει και σήμερα. Πάρτο, το πήρα και εγώ και γιατρεύτηκα, πάρε το φάρμακό μου, τη ζώνη μου, την κουβέρτα μου, γιατί έχει θαυματουργές ιδιότητες. Παραπάνω ελέχθηκε κάτι για placebo, οι περισσότεροι ακούν τη λέξη για πρώτη φορά, πόσο μάλλον να ξέρουν και τι σημαίνει. Για έναν περίεργο λόγο οι περισσότεροι νομίζουν πως ότι πονάει χρειάζεται θερμότητα για να σε ανακουφίσει, μπορεί να απαντήσει κανείς το γιατί? Ένα μέρος που υπάρχει φλεγμονή αν το θερμάνεις τα αποτελέσματα μπορεί να είναι από πολύ επώδυνα έως θανατηφόρα. Κάποιος που βρίσκεται σε παρωξυσμό σκωληκοειδίτιδας και εφαρμόσει κάποια μορφή θερμότητας στην περιοχή τι κατάληξη λέτε να έχει, κάποιος με κυκλοφορικά προβλήματα? Πολλές φορές στο site που μας φιλοξενεί, κάποιοι επαγγελματίες και σαφώς πάρα πολύ καλοί γνώστες του αντικειμένου τους γίνονται εριστικοί, ειρωνικοί και άλλα χειρότερα, απέναντι σε ανθρώπους αδαείς, που με τα γραφόμενά τους μπορεί να γίνουν αιτία σοβαρών προβλημάτων(οι αδαείς) για άλλους(επίσης αδαείς). Κάποιος για παράδειγμα,κάνει ανόρθωση στα 230V και τα χρησιμοποιεί για να τροφοδοτήσει μιά συσκευή και σου λέει είναι ασφαλές, γιατί εγώ το έχω κάνει, κάντο και συ, τι θα απαντήσεις? Τώρα λοιπόν θα αρχίσουμε να δίνουμε και συμβουλές υγείας προς απελπισμένους? Όταν μιλάμε για θέματα υγείας, που οι περισσότεροι η μόνη επαφή τους με αυτά είναι η google, καλό είναι να είμαστε πολύ προσεχτικοί.

    2 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη IXHEM
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    411

    Προεπιλογή

    το θεμα ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι παραπλανουν τους μεγαλους σε ηλικια ανθρωπους με πολλα υποσχομενα λογια. βγαζει θερμοτητα ναι αλλα δεν κανει οσα περιγραφει ουτε με τον τροπο που το περιγραφει. ειμαι σε σημειο να τους καταγγειλω. ετσι γιατι επεισαν την μανα μου. εψαξα και δεν βρηκα καν τι ειναι το τουρμανιο τι υλικο.! απλα βαπτησαν μια πλαστικουρα τουρμανιο και διαφιμιζουν σαν θαυματουργο υλικο.

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IXHEM Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι παραπλανουν τους μεγαλους σε ηλικια ανθρωπους με πολλα υποσχομενα λογια. βγαζει θερμοτητα ναι αλλα δεν κανει οσα περιγραφει ουτε με τον τροπο που το περιγραφει. ειμαι σε σημειο να τους καταγγειλω. ετσι γιατι επεισαν την μανα μου. εψαξα και δεν βρηκα καν τι ειναι το τουρμανιο τι υλικο.! απλα βαπτησαν μια πλαστικουρα τουρμανιο και διαφιμιζουν σαν θαυματουργο υλικο.
    σύμφωνα με το google, είναι τουρμαλίτης (μια σειρά κυκλοπυριτικών ορυκτών ~10) και γερμάνιο.

    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BB%CE%AF%C E%BD%CE%B7%CF%82



    προσωπικά, δεν θα εμπιστευόμουν κάποιο σύμβουλο εναλλακτικής ιατρικής...

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΗ Μ/Σ ΜΕΣΗΣ ΤΑΣΗΣ
    By DimitrisHlek in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-13, 11:19
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-12, 22:44
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-11, 08:21
  4. ειναι αληθεια αυτα?
    By fm344 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-10, 13:47
  5. ΠΟΜΠΟΣ FM ΜΕΣΗΣ ΙΣΧΥΟΣ 40-60W
    By Hadr1an in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-09, 01:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας