Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 36

Θέμα: Φοιτητικό internet...

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή Φοιτητικό internet...

    Είναι κανείς συνδεδεμένος στο φοιτητικό internet;;; Θέλω να κάνω μια σύνδεση μέσο της OTE αλλά θέλω να ακούσω τις γνώμες σας. Η σύνδεση γίνετε μέσο του δικτύου της ΕΔΕΤ. Αυτό είναι καλό ή κακό;;;


    http://corporate.otenet.gr/otenet/ho.../foitinternet/

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    το φοιτητηκο internet ειναι μια απατη σκετη, γιατι μπορει να θεωρειτε φτηνο αλλα εχει ογκοχρεωση κατι το οποιο μποει να σε βαλει σε περιορισμους απο αποψη οικοναομικης φυσεως

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Ογκοχρέωση;;; Που το λέει αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;


    PS: Καλος ήρθες στο forum

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    αυτο μου το εχουν πει παιδια που εχουν καινει συνδεση και γραφονται στις παραμετρους του συμβολαιου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Δεν μπορώ να πω τίποτα με σιγουριά αν και ήξερα πως δεν έχει καμία επιπλέον χρέωση. Θα το κοιτάξω και θα ενημερώσω…

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη robotakias
    Όνομα
    Λάμπρος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    392

    Προεπιλογή

    'Οταν λές φίλε μου για φοιτητικό internet εννοείς την διαδικασία που μπαίνεις στην diodo, συμπληρώνεις την αίτηση και μετά πας στην εταιρεία με την οποία θες να κάνεις την σύνδεση..έτσι δεν είναι? Εγώ πάντως αυτό έκανα και πήρα το πακέτο 384 της OTENET. Δεν ξέρω τι λέτε για ογκοχρέωση και διαφωνώ με αυτό..Εγώ πλήρωσα την σύνδεση για ένα χρόνο και μαζί με το πακέτο εξοπλισμού γύρω στα 150 ευρώ..Μόλις περάσει ο ένας χρόνος θα πληρώνω το μηνιαίο κόστος και επιπλέον μια ποσότητα γύρω στα 2 ευρώ και κάτι ή κάπου εκεί γύρω αν θέλω να συνεχίσω να έχω το OTENET security kit σαν antivirus. Κάτι επιπλέον δεν μου έβαλαν στα συμβόλαια να υπογράψω και αν θες τη γνώμη μου για το φοιτητικό internet, κυνήγησέ το. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα! Απλά να τους πρήζεις με τηλέφωνα αλλιώς θα σε γράφουνε..Και εγώ μόλις έιδα οτι είχε περάσει ένας μήνας και δεν είχε ενεργοποιηθεί η σύνδεση, πήγα στα κεντρικά όπου είχα υπογράψει τις αιτήσεις, τους τά έχωσα και σε μια βδομάδα είχα adsl! Καλή συνέχεια!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    Αθήνα - Α. Πατήσια
    Μηνύματα
    1.153

    Προεπιλογή

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η υπηρεσία ADSL σύνδεσης στο Internet (μέσω του OTENET OnDSL Kit Student 76 γίνεται μέσω του δικτύου του Εθνικού Δικτύου Έρευνας και Τεχνολογίας (ΕΔΕΤ).
    Αυτό μήπως σημαίνει ότι δεν θα σε αφήνει να μπείς σε κάποιες σελίδες???? ( ξές ) ???

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη robotakias
    Όνομα
    Λάμπρος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    392

    Προεπιλογή

    Μέχρι στιγμής φίλε Παναγιώτη δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο..Απλά όταν μερικές φορές μπλοκάρονται κάποιες σελίδες είναι λόγω του antivirus της OTENET. Τότε απενεργοποιώ κάποια εντολή απο τα μενού και δεν έχω κάποιο πρόβλημα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Και εγώ δεν ήξερα κάτι για πρόσθετες χρεώσεις παρά μόνο την προπληρωμή που θα πρέπει να κάνεις. Από εκεί και πέρα έχει τα 11.40Euro τον μήνα. Το καλό είναι πως πλέον η προσφορά είναι για τα 768/192 και όχι για τα 384/192. Φυσικά αυτό είναι λόγο των αναβαθμίσεων που έκανε η OTE ή μάλλον θα κάνει αφού για την Θεσσαλονίκη θέλουμε ακόμα μερικούς μήνες.

    Έχω κάνει ήδη την αίτηση για τον ΟΤΕ και την εκτύπωσα. Από αύριο θα αρχίσω να μαζεύω και τα διάφορα δικαιολογητικά που χρειάζονται και πιστεύω πως ως το Σάββατο θα πάω σε κανένα ΟΤΕshop για να πάρω το πακέτο. Τώρα για την ημέρα ενεργοποίησης… άλλη ιστορία!!!

    PS
    Κάπου λέει πως σαν δικαιολογητικό θέλει και την υπεύθυνη δήλωση του φοιτητή για την διεύθυνση κατοικίας του. Ποια είναι η αίτηση που θα πρέπει να συμπληρώσω;;; Δεν είδα πουθενά καμία φόρμα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη robotakias
    Όνομα
    Λάμπρος
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    392

    Προεπιλογή

    Θα πάρεις μια υπεύθυνη δήλωση (απο περίπτερο ή ψιλικατζίδικο) και θα γράψεις οτι δηλώνεις οτι μένεις στην τάδε διεύθυνση..Νομίζω χρειάζεται να πάρεις μαζί σου και έναν λογαριασμό του ΟΤΕ ώστε να επαληθεύσουν την διεύθυνσή σου. Η τηλεφωνική γραμμή είναι στο όνομά σου? Αν όχι και είναι π.χ. στο όνομα του πατέρα σου τότε χρειάζεσαι ακόμα μια υπεύθυνη δήλωση που να λέει οτι ο πατέρας σου, σου επιτρέπει να χρησιμοποιήσεις την συγκεκριμένη τηλεφωνική γραμμή!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. INTERNET
    By barbacotsos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-14, 01:16
  2. Internet radio & Internet ραδιόφωνα
    By antonis_p in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-10, 23:03
  3. Internet
    By manos_3 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-08, 13:35
  4. internet
    By natho in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-06, 23:20
  5. Φοιτητικό Internet από 27 Μαρτίου
    By moutoulos in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-06, 18:40

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας