Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 22 από 22

Θέμα: ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ FM

  1. #21
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Μηνύματα
    11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάσο εφόσον έχετε επεξεργαστή ήχου και γνωρίζετε πως να τον ρυθμισετε, είναι κοινό μυστικό πως μπορεί να διαμορφώνεις στο +-75 και να έχεις ακουστικοτητα σχεδόν εφάμιλλη αυτών που παίζουν στη τσίτα. Το μυστικό βρίσκεται στις ρυθμίσεις του agc και στο loudness ώστε να αυξηθεί η ακουστικοτητα, κοινώς τα dbr.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kernel Panic Εμφάνιση μηνυμάτων
    SRF το τρόμαξες το παιδί.

    Α ρε επαρχεία, one man show, αλλά μην νομίζεις και εδώ δεν πάμε πίσω.
    Αν ο επεξεργαστής είναι κάποιος τύπου broadcast, μην τον πειράζεις αν δεν τον ξέρεις, δεν έχει μόνο AGC, Attack And Release Time.
    Ο επεξεργαστής είναι ο DBX Quantum II

    One man show δεν λες τίποτα! Από ηχοληψία έφτασα να κάνω μοντάζ εικόνας και βίντεο, ρεπορτάζ εξωτερικά, αρθρογραφία, και ΙΤ support lol

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πιέσω να το πάρουμε μόλις βρεθούν χρήματα!

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...

    Δεν το συζητώ, καλά έκαναν, εμείς κοιτάζουμε να ήμαστε καθόλα νόμιμοι! Επίσης πότε δεν είπα ότι φταίνε τα παιδιά στην ΕΕΤΤ, κοίταξα να λύσω το θέμα πως να συμμορφωθούμε στην σύσταση τους. Επίσης εδω να πω οτι είμαι ηχολήπτης και οχι τεχνικός κεραιοσυστημάτων, δυστυχώς στην περιοχή ο ένας που υπήρχε έχει βγει στην σύνταξη και ότι μας πει από το τηλέφωνο. Εννωείτε επίσης οτι θέλω να φτιάξω εμένα σωστά, δεν έγινε κάτι επίτηδες, ανέβασε το αφεντικό κάποια στιγμή γιατί θα έχανε πελάτη γιατί παίζαμε πιο σιγά από τους άλλους. Αν το ήξερα εννοείτε δεν θα το άφηνα, δεν έγινε κάτι επίτηδες! Εννοείτε δεν δικαιολογεί να κάνουμε κάτι παράνομα επειδή το κάνει κάποιος άλλος, απλά δέν ξέραμε, και μόλις μάθαμε αμέσως τρέξαμε!
    Ψάχνουμε άνθρωπο μάλλον από Θεσσαλονίκη για να μας γράψει και επιστολή οτι έχει μετρήσει κλπ κλπ να στείλουμε στην ΕΕΤΤ. Επίσης δεν είχα σκοπό να "ξεσκίσω" τίποτα, δεν έγινε τίποτα επιτηδευμένα!
    A) Όσο προχωρώ να απαντώ τόσο πιο νευριασμένα γράφεις και δεν ξέρω γιατί

    B) Συμφωνώ έπρεπε να ψάξω το μανιουαλ οπου το κατέβασα σήμερα, και δεν γράφει πουθενα οτι το 100% είναι το 75ΚΗz, μπορείς να μου πεις πού ακριβώς το λέει;

    Επίσης δεν έκανα τίποτα κουτουρού,
    C) ο συνταξιούχος μου φώναζε στο τηλ "καλά αφού λέει η επιστολή ότι ήσασταν +130 και βλέπεις στην οθόνη 130% θα το κατεβάσεις να μην φτάνει τα 70%"

    Ούτε εμένα μου φάνηκε λογικό, αλλά
    D) μου λέει θα μου μάθεις τόσα χρόνια την δουλειά μου;

    Ε, και το κατέβασα να μην περνάει το 75% το peak, και στο αμάξι σήμερα στην ίδια ένταση με τους άλλους δεν ακουγόμαστε καθόλου! κλαίω...
    Αυτή την στιγμή άλλοι vs εμείς (ενδεικτική ηχογράφηση στη ίδια ένταση του δέκτη)




    Σωστά, εμείς ήμαστε νόμιμοι, αρα σε κάποιους του νομού που παίζουν τσίτα
    Ε) παίζει να μην πήγε χαρτί γιατί δεν έχουν άδεια;


    Επίσης σόρρυ αν αναστάτωσα κάποιον, μια βοήθεια ζήτησα μόνο
    ΟΚ...
    Α) δεν εγραψα νευριασμένα... πιό νευριασμενα, πιό πολύ νευραισμένα... κλπ κλπ κλπ! Εγραψα ΕΝΤΟΝΑ για να αντιληφθείς ... σοβαρά το τι σου έγραψα! ΕΝΤΟΝΑ! Αν στο έγραφα όλο με ΚΕΦΑΛΑΙΑ, και BOLD θα σου ηταν πιό "εύπεπτα" ως μη νευριασμένα αλλά θα έλεγες ότι "φωνάζω" μετά? Τέλος πάντων... ας στα πω ξενευρίαστα εντόνως όμως!

    ΛΟΙΠΟΝ! ΣΤΟ B)
    ΠΑΝΤΟΥ ΣΤΟ ΕΓΧΕΙΡΊΔΙΟ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΔΙΑΡΚΩΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟ % ΣΥΜΒΟΛΟ! ΠΡΟΣΕΞΕ... ΣΤΟ % ΣΥΜΒΟΛΟ!!! ΟΧΙ ΣΕ "KHz" ΣΥΜΒΟΛΟ! ΕΙΝΑΙ ΔΕ ΤΟΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ ΠΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ... "ΠΑΝΤΟΥ ΤΟ ΛΕΕΙ" !
    ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ? ΕΔΩ...


    ΠΑΜΕ ΣΤΟ C) Ο... ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ!!! ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ! ΣΤΟ ΛΕΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΕ % ? ΟΧΙ ΣΕ "KHz" ΑΛΛΑ ΣΕ % ΌΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ? ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΟ 70% ? ΑΝ ΝΑΙ... ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ... ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!

    ΚΑΙ ΣΤΟ D) ...
    NAI... ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΝ ΡΥΘΜΙΖΕ ΣΤΟ 70% ΑΝΤΙ ΣΤΟ 100% ΠΟΣΟΣΤΟ ΔΙΑΜΟΡΦΩΣΕΩΝ... ΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΕΙ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ... ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΑΘΕ ΚΑΛΑ ΠΟΤΕ ΩΣ ΤΩΡΑ!

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ! Η ΕΕΤΤ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΜΕΤΡΗΣΕ "Δf >130KHz" ΚΑΙ ΟΧΙ >130% ! ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΣΕ ΜΕΤΡΗΣΕ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ 130% ΑΛΛΑ Η ΕΕΤΤ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ % ΑΛΛΑ ΣΕ Δf ΩΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΦΕΙΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ! ΕΣΥ ΣΤΟ ΟΡΓΑΝΟ ΤΟΥ PTX30LCD ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 130% ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ... "ΤΕΛΙΚΙΑΣΕΙ" ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΜΕΓΙΣΤΗΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΙΑ!

    Και τωρα χωρις να σου γραφω εντονα, να σου πω οτι το ιδιο το μηχανημά σου αν δεις εκει διπλα στο 0 κατω κατω στην αριστερή μπάρα που μετραει την διαμόρφωσή του σου δείχνει ενα συμβολάκι για το τι πραγμα δείχνει η κλίμακά του! Για δες το καλά... μήπως... ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ... είναι αυτό το σύμβολο? %
    Αφου ακόμα και εσύ ο ίδιος το γραφεις... στα "κυανά" χρωματισμενα που εκανα τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΓΡΑΠΤΑ! "75... %" γραφεις! Οχι 75KHz !!! που σε πομπούς FM ειναι το Δf για 100% διαμόρφωση!


    Ε) ναι παίζει αυτό... σαφέστατα! Αυτους λογικά θα τους έρθει κάτι αλλο... πιό "βαρύ" !!!

    ΥΓ γιατι δεν ανεβαινουν πλεον επισυναπτόμενες εικόνες στα μηνυματα? Ξερει κανείς?

    ΥΓ2... κατεβασες σημερα το εγχειριδιο? Απο την εταιρία? ΟΚ κοιτάς το σημερινό εντελώς μοντελο!
    Κατεβασε από εδω αυτό που μαλλον έχεις αφου το δικό σας εκεί στην φωτό εχει την οθόνη του παλιότερου του 2004 - 2006 !
    PTX - LCD. Manuel Utilisateur Volume 1. Manufactured by - PDF TΓ©lΓ©chargement Gratuit (docplayer.fr)

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 17-06-23 στις 02:26
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Συχνοτητα αναφορας
    By johnnkast in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-18, 11:01
  2. pwm σε τι συχνοτητα;
    By vikiath in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-15, 13:26
  3. συχνοτητα crystal
    By αντωνης147 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-12, 13:25
  4. 555 σε συχνοτητα 1 Hz
    By kostas91 in forum Χρονοκυκλώματα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 22:05
  5. συχνοτητα transistor
    By hlektrologos000 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-06, 23:51

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας