Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 84 από 84

Θέμα: Κατασκευή: Πομπος FM με PLL

  1. #81
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    1ον το παραγγέλνεις μόνος σου απο κάποιο μαγαζί Αθήνας-Θεσσαλονίκης, και σου 'ρχεται σε λίγες μέρες
    2ον το παίρνεις σαν δείγμα δωρεάν κατευθείαν απο την microchip.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  2. #82
    Μέλος Το avatar του χρήστη panos_panopoulos
    Όνομα
    Panagiotis
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Μηνύματα
    792

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gsmaster
    1ον το παραγγέλνεις μόνος σου απο κάποιο μαγαζί Αθήνας-Θεσσαλονίκης, και σου 'ρχεται σε λίγες μέρες
    2ον το παίρνεις σαν δείγμα δωρεάν κατευθείαν απο την microchip.
    Μολίς διάλεξα τον δεύτερο τρόπο βρήκα το email κάποιου φίλου μου με επέκταση πανεπιστημίου. πόσταρα στην Microchip αλλαγή εμαιλ για να διαγράψω αυτο που πρωτοέδωσα στο yahoo. Ανεκτίμητη η βοήθεια των παιδίων που πήραν δείγμα και πόσταραν τον τρόπο στο φόρουμ! βέβαια απο δείγματα τώρα είχε μόνο αυτό: PIC16LF84A νομίζω οτι ειναι ΟΚ αντί αυτού που είναι στο σχέδιο PIC16F84. δεν πειράζει τσάμπα είναι!

    1 2 3
    Your order has been placed

    Thank you for ordering samples from Microchip. Your order was successfully placed on 3/23/2006 at 2:36 PM United States Arizona Time or 3/23/2006 at 9:36 PM Greenwich Mean Time.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #83
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Mε το pic 16f84a το έφτιαξα και γω και δεν ειχα απολυτως κανένα πρόβλημα,το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις ειναι τον προγραμματισμό του και εννοώ με ποιον programer και ποιό software.Δοκιμασμένο 100% ειναι ο p16pro με το sotware του picalw,μακριά από τους jdm αν δεν θες τα νευρα σου να γινουν κρόσια όπως ειχαν γίνει τα δικά μου

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #84
    Μέλος Το avatar του χρήστη panos_panopoulos
    Όνομα
    Panagiotis
    Εγγραφή
    Mar 2006
    Μηνύματα
    792

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από electron
    Mε το pic 16f84a το έφτιαξα και γω και δεν ειχα απολυτως κανένα πρόβλημα,το μόνο που θα πρέπει να προσέξεις ειναι τον προγραμματισμό του και εννοώ με ποιον programer και ποιό software.Δοκιμασμένο 100% ειναι ο p16pro με το sotware του picalw,μακριά από τους jdm αν δεν θες τα νευρα σου να γινουν κρόσια όπως ειχαν γίνει τα δικά μου
    Τελικά πρέπει να είμαι γκαντέμης μόλις τον έφτιαξα! τον jdm του σάιτ.
    Λοιπόν 10 χρόνια έχω να ασχοληθώ με ηλεκτρονικά, δέν ξεχνιούνται με τίποτα. είναι η πρώτη μου κατασκευή.


    για να αστειευτούμε και λίγο να πώ τώρα τι μας έλεγε ο καθηγητής ηλεκτρονικών στο λύκειο. Του λέω κατάφερα να εκπέμψω fm stereo. μου έλεγε πώς; με ένα σήμα πιλότο στα 19khz του απαντώ άναβε το λαμπάκι. Μου απαντάει να κάνω τό άλλο! ποιο? ρωτάω . αμα θέλεις να ανάψει το λαμπάκι άνοιξε το ράδιο σου και βάλε μια μπαταρία στο ledaki. άλλο το ποιοτικό στέρεο και άλλο να ανάβει το λαμπάκι. σωστός.
    Συνημμένα Thumbnails Συνημμένα Thumbnails Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  _1_133.jpg Εμφανίσεις:  173 Μέγεθος:  34,3 KB  

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΟΜΠΟΣ FM PLL
    By log45 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-17, 22:01
  2. πομπος fm pll 500mw-1 w ??
    By haris150mw in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-13, 13:03
  3. ΑΓΟΡΑ ΠΟΜΠΟΥ FM PLL
    By tzino 45 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-12, 09:55
  4. ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΟΜΠΟΥ FM PLL ΣΕ ΠΛΑΚΕΤΑ
    By MitsoulasFm in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-12, 00:56

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας