Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: "Αυτοκόλλητα" για κουτιά κατασκευών

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή "Αυτοκόλλητα" για κουτιά κατασκευών

    Ξέρετε που μπορώ να φτιάξω κάτι ειδικά "αυτοκόλλητα" για να μπαίνουν μπροστά στις κατασκευές; Ο όρος που χρησιμοποιώ δεν είναι ο σωστός αλλά μόνο έτσι μπορώ να το περιγράψω. Κάτι για παράδειγμα σαν αυτό που είναι στην φωτογραφία. Βολεύει πάρα πολύ αφού μπορείς να κόψεις το αλουμίνιο ή το πλαστικό από το κουτί της κατασκευής σου χωρίς να σε απασχολούν και πάρα πολύ οι ατέλειες στο κόψιμο και μετά περνάς από πάνω αυτό το "αυτοκόλλητο" και είσαι μια χαρά. Μπορείς να κάνεις και ότι σχέδιο θες. Ρώτησα βασικά σε κάποια βιβλιοπωλεία της γειτονιάς μου αλλά δεν είχαν ιδέα.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Oct 2006
    Μηνύματα
    17

    Προεπιλογή

    λετρασετ λεγετε η λυση σου και θα βρεις σιγουρα στο πλαισιο. βγαινουν πανω στο σημειο που θες απλα ακουμποντας το απανω και μουτζουρωνοντας το με ενα μολυβι. οπου κανεισ λαθος το σβηνεις με οινοπνευμα και ριχνεις σπρευ γυαλιστικο για να μην φυγει ποτε!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλεκτρονικά-Ζωή-Μουσική-Οδήγηση

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Κάτσε γιατί δεν το κατάλαβα και καλά!!! Μήπως έχεις καμία σελίδα για να το δούμε; Δεν θα μπορούσε να εκτυπωθεί;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη gsmaster
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Aug 2003
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Μηνύματα
    4.444

    Προεπιλογή

    O Άγγελος λέει για κάτι σαν χάρακα που έχει μέσα κενά, και βάζεις μαρκαδοράκι ή μολύβι και κάνεις το γράμμα που θες.

    Εναλλακτικά μπορείς να εκτυπωσεις σε διαφάνεια, ή σε αυτοκόλλητο χαρτί (υπάρχει αυτοκόλλητη διαφάνεια?) και να το βάλεις.
    Ακόμα μπορείς να πάς σε μαγαζιά που βγάζουν αυτοκόλλητα για επιγραφές κτλ και να τα φτιάξεις εκεί

    Ξέρω ότι υπάρχει μια βιοτεχνία εδώ στη Θεσσαλονίκη, αλλά δεν ξέρω περισσότερα. Δες στις διαφημίσεις του ελέκτορ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Πριν γράψετε ένα νέο θέμα στο φόρουμ, ψάξτε ->εδώ<-, κάτι θα βρείτε που δεν ξέρατε.

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Μηνύματα
    954

    Προεπιλογή

    υπάρχουν και τα χαρτιά τύπου press n peel (τουλάχιστον αυτό που έχω εγώ cpm 6.0 της magic touch)
    που κάνουν θερμική εκτύπωση (με έγχρωμο laser priter για χρώμα) [αλλά νομίζω no white για εκτύπωση σε μαύρο
    εκτός κ αν βγάζει λευκό ο εκτυπωτής].

    επειδή είναι θερμική η μεταφορά βγαίνει πολύ δύσκολα πχ τρίψιμο, και αν του βάλεις βερνίκι με τίποτα

    αυτοκόλητα σου τυπώνουν παντού αλλά δεν είναι ποιοτική λύση, μετα απο καιρό κάνει φουσκάλες κλπ,
    πχ κανα τροφοδοτικό ξέχνα το

    αν αυτό που φτιάχνεις είναι ακριβό κ θες να είναι πολύ περιποιημένο το πας σε cnc και στο χαράζουνε/τρυπάνε
    (με το αρχείο autocad στο χέρι πάντα) (υπάρχουν μαγαζιά που σου πιάνουν τον ω γιαυτό και άλλα σε λογικές τιμές)

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Αυτοκόλλητες προσόψεις από βυνίλιο, όπως ήδη είπε ο Γιάννης, στον Ελέκτορ διαφημίζονται αρκετοί που εκτυπώνουν τέτοιες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Β. Ελλαδα
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Gmaster υπαρχη αυτοκολιτη διαφανια. Lykos1986 το καλυτερο για να χρισιμιποιισεις ειναι το χρτινο αυτοκολιτο τ οθεμα ει ναι οτι διαβρονεται ευκολα. Εγω μπορω να τυποσω αυτοκολιτα (πλαστικα αυτοκολιτα εννοω) αλλα και μπορω να σου κοψω PVC ετσι ωστε να σχιματιζονται γραματα και ετσι να μπορεις να βαψεις με σπρει (τα αυτοκολιτα τυπονονται με ιδικη μπογια που πιανει στο πλαστικο αυτοκολιτο αυτο γινετε με μεταξοτυπια)

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Η αλήθεια είναι πως δεν θέλω να χρησιμοποιήσω κλασικά αυτοκόλλητα αλλά δεν μπορούσα να τα εκφράσω αλλιώς! Τα είπα έτσι γιατί ήξερα πως από την πίσω πλευρά τους έχουν αυτοκόλλητο για να κολληθούν. Η απάντηση του sigmacom για τα αυτοκόλλητα βινιλίου νομίζω πως είναι η πιο σωστή!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Στο Ελέκτορ βρήκα μερικούς. Ξέρετε μήπως κάποιος από αυτούς βγάζει μεμονωμένα κομμάτια; Τιμή ίσως;

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Lykos1986
    Όνομα
    Ιωάννης Κ.
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    ---
    Μηνύματα
    1.190

    Προεπιλογή

    Μήπως υπάρχει αυτό το υλικό σε φύλα Α4 για να τα εκτυπώσω με τον εκτυπωτή μου; (ο εκτυπωτής είναι laser)

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-20, 14:51
  2. Τώρα με βλέπεις... Τώρα όχι! Ο αόρατος "φύλακας" μας ή ο "μεγάλος αδελφός" ?
    By SRF in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-15, 16:27
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-14, 17:35
  4. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-14, 17:32
  5. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-09, 13:43

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας