Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Εφαρμογή s mobile cloud

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Παύλος Κ.
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    1.532

    Προεπιλογή Εφαρμογή s mobile cloud

    Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το s mobile cloud της sigma.
    Η εφαρμογή έχει ενσωματωμένα 2 ηχούς τύπου σειρήνα και έχει μια άλλη επιλογή ήχος συστήματος.
    Αν επιλέξω ήχο συστήματος και αλλάξω τον ήχο με έναν δικό μου τότε αλλάζει και στα sms και σε άλλες ειδοποιήσεις.
    Υπάρχει τρόπος να βάλω τον δικό μου ήχο στην εφαρμογή χωρίς να αλλάξει σε άλλες εφαρμογές?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jul 2021
    Περιοχή
    κορινθια
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paulk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το s mobile cloud της sigma.
    Η εφαρμογή έχει ενσωματωμένα 2 ηχούς τύπου σειρήνα και έχει μια άλλη επιλογή ήχος συστήματος.
    Αν επιλέξω ήχο συστήματος και αλλάξω τον ήχο με έναν δικό μου τότε αλλάζει και στα sms και σε άλλες ειδοποιήσεις.
    Υπάρχει τρόπος να βάλω τον δικό μου ήχο στην εφαρμογή χωρίς να αλλάξει σε άλλες εφαρμογές?
    Σε αντίστοιχη εφαρμογή για κάμερες μπήκα ρυθμίσεις - εφαρμογές - βρήκα την εφαρμογή -ειδοποιησεις- και εκεί όρισα τον ήχο μόνο για την εφαρμογή αυτή.......

    Μια ερώτηση σε sigma Apollo κέντρο τι ακριβώς χρειάζεται για να παίξει η εφαρμογή ...και να συνεργαστούν?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Παύλος Κ.
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    1.532

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costasibiza84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αντίστοιχη εφαρμογή για κάμερες μπήκα ρυθμίσεις - εφαρμογές - βρήκα την εφαρμογή -ειδοποιησεις- και εκεί όρισα τον ήχο μόνο για την εφαρμογή αυτή.......

    Μια ερώτηση σε sigma Apollo κέντρο τι ακριβώς χρειάζεται για να παίξει η εφαρμογή ...και να συνεργαστούν?
    Το έχω δοκιμάσει και αυτό αλλά όταν κάνω εκκαθάριση της μνήμης του κινητού τότε ενώ έρχεται η ειδοποίηση δεν βγάζει ήχο.. ο ήχος παραμένει αυτός που έχω επιλέξει στο s mobile cloud αλλά δεν ακούγεται. Αν δεν κάνω εκκαθάριση της μνήμης τότε δεν έχω πρόβλημα.

    Νομίζω σε apollo δεν μπορεί να συνδεθεί..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από costasibiza84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αντίστοιχη εφαρμογή για κάμερες μπήκα ρυθμίσεις - εφαρμογές - βρήκα την εφαρμογή -ειδοποιησεις- και εκεί όρισα τον ήχο μόνο για την εφαρμογή αυτή.......

    Μια ερώτηση σε sigma Apollo κέντρο τι ακριβώς χρειάζεται για να παίξει η εφαρμογή ...και να συνεργαστούν?
    Στον Apollo δεν παίζει η εφαρμογή,μόνο σε Aelous και S pro.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Παύλος Κ.
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    1.532

    Προεπιλογή

    Τελικά βρήκα λύση και προς το παρόν δουλεύει.
    Μπήκα στις ρυθμίσεις και άλλαξα τον ήχο για τις ειδοποιήσεις του κινητού με αυτόν που ήθελα.

    Μέσα από την εφαρμογή s mobile επέλεξα ήχο συστήματος και έτσι έχω τον ήχο που επέλεξα όταν τον άλλαξα από τις ρυθμίσεις του κινητού.

    Τώρα για τις εφαρμογές που επηρεάστηκαν από αυτή την αλλαγή στον ήχο, μπήκα στις ρυθμίσεις - εφαρμογές και είδα ποιες εφαρμογές (sms κτλ) έχουν τον ήχο που επέλεξα (ήχο συστήματος) και το άλλαξα με τον ήχο που είχα στην αρχή σαν προεπιλογή. Οπότε τώρα έχω το s mobile να με ειδοποιεί με τον ήχο που επέλεξα και τα sms κτλ με τον ήχο που είχα στην αρχή.

    Τώρα το μόνο που δεν μπορώ να βρω είναι ότι όταν έχω κλειστό το wifi ή τα δεδομένα για αρκετή ώρα και μετά το ανοίξω δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις από την ερφαμογή, ενώ αν έχω ιντερνετ συνέχεια τότε έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις. Στις γυναίκας μου το κινητό έρχονται κανονικά όταν ανοίγει το ιντερνετ.
    Έχω κάνει πόσες ρυθμίσεις στο κινητό αλλά δεν μπορώ να βρω τι φταίει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη paulk : 18-03-24 στις 12:16

Παρόμοια Θέματα

  1. Χρήση sonoff χωρίς cloud
    By mtzag in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-21, 21:18
  2. Πρόβλημα με Cloud - XMeye.
    By franklin in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-18, 23:51
  3. Omnivision cloud
    By Kostas852456 in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-18, 10:36
  4. ip κάμερα και cloud
    By giwrgos9 in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-17, 20:44
  5. Western Digital δικτυακό My Cloud EX4
    By 744 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-15, 19:14

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας