Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 81 έως 90 από 107

Θέμα: 50-150 Mhz 450W RF Amplifier Witn Eimac Tetrode 4X150-4CX250

  1. #81
    Μέλος Το avatar του χρήστη john micros
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    περιστερι (Αθηνα)
    Μηνύματα
    277

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από studio52 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι θελεις και ασχολεισαι ( john micros ) και μονο το οτι εβαλε στην αρχη του θεματος ( 50 - 150 mhz rf amplifier 450 watt eimac 4X150 , 4CX250R ) και φωτογραφιες με μηχανημα για ευρος συχνοτητων απο 100 -110 ? mhz καταλαβαινεις τι γινεται
    εχει το δικαιωμα νομιζω να γραψει απο 1 μεγακυκλο εως 500 αρκει να εχεις τις γνωσεις και τα ανταλλακτικα στο τραπεζι και να αλλαζεις πηνια και κυκλωμα, νομιζω οτι ειναι πανευκολο αλλα ,,,,,το φτιαξαμε σε τρις ημερες,,,, με φτωχα υλικα,,,,,με συρματινες κρεμαστρες,,,, cavity,,,,,κλπ που αν τα πιασει κανεις απο την αρχη ενα ενα θα δουμε οτι εχουμε φυγει απο το θεμα και παμε αλλου. θεωρω οτι εκτος απο τον παναγιωτη που ειναι χαμηλων αποδεδειγμενα τονων τον radioamateur γιατι θα επρεπε να τον ειρωνευεται;;;;πιστευω οτι ο καθε ενας εχει δικαιωμα να εφαρμοσει οτι μετατροπες θελει ,,,,, αλλα τα φιλολογικα σεντονια δεν νομιζω οτι εχουν θεση.εγω τον κουρασα αλλα,,,να γραφει τρις ωρες για καφετζουδες δεν κουράστηκε και απο μερικες εκφρασεις καταλαβαινουμε και ποιος ειναι.τελικα ειχαμε εκτος απο τεχνικη ενημερωση και ψυχολογικη αναβαθμηση τουλαχιστον εγω.κανενα απολυτως προβλημα.ειλικρινα εγω και αλλοι τρις που εβλεπαν ειχαμε πολυ καιρο να γελασουμε τοσο λογω φορολογιας βλεπεις.αυτα,,,,την καλημερα μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #82
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικές Αλήθειες:
    Υπάρχουν
    4X150A και ΟΧΙ 4Cx150A !
    4Cx250 (B, D, F, κλπ) και ποτέ 4X250!

    Η 4X150A είχε μονωτικό υάλου μεταξύ ανόδου - δακτυλιδιού προστατευτικού!
    Η 4CX250, 4CX350, κλπ Cx είχαν ΟΛΕΣ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ αντί υάλου, ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΥΛΙΚΟ εκεί!

    Η 4X150A στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~390W @ 2000V!
    Η 4CX250B στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~410W @ 2000V!

    Η 4X150A στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~415W @ 2500V!
    Η 4CX250B στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~450W @ 2500V!

    η κωδικοποίηση ονομασίας τους δίνει απ' ευθείας και το τι κατασκευής λυχνίες είναι!
    4 για τέτροδο C για κεραμικό υλικό μονώσεως, X για ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ άνοδο με ψύξη αέρα, και μετά οι τυπικές επιτρεπτές ανοδικές απώλειες σε ισχύ (W)!

    Αμφότερες τις βρίσκεις και σε κονσέρβες στρατιωτικού υλικού, και σε κλασσικό κουτάκι κίτρινης Eimac!
    Συνημμένο Αρχείο 45185 εδω από ένα μικρό στοκ στο σπίτι, το 1994 (?) ίσως, κάπου πριν το τέλος του σπορ οριστικά δηλαδή, που ήταν εκεί για επισκευές - αλλαγές άμεσης ανάγκης!
    Ότι έγραψε ο αγαπητός και συνονόματος ισχύουν κατά 100% και πάντα φυσικά με βάση τη δική μου εμπειρία!
    Τώρα το τι γράφει ο κάθε πωλητής στο ebay, ή τι γράφει ο κάθε επαγγελματίας ή μη σε fora, ας τα φιλτράρει κάποιος και θα δει τι ισχύει.
    Υπόψιν πως και εγώ αρκετές φορές έχω πει "έβαλα μια 4CX150...", αλλά αυτό δε σημαίνει και πως υπάρχει τέτοια λυχνία!
    Τέλος πάντων, ας ηρεμήσουμε, ας σταματήσουμε τις αντιπαραθέσεις και ας κοιτάξουμε μπας και βρούμε χρόνο να φτιάξουμε κανένα λινεαράκι να θυμηθούμε τα παλιά
    Αρκετά ποια με τους νέους υπερσύγχρονους πομπούς, ειδικά αυτούς της R&S για DVB-T που είναι λες και ανοίγεις υπολογιστή με Windows!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον GiwrgosTH για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    A--15 (30-07-13)

  4. #83
    Μέλος Το avatar του χρήστη john micros
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    περιστερι (Αθηνα)
    Μηνύματα
    277

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GiwrgosTH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι έγραψε ο αγαπητός και συνονόματος ισχύουν κατά 100% και πάντα φυσικά με βάση τη δική μου εμπειρία!
    Τώρα το τι γράφει ο κάθε πωλητής στο ebay, ή τι γράφει ο κάθε επαγγελματίας ή μη σε fora, ας τα φιλτράρει κάποιος και θα δει τι ισχύει.
    Υπόψιν πως και εγώ αρκετές φορές έχω πει "έβαλα μια 4CX150...", αλλά αυτό δε σημαίνει και πως υπάρχει τέτοια λυχνία!
    Τέλος πάντων, ας ηρεμήσουμε, ας σταματήσουμε τις αντιπαραθέσεις και ας κοιτάξουμε μπας και βρούμε χρόνο να φτιάξουμε κανένα λινεαράκι να θυμηθούμε τα παλιά
    Αρκετά ποια με τους νέους υπερσύγχρονους πομπούς, ειδικά αυτούς της R&S για DVB-T που είναι λες και ανοίγεις υπολογιστή με Windows!
    μα μολις εχτες πρωτος ο παναγιωτης ανεβασε, και αντι να πεσουμε ολοι με τα μουτρα να κανουμε αντιγραφη των συντονισμενων κυκλωματων, καναμε αναλυση [οτι η RF που τελικα δεν πηγαινει στην κεραια θα δημιουργησει τοξα μεταξυ ανοδου/ σκριν αλλα θα εχουμε 400 βαττ εξοδο].ο γιωργος [SRF]δεν λεει τιποτα λιγοτερο η περισσοτερο απο την RCA και γιατι θα πρεπει να διαφωνησουμε;επειδη ομως δεν κατονομαζεις τι ειδους λινεαρ πρεπει να φτιαξουμε...τρανζιστορ /λαμπα τι;και οσα μηχανηματα ειναι σωστα οπως του radioamateur επειδη δεν εχει καποιος να προτεινει καποια βελτιωση η αλλαγη η σχολιο.....τελικα περνα και αυτο στο ντουκου. μου αρεσει η" ἱσχυ " στο αβαταρ σου αλλα απο εχτες φοβαμαι τις δολοφονικες τασεις..εαν θες συνεχιζω στο ιδιο θεμα απο τεχνικης αλλα και αστυνομικης πλευρας.οπως θα ξερεις τα "φυσερα"βαζουν σκονη και υγρασια οτι και να κανεις και υπάρχουν οξυδωσεις αλλα και θολουρα των επιφανειων η οποια δεν βγαινει με τιποτα....ειδατε τιποτα στην φωτο μετα τα 10 χρονια απο αυτο;και για να μεινω στο βασικο θεμα ΕΓΩ προτεινωνα μεταφερθει η σπειρα της κεραιας στην αλλη ακριβως ακρη του πηνιου να δουμε ποση ισχυ θα μας δωσει...περιμενω αν υπαρχει δυνατοτητα να κανουμε μια δοκιμη που δεν μας στοιχιζει και τιποτα.ᾶπλως απο περιέργεια να το δουμε.η φωτο του RA ακριβως δειχνει οτι για να παρουμε την ΜΑΧ ισχυ αυτη εναι η διαταξη και η σειρα αν θες για τα τυλιχτα πηνια.νομιζω οτι ειναι σωστη .επισης ενα αλλο προβλημα που ειχα αντιμετωπησει ηταν ο μεταβλητος που μου σπινθηριζε οταν περναγα τα 250 βαττ[φωτο σε λιγο]P2070326.jpgP2070328.jpg. καμια ατιπαραθεση και με κανεναν δεν υπαρχει...ολες οι αποψεις και σκεψεις και προτασεις δεκτες και με λιγη προσπαθεια υλοποιησιμες.ο πρωτος που φαινεται στην φωτο τον βαζαμε στην ανοδο και τον δευτερο στην κεραια. στην 350 μερικες φορες οταν επιανε λιγο χνουδι και χωρις να το δουλευω στο τερμα αρχιζε ποτε ποτε ψιλα τοξα. αντιθετα οι ιδιοι πυκνωτες σε λινεαρ πους/πουλ δεν δημιουργουσαν τοξα παρ"ολο που δουλευαν στο φουλ οι λαμπες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη john micros : 30-07-13 στις 19:55 Αιτία: συμπληρωση

  5. #84
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Δεν πειράζει βρε παιδιά καί οι κοκορομαχίες είναι ωραίες
    Ορίστε επτά ποστ είχε για επτά χρόνια καί τώρα
    ενενήντα
    Νά πώ όμως δυό τεχνικό θέματα

    Δεν είναι αναγκη νά τσιτωνουμε την λυχνία για νά τα βγάλουμε όλα
    Σε πολλούς στρατιωτικούς είχαμε παραλληλισμενες Αυτό έδινε ένα πλεονέκτημα οτι η τάση ΡΦ τής ανόδου ήταν μικρότερη ,Λιγότερες μονώσεις δηλ
    Το τελικό κόστος δεν ήταν τεράστιο αλλά μακροχρόνια αποσβενοταν

    GRC-106 2 λυχνιες 4CX350 GRC165 ,3 λυχνιες 6146


    Ειπώθηκε καί για την σταθεροποίηση τής τάσης του σκριν
    Αυτό είναι σημαντικό όταν λειτουργεί στο όριο η λυχνία καί ειδικά σε λειτουργία SSB
    Όχι μόνο σταθεροποιεί την λειτουργία, αλλά έχουμε καί μεγάλη απόρριψη στις ενδοδιαμορφωσεις

    Εγώ δεν ήμουν κατασκευαστής καί έχει διαφορά ,αλλά αυτό το διαπίστωσα σε διάφορες κατασκευουλες μου


    Τελικά οι αντιπαραθέσεις δωσαν ξανά ένα ωραίο θεμα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον p.gabr για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    A--15 (30-07-13)

  7. #85
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από studio52 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι θελεις και ασχολεισαι ( john micros ) και μονο το οτι εβαλε στην αρχη του θεματος ( 50 - 150 mhz rf amplifier 450 watt eimac 4X150 , 4CX250R ) και φωτογραφιες με μηχανημα για ευρος συχνοτητων απο 100 -110 ? mhz καταλαβαινεις τι γινεται
    Παναγιώτη το σχόλιο είναι άστοχο λυπάμαι...είμαι υποχρεωμένος να σε πάρω απο το χέρι και να σε πάω στράτα στα αυτονόητα όποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες με ρωτά και απαντώ το έκανα και ποιό πρίν όταν έπεσε η ερώτηση για τους 144mc ψάξε και θα το βρείς...
    An o τρόπος που ρωτά κάποιος είναι ενοχλητικός & προσβλητικός σεβόμενος τον εαυτό μου τότε δεν απαντώ με δικαίωμα για άμυνα και υπεράσπιση παρακαλώ στο σταροδικείο που στήσατε.
    Εξακολουθείτε και απορείτε γιατί πέφτει η ποιότης...δεν χρειάζετε...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικές Αλήθειες:
    Υπάρχουν

    4X150A και ΟΧΙ 4Cx150A !
    4Cx250 (B, D, F, κλπ) και ποτέ 4X250!

    Η 4X150A είχε μονωτικό υάλου μεταξύ ανόδου - δακτυλιδιού προστατευτικού!
    Η 4CX250, 4CX350, κλπ Cx είχαν ΟΛΕΣ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ αντί υάλου, ΚΕΡΑΜΙΚΟ ΥΛΙΚΟ εκεί!

    Η 4X150A στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~390W @ 2000V!
    Η 4CX250B στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~410W @ 2000V!

    Η 4X150A στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~415W @ 2500V!
    Η 4CX250B στα FM έβγαζε με μιά ή δυνατόν άρτια κατασκευή & σχεδιασμό class C, ~450W @ 2500V!

    η κωδικοποίηση ονομασίας τους δίνει απ' ευθείας και το τι κατασκευής λυχνίες είναι!
    4 για τέτροδο C για κεραμικό υλικό μονώσεως, X για ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ άνοδο με ψύξη αέρα, και μετά οι τυπικές επιτρεπτές ανοδικές απώλειες σε ισχύ (W)!

    Αμφότερες τις βρίσκεις και σε κονσέρβες στρατιωτικού υλικού, και σε κλασσικό κουτάκι κίτρινης Eimac!
    Συνημμένο Αρχείο 45185 εδω από ένα μικρό στοκ στο σπίτι, το 1994 (?) ίσως, κάπου πριν το τέλος του σπορ οριστικά δηλαδή, που ήταν εκεί για επισκευές - αλλαγές άμεσης ανάγκης!

    Ο SFR σεβαστό μέλος τα είπε όλα όμως δεν είδα πουθενά λάθος έσφαλα "ουδείς άσφαλτος" αντί αυτού πάμε παρακάτω...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john micros Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει το δικαιωμα νομιζω να γραψει απο 1 μεγακυκλο εως 500 αρκει να εχεις τις γνωσεις και τα ανταλλακτικα στο τραπεζι και να αλλαζεις πηνια και κυκλωμα,

    Δηλαδή έχω υποχρέωση ρητή απο το νόμο και το συμβόλαιο που κάναμε δεν ξέρω ποτε να στα δώσω στο πίατο...γιατί?
    νομιζω οτι ειναι πανευκολο αλλα ,,,,,το φτιαξαμε σε τρις ημερες,,,, με φτωχα υλικα,,,,,με συρματινες κρεμαστρες,,,, cavity,,,,,κλπ που αν τα πιασει κανεις απο την αρχη ενα ενα θα δουμε οτι εχουμε φυγει απο το θεμα και παμε αλλου.
    Μάλιστα όσοι βλέπουν κρεμάστρες και αν είπα πως έκανα κάτι τέτοιο θα συμφωνήσουν μαζί σου αλλά δεν διότι εξακολουθείς και συκοφαντείς αλήθεια αντέχεις τους δρόμους που περπατείς Γιάννη?
    θεωρω οτι εκτος απο τον παναγιωτη που ειναι χαμηλων αποδεδειγμενα τονων τον radioamateur γιατι θα επρεπε να τον ειρωνευεται;;;;
    Πότε το έκανα αυτό (το χτυπάμε το σαμάρι να ακούσει το γομάρι το ξέρεις....) απλό iq θέλει χαμηλότερο του μετρίου για να το καταλάβεις αλλά δεν είναι οτι δεν το καταλαβαίνεις απλά ψάχνεις για νέους συνεργάτες....στην πλάκα που στήσατε...όπως λές παρακάτω.
    πιστευω οτι ο καθε ενας εχει δικαιωμα να εφαρμοσει οτι μετατροπες θελει ,,,,,
    Πολύ καλά αλλά απο αλλού το ξεκίνησες...αλλού το πήγες κι άλλου πάτε εσύ και οι 3 συνεργάτες σου...
    αλλα τα φιλολογικα σεντονια δεν νομιζω οτι εχουν θεση εγω τον κουρασα αλλα
    Αλλά τί θα κάνουμε το yes men εδώ γιατί τι ακριβώς είσαι και απαιτείς κάτι τέτοιο φίλτατε?
    να γραφει τρις ωρες για καφετζουδες δεν κουράστηκε και απο μερικες εκφρασεις καταλαβαινουμε και ποιος ειναι.
    Αλήθεια ποιός είμαι για πές μου να μάθω αλλιώς σώπασε τώρα σε παρακαλώ, έλεος πιά με τα υπονοούμενα και τις αστειότητες που καναντάνε γραφικά εντελώς!
    τελικα ειχαμε εκτος απο τεχνικη ενημερωση και ψυχολογικη αναβαθμηση τουλαχιστον εγω.κανενα απολυτως προβλημα.ειλικρινα εγω και αλλοι τρις που εβλεπαν
    Μμμμμ έβλεπαν συμβούλευαν και διασκέδαζαν έτσι ποιοτική παρέα πρός αναζήτηση πλάκας άρα είδες που ξέρεις απο αβαντοαδοριλίκι...πολύ καλά μπράβο και την παρέα σου επίσης.
    ειχαμε πολυ καιρο να γελασουμε τοσο λογω φορολογιας βλεπεις.αυτα,,,,την καλημερα μου.
    Είσαι σίγουρος πως γελάς διότι τα παραπάνω είναι πικρίες και χολή φίλτατε...

    Μπάβο πάντως που μας αποκάλυψες χωρίς να κοπιάσουμε τι είσαι τι κάνεις με τους κολλητούς να σπάσεις πλάκα και πόσο επαγγελματίας είσαι εε είσαι πολύ μεγάλος επαγγελματίας μα πάρα πάρα πολύ μεγάλος ξεπερνάς τους μέτρ του είδους τι να πώ.

    Ευχαριστώ και τους λοιπούς εδώ μέσα που προσπάθησαν να ηρεμήσουν την κατάσταση και όσους επίσης με αποδείξεις και στοιχεία μίλησαν για τα σωστά γραφόμενα, και όσους επίσης βοήθησαν τον Γιάννη στο δύσκολο αγώνα της πλακάς του

    ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΓΚΕΤΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΕΞΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΠΡΙΡΙΜΠΑ...

    Φιλιά πολλά...




    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 30-07-13 στις 19:33

  8. #86
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαγειρική ΣΟΔΑ! Το απόλυτο καθαριστικό!
    Γιώργο σίγουρος? Έχω ένα τσουβάλι, να το κάνω κρέμα και να το αλείψω? (όχι σε φέτα ψωμί) η να το βάλω σε νερό?




    Υ.Γ. Καλά το ξέρω ότι θίχτηκαν οι λάμπες σας αλλά δεν είναι ανάγκη να κλείσετε και ραντεβού να σκοτωθείτε (βλέπε: http://www.youtube.com/watch?v=YF0QcEgIzV0 ).
    Κάντε λίγο ΓΙΟΝΓΚΑ! (με ν)

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον leosedf για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    A--15 (30-07-13)

  10. #87
    Μέλος Το avatar του χρήστη john micros
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    περιστερι (Αθηνα)
    Μηνύματα
    277

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p.gabr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πειράζει βρε παιδιά καί οι κοκορομαχίες είναι ωραίες
    Ορίστε επτά ποστ είχε για επτά χρόνια καί τώρα
    ενενήντα
    Νά πώ όμως δυό τεχνικό θέματα

    Δεν είναι αναγκη νά τσιτωνουμε την λυχνία για νά τα βγάλουμε όλα
    Σε πολλούς στρατιωτικούς είχαμε παραλληλισμενες Αυτό έδινε ένα πλεονέκτημα οτι η τάση ΡΦ τής ανόδου ήταν μικρότερη ,Λιγότερες μονώσεις δηλ
    Το τελικό κόστος δεν ήταν τεράστιο αλλά μακροχρόνια αποσβενοταν

    GRC-106 2 λυχνιες 4CX350 GRC165 ,3 λυχνιες 6146


    Ειπώθηκε καί για την σταθεροποίηση τής τάσης του σκριν
    Αυτό είναι σημαντικό όταν λειτουργεί στο όριο η λυχνία καί ειδικά σε λειτουργία SSB
    Όχι μόνο σταθεροποιεί την λειτουργία, αλλά έχουμε καί μεγάλη απόρριψη στις ενδοδιαμορφωσεις

    Εγώ δεν ήμουν κατασκευαστής καί έχει διαφορά ,αλλά αυτό το διαπίστωσα σε διάφορες κατασκευουλες μου


    Τελικά οι αντιπαραθέσεις δωσαν ξανά ένα ωραίο θεμα
    μια απλη σταθεροποιηση που δουλευα ευκολα και σε πολλες κατασκευες παναγιωτη ειναι μια σειρα απο ζενερ ισχυος 5 βαττ η καθε μια και επελεγα την ταση που ηθελα επ,ακριβως. η καθε ζενερ ειχε ξεχωριστη ψυκτρα και ολες μαζι τοποθετημενες σε ενα πλαστικο τζαμι P6190218.jpgακης 6 σταθεροποιη&#9.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη john micros : 30-07-13 στις 20:46

  11. #88
    Μέλος Το avatar του χρήστη john micros
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    περιστερι (Αθηνα)
    Μηνύματα
    277

    Προεπιλογή

    να πω κατι .....δεν ξερω προσωπικα κανενα απο τα παιδια εδω μεσα....μα κανεναν.....δεν φτιαχνω συμμαχιες ......δεν εχω προσωπικη η αλλη διαφορα με κανεναν και δεν θελω φυσικα να εχω.....αν μπορουμε να συζητησουμε για κυκλωματα συζηταμε αλλιως πινουμε καφεδακι.....οι φιλοι και συνεργατες μου γελαγαν με αυτα που εγραφες και δεν εχουν σχεση με κανενα απο τα παιδια της σελιδας, μα κανεναν. σε περιπτωση ομως που εχουμε λογοτεχνια και εκθεση ιδεων.....τοτε αρχιζω τον ελεγχο απο την σκονη μεχρι εκτυπωση αποτελεσματων του αναλυτη. ελπιζω να εγινα κατανοητος. και οπως βλεπεις παντα με φωτο...προς το παρον με περιοριζει η ζεστη 44 βαθμους και το υπογειο δεν εχει κλιματισμο σε μερικες μερες ομως θα βρω και τα υπολοιπα...σημερα το τροφοδοτικο τους ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #89
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο σίγουρος? Έχω ένα τσουβάλι, να το κάνω κρέμα και να το αλείψω? (όχι σε φέτα ψωμί) η να το βάλω σε νερό?




    Υ.Γ. Καλά το ξέρω ότι θίχτηκαν οι λάμπες σας αλλά δεν είναι ανάγκη να κλείσετε και ραντεβού να σκοτωθείτε (βλέπε: http://www.youtube.com/watch?v=YF0QcEgIzV0 ).
    Κάντε λίγο ΓΙΟΝΓΚΑ! (με ν)
    Μαγειρική σόδα σε σκόνη, απλώνεις ΛΙΓΗ σε ένα καθαρό πανάκι ΛΙΓΟ υγρό... και περνάς με λίγη πίεαη ένα τρίψιμο στις μεταλλικές επιφάνειες που υπάρχει αργυροξείδωση! Θα δεις πως θα γίνει καινούργια & ΧΩΡΙΣ να αλλοιωθούν γράμματα... κλπ!

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  13. #90
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Αν ειναι να με πας στρατα για να μαθω αυτα που ξερεις για rf ( dovegroup ) αστο καλυτερα γιατι θα ξεχασω και αυτα τα λιγα που ξερω . Γραψε κανα μυθιστορημα ( αρλεκιν ) ισως εκει βρεις την επιτυχια που ψαχνεις . Καλο σου βραδυ

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7 8 9 10 11 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 150 W SSB/CW AMPLIFIER
    By p.gabr in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-04-12, 03:51
  2. Ψαχνω σχεδιο για rf amplifier για 223 mhz
    By andreasgr in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-09, 08:42
  3. 50-150 Mhz 450W RF Amplifier Witn Eimac Tetrode 4X150-4CX250
    By dovegroup in forum Ενισχυτές
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-08, 00:09

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας