Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 80

Θέμα: Ενα καλο και απλο Προγραμμα Αυτοματισμου για Mp3 και Jingles

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Αγαπητε φιλε Γιωργο.. Επειδη οπως θα εχεις και εσυ προφανως καταλαβει,εγω εχω μεγαλη Τρελα με τα Media και ειδικα με την μουσικη.. Με αφορμη την Τρελα μου αυτη εχω επισκευτει αρκετα Ραδιοφωνικα αλλα και Τηλεοπτικα Στουντιο τοσο στην Ελλαδα οσο και στο Εξωτερικο.. Επειδη ειμαι και Μουσικος και οπως μπορεις να δεις στην Ιστιοσελιδα μου http://www.filipidis.de/ , φτειαχνω δικα μου Τραγουδια εχω μπει ειδικα στην Ελλαδα σε πολυ καλα Στουντιο για να κανω τις Ηχογραφησεις των Τραγουδιων μου.. Απο ολα ομως τα Ραδιοφωνικα Στουντιο με εξεπληξε αυτο που εβαλα στην Φωτογραφια για την Ανεση και την Τεχνικη καλυψη που σου παρεχει.. Οσο για τα μικροφωνα αυτα ειναι Πυκνωτικα Μικροφωνα ειδικα για Στουντιο και χρειαζονται ταση 48 Βολτ.. Και για να μαθαινουν οσοι δεν ξερουν, αυτο που βλεπεις γυρω απο το μικροφωνο που μοιαζει με..Αραχνη ειναι μια ειδικη Βαση που λειτουργει σαν το απορτισερ στα αυτοκινητα και αποροφαει τους Κραδασμους που γινονται οταν πχ περπατας με παπουτσια μεσα στο Στουντιο..Ενα τετοιο μικροφωνο μαζι με την Αραχνη του ,το Τροφοδοτικο του,τα καλωδια του και το "POPKILER" του(αυτο ειναι ενα εξαρτημα που κοβει την παραμορφωση στο γραμμα Π, και προστατευει αυτα τα πολυτιμα Μικροφωνα απο τα Σταγονιδια Σαλιου), παρηγγειλα μεσο Ιντερνετ σημερα..Εδω αυτα τα μικροφωνα ειναι πολυ διαδεδομενα και τα βρισκεις σε πολυ καλες τιμες σε σχεση με την Ελλαδα!! Για παραδειγμα κοιτα εδω:http://www.thomann.de/the_tbone_sc40..._prodinfo.html
    και αυτο ειναι το "POPKILER" :http://www.thomann.de/t-bone_ms180_prodinfo.html
    Αυτα λοιπον.. Με εκτιμηση.. Χρηστος..

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή Μικρόφωνα...

    Χρήστο, ευχαριστώ για τα links... Σαφώς το συγκεκριμένο μικρόφωνο δείχνει επαγγελματική επιλογή !!! Σε σχέση με τα δικά μου ενδιαφέροντα αυτό που θα αναζητήσω είναι κάποιο μικρόφωνο με καλή απόκριση συχνότητας σε σχέση με εκπομπές διαμόρφωσης SSB σε ραδιοερασιτεχνικούς πομποδέκτες αλλά βεβαίως προς ενημέρωσή μου είναι πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου...

    Δοκιμάζοντας το WaveLab Lite είδα πως δέχεται μόνο αρχεία WAV και όχι MP3, πράγμα ιδιαίτερα περιοριστικό π.χ. στην περίπτωση που κάποιος διαθέτει βιβλιοθήκες MP3s. Δεν γνωρίζω αν η πλήρης ή η νεώτερη έκδοση δέχεται και MP3ς στην προς επεξεργασία είσοδο. Αν γνωρίζετε κάποιο converter των formats για ήχο, please mail... Πάντως σε κάποια demo αρχεία δεν κατάφερα να κάνω τίποτε..., μάλλον η πρώτη εντύπωση είναι πως δεν είναι και ότι πιό φιλικό στον χρήστη...

    Καλές ηχογραφήσεις,
    Γιώργος

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Αγαπητε φιλε Χρηστο,τι μου προτεινεις να αγορασω απο μικρωφωνο?Αυτο που εχεις στο link ποιο κατω αυτο παρηγγηλες?Με ενδιαφερουν και το ποπ κιλλερ και το μικρωφωνο.Βεβαια αυτα θελουν προενυσχιση?Η μονο την ταση που αναφερεις?Με αριστα το 10 τι βαθμο θα του εδινες?

    Με εκτιμηση Παναγιωτης

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Δοκιμάζοντας το WaveLab Lite είδα πως δέχεται μόνο αρχεία WAV και όχι MP3, πράγμα ιδιαίτερα περιοριστικό π.χ. στην περίπτωση που κάποιος διαθέτει βιβλιοθήκες MP3s.
    Αγαπητε Γιωργο, Το WAVELAB που εχω εγω ανοιγει,επεξεργαζεται και σωζει εντεκα ειδη Αρχειων μεταξυ των οποιων και MP3 και WAV.. Ισως να εχεις καποιο Demo Εκδοση.. Αυτο το προγραμμα οταν ασχοληθεις λιγο μαζι του, κανει Θαυματα..!

    Αγαπητε φιλε Χρηστο,τι μου προτεινεις να αγορασω απο μικρωφωνο?Αυτο που εχεις στο link ποιο κατω αυτο παρηγγηλες?Με ενδιαφερουν και το ποπ κιλλερ και το μικρωφωνο.Βεβαια αυτα θελουν προενυσχιση?Η μονο την ταση που αναφερεις?Με αριστα το 10 τι βαθμο θα του εδινες?
    Αγαπητε Παναγιωτη..Τα περισσοτερα Ραδιοφωνικα καθως και τα Στουντιο Ηχογραφησης, σημερα, χρησιμοποιουν Πυκνωτικα μικροφωνα λογο της Πολυ Καλης ποιοτητας τους.. Το μικροφωνο αυτο ηρθε εχθες (ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ LINK)και οταν το εδοκιμασα θυμηθηκα απο αποψη Ηχου, τα επαγγελματικα στουντιο που εκανα αρκετες Ηχογραφησεις!! Πιανει και τον παραμικρο Ηχο και εχει αριστη αποδοση σε ολες τις συχνοτητες.. Απο αποψη Ηχου δεν συνγκρινετε με κανενα Μικροφωνο που ειχα μεχρι τωρα..
    Αλλα πρεπει να σου πω και τα αρνητικα του.. Σε καμια περιπτωση δεν μπορεις να το χρησιμοποιησεις σαν LIVE μικροφωνο γιατι λογω της υψηλης αποδοσης του και του εσωτερικου Προενισχυτη που εχει, μικροφωνιζει αφανταστα!!Ειναι καθαρα ενα μικροφωνο για ΣΤΟΥΝΤΙΟ που χειριζεσαι μονο με Ακουστικα! Επισης χρειαζεται και 48 Βολτ ταση που την παιρνεις η απο την κονσολα σου εαν αυτη ειναι επαγγελματικη η παραγγελνεις και αυτο το σωστο τροφοδοτικο 48 Βολτ που συνδεονται και δυο τετοια Μικροφωνα..:http://www.thomann.de/artikel-134240...27fb2df735fbdb
    Πρεπει επισης να αγορασεις και το ΠοπΚιλλερ του γιατι αλλοιως θα εχεις Παραμορφωσεις στο Π και θα το χαλασεις με τα Σταγονιδια απο το Σαλιο σου.. Πρεπει να το εχεις παντα σε Βαση και μονο μεσα στην Αραχνη που σου δινουνε μαζι..Η Αραχνη ειναι και η βαση του που τοποθετειται σε οποιαδηποτε Σταντ μικροφωνου... Εαν θελεις να εχεις ενα παρομοιο Αποτελεσμα θα σου προτεινα επισης και το SCHURE SM58 που ειναι απο τα καλυτερα μικροφωνα αυτην την στιγμη.. Αυτο ειναι LIVE μικροφωνο δεν μικροφωνιζει και εχει πολυ καλη ποιοτητα που ομως δεν μπορει να συγκριθει με ενα Πυκνωτικο μικροφωνο.. Εγω εχω ενα SCHURE 565 SD για καθημερινη αλλα και εξωτερικη Χρηση και τωρα το Πυκνωτικο για Ηχογραφησεις και εκπομπες..Αν θελεις μικροφωνο μονο για εκπομπη ενα SCHURE SM58 η SCHURE 565 SD ειναι υπεραρκετα.. Αυτα ειναι μικροφωνα ΣΚΥΛΙΑ ενω το Πυκνωτικο θελει καλη μεταχειριση και προσοχη.. Υπαρχουν Πυκνωτικα με προενισχυτη λυχνιας που κοστιζουν 1000 εως 2500 Ευρω!!! Τα SCHURE που σου ανεφερα κοστιζουν εδω, 115 Ευρω το SCHURE SM58 και 150 Ευρω το SCHURE 565 SD.. Το Πυκνωτικο που σου προανεφερα κοστιζει γυρω στα 120 Ευρω με τροφοδοτικο,ΠΟΠΚΙΛΛΕΡ,και καλωδια... Δεν θελω να σε επηρεασω αλλα στη θεση σου θα εκανα λιγη Οικονομια και θα αγοραζα δυο Μικροφωνα.. Ενα SCHURE και ενα T Bone Πυκνωτικο με τα αξεσουαρ του..Αλλα η Τελικη αποφαση ειναι δικη σου.. Θα τα αγοραζα επισης οχι στην Ελλαδα αλλα απο Γερμανια γιατι εδω ξερεις τι παιρνεις και εχεις ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ!!! Ασε που στην Ελλαδα κυκλοφορουν και πολλα SCHURE SM58 ΜΑΙΜΟΥΔΕΣ!!! Σου στελνω και μερικα LINKS για παρεις ιδεες..:
    http://www.thomann.de/shure_sm58s_prodinfo.html
    http://www.thomann.de/shure_565_sd_prodinfo.html
    http://www.thomann.de/millenium_ma20...90e3a4c7110273(Αυτο ειναι μια Βαση Χερι ειδικα για Ραδιοφωνικα Στουντιο)
    Σου στελνω επισης και μια Φωτο με μερικα απο τα μικροφωνα της συλογης μου.. Δυο απο αυτα ειναι Ασυρματα..Το Πρωτο αριστερα μεσα στο Βαλιτζακι ειναι το νεο Πυκνωτικο...
    Ελπιζω να σε βοηθησα..Αν χρειαστεις κατι γραψε..
    Με εκτιμηση... Χρηστος..
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Ωραια λοιπον για αρχη λεω να ξεκινησω με ενα shure οποιο μου πεις απο τα 2...... και πιο μετα βλεπω για πυκνωτικο δεν ειμαι και επαγγελματιας.... Πιστευω πως το δευτερο πρεπει να ειναι και καλυτερο!!! Εγω ειμαι ασχετος σε αυτα και βασιζομαι στην πειρα σου....Αυτα θελουν το τροφοδοτικο?γιατι ψιλομπερδευτικα!!!.Επισης δεν ξερω ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ και δεν μπορω να καταλαβω την περιγραφη τους...Μηπως μπορεις να βοηθησεις λιγο?Και αν τα παραγγηλω απο Γερμανια πως πληρωνω?(δεν εχω πιστωτικη...Γινεται μεσω Western union?)

    Σε υπερευχαριστω Παναγιωτης

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Αγαπητε φιλε Παναγιωτη.. Εγω θα σου προτεινα το SM 58 S http://www.thomann.de/artikel-105769.htmlπου ειναι το πιο διαδεδομενο και πολυ σε επαγγελματικα Στουντιο χρησιμοποιημενο Μικροφωνο.. Εγω το ακουσα και το δοκιμασα και η ποιοτητα του ειναι λιγο καλυτερη απο αυτο που εχω εγω το 565 SD.. Ειναι επισης φτηνοτερο για τον λογο οτι το εχουν σε προσφορα.. Το μοντελο μαλιστα S εχει και διακοπτη που τα αλλα κανονικα δεν εχουν.. Αυτο μπορεις να το χρησιμοποιησεις ανετα για εκπομπες, Ηχογραφησεις καθως και σε εξωτερικους χωρους.. Οι συχνοτητες που πιανει 50 Hz - 15 kHz ειναι υπεραρκετες για ολες τις χρησεις.. ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ Η ΠΡΟΕΝΙΣΧΥΣΗ!!Οσο για τον Τροπο πληρωμης γινεται με καταθεση Χρηματων στην γερμανικη Τραπεζα.. Δεν χρειαζεται Πιστωτικη και καλα κανεις που δεν εχεις.. Ουτε εγω εχω... Θα παρης τηλεφωνο στο 004995469223538 και θα ζητησεις τον Γιωργο Ανγγελοπουλο.. (GEORG AGELOPOULOS)κατ αρχας στα Αγγλικα.. .Αυτος ειναι Ελληνας, δουλευει στην Εταιρεια Thomman και θα σε κατατοπισει απολυτα!! Θα σου δωσει το BiC και IBAN Code της Γερμανικης Τραπεζας και θα πληρωσεις με αυτο απο την Ελλαδιτσα μας..Παρε ομως απο Δευτερα πρωι..Και μια που παραγγελνεις εκει θα σου προτεινα να αγορασεις και δυο αλλα πραγματα που ειναι φτηνα και τα χρειαζεσαι:Το ενα ειναι τα σφουγγαρια που κανουν περιπου την ιδια και καλυτερη δουλεια με το POPKILLER γιατι ειναι ειδικα κατασκευασμενα για Δυναμικα μικροφωνα οπως το SM 58 και κοβουν τον θορυβο απο τα ανεμιστηρακια σου, τις παραμορφωσεις στο Π , και προστατευουν το μικροφωνο απο σαλια.. Ειναι πεντε κομματια σε διαφορετικα Χρωματα, κρατας οσα θελεις και τα υπολοιπα τα πουλας σε φιλους σου.. Αυτα ειναι εδω:http://www.thomann.de/monacor_windsc..._prodinfo.html
    Καθως και μια απλη καλη και φτηνη Βαση για το μικροφωνο αν δεν εχεις.. Αυτην αγορασα και εγω και ειμαι υπερευχαριστημενος.. Κοιτα εδω:http://www.thomann.de/artikel-158894.html
    Θα χρειαστεις επισης και ενα καλωδιο αλλα κοιτα αν το βυσματακι ταιριαζει στον Μικτη σου.. Αυτο ειναι εδω: http://www.thomann.de/artikel-163859.html
    Και εαν ο Ελληνας σου ζητησει (σιγουρα) του αριθμους Παραγγελιας σημειωσε:
    Το μικροφωνο: 105769
    Η Βαση: 158894
    Τα σφουγγαρακια: 107356
    Το Καλωδιο: 163859
    Αυτα λοιπον φιλε Παναγιωτη, σου ευχομαι καλες αγορες,και καλη επιτυχια..
    Με εκτιμηση.. Χρηστος

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    552


    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Αυτος ειναι ενα μικτης με εισοδους για Πικαπ,Cd και μικροφωνο.. Ειναι ειδικα κατασκευασμενος για DJs συνεργαζεται αψογα με το BEHRINGER B-DJ Software.. Μπορεις να κανεις ΣΚΡΑΤΖ σε αρχεια MP3 και Wave To Skratz ειναι αυτο το γυρισμα δεξια αριστερα ενος Δισκου πικαπ αναλογα με το ρυθμο της Μουσικης.. Κανονικα αυτο γινεται μονο με Δισκους Πικαπ η με ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ CD PLAYER.. Αυτο το κανει με διακοπτες PAD χειριζοντας το ειδικο BEHRINGER B-DJ Software.. Εχει επισης και Egualeiser.. Κατα την γνωμη μου ο μικτης αυτος ειναι αποκλειστικα για DISCO DJs και καμια σχεση με μικτες για Ραδιοφωνικους Σταθμους.. Ουτε επισης για στουντιο Ηχογραφησεων κανει..Συνδεεται με γρηγορους Υπολογιστες και Λαπτοπ μεσω Θυρας USB.. Δεν εχει επισης ταση 48 Βολτ για πυκνωτικα μικροφωνα.. Το Software δινεται μαζι.. Αξιζει τα λεφτα του,αλλα μονο σαν παιχνιδι για μεγαλα παιδια..
    Αυτη ειναι η Γνωμη μου..
    Με εκτιμηση.. Χρηστος..

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Αγαπητε φιλε μου Χρηστο σε ευχαριστω παρα πολυ..... θα τα παραγγηλω απο δευτερα...Αρσ δεν σε πειραζει να πω πως ειμαι συστημενος απο εσενα? Α και κατι ακομα προσπαθησα να κατεβασω το αρχειο και το κατεβαζει μαλλον μισο Προσπαθησα απο το link που εδωσες,και επισης απο το site του hlektronika που παλι αποτυχια γιατι τοσο ατυχος.....Το ενα ειναι 4.57 απο το γερμανικο site και αυτο απο τα ηλεκτρονικα ειναι 3.17 Τι να κανω

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη yet!
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    Γερμανια
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Φιλε Παναγιωτη, μαλλον θα φταιει η συνδεση σου.. Πιθανων θα εχεις Μοντεμ συνδεση και εκει που εισαι γραμμενος δεν σου επιτρεπουν να κατεβασεις τοσο μεγαλα Αρχεια..Αν καταλαβα καλα μιλας για το Jingle Palette.. Βρες καποιον που να εχει ADSL και σε δυο λεπτα το κατεβασες... Η καλυτερα κανε copy σε μια δισκετα και τις δυο διευθυνσεις και πηγαινε σε ενα Ιντερνετ Καφε και κατεβασε τα εκει.. Μετα στο καινε αυτοι σε Cd..Διπλα στο Πολυτεχνειο πρεπει να εχει κανα δυο καλα.. Εαν ολα αποτυχουν..μην πνιγεσαι, θα στο στειλω εγω απο εδω σε Cd με το Ταχυδρομειο η καποιος αλλος εξυπηρετικος φιλος απο το Φορουμ μας.. Για δυο/ τεσσερα ευρω δεν χαθηκε ο κοσμος..Τον Αγγελοπουλο προσωπικα εγω δεν τον ξερω γιατι γνωριζω τα γερμανικα απταιστα και ετσι δεν τον χρειαζομαι... Αλλωστε αυτος μενει πολλες εκατονταδες Χιλιομετρα απο εμενα μακρυα!! Απλως για χαρη σου πηρα σημερα την Εταιρεια τηλεφωνο και ρωτησα σχετικα με το θεμα σου και ετσι εμαθα για τον Αγγελοπουλο..Εκει εχουν ενα ειδικο Τμημα για αγοραστες Εξωτερικου μιλησα με εναν Αγγλο και ετσι εμαθα το καλο νεο για τον Ελληνα.. Ο ιδιος δεν ηταν εκει..Απο Δευτερα μου ειπαν.. Ξερεις πως ειμαστε εμεις οι Ελληνες... Σαβατοκυριακο ποιος παει για δουλεια..Πες μου νεα σου και με το αρχειο θα βρουμε λυση..Τωρα κοιταξα και ειδα οτι ειναι 8,2 ΜΒ περιπου... Μην απορεις που γραφω τετοια Ωρα, αλλα κοιταγα την Εθνικη μας στο Αλφα και λιγο κοντευε να με πιασει η καρδια μου.. Δεν ειμαι εγω για τετοιες συγκινησεις.. Ασε που ειχα το σπιτι γεματο Ελληνες γιατι ειμαι απο τους λιγους τυχερους που εχουν Νοβα και Γιγαντοοθονη..Τα τελευταια δεκα Λεπτα τους αφησα ολους και πηγα για Εκπομπη.. Επρεπε να ξεδωσω..Ειχα γινει μουσκεμα στον Ιδρωτα και κιτρινος απο την αγωνια.. Τα.... Χαπια μου....! Τα ξαναλεμε....
    Με εκτιμηση.. Χρηστος...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ενα καλο βιβλιο για τελειως αρχαριο?
    By elsonador in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-14, 23:04
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-14, 20:57
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-13, 01:29
  4. προτασεις για ενα καλο ψηφιακο πολυμετρο
    By ioa23 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-12, 20:39
  5. mp3 απλο με τροφοδοσια συνεχομενη
    By tzvangel in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-10, 19:16

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας