Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 18 από 18

Θέμα: Download mp3s

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.750

    Προεπιλογή

    To kazza ειναι γεματο ιους... το limewire ειναι μεν καλο αλλα γονατίζει τον υπολογιστη και καμια φορα κλεινει το modem το e-mule παλι ειναι καλο αλλα αργο οπως ειπε ο homo mathematicus.. η καλυτερη λύση πιστεύω ειναι το ellinadiko.com

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Αξιότιμοι Κύριοι θα σας υποβάλλω το εξής ερώτημα:
    Ποιά εφαρμογή ανταλλαγής αρχείων είναι εφάμιλλη του emule & αν το emule είναι ασφαλές;Κατά τη γνώμη μου δεν έχει σημασία αν μια εφαρμογή είναι αργή πλέον στην εποχή του γρήγορου internet αλλά αν είναι πλούσια η βάση δεδομένων που σου παρέχει & όχι βέβαια μόνο σε μουσική.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη robotakias
    Όνομα
    Λάμπρος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    387

    Προεπιλογή

    Αφού ανοίξαμε το θέμα γενικότερα, για ξένα mp3s είχα μέχρι πριν λίγο καιρό το mp3 rocket αλλά είχε κάποιο πρόβλημα με την ταχύτητα και τώρα έχω το Morpheus με πολύ καλή ταχύτητα και μέχρι στιγμής για τα ξένα δεν έχω πρόβλημα σε αυτά που θέλω να κατεβάσω...Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ! Στο ellinadiko πρέπει να κάνεις εγγραφή πρώτα και μετά κατεβάζεις όποιο ελληνικό mp3 θέλεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Για την ενημέρωσή σας:

    Οι τέσσερις μεγαλύτερες δισκογραφικές εταιρείες του κόσμου κατέθεσαν αγωγή κατά της δημοφιλούς υπηρεσίας ανταλλαγής αρχείων LimeWire, αξιώνοντας αποζημίωση 150.000 δολαρίων για κάθε τραγούδι που κατεβάστηκε παράνομα.

    Η αγωγή, που κατατέθηκε την Παρασκευή σε δικαστήριο του Μανχάταν από δισκογραφικές που ανήκουν στις Sony BMG, EMI, Universal και Warner, είναι η τελευταία μάχη στον πόλεμο κατά της διαδικτυακής πειρατείας, που ξεκίνησε την εποχή του Napster.

    Ο πόλεμος πήρε νέες διαστάσεις μετά την περυσινή απόφαση του Ανώτατου Δικαστηρίου των ΗΠΑ, ότι οι εταιρείες που διαθέτουν υπηρεσίες ανταλλαγής αρχείων μπορεί να θεωρηθούν ένοχες για παραβίαση πνευματικής ιδιοκτησίας αν ενθαρρύνουν τους χρήστες να κατεβάζουν πειρατικά αρχεία.

    Η τελευταία αγωγή στρέφεται κατά της Lime Wire LLC, με έδρα τη Νέα Υόρκη, κατά του μητρικού ομίλου Lime Group LLC και προσωπικά κατά των διευθύνοντων συμβούλων της. Η LIme Wire και τα στελέχη της «είχαν άμεσο οικονομικό όφελος, και αποκόμισαν σημαντικά κέρδη, από την παραβίαση κατοχυρωμένων ηχογραφήσεων των εναγόντων», αναφέρει το κείμενο.

    Η Ένωση Δισκογραφικών Εταιρειών Αμερικής (RIIA), από την πλευρά της, αναφέρει σε ανακοίνωσή της ότι «παρά της επανηλειμμένες προσπάθειες να προσελκύσουμε την προσοχή της Lime Wire, οι ιδιοκτήτες της εταιρείας δεν έχουν δείξει ενδιαφέρον στην ανάπτυξη ενός νόμιμου επιχειρηματικού μοντέλου».

    Μόλις τον περασμένο μήνα, η εταιρεία που διέθετε το Kazaa, το δημοφιλέστερο λογισμικό ανταλλαγής αρχείων, συμφώνησε να αποζημιώσει τις δισκογραφικές εταιρείες με το ποσό των 100 εκατ. δολαρίων και να λειτουργεί στο μέλλον ως νόμιμο ηλεκτρονικό δισκοπωλείο.

    http://www.in.gr/news/article.asp?ln...0&lngDtrID=252

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Σχετικά με το Limewire λέγεται ότι περιέχει και αυτό κάποια spywares,όπως το kazaa.Σχετικά με το τελευταίο τώρα μόνο η <πειραγμένη> έκδοση του kazaa lite ressurection είναι απαλλαγμένη από κακόβουλο λογισμικό και το συμπέρσαμα αυτό το έχω εξάγει και προσωπικά μιας και το έχω τσεκάρει με τις εφαρμογές ασφαλείας που διαθέτω.Επίσης <καθαρά> προγράμματα είναι το e mule που όμως είναι όντως αργό,το soulseek,dc,το kceasy που υπερτερει έναντι του Limewire γιατί συνδέεται σε 3 δίκτυα,αυτό της gnutella,του ares και του openftp.Tελευταία γίνεται επίσης προσπάθεια από κάποιους αναβίωσης και του γνωστού μας winmx,το οποίο δουλεύει με κάποιο patch.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Πραγματι όσοι φίλοι θέλουν μπορούν να κατεβάσουν ένα patch για WinMX από δύο ιστοχώρους γνωστούς ως ομάδα WinMX http://www.winmxgroup.com/ και Vladd44 http://www.vladd44.com/mx/

    Αυτά τα μπαλώματα λειτουργούν με μια τροποποίηση του DNS lookup που το WinMX χρησιμοποιεί για να βρούν τα peer caches.

    Το patch του WinMX περιλαμβάνει επίσης ένα φίλτρο ενάντια στα πλαστά αρχεία που μοιράζονται συχνά από τις εταιρίες λογισμικού και φαρσέρ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Πανταχού παρών και τα πάντα πλειρών
    Μηνύματα
    193

    Προεπιλογή

    Στο Ellinadiko πώς κατεβάζεις τραγούδια (έχω γραφτεί αλλα δεν το βρίσκω). Κάτι άλλο, μήπως ξέρετε κάποιο τρόπο να κατεβάζουμε δωρεάν παιχνίδια για το play station 2 αλλά όχι με peer to peer?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Προσοχή: η μακροχρόνια έκθεση σε ηλεκτρομαγνητικό πεδίο προκαλεί θερμικές και βιολογικές επιπτώσεις στον άνθρωπο!
    Με πλήρη επίγνωση των συνεπειών της ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας
    HOMO MATHEMATICUS

  8. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Εγώ φίλοι μου χρησιμοποιώ εδώ και δύο χρόνια το DC++ με σχεδόν μονιμη σύνδεση στα Hubs angelos0 και Dark Angel (και τα δύο ελληνικά) με απεριόριστα Ελληνικά τραγούδια. Για ξένα εκτός από τα ανωτέρω μπορεί να γίνει έρευνα σε ξένα hubs.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. matlab download
    By johny7 in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 11:55
  2. google chrome slow download
    By betacord85 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-15, 09:41
  3. pdf download counter
    By katmadas in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-12, 21:26
  4. Πρόβλημα με download
    By OYK in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-11, 19:52
  5. Θα σπάσει το ρεκόρ download ο Firefox 3;
    By alani1984 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-08, 08:01

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας