Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 53

Θέμα: ενισχυτης rf 80 watt toy site

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη NUKE
    Όνομα
    Χαρης
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθηνα - Νεα Ιωνια
    Μηνύματα
    1.335

    Προεπιλογή

    Λοιπον,ελεγα για το MRF172 επειδη τον εχει το forum μας οποτε λογικα θα ειναι και σιγουρο οτι θα δουλεψει το κυκλωμα...

    Απο εκει και περα δεν μπορω να βρω καποιο κυκλωμα για το MRF317....Εχει τελικα κανενας να μου δωσει,με τυπωμενο να το φτιαξω?Να το ανεβασουμε μετα και στα κυκλωματα....

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη NUKE
    Όνομα
    Χαρης
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθηνα - Νεα Ιωνια
    Μηνύματα
    1.335

    Προεπιλογή

    Βασικα αφου δεν μπορω να βρω καποιο κυκλωμα για το MRF317(ισως ανοιξω και καποιο νεο θεμα) μαλλον θα φτιαξω αυτο που εχει ετοιμο το site....

    Μπορεις φιλε Refas να μου πεις τι να προσεξω για να μην το καψω το mrf172 επειδη ειναι Fet?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη ReFas
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Μηνύματα
    689

    Προεπιλογή

    Νuke...
    Για το 317 που δε βρίσκεις σχέδιο... μάλλον θα είναι και αυτό απο τα κρυμμένα μυστικά που ξέρουν λίγοι... ίσως αν βάλεις αγγελία, ζητείται σχέδιο με αμοιβή, τότε βρεις κάτι....

    Για τον στατικό... κόλλησε πρώτα όλα τα εξαρτήματα σου στη πλακέτα και άσε τελευταίο το τρανζίστορ.. αν είναι να το πιάσεις να το κολλήσεις άγγιξε πρώτα γείωση για να μην έχεις στατικό στο σώμα σου και κολλάς με κολλητήρι με γειωμένη μύτη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    417

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReFas
    Νuke...
    Για το 317 που δε βρίσκεις σχέδιο... μάλλον θα είναι και αυτό απο τα κρυμμένα μυστικά που ξέρουν λίγοι... ίσως αν βάλεις αγγελία, ζητείται σχέδιο με αμοιβή, τότε βρεις κάτι....

    Για τον στατικό... κόλλησε πρώτα όλα τα εξαρτήματα σου στη πλακέτα και άσε τελευταίο το τρανζίστορ.. αν είναι να το πιάσεις να το κολλήσεις άγγιξε πρώτα γείωση για να μην έχεις στατικό στο σώμα σου και κολλάς με κολλητήρι με γειωμένη μύτη.

    Δηλαδη επι πληρωμη θα του δωσεις κατι
    Γιατι αν δεν εχεις εσυ, πως θεωρεις οτι πρεπει να εχουν αλλοι δηλαδη

    Φιλε...
    Το MRF172 μην το φοβασαι καθολου, ουτε για να το πιασεις με γυμνο χερι, ουτε για να το κολλησεις, χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη. Οι εντελως απροστατευτοι MOS ημιαγωγοι του 70-80, δεν υπαρχουν πια...

    Καποιος ειχε βαλει εδω παλαιοτερα ενα σχεδιο με το 317 που επαιζε καλα, και μαλιστα βασιζοταν σε γραμμες τυπωμενες πανω στην πλακετα, οποτε ουτε για το πως θα φτιαξεις πηνια δεν χρειαζεται να αγχωθεις

    Μου φαινεται σε θεμα για ενισχυτη RF 8 -10W, ηταν, η καπως ετσι... ελεγε ο τιτλος του θεματος.
    Ψαξτο λιγο σε μηνυματα μεχρι και κανα 6-7μηνο πισω.

    Επισης αν ψαξεις ΚΑΛΑ στο διαδυκτιο υπαρχουν σχεδον εκατονταδες σχεδια με το 317!!!
    Οποτε ουτε αγγελιες, πληρωμενες η οχι, χρειαζεται να βαλεις, ουτε παρακαλεις κανενα, που ενω ΙΣΩΣ δεν εχει κανα σχεδιο να σου δωσει ο ιδιος, σχολιαζει γενικα για οιοπονδηποτε αλλο που επισης μπορει να μην εχει!

    Και στο φιναλε ψαξε και λιγο... για κατι ΤΟΣΟ απλο να βρεθει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    417

    Προεπιλογή

    και δηλαδη μια ματια εριξα και στο βρηκα ηδη, δυο θεματα πιο κατω απο αυτο που γραφεις
    http://www.hlektronika.gr/phpBB2/vie...asc&highlight=

    οποιος θελει ας στειλει κανα e-check στο παλληκαρι που το ειχε βαλει... :P :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη ReFas
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Μηνύματα
    689

    Προεπιλογή

    [quote="RFXpert"]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReFas
    Νuke...
    Για το 317 που δε βρίσκεις σχέδιο... μάλλον θα είναι και αυτό απο τα κρυμμένα μυστικά που ξέρουν λίγοι... ίσως αν βάλεις αγγελία, ζητείται σχέδιο με αμοιβή, τότε βρεις κάτι....

    Για τον στατικό... κόλλησε πρώτα όλα τα εξαρτήματα σου στη πλακέτα και άσε τελευταίο το τρανζίστορ.. αν είναι να το πιάσεις να το κολλήσεις άγγιξε πρώτα γείωση για να μην έχεις στατικό στο σώμα σου και κολλάς με κολλητήρι με γειωμένη μύτη.

    Δηλαδη επι πληρωμη θα του δωσεις κατι
    Γιατι αν δεν εχεις εσυ, πως θεωρεις οτι πρεπει να εχουν αλλοι δηλαδη

    quote]

    Φυσιολογική απορία για το μυαλό που διαθέτεις...

    Θεωρώ οτι οι επαγγελματίες του χώρου θα έχουν το σχέδιο του 317 και θα μπορούσαν να βοηθήσουν τον Nuke...
    Μπορούσες να βάλεις και εσύ την πρακτική εξάσκηση που είχες κάνει στο MIMP .... αν και έχεις κάνει τραγικά λάθη σαν χάλια τεχνικός που είσαι... τα έχεις διορθώσει απο τότε;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη NUKE
    Όνομα
    Χαρης
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθηνα - Νεα Ιωνια
    Μηνύματα
    1.335

    Προεπιλογή

    Λοιπον παιδια,να πω καποια πραγματα γιατι νομιζω ανοιξα μεγαλο θεμα...

    Καταρχας για το πρωτο μνμ του ReFas να πω ευχαριστω γιατι μου απαντησε στο τι πρεπει να προσεχω...Επισης να τονισω οτι μου ειχε βαλει αμεσως την φωτογραφια που του ειχα ζητησει για το datasheet και φαινεται πως θελει να βοηθησει...

    Για τον φιλο RFXpert να πω οτι τον ευχαριστω και αυτον γιατι και αυτος με βοηθησε λεγοντας μου καποια πραγματα αλλα και με βοηθησε να βρω καποιο κυκλωμα.

    Τωρα θα ηθελα να πω οτι πριν ζητησω καθε κυκλωμα κοιταξα σχεδον ολα τα θεματα που μου εβγαλε ενα search με την λεξη 'MRF317' και δεν βρηκα τιποτα...Ομως τονιζω οτι εψαξα και πολυ,οχι λιγο...

    Αυτο που μου δινετε σε link το ειδα αλλα δεν το θεωρω αξιοπιστο απο την στιγμη που ο πητερ δεν γραφει ποτε ουτε 2 λεξεις για τα κυκλωματα(ετσι νομιζω),επισης εχει smd και τελος δεν υπαρχει pcb.Α,και δεν υπαρχουν υλικα για το κυκλωμα....
    Απο το ιντερνετ δεν ηθελα επειδη δεν ξερω την αξιοπιστια του αλλα πιστευα οτι εδω σιγουρα θα υπαρχει καποιο αξαιοπιστο γιατι πολλοι εχουν πει οτι εχουν κατασκευασει...
    Αυτος ηταν και ο λογος που ζητησα ενα κυκλωμα για το MRF317 εδω.

    Το οτι δεν εβαλε κανενας κανενα κυκλωμα δεν πιστευω οτι ειναι οτι δεν θελει να με βοηθησει αλλα οτι γενικα οι περισσοτεροι δεν ειχαν,αλλοι πιστευαν οτι με ενα απλο search θα εβρισκα,πραγμα που δεν ισχυει και αλλοι δεν ηταν σιγουροι για τα κυκλωματα που ειχαν...

    Γενικα αναγνωριζω ολη την βοηθεια που μου εχετε δωσει ολοι(αυτο το εχω χιλιοπει) και ως ανταλλαγμα δινω και εγω τις γνωσεις μου σε αλλους που εχουν ακομα λιγοτερες απο εμενα.Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω γιατι δεν εχω πολλες γνωσεις....Ετσι θελω να τονισω οτι ειμαι παντα καλοπροεραιτος...Τεσπα δεν ξερω τι να πω,αλλα καλυτερα να μην τσακωνομαστε εδω....

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    417

    Προεπιλογή

    [quote="ReFas"]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RFXpert
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReFas
    Νuke...
    Για το 317 που δε βρίσκεις σχέδιο... μάλλον θα είναι και αυτό απο τα κρυμμένα μυστικά που ξέρουν λίγοι... ίσως αν βάλεις αγγελία, ζητείται σχέδιο με αμοιβή, τότε βρεις κάτι....

    Για τον στατικό... κόλλησε πρώτα όλα τα εξαρτήματα σου στη πλακέτα και άσε τελευταίο το τρανζίστορ.. αν είναι να το πιάσεις να το κολλήσεις άγγιξε πρώτα γείωση για να μην έχεις στατικό στο σώμα σου και κολλάς με κολλητήρι με γειωμένη μύτη.

    Δηλαδη επι πληρωμη θα του δωσεις κατι
    Γιατι αν δεν εχεις εσυ, πως θεωρεις οτι πρεπει να εχουν αλλοι δηλαδη

    quote]

    Φυσιολογική απορία για το μυαλό που διαθέτεις...

    Θεωρώ οτι οι επαγγελματίες του χώρου θα έχουν το σχέδιο του 317 και θα μπορούσαν να βοηθήσουν τον Nuke...
    Μπορούσες να βάλεις και εσύ την πρακτική εξάσκηση που είχες κάνει στο MIMP .... αν και έχεις κάνει τραγικά λάθη σαν χάλια τεχνικός που είσαι... τα έχεις διορθώσει απο τότε;;;
    Την ποια

    Περιεργο βρε παιδι μου, κοτζαμ σουπερ μαρκετ, ενα σχεδιακη δεν ειχε να δωσει... :P

    Απο θεωρια και προσομοιωσεις ασκησεων επι χαρτου καλα πας ακομα... Επι ταπητος ομως, ταΠΑΤΟΣ βγαινεις...

    Ουτε καν να δωσεις κατι ξενο για βοηθεια δεν ηθελες, αλλα απο κοπυ των σχεδιαγραμματων χαρακτηριστικων ξερεις... λογο μονιμης προσομοιωσεως...
    :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Βρε παιδιά ... , είσαστε τόσο καιρό μέλοι,
    μην τεντώσουμε το Linear ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  10. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    417

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NUKE
    Λοιπον παιδια,να πω καποια πραγματα γιατι νομιζω ανοιξα μεγαλο θεμα...

    Καταρχας για το πρωτο μνμ του ReFas να πω ευχαριστω γιατι μου απαντησε στο τι πρεπει να προσεχω...Επισης να τονισω οτι μου ειχε βαλει αμεσως την φωτογραφια που του ειχα ζητησει για το datasheet και φαινεται πως θελει να βοηθησει...

    Για τον φιλο RFXpert να πω οτι τον ευχαριστω και αυτον γιατι και αυτος με βοηθησε λεγοντας μου καποια πραγματα αλλα και με βοηθησε να βρω καποιο κυκλωμα.

    Τωρα θα ηθελα να πω οτι πριν ζητησω καθε κυκλωμα κοιταξα σχεδον ολα τα θεματα που μου εβγαλε ενα search με την λεξη 'MRF317' και δεν βρηκα τιποτα...Ομως τονιζω οτι εψαξα και πολυ,οχι λιγο...

    Αυτο που μου δινετε σε link το ειδα αλλα δεν το θεωρω αξιοπιστο απο την στιγμη που ο πητερ δεν γραφει ποτε ουτε 2 λεξεις για τα κυκλωματα(ετσι νομιζω),επισης εχει smd και τελος δεν υπαρχει pcb.Α,και δεν υπαρχουν υλικα για το κυκλωμα....
    Απο το ιντερνετ δεν ηθελα επειδη δεν ξερω την αξιοπιστια του αλλα πιστευα οτι εδω σιγουρα θα υπαρχει καποιο αξαιοπιστο γιατι πολλοι εχουν πει οτι εχουν κατασκευασει...
    Αυτος ηταν και ο λογος που ζητησα ενα κυκλωμα για το MRF317 εδω.

    Το οτι δεν εβαλε κανενας κανενα κυκλωμα δεν πιστευω οτι ειναι οτι δεν θελει να με βοηθησει αλλα οτι γενικα οι περισσοτεροι δεν ειχαν,αλλοι πιστευαν οτι με ενα απλο search θα εβρισκα,πραγμα που δεν ισχυει και αλλοι δεν ηταν σιγουροι για τα κυκλωματα που ειχαν...

    Γενικα αναγνωριζω ολη την βοηθεια που μου εχετε δωσει ολοι(αυτο το εχω χιλιοπει) και ως ανταλλαγμα δινω και εγω τις γνωσεις μου σε αλλους που εχουν ακομα λιγοτερες απο εμενα.Δεν μπορω να κανω κατι παραπανω γιατι δεν εχω πολλες γνωσεις....Ετσι θελω να τονισω οτι ειμαι παντα καλοπροεραιτος...Τεσπα δεν ξερω τι να πω,αλλα καλυτερα να μην τσακωνομαστε εδω....

    το σχεδιο υτο λειτουργει μια χαρα... Πιο κατω εχει κατι αρχεια rar που εχουν την πλακετα για τυπωμα, και την τοπογραφια των υλικων. Οσο για το σχεδιο ειναι μου φαινεται δωσμενο λιγα μηνυματα πιο μετα, καθοτι το αρχικο που ειχε βαλει ο φιλος εκει, ηταν πολυ μικρο για να το διαβασεις σωστα...
    Αν δεν το βρεις, στο στελνω με ΠΜ.

    Τα υπολοιπα, αστα, δεν εχουν να κανουν με εσενα, αλλα με περιεργες αποψεις απο καποιους που προσομοιαζουν (οπως μονο αυτοι ξερουν) ΟΛΟΥΣ τους αλλους με κατι, ενω οι ιδιοι ειναι παντα στο απυροβλητο... χωρις να δινουν τιποτα πραγματοποιημενο ...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ενισχυτης ηχου 2χ25 watt
    By Panοs in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-16, 22:24
  2. Ενισχυτης ηχου 2Χ22 Watt
    By fotisr in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-14, 00:46
  3. ενισχυτης σμαρτκιτ 2χ18 watt
    By Dhmhtrhs Oikonomou in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-12, 14:32
  4. Ενισχυτης Ηχου 10 WATT.
    By fotisr in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-12, 10:05
  5. Ενισχυτης αυτοκινητου 54W του site
    By kostas2005 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-08, 12:12

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας