Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 35

Θέμα: Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

  1. #11
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    Και το 99% των μαθητών που πηγαίνουν εκεί να πηγαίνουν απλώς επειδή τους στείλαν οι γονείς τους ή για να περνάν το χρόνο τους απλώς κάνοντας φασαρία.

    Εγώ τελείωσα ΤΕΕ και δέν έδωσα εξετάσεις για ΤΕΙ.
    Πίστευα και ακόμα πιστεύω οτι δέν έχει και πολλά να μου προσφέρει. Αλλώστε είχα ήδη πολλές δουλειές και έπρεπε να βγώ στην αγορά εργασίας σύντομα.
    Τώρα είμαι τεχνικός κινητής τηλεφωνίας στην ΤΙΜ, διορθώνω κάπου κάπου υπολογιστές (απο κει ξεκίνησα το 90) ασχολούμαι με το πάθος μου(ηλεκτρονικα) και εχω μπει στο service κινητών τηλεφώνων εδώ και 3 χρονια. Εχω εργαστήριο στο σπίτι μου που μου κόστισε πάρα πολλά λεφτα και χρόνο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Βόλος/Τρίπολη
    Μηνύματα
    493

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    del

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    Οποιο σχολείο ή σχολή συμπεριλαμβανομένου και του ΤΕΙ, έχει να προσφέρει γι'αυτόν που ενδιαφέρεται έστω και με τις όποιες αδυναμίες έχει σαν σχολή,αν κάποιος πάει σε μια σχολή απλά για να λέει ότι πάει καλύτερα να πάει σπίτι του.Επίσης μην ξεχνάμε ότι πέρα απ'τις γνώσεις ένα πτυχίο μιας ανώτερης σχολής σου ανοίγει μια ευκολότερη οδό για την απόκτιση μιας οικονομικά καλύτερης θέσης εργασίας.θα μπορούσα και γώ μα μείνω με το πτυχίο του ηλεκτρονικου του ΤΕΛ (ΤΕΕ σήμερα),όμως τα πράγματα θα ήταν αρκετά δυσκολότερα όταν θα έμπενα και γω στο παιχνίδι της αγοράς εργασίας δεδομένου του ανταγωνισμού που υπάρχει.Αυτό καλώς ή κακός είναι μια πραγματικότητα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    Πριν απο 16χρονια τελειωσα το ΤΕΛ ηλεκτρονικος απο τοτε ασχολουμαι μονο απο χομπυ με τα ηλεκτρονικα,και περισοτερο με RF κυκλωματα.Εδω και 14 χρονια η δουλεια μου ειναι εικονοληπτης σε τηλεοπτικο σταθμο της αθηνας. [img]images/smiles/converted/cussing.gif[/img]

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Tripolis Arkadia
    Μηνύματα
    84

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    Λοιπόν παίδες έχουμε εξελίξεις!!!

    Σήμερα το πρωί ξεφόρτωσαν από ένα φορτηγό κουτιά και έφεραν στο σχολείο. [img]images/smiles/icon_confused.gif[/img] Μέσα σε αυτά τα κουτιά υπήρχαν νέοι υπολογιστές!!! και όμως αυτό είναι απίστευτο. Πρόκειται για συστήματα με Windows 98 γύρω στα 333 Mhz. Δεν κάνουν αμάν να φορτώσουν το λειτουργικό. Bέβαια από το τίποτα νομίζω ότι και αυτό είναι μια κάποια πρόοδος. Δεν Συμφωνείτε?

    [ 19. Απριλίου 2004, 09:03: Το μήνυμα επεξεργάστηκε από τον/την: nikjohn ]

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    nicjohn είναι αυτό που είπαμε πιο πάνω,ότι κατά καιρούς μερικές πρόοδοι στο εκπαιδευτικό σύστημα επιτελούνται αλλά χρειάζεται ακόμα δουλειά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη D-NAME
    Εγγραφή
    Nov 2003
    Μηνύματα
    307

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    nikjohn αυτο γινετε επιδη η τους εφεραν απο αλλο σχολειο η επιδη καποιος ειχε παρει τον διαγονισμο και τα φραγκα πριν απο καποια χρονεια και τωρα θυμηθικε να τα φερει! Ετσι δουλευουν διστυχος τα σχολεια. Γραφειοκρατεια, κλεψια κ.α. φτεει αυτος που πηρε τον διαγονισμο και το Ελληνικο διμοσειο που δεν ελενχει τιποτα.


    Εγω τελειωσα ΤΕΕ πληροφορικης Δικτυων... και θελω να περασω αυτοματισμου πειρεα. Λιγο αργα πηρα ειδηση οτι τελικα δεν ειμαι για υπολογιστες γιατι εχουν και software εκτοσ hardware. Και εμπιρικα καθαρα ασχολουμε με τα ηλεκτρονικα.
    Οσο για αυτα που λετε οτι κανενα σχολειο δεν σου μαθενει πολλα πραγματα ετσι ειναι σε ολες της δουλειες. Μηχανικους, υπολογιστες, ηλεκτρονικους, ιδραυλικους κ.α. Το εχω δει στην πληροφορικη που ημουνα. Οταν πηγα να γραφτο ημουν απο αυτους που ειχα παει 1η ενειεου λυκειου και μετα ΤΕΕ αλλα δεν εχασα χρωνια. Και μου ελεγαν οτι δυσκολα θα προσαρμοστω και οτι εχω χασει πολλα μαθηματα θα τα βρω πολυ δισκολα και τετοια. Το μονο που διαπιστοσα ηταν οτι ηξερα περισοτερα απο τους καθυγητες σε πολλα "πρακτικα" καθαρα μαθηματα γιατι ειχα που δουλευα 3 χρωνια. Απο θεωρια δεν τα καταφερνα και ουτε τα καταφερνω!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    paidia kai egw ta idia.eimoyn ma8hths 1 lykeioy kai epeidi den eixa kai plly oreksh gia mal.... 8a synexisw se tee pliroforikis giati den exoyme kai polles eidikotites sto tee mas(xwris na xasw xronia).oso anafora tis sxoles 8elv h se tei plhroforikis h a8hnas [img]images/smiles/converted/hammer.gif[/img]

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη D-NAME
    Εγγραφή
    Nov 2003
    Μηνύματα
    307

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    Μην κανεις κανενα τετοιο λεθος αν θες την γνωμη μου. 1 χρωνια θα εισαι καλα. μετα @@.
    Εκανα αυτο το λαθος και στο λεω απο πειρας. Στο ενειεο ολοι περνανε. Στα ΤΕΕ θες διαβασμα και την πληροφορικη θες 14,5 μεσο ορο για ν πιασεις ενα ΤΕΙ. Και τα Δικτυα ειναι πολυ Δισκολα και κακογραμμενα.
    Ξανασκεψουτο γιατι σαν και μενα θα [img]images/smiles/converted/head.gif[/img] [img]images/smiles/converted/head.gif[/img] [img]images/smiles/converted/head.gif[/img]

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή Ποιό είναι το επίπεδο μόρφωσης??

    Λοιπον εγω ειχα κλιση στα ηλεκτρονικα απο μικρη ηλικια, δηλαδη απο 12-14 χρονων, οπου τοτε πρωτοβγηκα στα FM με μια EL504. Ηταν τοσο δυνατο το συναισθημα τον ερτζιανων που μεσα σε ενα χρονο ειχα ξεφυλισει απειρα βιβλια, με αποτελεσμα να κατασκευασω μονος μου στο διαστημα αυτο εναν πομπο αυτοταλαντωτο με μια tube RCA 6146!!!!. Τη ευχαριστη στιγμη ηταν εκεινη οταν ειχα βαλει το φις και ειδα οτι δουλευε, λες και εκανα sex με την λυχνια [img]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img] .
    Μεχρι τα εικοσι ειχα φτιαξει πολλες RF κατασκευες και παντα ημουν ο "μαστορας" της παρεας.
    Τωρα στα 34α μου συνεργαζομαι-κατασκευαζω πομπους RF, PLL, LINEAR, COLLINEAR..., και εχω αποκτησει εδω και 5 χρονια και ενα αλλο χομπυ... [img]images/smiles/converted/ok.gif[/img] PC ENGINEEAR αλλη λοξα και αυτη.
    Τελος παντων σας κουρασα, δεν ζω βεβαια απο αυτα που ανεφερα, γιατι ειναι χομπυ. Το κυριο επαγγελμα μου ειναι ηλεκτρονικος αεροσκαφων.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιά είναι η καλύτερη κεραία V/U ?
    By PALIARMOTHS in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-15, 17:41
  2. inductor ποιό είναι καλύτερο ?
    By mtzag in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-13, 21:29
  3. Ποιό connector είναι κατάλληλο???
    By Dr_Giwrgos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 02:36
  4. Ποιά chip είναι αυτά?
    By JohnG in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 13:43
  5. Ποιά κεραία είναι η καλύτερη?
    By turist in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-04, 11:46

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας