Σελίδα 1 από 6 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 53

Θέμα: Αναπάντεχη διακοπή ρεύματος από ΔΕΔΔΗΕ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη konpan
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    ΣΑΜΟΣ
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή Αναπάντεχη διακοπή ρεύματος από ΔΕΔΔΗΕ

    Και εκεί που τρώγαμε και βλέπαμε τηλεόραση, μεσημεράκι, κόβετε το ρεύμα. Περιμένω λίγο βλέπω ότι οι γείτονες έχουν ρεύμα κοιτάω τον πίνακα οκ κοιτάω το ρολόι τίποτα όλως παραδόξως μόνο εγώ δεν είχα ρεύμα! Παίρνω τηλ. το ΔΕΔΔΗΕ ρωτάω τι παίζει μου λένε "ναι κύριε εμείς δώσαμε εντολή διακοπής γιατί δεν έχετε ενημερωμένο (ή κάτι τέτοιο) σχέδιο ηλεκτρολόγου!
    Λέω, τι λέτε ρε παιδιά! με πληρωμένους τους λογαριασμούς (με πάγια εντολή πληρώνω) καθόλα εντάξει, χωρίς να χρωστάω πεντάρα έτσι στα καλά καθούμενα κόβετε το ρεύμα απο ένα σπίτι που δεν ξέρετε τι υπάρχει μέσα και πόσο ανάγκη το έχω το γαμημένο!
    Χωρίς ούτε καν να πάρετε ένα τηλέφωνο να πείτε ότι υπάρχει αυτό το κωλόχαρτο που έχει "λήξει" και θέλει ανανέωση!
    Τίποτα!!! Καμμία ανταπόκριση!!! Αλύπητοι!!! Αλήτες!!!
    Μπουρδέλο κράτος σε κάθε περίπτωση...
    Συγνώμη για το ύφος αλλά είμαι με μπαταρίες!

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εκεί που τρώγαμε και βλέπαμε τηλεόραση, μεσημεράκι, κόβετε το ρεύμα. Περιμένω λίγο βλέπω ότι οι γείτονες έχουν ρεύμα κοιτάω τον πίνακα οκ κοιτάω το ρολόι τίποτα όλως παραδόξως μόνο εγώ δεν είχα ρεύμα! Παίρνω τηλ. το ΔΕΔΔΗΕ ρωτάω τι παίζει μου λένε "ναι κύριε εμείς δώσαμε εντολή διακοπής γιατί δεν έχετε ενημερωμένο (ή κάτι τέτοιο) σχέδιο ηλεκτρολόγου!
    Λέω, τι λέτε ρε παιδιά! με πληρωμένους τους λογαριασμούς (με πάγια εντολή πληρώνω) καθόλα εντάξει, χωρίς να χρωστάω πεντάρα έτσι στα καλά καθούμενα κόβετε το ρεύμα απο ένα σπίτι που δεν ξέρετε τι υπάρχει μέσα και πόσο ανάγκη το έχω το γαμημένο!
    Χωρίς ούτε καν να πάρετε ένα τηλέφωνο να πείτε ότι υπάρχει αυτό το κωλόχαρτο που έχει "λήξει" και θέλει ανανέωση!
    Τίποτα!!! Καμμία ανταπόκριση!!! Αλύπητοι!!! Αλήτες!!!
    Μπουρδέλο κράτος σε κάθε περίπτωση...
    Συγνώμη για το ύφος αλλά είμαι με μπαταρίες!
    Από το ρολόι η διακοπή ή από την κολώνα??

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη konpan
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    ΣΑΜΟΣ
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Από το ρολόι πρέπει νάναι γιατί βλέπω το καλώδιο που είναι εκτός της ασφάλειας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το ρολόι πρέπει νάναι γιατί βλέπω το καλώδιο που είναι εκτός της ασφάλειας.
    Από περιέργεια σε ρωτάω γιατί κι εγώ από Υδρούσα είμαι σου είχαν στείλει κάποια ειδοποίηση..?? το σπίτι είναι δικό σου..??Εγώ έκανα τέτοιο χαρτί όταν έβαλα ρεύμα πριν 17 χρόνια που αγόρασα το σπίτι και μέχρι σήμερα δεν με έχουν ενοχλήσει. Ξεκίνησαν βλακείες εκεί πέρα...??ή κάτι σου ξέφυγε εσένα..?? Φιλικά ρωτάω από ενδιαφέρον.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη konpan
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    ΣΑΜΟΣ
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Καμμία ειδοποίηση. Το σπίτι είναι δικό μου , παλιό αρχαίο, η παροχή ήταν στο όνομα του πατέρα μου και πρίν δύο χρόνια που άλλαξα πάροχο από ΔεΗ σε άλλο, εβαλα το δικό μου όνομα χωρίς να μου γίνει καμμία παρατήρηση ή επισήμανση για καινούργιο σχέδιο κλπ.
    Καί ξαφνικά σήμερα, διακοπή!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη konpan
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    ΣΑΜΟΣ
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Δηλαδή για να τα λέμε όπως είναι και όπως τα κατάλαβα σήμερα, αν η παροχή παρέμενε στο όνομα του πατέρα μου, ούτε γάτα ούτε ζημιά, ούτε για σχέδια θα νοιάζονταν κανένας όπως δεν νοιάστηκε τόσα χρόνια που έχει εγκατάσταση το σπίτι.
    Αλλο νταβατζιλίκη εδώ...
    Αλλά είπαμε, μπουρδέλο...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή για να τα λέμε όπως είναι και όπως τα κατάλαβα σήμερα, αν η παροχή παρέμενε στο όνομα του πατέρα μου, ούτε γάτα ούτε ζημιά, ούτε για σχέδια θα νοιάζονταν κανένας όπως δεν νοιάστηκε τόσα χρόνια που έχει εγκατάσταση το σπίτι.
    Αλλο νταβατζιλίκη εδώ...
    Αλλά είπαμε, μπουρδέλο...
    Επειδή κι εγώ αυτό σκεφτόμουν ότι έγινε κάτι πονηρό, γι αυτό ρώτησα.Πάντως υπο φυσιολογικές συνθήκες κάθε 14 χρόνια θέλουν καινούριο χαρτί.Φυσικά θα έρεπε να σε έχουν ειδοποιήσει πρώτα. Τι να πω...??

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    γλυφαδα
    Μηνύματα
    3.335

    Προεπιλογή

    μαλλον κάποιος "συγγενής" την ετρεξε τη δουλειά

    Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη konpan
    Όνομα
    ΚΩΣΤΑΣ
    Εγγραφή
    Nov 2018
    Περιοχή
    ΣΑΜΟΣ
    Μηνύματα
    218

    Προεπιλογή

    Είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ απογοητευμένος από το κράτος που ζω, επό ένα κράτος μέλος της Ευρωπαικής Ενωσης από ένα κράτος στο 2023, αλλά εδώ άφησαν να σκοτωθούν τόσα παιδιά, τα δολοφόνησαν και δεν τους καίγεται καρφί, την διακοπή θα μετρήσω τώρα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Ηλίας
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Τρίπολη
    Μηνύματα
    2.475

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμμία ειδοποίηση. Το σπίτι είναι δικό μου , παλιό αρχαίο, η παροχή ήταν στο όνομα του πατέρα μου και πρίν δύο χρόνια που άλλαξα πάροχο από ΔεΗ σε άλλο, εβαλα το δικό μου όνομα χωρίς να μου γίνει καμμία παρατήρηση ή επισήμανση για καινούργιο σχέδιο κλπ.
    Καί ξαφνικά σήμερα, διακοπή!!
    Θες καλώς θες κακώς, οι κατοικίες κάθε 14 χρόνια και τα επαγγελματικά ακίνητα κάθε 7 χρόνια θέλουν ΄πιστοποιητικό΄ ηλεκτρολόγου. Μέχρι τώρα τα παραπάνω τα εφαρμόζουν όταν επέρχεται κάποια μεταβολή στο συμβόλαιο, 'όπως <<
    εβαλα το δικό μου όνομα >> Τώρα αν δεν σου ζήτησαν τότε το ΄πιστοποιητικό΄ και θα το θέλουν τώρα είναι κάτι παράτυπο όπως και παράτυπο είναι που σου κόψανε το ΄ρεύμα΄χωρίς ειδοποίηση.
    Υ/Γ Μήπως τότε σου είπαν να προσκομίσεις ΄πιστοποιητικό΄,

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΠΡΟΣΟΧΗ
    Τα αναγραφόμενα από μένα ενδεχομένως να μην είναι σωστά .
    Και σωστά να είναι μη προσπαθήσετε να τα υλοποιήσετε αν δεν έχετε τις απαιτούμενες άδειες και γνώσεις

Σελίδα 1 από 6 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-21, 20:12
  2. Paradox IP150 μετά από διακοπή ρεύματος
    By killer_instinct in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-19, 21:59
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-12, 14:00
  4. Προβλημα με UPS μετά από διακοπή ρεύματος
    By Edison in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-11, 21:26
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-10, 10:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας