Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 180

Θέμα: ΖΗΤΩ Ο ΥΜΗΤΤΟΣ !

  1. #11
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Εγώ πάω με αυτόν που πληρώνει περισσότερα
    ΖΗΤΩ ο στρατοσ, ζητω ο βασιλιάς ζητω οι ρωσσίδες.
    Ζητω η κοκα κόλα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    590

    Προεπιλογή

    ΖΗΤΩ ΟΙ ΟΙΚΟΙ ΑΝΟΧΗΣ!
    ΖΗΤΩ ΤΟ ΟΥΙΣΚΙ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη GREG
    Όνομα
    gr
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ΖΑΠΕΙΟ
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    πεστα Κοστα Χρυσοστομε........Δοσε........

    0 Not allowed! Not allowed!
    .??????

  4. #14
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Αυτή η νοοτροπία ραδιοερασιτεχνών/ιμηεππαγελματιών/σταθμών κλπ το να μαλλώνουν μεταξύ τους δεν ξέρω ποσο με βαράει στο κεφάλι.
    Παιδιά αντι να σκοτώνεστε δεν κοιτάτε να κάνετε κάτι που να βοηθήσει ολους αυτούς που ασχολούντε? Οχι οτι τώρα δε βοηθάτε (να μην κάνουμε κι εμείς τα ίδια λάθη) απλώς χαλάει η ένοια

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    MAKHS
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΜΥΤΙΛΗΝΗ
    Μηνύματα
    305

    Προεπιλογή Ειναι ραδιοερασιτεχνες;

    Το θεμα ειναι εαν αυτοι που παιζουν απο διαφορα σημεια και με ισχυ μπορουν να λεγονται ραδιοερασιτεχνες.Εγω θα τους αποκαλουσα εμπορους των συχνοτητων.Αγοραζουν ετοιμο πομπο ,ετοιμο ενισχυτη,πατανε το κουμπι και οποιον παρει ο αερας.Ερασιτεχνης η ραδιοερασιτεχνης το λενε και οι λεξεις ειναι αυτος που αγαπα το ραδιο και πειραματιζεται με αυτο.Εαν αυτοι που βγαζουν κατι κιλοβατ μειωνανε την ισχυ στα απαραιτητα βατ,ασχετα με το τι γινετε με την εμπορικη ραδιοφωνια θα μπορουσαν περισσοτεροι ανθρωποι να ασχοληθουν με την μπαντα απο 105,5 εωε 108.Επειδη ομως καταντησαν εμποροι γι αυτο και ολο και περισσοτεροι φιλοι κοιτουν τα ΑΜ και ολο και καθε μερα συμφωνα με τελευταια στοιχεια απο ερευνες που πραγματοποιουν εταιρειες που πουλανε στα FM ,αυξανονται οι ακροατες στα ΑΜ και αυτο τους τρομαζει.Για ακουστε ενα ραδιοφωνικο σταθμο στα ΑΜ να δειτε ποσους ακροατες εχει και θα καταλαβετε.Για δειτε εδω στο Φορουμ ποσοι φιλοι ψαχνουν σχεδια για κατασκευες πομπων ΑΜ και ποσοι για κατασκευες FM;.Αρα αφηστε αυτους των FM να εκπεμπουν για τον εαυτο τους και να "φαγωνονται" με τα λεφτα τους .Ας σκεφτουν ομως οτι με 50 βατ θα μπορουσαν να ακουγονται στο μισο λεκανοπεδιο αρκει αντι για βουνα και ενισχυτες ειχαν μια καλη κεραια.Ετσι θα προστατευαν την ιδια τους την υγεια αλλα και των αλλων..

    0 Not allowed! Not allowed!
    ***PLEON MEGALVSAME ME THN RF***

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη GREG
    Όνομα
    gr
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ΖΑΠΕΙΟ
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Αυτο που ειπες για τα ΜΕΣΑΙΑ εχεις δικιο καλο ειναι δεν ειναι κακο.... εγω χαιρομαι πολυ να ακουω Σαβατο βραδυ στα 1600 σταθμους απο ολη την Ελλαδα να κανουν προγραμμα ανεξαρτητα βεβαια απο τη τραγουδια βαζουν .....ειναι πιο υγιες να ακουω γνησιους λαικους ερασιτεχνες Μεσαιων παρα το οποιο ηλιθιο, παντελως ασχετο κοριτσακι που το εβαλε πισω απο το μικροφονο ο γκομενος του .... λεγοντας του κοσμου τις μαλ...... Ετσι δεν ειναι πειτε μου σας παρακαλω δηλαδη........

    0 Not allowed! Not allowed!
    .??????

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Η άποψη μου σχετικά με την διαφορετική αλλά κατά τα άλλα σεβαστή άποψη του φίλου PYXLAX είναι ότι όσο kilowatts και να σηκώσετε δεν πρόκειται να έχετε την ανταπόκριση του κοινού.Αλλωστε όπως έχω επανηλλημενως γράψει σε διαφορα forums τα προγράμματα κονσερβες κούραζαν κουράζουν και θα κουράζουν το κοινό με τις διαφημίσεις που κανείς δεν ενδιαφέρεται να ακουει.Σιγουρα φιλε κάποιοι θα παραμείνουν ρομαντικοι αλλα αυθεντικοί του είδους ακόμα και αν ακουγονται ένα μόνο τετράγωνο διότι πολύ απλά δεν θα έχουν προδώσει αυτό που ονομάζεται χόμπυ,μια αξία πλέον για την εποχή μας με την πραγματικη σημασία της λέξης γιατί ακόμα θέλουν να μάθουν και να μην είναι οι παθητικοι δέκτες του pc-radio.Αυτό εκτιμάται, όπως φαίνεται από τους ακροατές των μεσαίων και fm διότι ο ακροατης δεν παραμένει απροσωπος, επικοινωνεί και βέβαια όχι σε τηλεφωνικά νούμερα υπερχρέωσης.Σημερα πλέον με τον βομβαρδισμό της τεχνολογίας υπάρχουν πολλες εναλλακτικές λυσεις για να ακούς την ποιότητα με ότι μπορεί να σημαίνει αυτο για τον καθένα μας.Την ποιότητα αυτή όμως σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται να την παρέχουν τα διαφημιστικα ραδιόφωνο διότι η πλειοψηφία των ακροατων έχει καταλαβει τον εμπορικό τους σκοπό.Επαναλαμβάνω ότι σέβομαι απόλυτα την άποψη σου μόνο που πλέον ζούμε σε εποχες που πλέον ο κόσμος έχει και άλλα μέτρα σύγκρισης όπως το δορυφορικό ραδιόφωνο και ελπίζω σύντομα το DAB.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη GREG
    Όνομα
    gr
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ΖΑΠΕΙΟ
    Μηνύματα
    395

    Προεπιλογή

    Οχι μονο εμπορικο σκοπο αλλα και πολιτικο και καθοδηγητικο και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις πισω απο τη διασκεδαση που Υποτιθεται οτι παρεχουν.......

    0 Not allowed! Not allowed!
    .??????

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavros414
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΚΗ,GREG ΚΑΙ RADIOAMATEUR αλλά ρε παιδιά μην σκοτώνετε τα fm....
    Δηλαδή στα μεσαία δεν βγαίνουνε με κιλοβάτ ή δεν παίζουνε διαφημίσεις...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Radio Rainbow FM Athens !

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavros414
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    58

    Προεπιλογή

    και βέβαια σας περιμένω να γίνετε και μέλη στο site μου !....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Radio Rainbow FM Athens !

Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-16, 23:38
  2. ζητω δουλεια ειμαι ηλεκτρολογος
    By thespyros in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 746
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-16, 10:59
  3. Ζητω συγγνωμη!!
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-14, 22:44
  4. Bird 43. Ζητω πληροφοριες
    By Νικος Αλ in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-12, 10:14

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας