Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 22

Θέμα: και μετα μιλαμε για πειρατεια?

  1. #1
    Guest

    Προεπιλογή και μετα μιλαμε για πειρατεια?

    Ελαβα προσφατως ενα μηνυμα απο μια μεγαλη εταιρεια ενισχυτων κεντρικων εγκαταστασεων. Το μηνυμα δεν θα ειχε τιποτα το ενδιαφερον ΑΝ δεν ειχε μια καταπληκτικη επισημη απο την εταιρεια παραδοχη πραξης ΠΑΡΑΝΟΜΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΣΗΜΑΤΟΣ DVB-T
    Δειτε λοιπον οτι ενω εδω μιλαμε για "μηνυματα που μπορει να προωθησουν την ραδιοπειρατεια" τι γινεται ΕΠΙΣΗΜΑ σε εκθεσεις απο εταιρειες... Και μην βιαστειται. ΟΧΙ δεν υπαρχει δυνατοτητα αδειοδοτησης προσωρινης δοκιμαστικης εκπομπης ψηφιακης τηλεορασεως (ουτε καν αναλογικης υπαρχει) με χρηση διαυλου TV κανονικης συχνοτητας UHF σε κανεναν Ελληνικο νομο η διαταξη

    Αγαπητοί συνεργάτες

    Στη Λαμία γίνεται αυτές τις μέρες η Περιφερειακή Έκθεση Λαμίας από 27/5 έως 4/6. Τα προϊόντα της IKUSI παρουσιάζονται στο περίπτερο της εταιρείας Lopez.

    Στα εκθέματα περιλαμβάνονται και τα προϊόντα για την ψηφιακή επίγεια τηλεόραση, μια όμως που στην Λαμία δεν φτάνει το σήμα από τους υφιστάμενους πομπούς της ΕΡΤ, χρησιμοποιήθηκε ένα από τα promotion sets http://www.ikusi.gr/modules.php?name...article&sid=69 του εκθετηρίου και έγινε ζωντανή αναμετάδοση του ψηφιακού σήματος στο χώρο της έκθεσης στο κανάλι 34.

    Αν και η αναμετάδοση είναι προσωρινή και με πολύ χαμηλή ισχύ, επειδή η απόσταση από τον πομπό είναι 14 Km, ο λοβός ακτινοβολίας ανοίγει αρκετά ώστε να καλύπτεται ικανοποιητικά όλη η πόλη της Λαμίας. Το σετ που χρησιμοποιήθηκε είναι το 4ο πακέτο (ψηφιακό σε ψηφιακό).

    Εδώ μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από την έκθεση.
    Στην μεγάλη οθόνη και στον βιντεοπροβολέα φαίνεται η εικόνα από την αναμετάδοση.

    Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία.

    Με εκτίμηση

    Thanassis Kyriakopoulos
    IKUSI Hellas

    Cable & Satellite Professional Systems
    Posidonos Ave 33 & Metamorphoseos 2,

    17455 Kalamaki,

    Athens, Greece.

    (: +30210 9852935, 9859833, 9859832

    Fax: +30210 9853735

    Mob: XXXXXXXXXX

    email: kyriako.t @ikusi.com

    Web site: www.ikusi.com
    Μπορειτε να δειτε εδω http://www.ikusi.gr/modules.php?name=News και επισημη αναφορα της επιτυχημενης ΕΚΠΟΜΠΗΣ με καλυψη 14 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ (λογω της ΧΡΗΣΕΩΣ ΚΕΡΑΙΟΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ με ΛΟΒΟ που ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ )που εκαναν ΝΟΜΙΜΑ (υπαρχει αληθεια κανενα Dummy Load που ακτινοβολει με ΛΟΒΟ και καλυπτει 14Χλμ, να παρουμε ενα τετοιο ολοι βρε παιδι μου :P ) για διαφημιστικους λογους... Η μηπως οι εταιρειες ΔΕΝ εμπιπτουν στις διαταξεις των νομων για ραδιοτηλεοπτικες εκπομπες
    Αφηνω ΟΛΑ τα στοιχεια οπως ηρθαν στο μηνυμα, για να μην θεωρηθει οτι "παραφρασα" στο ελαχιστο το μηνυμα...
    Αραγε η ΕΕΤΤ και οι εισαγγελεις τι αποψη θα εχουν... Καλο δεν θα ηταν ΚΑΠΟΙΟΣ αρμοδιος (ισχυει ακομα η διαταξη που ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ στους ΑΔΕΙΟΥΧΟΥΣ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ - ΕΕΡ να καταγγελλουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΚΠΟΜΠΗ στους αρμοδιους φορεις?) να καλεσει τα παιδια αφου αλλωστε ΔΗΛΩΝΟΥΝ οτι "Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία"
    Τα σχολια σας Εντελει ειναι η οχι παρανομη η εκπομπη ΑΝΕΥ αδειας και αυτο ισχυει παντου και για ολους (φυσικα αλλα και ΝΟΜΙΚΑ προσωπα) Παρανομει μια εταιρεια που για λογους "επιδειξης" (με αποτερω σκοπο το κερδος απο τις πωλησεις προϊοντων δηλαδη) πραγματοποιει ΕΚΠΟΜΠΗ με ραδιοκαλυψη 14 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΩΝ

    Σημειωση:
    Power : P = 31.010299956639823 dBm
    Amplitude : U = 138 dBuV
    p = 1.25 W

    ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ δεν το γραφω σε σχεση με την εν λογω εταιρεια που καλως (η κακως) εκανε την επιδειξη της με αυτο τον τροπο ακομα και εκτος των οριων του εκθεσιακου χωρου! Τα γραφω γιατι μου εκανε εντυπωση το θεμα στο συνολο του και για να δουμε αν εντελει ΟΛΟΙ αντιμετωπιζονται ΤΟ ΙΔΙΟ απο τους αρμοδιους (ΕΕΤΤ, ΥΜΕ, Εισαγγελεια, κλπ)... Η εκθεση διηρκεσε 27/5 έως 4/6 και κανενας δεν απο τους τοπικους αρμοδιους δεν αναρωτηθηκε "τι ειναι αυτο το πραγμα στο 34 καναλι"
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    petros
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    Πες τα ρε συναδερφε.πηγα στην εκθεση και το ολο θεμα με την εκτακτη αναμεταδοση του DVB-T της ΕΡΤ εγινε για να πουλησει o Λοπεζ DVB-T δεκτες της IKUSI!! την εγκατασταση του αναμεταδοτη την εκανε καποιος απο την IKUSI ,απο οτι εμαθα στην εκθεση!!! ΟΙ ΕΕΤΤ, ΥΜΕ, Εισαγγελεια, ειναι μονο για να τα περνουν απο τον απλο κοσμακι φιλοι μου!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    ................!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Guest

    Προεπιλογή

    Που να σας δειξω και το καινουργιο που ηρθε επι του θεματος... λογω μαλιστα μεγαλου ενδιαφεροντος απο τεχνικους (απο την ΕΕΤΤ και αλλους αρμοδιους δεν επεδειχθει το ιδιο ενδιαφερον απο οτι φαινεται)
    Εν ολιγοις...
    Οπως λενε... ΑΝ θελετε να στησετε και εσεις τον δικο σας αναμεταδοτη εμβελειας ~14χλμ βρειτε ενα ΚΕΝΟ καναλι στην περιοχη σας βαλτε τον αναμεταδοτη σε ενα καλο σημειο με υψος... (συστηνονται δε η χρηση υπαρχοντων εγκατασεων Ραδιοτηλεοπτικων σταθμων αφου εχουν και ιστους κεραιας και καταλληλη υποδομη...) Αν δεν ξερεται που ειναι, ρωτηστε τους τοπικους αρχοντες (Προυχοντες του χωριου Προεδρους Πολιτιστικων συλλογων ), οποιον εν πασει περιπτωση εσεις ξερετε μαλλον... Αναφορα για ΥΜΕ, ΕΕΤΤ ΠΟΥΘΕΝΑ!!!
    Αντε παιδες... ιδου η αληθεια... και πλακωνομαστε τσαμπα εδω μεσα, μην γραψει κανεις οτι "εβαλα την εξοδο απο τον τοπικο ταλαντωτη του δεκτη μου στην κεραια... " και του την πεφτουμε για προαγωγο πειρατειας :P

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Giannis511
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Aθήναι
    Μηνύματα
    704

    Προεπιλογή

    To άλλο που συμβαίνει στην Αθήνα αλλά ιδίως στην επαρχία αν και χιλιοειπωμένο, συνεχίζει να υφίσταται. Πουλάνε συχνότητες σε επιχειρηματίες με την ανάλογη φυσικά ανταμοιβή και 1 κανάλι ή σταθμός εκπέμπει από 2 και 3 συχνότητες (Πάρνηθα και Υμητός) με την πρόφαση ότι δεν έχουν δυνατό σήμα κλπ. Και μετά κυνηγάνε τους πιτσιρικάδες με τα αυτοταλάντωτα και τα εμπειρικά που προσπαθούν να μάθουν πειραματικώς δυο πράγματα και περνάνε με το ζόρι στα 15 χιλιόμετρα.

    ΠΡΕΝΘΕΣΗ: Επειδή έχω μάτια και βλέπω οι τεχνικοί της γενιάς μου και των υπόλοιπων νέων παιδιών που συμμετέχουμε εδώ είμαστε αυτοί που έχουν πάρει και δυο τρανζίστορ στο χέρι ή έχουμε κάψει και μια λάμπα.Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω τεχνικοί δεν είναι αυτοί που έχουν απλά τελειώσει ένα πολυτεχνείο.ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΕΝΘΕΣΗΣ

    Όταν έχεις έναν να λέει εγώ βγαίνω με 30 κιλοβάτ από δυο σημεία και το παίζει μάγκας τότε θέλει σταύρωμα στην Ομόνοια μόνο και μόνο από ελάχιστη κοινωνική ευαισθησία (από μέρους ενεργών πολιτών). Αυτός είναι ραδιο-φονιάς όχι κανάλι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas30
    Όνομα
    kostas
    Εγγραφή
    May 2004
    Περιοχή
    2000 radio
    Μηνύματα
    887

    Προεπιλογή

    :-# :-# :-#

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Giannis511
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Aθήναι
    Μηνύματα
    704

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas30
    :-# :-# :-#
    Χεχεχε!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη nitako
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    317

    Προεπιλογή

    Ας δούμε τι παίζει στην Αττική απο πειρατικους ρ/ς

    87,5 Υμηττός ( κρητική μουσική )
    90,65 Υμηττός ( Τηλεάστυ )
    91,4 Πυροβολεία Αιγάλεω ( άγνωστος )
    95,4 Πυροβολεία Αιγάλεω ( άγνωστος )
    95,8 Πυροβολεία Αιγάλεω ( άγνωστος )
    97,8 Υμηττός ( Βερόνικα )
    98,0 Υμηττός ( free fm )
    99,8 Υμηττός ( Αstron )
    100,0 Υμηττός και Πυροβολεία Αιγάλεω ( Φλόγα )
    101,55 Πυροβολεία (άγνωστος )
    103,1 Υμηττός ( Blackman )
    103,5 Υμηττός (άγνωστος )
    104,2 Υμηττός (άγνωστος )
    104,4 Υμηττός ( Air Fm )
    104,7 Υμηττός ( Σοκ fm )
    104,9 Υμηττός ( champion fm )
    105,2 Υμηττός ( Ατλαντίδα )
    105,5 Υμηττός ( κόκκινο στα fm )
    106,7 Υμηττός ( digital )
    107,2 Υμηττός (blue space fm )
    107,4 Ζαχαρίτσα ( star fm )
    107,6 Υμηττός ( Ακτίνα )
    107,8 Υμηττός και Πάρνηθα (άγνωστος )
    108,0 Υμηττός και Πάρνηθα

    (πηγή www.medianews.gr)

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα - Καλαμάκι
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Είδα αυτό το post, μου έκανε μεγάλη εντύπωση το περιεχόμενο αλλά και το ύφος, έτσι γράφτηκα στο forum για να πω και εγώ την άποψή μου.

    Καλώς σας βρήκα λοιπόν και να σας συστηθώ :
    Με λένε Θανάση Κυριακόπουλο, είμαι ηλεκτρονικός, 51 ετών.
    Έχω το μεράκι των ηλεκτρονικών από μικρό παιδί και τι πιό φυσικό από το να ασχοληθώ και εγώ με τον ραδιοερασιτεχνισμό από πολύ μικρή ηλικία.
    Ξεκίνησα με αυτοταλάντωτα (6L6, EL84, κλπ) στη δεκαετία του '60, λίγο αργότερα πέρασα σε ψηλότερα επίπεδα (6146, 813, κλπ), ενώ παράλληλα μπήκα και στο χώρο των λαμπάτων ενισχυτών ποιότητας (σχέδια Benson, ειδικής κατασκευής μετασχηματιστές εξόδου κλπ).
    Ολοκληρώνοντας τις σπουδές μου και μπαίνοντας στην παραγωγή, ασχολήθηκα και επαγγελματικά με αυτό που μου άρεσε, δηλαδή τις υψηλές συχνότητες (κυρίως CATV, δορυφορικά, κλπ) αποκτώντας μια καλή γνώση του αντικειμένου.

    Γράφω τα παραπάνω γιατί νιώθω ότι ανήκω στην κοινότητα των ηλεκτρονικών - και σαν χόμπι και σαν επάγγελμα.
    Γράφω με το όνομά μου, γιατί έτσι κάνω σε όλα τα forum που συμμετέχω, αλλά και γιατί σε αυτή εδώ την δημοσίευση γράφτηκε όχι μόνο το όνομα μου, αλλά και όλα τα προσωπικά μου στοιχεία - μέχρι και το κινητό μου, χωρίς να έχω ρωτηθεί ή να έχω ζητήσει εγώ κάτι τέτοιο.

    Αφού διευκρινίσω οτι δεν έχω πει ποτέ ότι εγώ έκανα αυτήν ή οποιαδήποτε άλλη αναμετάδοση - διαβάστε πάλι το κείμενο στην κορυφή της σελίδας : είναι απλή ενημερωτική αναφορά σε 3ο πρόσωπο και ενημέρωση των συνεργατών μου για το τεχνολογικό πείραμα που έγινε στη Λαμία για την ψηφιακή τηλεόραση - θέλω να πω λίγα λόγια για την ουσία, δηλαδή την νομιμότητα ή όχι των αναμεταδόσεων τηλεόρασης σε Δήμους και κοινότητες.
    Θέλω επίσης να κάνω μια πολύ σύντομη αναφορά στο ύφος & το ήθος της αρχικής καταχώρησης.

    Πριν το κάνω αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους που παρακολουθούν αυτή τη συζήτηση, καθώς και τους διαχειριστές του forum, εαν συνηθίζεται και θεωρείται λογικό κάτι τέτοιο σε αυτό το χώρο.
    Εαν δεν συνηθίζεται, δεν θα ήθελα να σας κουράσω.
    Εαν μπορώ να πω και να τεκμηριώσω την άποψη μου, θα ήθελα να το κάνω.
    Είναι αυτονόητο για εμένα, ότι αν και κατηγορήθηκα άδικα και με σκαιότατο τρόπο, θα κρατήσω ψηλά το επίπεδο της συζήτησης, με σωστή δόμηση σκέψης - έκφρασης και απόλυτα κόσμια γραπτά.

    Παρακαλώ απαντήστε μου αν έχει νόημα η παράθεση των επιχειρημάτων μου.

    φιλικά

    0 Not allowed! Not allowed!
    Θανάσης Κυριακόπουλος
    www.ikusi.gr

  9. #9
    Guest

    Προεπιλογή


    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Guest

    Προεπιλογή

    [quote="fmradio"]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanassis K
    Είδα αυτό το post, μου έκανε μεγάλη εντύπωση το περιεχόμενο αλλά και το ύφος, έτσι γράφτηκα στο forum για να πω και εγώ την άποψή μου.

    Καλώς σας βρήκα λοιπόν και να σας συστηθώ :
    Με λένε Θανάση Κυριακόπουλο, είμαι ηλεκτρονικός, 51 ετών.
    Έχω το μεράκι των ηλεκτρονικών από μικρό παιδί και τι πιό φυσικό από το να ασχοληθώ και εγώ με τον ραδιοερασιτεχνισμό από πολύ μικρή ηλικία.
    Ξεκίνησα με αυτοταλάντωτα (6L6, EL84, κλπ) στη δεκαετία του '60, λίγο αργότερα πέρασα σε ψηλότερα επίπεδα (6146, 813, κλπ), ενώ παράλληλα μπήκα και στο χώρο των λαμπάτων ενισχυτών ποιότητας (σχέδια Benson, ειδικής κατασκευής μετασχηματιστές εξόδου κλπ).
    Ολοκληρώνοντας τις σπουδές μου και μπαίνοντας στην παραγωγή, ασχολήθηκα και επαγγελματικά με αυτό που μου άρεσε, δηλαδή τις υψηλές συχνότητες (κυρίως CATV, δορυφορικά, κλπ) αποκτώντας μια καλή γνώση του αντικειμένου.
    Χαιρομαι που ενας ακομα πτυχιουχος ηλεκτρονικος συμμετεχει εδω... Ειναι καλο να ειμαστε εδω... αφου μπορουμε να διευκρινιζουμε καλυτερα καποια τεχνικα θεματα...

    Γράφω τα παραπάνω γιατί νιώθω ότι ανήκω στην κοινότητα των ηλεκτρονικών - και σαν χόμπι και σαν επάγγελμα.
    Κατανοητο αφου ακριβως ετσι νιωθουμε και αρκετοι απο ΕΜΑΣ αλλωστε, ως επισης ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ηλεκτρονικοι!

    Γράφω με το όνομά μου, γιατί έτσι κάνω σε όλα τα forum που συμμετέχω, αλλά και γιατί σε αυτή εδώ την δημοσίευση γράφτηκε όχι μόνο το όνομα μου, αλλά και όλα τα προσωπικά μου στοιχεία - μέχρι και το κινητό μου, χωρίς να έχω ρωτηθεί ή να έχω ζητήσει εγώ κάτι τέτοιο.
    Αυτο ισως βεβαια να δικαιολογειται απο κατι που γραφτηκε πιο πανω αμεσως μετα την παραθεση. Για να μην υπαρχουν πιθανες παρεξηγησης:
    Το για ποιον λογο δεν "αλλοιωθηκε" ενα μηνυμα που εσταλει ΜΑΖΙΚΑ σε πληθος παραληπτων ως μηνυμα προωθησεως - ενημερωσης συγκεκριμενων προϊοντων εταιρικων και οχι εν ειδη προσωπικης επικοινωνιας μεταξυ δυο ατομων (χαρακτηριστικα βλ. "Τα προϊόντα της IKUSI παρουσιάζονται στο περίπτερο της εταιρείας Lopez" και "Το σετ που χρησιμοποιήθηκε είναι το 4ο πακέτο...") οπως αλλωστε φαινεται ξεκαθαρα απο την παραθεση στο τελος του μυνηματος σας οπως αυτη φαινεται παρακατω:
    Σημείωση :
    Κατά καιρούς λαμβάνετε διάφορα emails με ενημερωτικό περιεχόμενο από εμάς, διότι κάποια στιγμή στο παρελθόν μας ζητήσατε πληροφορίες και μας δώσατε την ηλεκτρονική διεύθυνση σας για αυτό ακριβώς το λόγο.
    Το περιεχόμενο των μηνυμάτων αφορά νέα για τις τεχνολογίες τις σχετικές κυρίως με την ψηφιακή τηλεόραση, καθώς και νέα για τα προϊόντα των εταιρειών IKUSI, PROMAX & ProAnt CAD που εκπροσωπούμε.
    Ως εκ τουτου ως ΜΑΛΛΟΝ περισσοτερο μηνυμα διαφημισεως και οχι προσωπικου, η προωθηση του προς αλλους πιθανους ενδιαφερομενους ειναι μαλλον καλοπιστη και πιθανως επιθυμητη... Αλλωστε η σημειωση "Είμαστε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία" φανταζομαι οτι δηλωνει την επιθυμια επικοινωνιας απο οποιονδηποτε αμεσο ή εμμεσο αποδεκτη με τον συγγραφεα του μηνυματος προωθησεως - ενημερωσης συγκεκριμενων προϊοντων οπως αυτου... Τα δε παρεχομενα τηλεφωνα. απο τα οποια τουλαχιστον τα σταθερα ειναι συγκεκριμενης εταιρειας οπως και η διευθυνση αλλωστε, (αφου δεν δοθηκαν απο εσας της κατοικιας σας), φανταζομαι οτι δεν δοθηκαν εκ παραδρομης και η υπαρξη τους αποσκοπει στην επιτευξη του βασικου στοχου ενος μηνυματος προωθησεως - ενημερωσης συγκεκριμενων προϊοντων οπως αυτου... Επειδη εδω λοιπον υπαρχει ΠΛΗΘΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ηλεκτρονικων, φανταζομαι οτι η προωθηση του μηνυματος σας ΑΝΑΛΛΟΙΩΤΟΥ, μαλλον περισσοτερο θα εξυπηρετει το σκοπο δημιουργιας και ΜΑΖΙΚΗΣ αποστολης του... Τα παραπανω δεν θα θελα να παρεξηγηθουν. Ουτε επιθετικα τα λεω ουτε με αλλο μη καλοπιστο σκοπο. Απλα διευκρινιζω ΓΙΑΤΙ πιστευω οτι ενα τετοιο μηνυμα θα επρεπε να μεινει αναλλοιωτο οταν προωθειται σε αλλους ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ του χωρου που υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ενδιαφερθουν για τα εν λογω προϊοντα και υπηρεσιες. Αν αυτο ενοχλει τοτε φανταζομαι οτι θα δεχτειτε την ειλικρινη συγγνωμη μου ως προς αυτο μονο το κομματι!

    Αφού διευκρινίσω οτι δεν έχω πει ποτέ ότι εγώ έκανα αυτήν ή οποιαδήποτε άλλη αναμετάδοση - διαβάστε πάλι το κείμενο στην κορυφή της σελίδας : είναι απλή ενημερωτική αναφορά σε 3ο πρόσωπο και ενημέρωση των συνεργατών μου για το τεχνολογικό πείραμα που έγινε στη Λαμία για την ψηφιακή τηλεόραση - θέλω να πω λίγα λόγια για την ουσία, δηλαδή την νομιμότητα ή όχι των αναμεταδόσεων τηλεόρασης σε Δήμους και κοινότητες.
    Θέλω επίσης να κάνω μια πολύ σύντομη αναφορά στο ύφος & το ήθος της αρχικής καταχώρησης.
    Δεν νομιζω οτι υπαρχει καπου εστω απλος υπαινιγμος οτι εσεις προσωπικα κανατε καποια αναμεταδοση ΝΟΜΙΜΗ ή ΜΗ Αλλωστε ισως θα ηταν χρησιμο να επαναλαβω την τελευταια παραγραφο του μηνυματος που ισως παραλειψατε να αναγνωσετε:
    ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ δεν το γραφω σε σχεση με την εν λογω εταιρεια που καλως (η κακως) εκανε την επιδειξη της με αυτο τον τροπο ακομα και εκτος των οριων του εκθεσιακου χωρου!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanassis K
    Πριν το κάνω αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους που παρακολουθούν αυτή τη συζήτηση, καθώς και τους διαχειριστές του forum, εαν συνηθίζεται και θεωρείται λογικό κάτι τέτοιο σε αυτό το χώρο.
    Εαν δεν συνηθίζεται, δεν θα ήθελα να σας κουράσω.
    Εαν μπορώ να πω και να τεκμηριώσω την άποψη μου, θα ήθελα να το κάνω.
    Είναι αυτονόητο για εμένα, ότι αν και κατηγορήθηκα άδικα και με σκαιότατο τρόπο, θα κρατήσω ψηλά το επίπεδο της συζήτησης, με σωστή δόμηση σκέψης - έκφρασης και απόλυτα κόσμια γραπτά.

    Παρακαλώ απαντήστε μου αν έχει νόημα η παράθεση των επιχειρημάτων μου.

    φιλικά
    Οπως ανεφερα και πιο πανω ΔΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΑ σε καμμια περιπτωση ΚΑΝΕΝΑΝ. Και δεν θα το εκανα ειδικα με σκαιοτατο τροπο αν ηταν οντως να κατηγορησω...
    Αλλα δεν θα κατηγορουσα σε καμμια περιπτωση αλλωστε καποιον για κατι που γνωστοποιησε και ειδικα σε ενα τεχνικο θεμα Πιστευω οτι μαλλον παρεξηγησατε τα γραφομενα μου... Ως εκ τουτου γραφω ρητως οτι το θεμα ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ ΑΛΛΩΣΤΕ δεν ειναι αν οποιοσδηποτε καλως (η κακως) εκανε την επιδειξη προϊοντων με αυτο τον τροπο ακομα και εκτος των οριων του εκθεσιακου χωρου! Το εγραψα και γιατι μου εκανε εντυπωση το θεμα στο συνολο του και σε συνδυασμο με το πως αντιμετωπιζονται απο τους αρμοδιους (ΕΕΤΤ, κλπ) τετοια θεματα. Η αδρανεια τους δηλαδη για να γινω σαφεστερος, αφου μαλλον παρεξηφησατε τα γραφομενα μου Φανταζομαι παντως οτι θα συμφωνειται απολυτως οτι ο νομος ΔΕΝ επιτρεπει ρητως την αυθαιρετη εγκατασταση και χρηση (εστω και "τεχνολογικό πείραμα") ΓΙΑ ΕΚΠΟΜΠΗ μηχανηματων και κεραιοσυστηματων στην τηλεοπτικη ζωνη τοσο των VHF οσο και των UHF. Εκτος αν γνωριζεται ΚΑΤΙ που ολοι εμεις εδω ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ αλλα σιγουρα θα ενδιαφερομασταν να μαθουμε

    Φανταζομαι οτι οι διευκρινησεις απο πλευρας μου θα ειναι αποδεκτες ως καλοπροαιρετες και χωρις να εκληφθουν σαν πηγη παρεξηγησημων συμπερασματων...

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απο 0 σε 60v και μετα σταθερο
    By gkirle in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-11, 15:28
  2. μεταχειρησμένα smartphone και android ή symbian;
    By esvvidi in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-11, 21:48
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-07, 09:59
  4. pll και μετα λυχνια...
    By rf-akias in forum Ενισχυτές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-06, 10:26

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας