Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: Πτυχια Υπολογιστων

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη dal_kos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Τα λεω... τα λεω... :P

    Εμ μου σπαει τα νευρα... γιατι καποιοι εχουν παρει ενα τετοιο πτυχιο και στο παιζουν και εξυπνοι απο πανω!
    Σιγα ρε φιλε ποιος εισαι? Εγω τουλαχιστον δεν εχω ακουσει κανεναν να κοπηκε σε εξεταση για τετοιο πτυχιο...με οτι αυτο σημαινει!

    ΥΓ Νομιζα πως ημουν ο μονος που τα πιστευε αυτα![χαιρομαι που συμφωνουμε ]

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη NUKE
    Όνομα
    Χαρης
    Εγγραφή
    Jun 2004
    Περιοχή
    Αθηνα - Νεα Ιωνια
    Μηνύματα
    1.335

    Προεπιλογή

    Κανα αλλο εκτος ECDL γνωριζεται?Τιποτα σεμιναρια?Εχω ακουσει κατι για ενα IC^3.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Φίλοι δεν αμφισβητώ πως ο ΑΣΕΠ ζητάει για κάποιους διαγωνισμούς κάτι τέτοιο με τα μαθήματα πληροφορικής αλλά αυτό δεν είναι η γενική του αρχή !
    Πήρα για παράδειγμα ένα ΦΕΚ από τον ΑΣΕΠ πχ http://www.asep.gr/4.pdf που αφορά θέσεις ΠΕ, ΤΕ(και της ειδικότητας που είναι η σύζυγος φίλε Πέτρο!)

    Αν ψάξετε σελ 12 θα δείτε πως η τεκμηρίωση για την γνώση Η/Υ αφήνεται στον λόγο του υποψηφίου μέσω της υπογραφής του σε μια υπεύθυνη δήλωση. Οπότε σε αυτή την περίπτωση ο ΑΣΕΠ δεν απαίτησε το χαρτί της γραμματείας.

    Γιαυτό σας λέω.....μην σας πιάνουν κορόιδα με τα πτυχία αυτά για χρηση Η/Υ!

    Αλήθεια ξέρετε κάποιον που πλήρωσε να τα πάρει και τον έκοψαν;

    (Εξαιρώ τα σοβαρότερα πτυχία του επιπέδου MCSA, MCSE, CCNA, A+, Network+, CIW κτλ όπου όποιος έχει κάτι τέτοιο δεν είναι απλά η πιτσιρίκα δίπλα που δουλεύει λίγο το Office, αλλά ο σοβαρός επαγγελματίας του ιδιωτικού τομέα που επένδυσε αρκετά στη γνώση του αντικειμένου )

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aeonios
    Φίλοι δεν αμφισβητώ πως ο ΑΣΕΠ ζητάει για κάποιους διαγωνισμούς κάτι τέτοιο με τα μαθήματα πληροφορικής αλλά αυτό δεν είναι η γενική του αρχή !
    Πήρα για παράδειγμα ένα ΦΕΚ από τον ΑΣΕΠ πχ http://www.asep.gr/4.pdf που αφορά θέσεις ΠΕ, ΤΕ(και της ειδικότητας που είναι η σύζυγος φίλε Πέτρο!)

    Αν ψάξετε σελ 12 θα δείτε πως η τεκμηρίωση για την γνώση Η/Υ αφήνεται στον λόγο του υποψηφίου μέσω της υπογραφής του σε μια υπεύθυνη δήλωση. Οπότε σε αυτή την περίπτωση ο ΑΣΕΠ δεν απαίτησε το χαρτί της γραμματείας.

    Γιαυτό σας λέω.....μην σας πιάνουν κορόιδα με τα πτυχία αυτά για χρηση Η/Υ!
    Αυτό που παραθέτεις είναι ΦΕΚ του2004. Μέχρι τότε η πιστοποίηση για χρήση Η/Υ μπορούσε να γίνει με μια υπεύθυνη δήλωση το Ν.1599.
    Στα σημερινά ΦΕΚ όμως απαιτεί ECDL ή συναφές πτυχίο ή τα τέσσερα μαθήματα Υπολογιστών κατά την διάρκεια των σπουδών

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη phoenix_2007
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή Πτυχία Υπολογιστών

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΠΕΤΡΟΣ Κ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aeonios
    Φίλοι δεν αμφισβητώ πως ο ΑΣΕΠ ζητάει για κάποιους διαγωνισμούς κάτι τέτοιο με τα μαθήματα πληροφορικής αλλά αυτό δεν είναι η γενική του αρχή !
    Πήρα για παράδειγμα ένα ΦΕΚ από τον ΑΣΕΠ πχ http://www.asep.gr/4.pdf που αφορά θέσεις ΠΕ, ΤΕ(και της ειδικότητας που είναι η σύζυγος φίλε Πέτρο!)

    Αν ψάξετε σελ 12 θα δείτε πως η τεκμηρίωση για την γνώση Η/Υ αφήνεται στον λόγο του υποψηφίου μέσω της υπογραφής του σε μια υπεύθυνη δήλωση. Οπότε σε αυτή την περίπτωση ο ΑΣΕΠ δεν απαίτησε το χαρτί της γραμματείας.

    Γιαυτό σας λέω.....μην σας πιάνουν κορόιδα με τα πτυχία αυτά για χρηση Η/Υ!
    Αυτό που παραθέτεις είναι ΦΕΚ του2004. Μέχρι τότε η πιστοποίηση για χρήση Η/Υ μπορούσε να γίνει με μια υπεύθυνη δήλωση το Ν.1599.
    Στα σημερινά ΦΕΚ όμως απαιτεί ECDL ή συναφές πτυχίο ή τα τέσσερα μαθήματα Υπολογιστών κατά την διάρκεια των σπουδών
    Επιτέλους!! Πες τα Πέτρο Από το 2006 απαιτείται πιστοποιημένη γνώση υπολογιστών από φορείς που οι ίδιοι έχουν ήδη πιστοποιηθεί από τον ΟΕΕΚ. Η παλιά υπεύθυνη δήλωση που υπογράφαμε ότι δήθεν ξέρουμε από υπολογιστές καταργήθηκε. Ξέρω παιδιά που θέλανε να κάνουν τα χαρτιά τους για το Γενικό Χημείο του Κράτους και είχανε διδακτορικά και δεν μπορέσανε να κάνουν τίποτα γιατί η πιστοποιημένη γνώση υπολογιστή είναι προαπαιτούμενη και εκείνοι δεν είχανε αντίστοιχο πτυχίο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Κάνε ό,τι πρέπει και ας γίνει ο,τιδήποτε!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη aeonios
    Όνομα
    Nik
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2.651

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς η δειγματοληψία μου ήταν όντως παλιά και στο site του ΑΣΕΠ δεν βρήκα πιο πρόσφατο ΦΕΚ. Μάλλον έπρεπε να δω στο www.et.gr
    Επειδή δεν μου αρέσει να παραπληροφορώ ζητώ συγνώμη για το λάθος μου...μάλλον γέρασα και οι εξελίξεις με άφησαν πίσω
    Πήρα τηλ στον ΑΣΕΠ και με διαβεβαίωσαν πως μπορούμε να επιβεβαιώσουμε την γνώση Η/Υ με βάση την βαθμολογία των μαθημάτων ή με τα πτυχία που λέμε.
    Παρόλαυτά και από τον ΑΣΕΠ είπαν (για να μην δημιουργούμε εντυπώσεις)πως τα παραπάνω ισχύουν ΜΟΝΟ για διαγωνισμούς ελεγχόμενους από τον ΑΣΕΠ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aeonios
    Δυστυχώς η δειγματοληψία μου ήταν όντως παλιά και στο site του ΑΣΕΠ δεν βρήκα πιο πρόσφατο ΦΕΚ. Μάλλον έπρεπε να δω στο www.et.gr
    Επειδή δεν μου αρέσει να παραπληροφορώ ζητώ συγνώμη για το λάθος μου...μάλλον γέρασα και οι εξελίξεις με άφησαν πίσω
    Πήρα τηλ στον ΑΣΕΠ και με διαβεβαίωσαν πως μπορούμε να επιβεβαιώσουμε την γνώση Η/Υ με βάση την βαθμολογία των μαθημάτων ή με τα πτυχία που λέμε.
    Παρόλαυτά και από τον ΑΣΕΠ είπαν (για να μην δημιουργούμε εντυπώσεις)πως τα παραπάνω ισχύουν ΜΟΝΟ για διαγωνισμούς ελεγχόμενους από τον ΑΣΕΠ.
    Δεν χρειάζεται συγνώμη, άλλωστε για αυτό είμαστε εδώ για ανταλλάσουμε απόψεις. Πάντως όλοι οι διαγωνισμοί είτε διενεργούνται από τον ΑΣΕΠ είτε από άλλους φορείς και ελέγχονται από τον ΑΣΕΠ, οι προϋποθέσεις είναι ίδιες.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. TELNET ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ
    By kasikis in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-12, 00:53
  2. συνδεση 2 υπολογιστων?
    By artanian in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-12, 16:05
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-12, 09:22
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-09, 18:48
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-10-06, 12:48

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας