Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΙΝΦΟ-οτε! Επαγγελματίες προσοχή!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή ΙΝΦΟ-οτε! Επαγγελματίες προσοχή!

    Ξέρω ότι δεν αφορά το φόρουμ αυτό, αλλά δεν θα ήθελα να την πατήσει κάποιος επαγγελματίας (δεδομένου ότι το φόρουμ το επισκέπτονται πολλοί επαγγελματίες) και θεωρώ υποχρέωσή μου να σας ενημερώσω.

    Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή... Το 2002 κάποιος κύριος (πωλητής της ΙΝΦΟ-ΟΤΕ) μου πρότεινε να καταχωρήσει την επιχείρησή μου στον Χρυσό Οδηγό αλλά και στις "μπλε σελίδες". Μου είχε μιλήσει τότε και για δωρεάν πρόσβαση στο ίντερνετ (κάτι που ποτέ δεν είδα).

    Ενημερωτικά σας λέω ότι ανανέωση της προβολής μου (κάθε χρόνο) γίνεται μέσω υπογραφής προς τον αντιπρόσωπο είτε μέσω τηλεφωνικής συνέναισής μου, όπου μετά σου στέλνουν ένα FAX με ευχαριστίες.

    Πέρυσι (τον Οκτώβριο) που αποφάσισα ότι η υπηρεσία αυτή είναι εντελώς άχρηστη για την περίπτωσή μου (μιας και έχω site), τους ζήτησα να διακόψουν την προβολή μου για τον ερχόμενο κατάλογό τους. Αυτοί την διέκοψαν, όσο αφορά τον χρυσό οδηγό. 'Οχι όμως όσο αφορά την Ονομαστικό κατάλογο. Αυτό σημαίνει ότι όλο το έτος 2005 πλήρωνα (και θα πληρώνω) ανά δίμηνο περίπου 13 ευρώ για κάτι που δεν θέλω. Φέτος με ανανέωσαν από μόνοι τους (αχ τι καλοί άνθρωποι...) και το λέω για τον εξής λόγο...

    Μιλόντας σήμερα (3 Νοεμβρίου) με την ΙΝΦΟ-ΟΤΕ μου είπαν ότι έδωσα (εγώ) τηλεφωνική έγκριση για τον ερχόμενο κατάλογο (του 2006) στις 20 Οκτωβρίου (2005 φυσικά). Με κάλεσαν (στις 20/10/2005) στο σταθερό (λένε) και τους είπα "ναι, συνεχίστε την προβολή μου". Το κουφό είναι ότι από τις 15 Οκτωβρίου έως και τις 25 Οκτωβρίου, δεν είχα τηλέφωνο στην επιχείρησή μου, αφού γινόντουσαν έργα και είχαν κοπεί οι γραμμές όλης της γειτονιάς μου.

    Φυσικά τους ζήτησα με FAX να μου στείλουν αυτό το αποδεικτικό (που αφορά τον κατάλογο που θα έμπαινα) γιατί δεν είχα κανένα λόγο να πληρώνω ανά διμηνία κάτι που δεν το επιθυμώ!

    Επίσης κάτι που διαπίστωσα αλλά όλοι οι πωλητές "ξεχνούν" να πουν στον κόσμο... είναι ότι...

    Αν δώσεις την έγκρισή σου (για προβολή στον κατάλογο του επόμενου έτους) και τον Φλεβάρη, αλλάξεις γνώμη... είσαι υποχρεωμένος μέχρι ΚΑΙ τον Δεκέμβριο να πληρώνεις κερατιάτικα (να μην πω κάτι άλλο που αρχίσει από γαμι...) στον ΟΤΕ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Φιλε μου τι ειδους επιχειρηση εχεις??????

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _ab
    Φιλε μου τι ειδους επιχειρηση εχεις??????
    Κάνε κλικ στο όνομά μου (αριστερά) και θα διαβάσεις!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Εισαι ηλεκτρονικος ραδιοφωνικων σταθμων εαν καταλαβα καλα???????

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _ab
    Εισαι ηλεκτρονικος ραδιοφωνικων σταθμων εαν καταλαβα καλα???????
    'Οχι... Είμαι ηλεκτρονικός και παράλληλα έχω ραδιοφωνικό σταθμό (ή κάπως έτσι αυτή την περίοδο)!

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσοχή σε ροοστάτη!
    By georgegr in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-15, 19:11
  2. Οι επαγγελματίες του Hlektronika
    By mariosinsuex in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-14, 16:32
  3. Προσοχη Απατη
    By Samios60 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-13, 23:41
  4. Προσοχή κίνδυνος !!!
    By KOKAR in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-09, 18:07
  5. προσοχη μαζευουν!!
    By billos1989 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-07, 06:44

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας