Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: Σποτακια για σταθμο...

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή Σποτακια για σταθμο...

    Παιδια ψαχνω να βρω σποτακια που βαζουν στους σταθμους........Εχει κανεις καμια ιδεα?????Καμια σελιδα να κοιταξω????? Καποιος που να προθημοποιηθει να ηχογραφησει την φωνη του για εμενα???

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2004
    Περιοχή
    ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ
    Μηνύματα
    131

    Προεπιλογή

    παλικάρι μου έχω πολλά αλλά 10ετίας πίσω.

    πάντως αν θέλεις speaker πάρε καμμιά όμορφη ύπαρξη. Δεν δουλεύει αλλά σου κάνει τη ζωή πιο όμορφη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stendor
    Πάντως αν θέλεις speaker πάρε καμμιά όμορφη ύπαρξη. Δεν δουλεύει αλλά σου κάνει τη ζωή πιο όμορφη.
    Speaker ζητάει ο χριστιανός για να "πει" τα σποτάκια του. 'Οχι για να την προσλάβει μόνιμα! 'Ασε που διαφωνώ απόλυτα με τον Stendor όσοα αφορά τη σχέση= "καλή φωνή-εμφάνιση".
    Λόγω πείρας (στα 80's) που είχα σταθμό στην Αθήνα... είχα διαπιστώσει ότι όσες είχαν φωνάρα... ήταν συνήθως κάτι κήτη (=φάλαινες). Δεν μου έτυχε ούτε μια φορά κάποια ακροάτρια με καλή φωνή να είναι και μ****ρα (μανάρα εννοώ - μην πάει το μυαλό σας στο πονηρό. Χε-χε)!
    Μπορούσα πάντως να γυρίσω ένα remake της ταινίας "Το Θωρηκτό Ποτέμκιν" με όλες αυτές τις υπέρβαρες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή Re: Σποτακια για σταθμο...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _ab
    Παιδια ψαχνω να βρω σποτακια που βαζουν στους σταθμους........Εχει κανεις καμια ιδεα?????Καμια σελιδα να κοιταξω????? Καποιος που να προθημοποιηθει να ηχογραφησει την φωνη του για εμενα???
    'Οταν λες "σποτάκι" εννοείς απλά τις μουσικές ή έτοιμο το σποτ; Αν ψάχνεις για έτοιμο σποτ, είναι βέβαιο ότι ΔΕΝ θα βρεις πουθενά. Κανένα site δεν υπάρχει που να χαρίζει σποτ έτοιμα. 'Ομοια το ίδιο ισχύει και για μουσικές. 'Οσο για το τελευταίο, μπορώ να σε βοηθήσω γιατί έχω τον απαραίτητο εξοπλισμό και ΔΕΝ μου κάνει κόπο να "σπεχάρω" που λένε και οι Γερμανοί 2-3 πραγματάκια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    691

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα αλλα εαν εχετε ακουσει ποτε dj με τον τσαουσοπουλο,τετοιου ιδους σποτακια θελω να φτιαξω.......Μπορει να εχετε ακουσει μια που να λεει ".....now will be now in bed with vasilis...." Θελω να βρω ομιλιες (ξενων παραγωγων)να τις κοψω με το wave editor να βαλω και χαλακι απο πισω και νατο!!!!!Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή Agglofona Sweepers

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _ab
    Δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα αλλα εαν εχετε ακουσει ποτε dj με τον τσαουσοπουλο,τετοιου ιδους σποτακια θελω να φτιαξω.......Μπορει να εχετε ακουσει μια που να λεει ".....now will be now in bed with vasilis...." Θελω να βρω ομιλιες (ξενων παραγωγων)να τις κοψω με το wave editor να βαλω και χαλακι απο πισω και νατο!!!!!Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!!
    Βρε; Ο Τσαουσόπουλος έχει σταματήσει το βραδυνό 8 με 10. Κάνει μόνο τα πρωινά. 'Ασχετα από αυτό... όπως θα προσέξεις αν ακούσεις Τσαουσόπουλο... σιγά-σιγά έχει αλλάξει όλα τα sweepers και παίζει μόνο ελληνόφωνα. Αρα δεν έχεις λόγο να παιδευτείς βάζοντας αγγλόφωνα Sweepers. 'Ασε που αν μένεις επαρχία, θα νομίζουν οι ακροατές σου, ότι την έχεις "δει" Λονδρέζος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει κείμενο σε φωνή αλλά με σωστή προφορά όπως τον εκφωνιτων σε τέτοια σποτακια... Πάντως άμα έχεις κανα φίλο με δορυφορική μπορείς να κάνεις ηχογραφήσεις από εκεί και μετά να τα επεξεργαστείς

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή Den yparxei!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Killo_Watt
    υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μετατρέπει κείμενο σε φωνή αλλά με σωστή προφορά όπως τον εκφωνιτων σε τέτοια σποτακια... Πάντως άμα έχεις κανα φίλο με δορυφορική μπορείς να κάνεις ηχογραφήσεις από εκεί και μετά να τα επεξεργαστείς
    Τέτοιο πρόγραμμα υπάρχει φίλε. Το έχει όμως μόνο ο Μάικλ Νάιτ στον "Ιππότη της Ασφάλτου".
    Συγνώμη για την ειρωνεία, αλλά αυτό που κάποτε έκαναν τα windows 95 και μίλαγαν ότι τους έβαζες να πεις, μόνο γέλιο μπορούν να προκαλέσουν.
    Παρεμπιπτόντως έχω δορυφορική (4 πιάτα στην ταράτσα μου). Δεν νομίζω ότι κάποιος σταθμούς που μεταδίδεται είναι καλή ιδέα. Εκτός και αν θέλεις να ονομάσεις τον σταθμό σου RTL-2 ή Ενερζί και να κλέψεις τα σποτάκια των γάλλων!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Μηνύματα
    552

    Προεπιλογή

    Αυτό το πρόγραμμα είναι απλός μια χαζομάρα αλλά δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά. Εδώ υπάρχουν προγράμματα αναγνώρισες φωνής και μάλιστα ακόμα και στα ελληνικά

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Πετρούπολη/Μεγαλόπολη
    Μηνύματα
    464

    Προεπιλογή Allo to ena!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Killo_Watt
    Αυτό το πρόγραμμα είναι απλός μια χαζομάρα αλλά δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιο σοβαρό πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά. Εδώ υπάρχουν προγράμματα αναγνώρισες φωνής και μάλιστα ακόμα και στα ελληνικά
    Ναι φίλε... αλλά... άλλο να αναγνωρίσει και άλλο να κατασκευάσει!
    Το ότι λαμβάνω έναν δορυφόρο... δεν σημαίνει ότι μπορώ και να τον κατασκευάσω!
    Είχα δοκιμάσει πριν από 5 χρόνια περίπου να βρω αν υπάρχει κάτι. Μετά λύπης μου... δεν βρήκα! Αλλιώς δεν θα είχα μπει στο έξοδο να πληρώσω την Μάγκι Χαραλαμπίδου να εκφωνήσει τζιγκλάκια για το σταθμό μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι τροφοδοτικο για σταθμο βασης?
    By ouranos51 in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-16, 19:31
  2. Αλγοριθμος PID για σταθμο κολλησης
    By herctrap in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-11, 16:50
  3. γνωμη για εξοπλισμο (σταθμο +παλμογραφο)
    By abet in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-10, 19:43
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-07, 23:52

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας