Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Από δίκτυο... παραγγελίες

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    846

    Προεπιλογή Από δίκτυο... παραγγελίες

    θελω να παραγγειλω
    απο futurlec απλα
    δεν ξερω με πιο τροπο να πληρωσω
    Αν καποιος εχει παραγγειλει
    Παρακαλω να μου υποδειξει ενα τροπο
    (Με πιστωτικη θελω αλλα να εχω οριο
    στην πιστωτικη)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η ενεργεια πρεπει να ειναι δωρεαν για ολους.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη dal_kos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Σκεφτομουν κι εγω να παραγγειλω απο εκει αλλα διαβασα κατι reviews στο διαδικτυο που δεν λενε και τα καλυτερα λογια...
    Καποιοι ειπαν πως τους εστειλαν πλαστικες συσκευασιες αντι για ολοκληρωμενα. Καποιοι αλλοι πως τους στειλαν αλλα αντι αλλων σε καποια απο αυτα που ζητησαν, και ολοι συμφωνησαν πως για να στα στειλει κανει περιπου ενα μηνα.

    Αν θες να παραγγειλεις απο εκει εγω θα σου προτεινα την χρηση του Paypal.Δεν αναφερει οτι δεχεται αλλα τους ειχα ρωτησει γενικα και μου ειπαν οτι δεχονται και Paypal. Το Paypal ειναι ενα ηλεκτρονικο συστημα συναλλαγων. Εσυ του δινεις τη πιστωτικη σου και μετα απο αυτην αντλει χρηματα για να πληρωσει διαφορα πραγματα. Το πλεονεκτημα του ειναι πως ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστο[το εχω κι εγω], ενω δεν ερχεται αυτος που θα πληρωσεις σε αμεση επαφη με την πιστωτικη σου. Για να γινει μια πληρωμη πρεπει να την εγκρινεις εσυ!
    Τελος σε περιπτωση που γινει καμια "στραβη" κανεις μια αιτηση για εξαπατηση και απο εκει και περα αναλαμβανει το Paypal να κοψει τον κ**ο του ιδιοκτητη του λογαριασμου που σε εξαπατησε .

    Αυτα τα ολιγα απο μενα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Καβαλα
    Μηνύματα
    846

    Προεπιλογή

    πωσ μπορει να γινει αυτο με το συστημα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η ενεργεια πρεπει να ειναι δωρεαν για ολους.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη dal_kos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Πας στο www.paypal.com και ανοιγεις ενα λογαριασμο[καλο ειναι πριν το κανεις αυτο να κανεις ενα ελεγχο στο pc σου για spyware.]
    Αφου ανοιξεις το λογαριασμο, μολις μπεις για πρωτη φορα μεσα θα σου πει πως καλο ειναι να βαλεις τη πιστωτικη σου μεσα. Εκει θα την βαλεις αλλα προσεχε... μην κανεις verification της καρτας γιατι ετσι σταματαει να υπαρχει το μεγιστο οριο αναληψης 100ευρω απο την καρτα[δηλαδη αν καποιος σου μπει στο συστημα χωρις την εγκριση σου θα μπορει να σου σηκωσει ο,τι χρηματα υπαρχουν μεσα.]Αφου τα ολοκληρωσεις ολα αυτα, και αποφασισεις να παραγγειλεις απο την futurlec, θα πρεπει να επιλεξεις σαν μεθοδο πληρωμης το παυπαλ.[αν δεν το εχει σαν αυτοματη επιπλογη στειλε τους ενα email]

    Τελος να αναφερω πως οι πληρωμες γινονται στο email σου.
    Δηλαδη αν εγω θελω να σου στειλω χρηματα βαζω στο παυπαλ send money αιτιολογια και τετοια... και βαζω σαν αποδεκτη τον εσυ@καπου.κατι.

    Οτι αλλο θες εδω ειμαστε

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη ReFas
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Μηνύματα
    689

    Προεπιλογή

    Κάποια στιγμή ήθελα να κάνω ενα PayPal λογαριασμό ειχα βρει ομως αυτα στο web...

    http://www.paypalwarning.com/
    http://www.aboutpaypal.org/
    http://www.paypalsucks.com/

    Το αποτέλεσμα ηταν να μην το κάνω...
    Εχει κανεις υπόψη του τα παραπάνω
    Ισχύουν οι γράφουν μπούρδες

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη dal_kos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να εγγυηθω τπτ. Γι αυτο το λογο σου λεω να αφησεις τα ορια ως εχουν για δικη σου ασφαλεια. Εγω το χρησιμοποιω εδω και 6μηνες και δεν εχω κανενα προβλημα. Απ οτι ειδα το ενα τουλαχιστον απο τα site που εδωσες διαφημιζε μια εταιρια αντιστοιχη του παυπαλ... Ο νοων νοειτο..[τι ειπα ο ανθρωπος ]

    Απο την αλλη μη ξεχναμε πως χρησιμοποιειται πιστοποιητικο ααφαλειας 1024bit[=οτι πιο ασφαλες] το οποιο σημαινει πως αν γινει καποια στραβη με το λογαριασμο σου σχεδον σιγουρα θα φταιει ο κωδικος σου.

    Γι αυτο το λογο ο κωδικος πρεπει να εχει και συμβολα μεσα οπως επισης και αριθμους και γραμματα. Αλλιως μπορει να κανει μια "επιθεση dictionary" και να μπει στο λογαριασμο σου σαν κυριος καποιος επιδοξος hacker

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    629

    Προεπιλογή

    παιδια εχω ακουσει για μια καρτα που εχει η eyrobank που τις βαζεις μεσα οσα χρηματα θες εσυ.

    π.χ θες να κανεις μια αγορα μεσω ιντερνετ τον 80 ευρο...πας την προηγουμενη μερα(ή και την ιδια) και βαζεις 80 ευρο οσα δηλ θα ανλτησουν απο την καρτα σου.
    ετσι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις πανω απο 80 ευρο σε καμια περιπτωση,ειτε γιατι στην επεσε χακερ,ειτε γιατι τραβηξαν παραπανω απο την εταιρια που εκανες την παραγγελια ειτε γιατι το σιτε που μπηκες ηταν μαιμου ,ειτε για οποιοδηποτε αλλο λογο....

    για ολα τα παραπανω κραταω μια μικρη επιφυλαξη καθως δεν εχω παει ακομα στην τραπεζα να ρωτησω επισημα ολους τους ορους και τις δυνατοτητες για την καρτα αυτη.

    Παντος αν ισχυουν τα παραπανω μου μοιαζει η τελεια περιπτωση για αγορες μεσω ιντερνετ.

    οποιος γνωριζει κατι παραπανω ας πει..

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη dal_kos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Αν δεν κανω λαθος αυτες οι καρτες δεν ειναι Visa Αρα δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν. Ειναι σαν δωροκαρτες δηλαδη να της βαλω εγω χρηματα και να στην κανω δωρο[μην χαιρεσαι... υποθετικα μιλαμε ]

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    Γίνεται πάντως, έχει ο αδερφός μου, χρεωπιστωτική λέγεται, είναι visa electron. Περισσότερα δεν γνωρίζω.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη dal_kos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Ok man...
    Αν εχουμε πληροφοριες "απο μεσα" παω πασο

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παραγγελίες εξαρτημάτων
    By The_Control_Theory in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-14, 13:38
  2. Οικιακό Δίκτυο
    By ioannistsi in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-12, 00:08
  3. δίκτυο!!
    By pointer in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-09, 14:59
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-07, 22:56
  5. Παραγγελίες μέσω internet
    By x9-125 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-05, 09:28

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας