Σελίδα 1 από 6 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 56

Θέμα: Πρόβλημα με το γείτονα

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή Πρόβλημα με το γείτονα

    Γεια σε όλους. Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ, φαίνεταιι πολύ ενδιαφέρον.
    Είμαι κανούριος κι έτσι δεν ήξερα σε ποιά κατηγορία έπρεπε να ανοίξω το θέμα. Έχει σχέση με τον ήχο, οπότε πιστέυω ότι μάλλον εδώ είναι η θέση του.

    Πρόβλημα:
    Κάποιος γείτονάς μου έχει ηχεία έξω από το σπίτι του και κάποιες φορές τα βάζει πολύ δυνατά. Δεν συμορφώνεται σε παρατηρήσεις και η αστυνομία δεν του κάνει τίποτα.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σταματήσω από απόσταση; Να ρίξω θόρυβο ή κάτι τέτοιο;
    Έχω οπτική επαφή με τα ηχεία. Η απόσταση είναι περίπου 50-100 μέτρα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Markos

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    Sep 2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    115

    Προεπιλογή

    Καλως ηρθες markdoub στην παρεα μας.

    Εφοσον ο τυπος δε συμμορφωνεται με τις παρατηρησεις σου και με την αστυνομια το μονο που εχεις να κανεις μιας και εχεις και οπτικη επαφή με τα ηχεια, ειναι την επομενη φορα που θα τα βαλει δυνατα να βγεις εξω με καμια καραμπινα και να τα πετυχεις

    0 Not allowed! Not allowed!
    sv6jif

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    629

    Προεπιλογή

    Επειδη δεν το βλεπω και πολυ σωστο να κανεις "κακο" στον γειτονα σου ...πιστευω οτι πρεπει να αγορασεις πολυ πιο δυνατα ηχεια απο εκεινον και οταν βαζει μουσικη να βαζεις και εσυ .....
    μια δυο φορες αν θα τον σκεπασεις με την ισχυ σου και γινει ρεζιλι στη γειτονια δεν πιστευω οτι θα ξαναβγαλει ηχεια εξω....

    Υ.Γ Απαραιτητη προυποθεση οτι εχεις και εσυ γνωστο στην αστυνομια.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή


    Από ότι ξέρω παλιότεροι στη γειτονιά δοκίμασαν δολιοφθορές, αλλα δυστυχώς ούτε το οικονομικό είναι πρόβλημα γι' αυτόν.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Markos

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Κάθε γειτονιά έχει και έναν....και ο δικός μας δεν καταλάβαινε τίποτε από αστυνομία γιατί ήταν αστυνομικός ο ίδιος και μάλιστα κρίνοντας από τις ρωσίδες που πηγαινοέρχονταν μάλλον ήταν σε ενδιαφέρουσα υπηρεσία και έβαζε κάθε πρωί στις 7 "πριόνια" και το βράδυ χριστοδουλόπουλο και σαλαμπάση.... έριξαν ένα/δυο φαξ στο 210 7292129 και κάποιοι άλλοι γειτόνοι έκαναν γραπτή καταγγελία στα γραφεία του Συνηγόρου του Πολίτη, Χατζηγιάννη Μέξη 5, 115 28 Αθήνα (περιοχή Χίλτον), 8.30 π.μ-2μ.μ, 3ος όροφος.

    4 μέρες μετά οι μουσικές σταμάτησαν....

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.750

    Προεπιλογή

    Εμένα παλι καλα... εγω και αλλοι τρεις 20χρονοι ειμαστε εδω που μενω, οι υπολοιποι ειναι πανω απο 40 και την βρισκουν που βαζουμε μουσικη... (θυμωνται τα νιατα τους ) ειδικα οταν βαζω κανα τερλεγκα η χριστοδουλοπουλο βγαινουν στα μπαλκονια κ ακουνε και ποτε κανεις δεν εφερε αστυνομια

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη sv9cvk
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Ρεθυμνο Κρητη
    Μηνύματα
    321

    Προεπιλογή

    Πρόβλημα:
    Κάποιος γείτονάς μου έχει ηχεία έξω από το σπίτι του και κάποιες φορές τα βάζει πολύ δυνατά. Δεν συμορφώνεται σε παρατηρήσεις και η αστυνομία δεν του κάνει τίποτα.
    Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα σταματήσω από απόσταση;
    Παρε την ΑΕΠΙ

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Αθήνα - Α. Πατήσια
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    Γιατί δεν τον μιλάς?
    Όχι μία απλή παρατήρηση του στυλ χαμήλωσε...
    πές τον να τα βάλει μέσα, να κλείσιε την πόρτα, να βάλει καμιά μόνωση και ας ακούει μέχρι να σπάσουν τα τύμπανά του

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Giannis511
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Aθήναι
    Μηνύματα
    704

    Προεπιλογή

    Διασκέδασέ το φίλε μου!(Εκτός αν γίνεται σε ώρα κοινής ησυχίας...)Eμένα που ακούω rock, και ψιλά από μέταλ και λαϊκορεμπέτικα μου κάνουν και παραγγελιές από απέναντι.Το κουφό γείτονας έχει παρέα στο σπίτι και μου λέει "Βάλε τίποτα ρε να κάνουμε κεφάλι!"

    Τέλος πάντων άμα τα δείς πολύ σκούρα φίλε μου πάτα του μία μήνυση (δεν είναι και το καλύτερο αλλά δουλεύει!).

    Φιλικά, Γιάννης 511

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Μηνύματα
    8

    Προεπιλογή

    Επειδή δε βλέπω να δίνει κανείς λύση θα σας που την ιστορία, να γελάσετε τουλάχιστον.
    Ο "γείτονας" είναι παπάς και το σπίτι είναι η απέναντι εκκλησία. Κάθε Κυριακή πρωί ξυπνάω με τη "θεία" λειτουργεία του. Όταν πήγα να του μιλήσω μου είπε ότι είμαι του σατανά. Και τέλος όταν πήρα την αστυνομία μου είπε να απευθυνθώ στη Μητρόπολη...
    Όπως καταλαβένετε ή θα αναλάβω δράση ή τον 15άυγουστο θα ζήσω το δεύτερο μεγαλύτερο πάρτυ της ζωής μου.
    (Μετακόμισα στο σπίτι το Φεβρουάριο κι έτσι το πρώτο σούπερ-πάρτυ ήταν το Πάσχα, που είχαμε λειτουργεία πρωί-βράδυ)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Markos

Σελίδα 1 από 6 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας