Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 21

Θέμα: Θερμενομενη ζωνη μεσης. Παραπλανηση, Απατη ή Αληθεια?

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη IRF
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.533

    Προεπιλογή

    Αν έχει και κρυπτονίτη εμπλουτισμένο με γερμάνιο θα το πάρω
    https://dcpages.wiki/el/%CE%B5%CE%AF...%B7/kryptonite
    Γιατί δεν εμπνεύστηκαν από την παραπάνω σελίδα με τα είδη κρυπτονίτη κρίιιιιμααααα

    Το κακό είναι ότι κάποιοι εμπνέονται ίσως από κάτι πραγματικά επιστημονικό όπως π.χ:
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5505738/
    και φτιάχνουν ας μην πούμε καλύτερα τι; νερό του καματερού

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IRF : 24-03-22 στις 21:29

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argizel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη αλλά η κατάσταση τείνει να ξεφύγει και από ένα site για ηλεκτρονικά να καταλήξει να πλακωνόμαστε για το τι θεραπεύει η aloe vera,
    οι ζώνες με τα μαγνητάκια , οι θερμαινόμενες κουβέρτες, τα κάθε λογής μαντζούνια που πουλάνε διάφοροι απατεώνες εκμεταλλευόμενοι την αφέλεια και την αγραμματοσύνη αυτών, που ανακάλυψαν ότι οι γνώσεις στη ζωή τους είναι περιττές και να είναι καλά ο γκούγκλης. Πρώτον, κάθε μορφή θερμότητας χρησιμοποιείται μόνο όταν είναι ασφαλής η εφαρμογή της και δεν κοπανάμε μιά θερμοφόρα όπου μας πονάει επειδή έτσι σταμάτησε να πονάει η πλάτη η δική σου, ούτε ότι μας πονάει άρχίζουμε να το τρίβουμε μέχρι να γιατρευτεί. Αυτά τα έκαναν άνθρωποι αγράμματοι χωρίς πρόσβαση σε ιατρικές υπηρεσίες, τον περασμένο αιώνα και πριν, αλλά βλέπω ότι καλά κρατάει και σήμερα. Πάρτο, το πήρα και εγώ και γιατρεύτηκα, πάρε το φάρμακό μου, τη ζώνη μου, την κουβέρτα μου, γιατί έχει θαυματουργές ιδιότητες. Παραπάνω ελέχθηκε κάτι για placebo, οι περισσότεροι ακούν τη λέξη για πρώτη φορά, πόσο μάλλον να ξέρουν και τι σημαίνει. Για έναν περίεργο λόγο οι περισσότεροι νομίζουν πως ότι πονάει χρειάζεται θερμότητα για να σε ανακουφίσει, μπορεί να απαντήσει κανείς το γιατί? Ένα μέρος που υπάρχει φλεγμονή αν το θερμάνεις τα αποτελέσματα μπορεί να είναι από πολύ επώδυνα έως θανατηφόρα. Κάποιος που βρίσκεται σε παρωξυσμό σκωληκοειδίτιδας και εφαρμόσει κάποια μορφή θερμότητας στην περιοχή τι κατάληξη λέτε να έχει, κάποιος με κυκλοφορικά προβλήματα? Πολλές φορές στο site που μας φιλοξενεί, κάποιοι επαγγελματίες και σαφώς πάρα πολύ καλοί γνώστες του αντικειμένου τους γίνονται εριστικοί, ειρωνικοί και άλλα χειρότερα, απέναντι σε ανθρώπους αδαείς, που με τα γραφόμενά τους μπορεί να γίνουν αιτία σοβαρών προβλημάτων(οι αδαείς) για άλλους(επίσης αδαείς). Κάποιος για παράδειγμα,κάνει ανόρθωση στα 230V και τα χρησιμοποιεί για να τροφοδοτήσει μιά συσκευή και σου λέει είναι ασφαλές, γιατί εγώ το έχω κάνει, κάντο και συ, τι θα απαντήσεις? Τώρα λοιπόν θα αρχίσουμε να δίνουμε και συμβουλές υγείας προς απελπισμένους? Όταν μιλάμε για θέματα υγείας, που οι περισσότεροι η μόνη επαφή τους με αυτά είναι η google, καλό είναι να είμαστε πολύ προσεχτικοί.
    Αυτο ακριβώς , οποιον γιατρό και να ρωτήσεις ο πονος στη μέση ή στα νεύρα θελει πάγο. Κανενας γιατρος δεν θα σου πει να βαλεις ζεστο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argizel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνώμη αλλά η κατάσταση τείνει να ξεφύγει και από ένα site για ηλεκτρονικά να καταλήξει να πλακωνόμαστε για το τι θεραπεύει η aloe vera,
    οι ζώνες με τα μαγνητάκια , οι θερμαινόμενες κουβέρτες, τα κάθε λογής μαντζούνια που πουλάνε διάφοροι απατεώνες εκμεταλλευόμενοι την αφέλεια και την αγραμματοσύνη αυτών, που ανακάλυψαν ότι οι γνώσεις στη ζωή τους είναι περιττές και να είναι καλά ο γκούγκλης. Πρώτον, κάθε μορφή θερμότητας χρησιμοποιείται μόνο όταν είναι ασφαλής η εφαρμογή της και δεν κοπανάμε μιά θερμοφόρα όπου μας πονάει επειδή έτσι σταμάτησε να πονάει η πλάτη η δική σου, ούτε ότι μας πονάει άρχίζουμε να το τρίβουμε μέχρι να γιατρευτεί. Αυτά τα έκαναν άνθρωποι αγράμματοι χωρίς πρόσβαση σε ιατρικές υπηρεσίες, τον περασμένο αιώνα και πριν, αλλά βλέπω ότι καλά κρατάει και σήμερα. Πάρτο, το πήρα και εγώ και γιατρεύτηκα, πάρε το φάρμακό μου, τη ζώνη μου, την κουβέρτα μου, γιατί έχει θαυματουργές ιδιότητες. Παραπάνω ελέχθηκε κάτι για placebo, οι περισσότεροι ακούν τη λέξη για πρώτη φορά, πόσο μάλλον να ξέρουν και τι σημαίνει. Για έναν περίεργο λόγο οι περισσότεροι νομίζουν πως ότι πονάει χρειάζεται θερμότητα για να σε ανακουφίσει, μπορεί να απαντήσει κανείς το γιατί? Ένα μέρος που υπάρχει φλεγμονή αν το θερμάνεις τα αποτελέσματα μπορεί να είναι από πολύ επώδυνα έως θανατηφόρα. Κάποιος που βρίσκεται σε παρωξυσμό σκωληκοειδίτιδας και εφαρμόσει κάποια μορφή θερμότητας στην περιοχή τι κατάληξη λέτε να έχει, κάποιος με κυκλοφορικά προβλήματα? Πολλές φορές στο site που μας φιλοξενεί, κάποιοι επαγγελματίες και σαφώς πάρα πολύ καλοί γνώστες του αντικειμένου τους γίνονται εριστικοί, ειρωνικοί και άλλα χειρότερα, απέναντι σε ανθρώπους αδαείς, που με τα γραφόμενά τους μπορεί να γίνουν αιτία σοβαρών προβλημάτων(οι αδαείς) για άλλους(επίσης αδαείς). Κάποιος για παράδειγμα,κάνει ανόρθωση στα 230V και τα χρησιμοποιεί για να τροφοδοτήσει μιά συσκευή και σου λέει είναι ασφαλές, γιατί εγώ το έχω κάνει, κάντο και συ, τι θα απαντήσεις? Τώρα λοιπόν θα αρχίσουμε να δίνουμε και συμβουλές υγείας προς απελπισμένους? Όταν μιλάμε για θέματα υγείας, που οι περισσότεροι η μόνη επαφή τους με αυτά είναι η google, καλό είναι να είμαστε πολύ προσεχτικοί.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακριβώς , οποιον γιατρό και να ρωτήσεις ο πονος στη μέση ή στα νεύρα θελει πάγο. Κανενας γιατρος δεν θα σου πει να βαλεις ζεστο.

    Για το ιστορικο του θεματος, μετα το τρακαρισμα εκανα 3,5 μηνες μεσοθεραπειας για να αποφυγω την επεμβαση(την απεφυγα), 5 μηνες αποκατασταση μετα απο αυτο και επανηλθα στις δραστηριοτητες μου κανονικα (ακομα και αναρριχηση. Μονο το μπασκετ μου απαγορευσαν, για τους κραδασμους).
    Φυσικα εχω πλεον ραγισμενο δισκο και τον προσεχω.
    Και οταν καποια στιγμη τον παρακουρασω και "διαμαρτυρηθει", η ζωνη ειναι πολυ καλυτερο παυσιπονο, απο το να παιρνω κουτια norgesic και παρακεταμολες. Και ναι, την εγκρινει και ο γιατρος που μου εκανε την θεραπεια.


    Μαγνητακια, καθρεφτακια, ματζουνια και κυνηγι μαγισσων, σε αλλο θρεντ..

    Ακη, το θεμα της θερμοκρασιας ενος επιθεματος, εξαρταται απο την αιτια του πονου. Καποια πραγματα θελουν και ζεστη, ειδικα τα μυικα, οταν δεν υπαρχει τραυματισμος.

    3 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη argizel
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το ιστορικο του θεματος, μετα το τρακαρισμα εκανα 3,5 μηνες μεσοθεραπειας για να αποφυγω την επεμβαση(την απεφυγα), 5 μηνες αποκατασταση μετα απο αυτο και επανηλθα στις δραστηριοτητες μου κανονικα (ακομα και αναρριχηση. Μονο το μπασκετ μου απαγορευσαν, για τους κραδασμους).
    Φυσικα εχω πλεον ραγισμενο δισκο και τον προσεχω.
    Και οταν καποια στιγμη τον παρακουρασω και "διαμαρτυρηθει", η ζωνη ειναι πολυ καλυτερο παυσιπονο, απο το να παιρνω κουτια norgesic και παρακεταμολες. Και ναι, την εγκρινει και ο γιατρος που μου εκανε την θεραπεια.


    Μαγνητακια, καθρεφτακια, ματζουνια και κυνηγι μαγισσων, σε αλλο θρεντ..

    Ακη, το θεμα της θερμοκρασιας ενος επιθεματος, εξαρταται απο την αιτια του πονου. Καποια πραγματα θελουν και ζεστη, ειδικα τα μυικα, οταν δεν υπαρχει τραυματισμος.
    Το πρόβλημα της υγείας σου δεν σε καθιστά ειδικό σε αυτά τα θέματα, ειδικός είναι αυτός που έχει κάνει τις απαιτούμενες πανεπιστημιακές σπουδές, κατάλαβες?

    -1 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Ελα βρε, εισαι γιατρος?!
    Αν ειναι να με συγχωρεις για τα γραφομενα μου!

    Απο την αλλη, για να σοβαρευτουμε λιγακι, εγραψα την εμπειρια μου για την χρηση της θερμαινομενης ζωνης για την οποια ρωτησε ο νηματοθετης.
    Δεν δηλωσα, ειδικος, γιατρος, εκπροσωπος εναλλακτικων θεραπειων, γητευτης ματζουνιων, εκπαιδευτης μονοκερων κτλ...
    Επειδη εχεις κολησει με την επιθεση σε

    " τι θεραπεύει η aloe vera,
    οι ζώνες με τα μαγνητάκια , οι θερμαινόμενες κουβέρτες, τα κάθε λογής μαντζούνια που πουλάνε διάφοροι απατεώνες εκμεταλλευόμενοι την αφέλεια και την αγραμματοσύνη αυτών,"

    στα οποία ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΩ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ (!) και δεν με ενδιαφερει και ΚΑΘΟΛΟΥ!!
    συνέχισε αλλού την επίθεσή σου.

    Εγώ κατέθεσα την εμπειρια μου, γιατι καποια πράγματα, με ιατρικη καθοδηγηση (αν θες να το καταλαβεις), βοηθανε. Βρες αλλου ματζουνοϋποστηρικτες για να τους τα χωσεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.951

    Προεπιλογή

    το ραγισμενο δισκο που τον ειδες σε mri?
    εχω παρομοιο προβλημα μετα απο πτωση που περασε μονο του
    μετα απο καιρο αλλα μου εχει αφησει κατι..
    μαγνητικη λογω μετρων κοβιντ δεν εχω κανει
    περιμενα 2-3 μηνες και εφτιαξε μονο του

    Ο πονος ειναι συμπτωμα του προβληματος
    αμα βαλεις ζεστα η κρυα ψιλοαδρανωποιεις
    τα νευρικα κυταρα του πονου και κανεις χειροτερη ζημια
    γιατι επειδη πονας λιγοτερο συνεχιζεις μεσω
    κινησεων να τραυματιζεις το προβληματικο σημειο
    ενω αμα πονας λογο πονου αυτοπεριοριζεσε και μειωνεις την περαιτερω βλαβη.

    Ο πονος ειναι προστατευτικος για να μη γινει παραπανω ζημια
    δεν ειναι το προβλημα ο πονος..

    Αρα η θερμαινομενη ζωνη ειναι επιβλαβης παρολο
    που κανει προσκαιρη ανακουφιση

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mtzag : 28-03-22 στις 12:54

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη argizel
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα βρε, εισαι γιατρος?!
    Αν ειναι να με συγχωρεις για τα γραφομενα μου!

    Απο την αλλη, για να σοβαρευτουμε λιγακι, εγραψα την εμπειρια μου για την χρηση της θερμαινομενης ζωνης για την οποια ρωτησε ο νηματοθετης.
    Δεν δηλωσα, ειδικος, γιατρος, εκπροσωπος εναλλακτικων θεραπειων, γητευτης ματζουνιων, εκπαιδευτης μονοκερων κτλ...
    Επειδη εχεις κολησει με την επιθεση σε

    " τι θεραπεύει η aloe vera,
    οι ζώνες με τα μαγνητάκια , οι θερμαινόμενες κουβέρτες, τα κάθε λογής μαντζούνια που πουλάνε διάφοροι απατεώνες εκμεταλλευόμενοι την αφέλεια και την αγραμματοσύνη αυτών,"

    στα οποία ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΩ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗΣ (!) και δεν με ενδιαφερει και ΚΑΘΟΛΟΥ!!
    συνέχισε αλλού την επίθεσή σου.

    Εγώ κατέθεσα την εμπειρια μου, γιατι καποια πράγματα, με ιατρικη καθοδηγηση (αν θες να το καταλαβεις), βοηθανε. Βρες αλλου ματζουνοϋποστηρικτες για να τους τα χωσεις
    Δηλαδή αν είμαι γιατρός ζητάς συγγνώμη γιατί είσαι λάθος αλλιώς έχεις δίκιο. Γιατρός όχι, είμαι φυσικοθεραπευτής ,πιάνεται αυτό? Και δεν σου κάνω προσωπική επίθεση , λάθος το βλέπεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη argizel : 28-03-22 στις 13:01

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Μανο, ολη η ζημια φαινοταν σε mri δυστυχως.
    Εχασα και το ποδι και περασα ενα 20ημερο στο κρεβατι σχεδον κατακοιτος (οχι οτι μετα ημουν και σε αρκετα καλυτερη κατασταση...).
    Αυτο εγινε πριν 8 χρονια. Την ζωνη την χρησιμοποιουσα σχετικα συχνα τονπρωτο καιρο μετα την θεραπεια και οσο περναγε ο καιρος, ολο και λιγοτερο (τωρα εχω χρονια να την χρησιμοποιησω και σαν ενδειξη θεραπειας, θα πω οτι ξαναπηρα τα βουνα - κυριολεκτικα).
    Οποτε, αφου με βοηθησε να μην καταναλωνω κουτια φαρμακων και εφ' οσον εχω επανελθει στην ενεργη δραση σχεδον 100%, πιστευω οτι μακροπροθεσμα εδρασε θετικα και μονο.

    @ Αντωνη, κρατα σε παρακαλω την ακριβως προηγουμενη προταση.
    Σαν φυσικοθεραπευτης βεβαια, μου κανει εντυπωση να καταδικαζεις πραγματα που προτεινουν ακομα και οι γιατροι.
    Απο την αλλη, αν θες να τα βαλεις με ολο τον χωρο των εναλλακτικων θεραπειων κτλ, καντο! Δεν με απασχολει καθολου. Ουτε εγω ασχολουμαι. Με εξειδικευμενο πανεπιστημιακο γιατρο εκανα θεραπεια, οχι με σαμανο.
    Ξεχωρισε οτι δεν με απασχολει να υπερασπιστω ολα τα εναλλακτικα, οποτε μην επιτιθεσαι σε εμενα επειδη η ζωνη με βοηθησε (με σωστη χρηση και με τις οδηγιες του γιατρου μου).
    Εγω κατεθεσα την εμπειρια μου και ειλικρινα, βαριεμαι να το επαναλαμβανω. (Δεν μπορει να ειμαι "σωστος ή λαθος", ή να έχω "δικιο ή αδικο", αναφερομενος σε γεγονοτα.)

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη argizel
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    202

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μανο, ολη η ζημια φαινοταν σε mri δυστυχως.
    Εχασα και το ποδι και περασα ενα 20ημερο στο κρεβατι σχεδον κατακοιτος (οχι οτι μετα ημουν και σε αρκετα καλυτερη κατασταση...).
    Αυτο εγινε πριν 8 χρονια. Την ζωνη την χρησιμοποιουσα σχετικα συχνα τονπρωτο καιρο μετα την θεραπεια και οσο περναγε ο καιρος, ολο και λιγοτερο (τωρα εχω χρονια να την χρησιμοποιησω και σαν ενδειξη θεραπειας, θα πω οτι ξαναπηρα τα βουνα - κυριολεκτικα).
    Οποτε, αφου με βοηθησε να μην καταναλωνω κουτια φαρμακων και εφ' οσον εχω επανελθει στην ενεργη δραση σχεδον 100%, πιστευω οτι μακροπροθεσμα εδρασε θετικα και μονο.

    @ Αντωνη, κρατα σε παρακαλω την ακριβως προηγουμενη προταση.
    Σαν φυσικοθεραπευτης βεβαια, μου κανει εντυπωση να καταδικαζεις πραγματα που προτεινουν ακομα και οι γιατροι.
    Απο την αλλη, αν θες να τα βαλεις με ολο τον χωρο των εναλλακτικων θεραπειων κτλ, καντο! Δεν με απασχολει καθολου. Ουτε εγω ασχολουμαι. Με εξειδικευμενο πανεπιστημιακο γιατρο εκανα θεραπεια, οχι με σαμανο.
    Ξεχωρισε οτι δεν με απασχολει να υπερασπιστω ολα τα εναλλακτικα, οποτε μην επιτιθεσαι σε εμενα επειδη η ζωνη με βοηθησε (με σωστη χρηση και με τις οδηγιες του γιατρου μου).
    Εγω κατεθεσα την εμπειρια μου και ειλικρινα, βαριεμαι να το επαναλαμβανω. (Δεν μπορει να ειμαι "σωστος ή λαθος", ή να έχω "δικιο ή αδικο", αναφερομενος σε γεγονοτα.)
    Βρε Αλέξανδρε όταν γίνεται διάλογος δεν γίνεται για να αντιπαρατεθούμε, αλλά για να ανταλλάξουμε γνώμες, απόψεις και τέλος αν έχουμε και ανοιχτά μυαλά να παραδεχθούμε και να αποδεχθούμε και άλλες απόψεις, που σαν λογικά όντα που είμαστε κρίνουμε ότι είναι σωστές. Όταν όμως μιλάμε για θέματα υγείας, μιλάμε για πρωτόκολλα θεραπείας, που εφαρμόζονται προσαρμοσμένα ανάλογα με τις ιδιαιτερότητες του κάθε ασθενούς. Στα κόκκινα που γράφεις είσαι φάουλ και χτύπημα κάτω από τη ζώνη, γιατί εγώ δεν καταδίκασα κάτι που σύστησε γιατρός σε κάποιον, αφορμή να απαντήσω μου έδωσε αυτό που έγραψες στο #5 πήρα και μια δεύτερη για τον πατέρα μου. Αυτά και δεν θα επανέλθω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από αλπινιστης Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον χωρο των εναλλακτικων θεραπειων
    Οι εναλλακτικές θεραπείες δεν είναι θεραπείες γιατί αν ήταν θα τις λέγαμε απλά 'θεραπείες'.
    Όπως όλες τις θεραπείες.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΠΙΛΟΓΗ Μ/Σ ΜΕΣΗΣ ΤΑΣΗΣ
    By DimitrisHlek in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-13, 11:19
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-12, 22:44
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-11, 08:21
  4. ειναι αληθεια αυτα?
    By fm344 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-10, 13:47
  5. ΠΟΜΠΟΣ FM ΜΕΣΗΣ ΙΣΧΥΟΣ 40-60W
    By Hadr1an in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-09, 01:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας