Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 1 από 1

Θέμα: Απομακρυσμένη διαχείριση συστήματος συναγερμού HIKVISION AX PRO (DS -PΑ 64-L -W E)

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Oct 2022
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή Απομακρυσμένη διαχείριση συστήματος συναγερμού HIKVISION AX PRO (DS -PΑ 64-L -W E)

    Καλημέρα σας,

    Πριν ένα μήνα περίπου αποφάσισα να βάλω στο εξοχικό μου που είναι σε άλλο νομό τον συναγερμό AX PRO (DS -PΑ 64-L -W E) και κάμερες EZVIZ CS-CV310-A-3C2WFRL. Επειδή δεν έχω σταθερή τηλεφωνία, για να μπορώ να συνδέομαι με τον συναγερμό και τις κάμερες τα έχω συνδέσει με ένα router TP-Link μέσω Wifi και με τον πάροχο μέσω sim card. Τον συναγερμό και τις κάμερες ο εγκαταστάτης τα έχει περάσει στο (cloud P2P (https://www.hik-connect.com/)) για να τα διαχειρίζομαι από απόσταση μέσω της εφαρμογής για κινητό το HIK-CONNECT και για υπολογιστή το IVMS 4200 client και IVMS 4200 LITE. Ενώ μπορώ μέσω του HIK-connect και IVMS 4200 client, IVMS 4200 LITE να κάνω όλες τις ρυθμίσεις στις κάμερες και στον συναγερμό όταν συνδέομαι τοπικά στο δίκτυο, αντίθετα δεν μπορώ να κάνω όλες τις ρυθμίσεις όταν συνδέομαι απομακρυσμένα παρά μόνο ελάχιστε. Για παράδειγμα θέλω να ανοίγω και να κλείνω τα led από τις κάμερες ή το μπιπ που ακούγεται κατά την ανίχνευση κίνησης, απομακρυσμένα δεν έχω αυτή την δυνατότητα. Επίσης δεν μου δίνεται η δυνατότητα να διαχειρίζομαι τις συσκευές απομακρυσμένα μέσω web interface Είδα ότι έχει ανοιχθεί παρόμοια θέμα αλλά κάπου το έχασα.
    Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
    Θα γίνω ποιο αναλυτικός αν χρειαστεί.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Κώστας

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη botakias : 05-10-22 στις 15:46

Παρόμοια Θέματα

  1. Διαχείριση φοτοβολταικων
    By black arrow in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-16, 11:08
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-15, 22:55
  3. Πρόταση προς διαχείριση κ admin
    By spyropap in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-12, 18:34
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-09, 17:51
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-07, 03:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας